Skocz do zawartości

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

17 minutes ago, Harbuz said:

A dodatkowe bateryjki gdzie się zdobywa? Jestem po 2 templeach, regiony, które odkrywam czyszczę w 100 procentach chyba, że jakiś quest/miniboss mnie przerośnie, i nadal mam tylko jedną.

W podziemiach, niestety. Szukasz kopalni zonaite, potem zmieniasz w zonaite charges i te można wymieniać na powiększenie baterii.

Edytowane przez _Shaman_
Odnośnik do komentarza

W podziemiach zwiedziłem całkiem sporo. Mam kilka elementów różnych strojów, sporo latarni odkryłem a tych zonait charges ani tych robocików u których można je wymienić nie widziałem.

 

Edit: dobra, znalazłem. Jest typ od bateryjek w początkowej lokacji. Na początku go olałem, bo miałem za mało tych trójkącików. Odkryłem  dziś to i zapisywanie pojazdów. Jezu jaka ta gra jest piękna. Ukryte mechaniki, gamechangery, nic nie jest podane jak na talerzu. Piękne jest uczucie grania w grę przyjemną, przyjazną, która jednocześnie nie ma gracza za debila.

Edytowane przez Harbuz
Odnośnik do komentarza

No to jak nie chcesz latać po mięso, to co powiedzieć, rób co chcesz i większość rzeczy w grze ma jakąś wartość pieniężną.

 

Najwięcej kasy raczej jest z dań z mięsem, ale można też zarabiać robiąc minigierki, strzelając do niebieskiego królika, rozwalając klanowców Yiga, sprzedając kamienie, eliksiry, jedzenie, części wypadające z potworów, części wypadające ze smoków, z robocików, niektóre owoce, świecące owoce, flint, amber w takich ilościach jak je znajdujesz też nawet nieźle zarabiają, możesz też pomagać atakowanym na drodze i "he's standing!"...

 

Właściwie gdzie nie pójdziesz, co nie robisz, daje ci COŚ kasy. No ale żeby nabić kasę to pewnie najszybciej jest pójść w miejsca gdzie jest dużo wilków, wysiekać je, ugotować i sprzedać. 

Odnośnik do komentarza

Skończyłem questa w Rito Village. Powiem szczerze, że chociaż sama Wind Temple króciutka i prostacka to walka z bossem epicka. W sumie lepszy ten jeden boss niż wszystkie razem wzięte w BotW. Zupełnie jak z klasycznych odsłon trójwymiarowych Zeld. Oczywiście trudny nie był, ale sama walka epicka i sprawiła mi ogromną frajdę. No to teraz Goroni. Ale po drodze spróbuję ogarnąć kilka kapliczek i pozbierać rzeczy do ulepszenia stroju stealth

Odnośnik do komentarza

Fire Temple zaliczony. No to już była przygoda w tylu starszych Zeld. Czyli spory i rozbudowany dungeon i wielki boss na końcu. Zaczynam doceniać mocno grę, bo najwyraźniej zawarto tutaj rzeczy i dla graczy, którzy lubią wolność, kombinowanie i budowanie oraz dla graczy lubiących granie w stylu właśnie starszych Zeld. Przygody w stylu BotW nadal tu nie widzę, ale kurczę, to nie jest BotW na sterydach. Feeling z gry jest zupełnie inny mimo podobnych mechanik czy oprawy

Odnośnik do komentarza

Jak czytam Wasze komentarze to pograłbym w Tears of the Kingdom, tylko jak to jest gra na setkę albo i więcej godzin, to obecnie nie będę miał tyle czasu. Może jak przyjdzie jesień/zima znajdę na nią czas. Najgorsze jest właśnie to, że jak taką dużą grę się odłoży na jakiś czas to jest problem do niej wrócić. Jest to oczywiście możliwe i wiele razy tak robiłem, ale te pierwsze godziny po powrocie są męczące, a czasami trzeba zacząć grę od początku.

Odnośnik do komentarza
16 minutes ago, KJL said:

Jak czytam Wasze komentarze to pograłbym w Tears of the Kingdom, tylko jak to jest gra na setkę albo i więcej godzin, to obecnie nie będę miał tyle czasu. Może jak przyjdzie jesień/zima znajdę na nią czas. Najgorsze jest właśnie to, że jak taką dużą grę się odłoży na jakiś czas to jest problem do niej wrócić. Jest to oczywiście możliwe i wiele razy tak robiłem, ale te pierwsze godziny po powrocie są męczące, a czasami trzeba zacząć grę od początku.

 

I BotW i TotK to gry idealne do grania z doskoku. Masz 15min? Super, zrobisz kapliczke albo zapolujesz. Więcej czasu wymagają jedynie zadania fabularne. Atakuj bez obawy, to nie jest gra zmuszająca Cię do siedzenia godzinami

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Homelander napisał:

 

I BotW i TotK to gry idealne do grania z doskoku. Masz 15min? Super, zrobisz kapliczke albo zapolujesz. Więcej czasu wymagają jedynie zadania fabularne. Atakuj bez obawy, to nie jest gra zmuszająca Cię do siedzenia godzinami

Dokładnie ta gra jest idealna i na szybkie partyjki jak i na zmulanie po 8h dziennie. Dawno sie tak dobrze nie bawiłem grajać w grę,sama przyjemność bez stresu jak ciś nie wyjdzie baz zapierdalania od znacznika do znacznika na mapie. Po prostu człowiek odpoczywa jak gra a nie ma odczucia że ma do zrobienia liste rzeczy jakby w drugiej robocie żeby gre zaliczyć. Obecnie moje goty i w połaczeniu z ender lilies zapewnia mi zajęcie na kilka kolenych tygodni. Nawet jakos na starfielda przestałem czekać  xd

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja gram głównie po 30-60 min dziennie maks. Czasami łącznie w tygodniu nie zbierze się 4h. A bawię się świetnie. Gram swoim tempem, bez stresu i ciśnienia. Planuję gdzie się udać następnie i gdy mam wolną chwilę wciskam 1 przycisk na switchu i w 2s gram, gdzie ostatnio skończyłem. Switch i TotK są stworzone do grania krótkimi partyjkami ale i zdarzało się, że po 6-7h dziennie cisnąłem jak czekałem na samolot na lotnisku. Bajka. Dobrze, że Microsoft zjebał z BG3, bo TotK + starfield i nowa forza to i tak za dużo jak na moje możliwości czasowe. A dokupiłem jeszcze Mario + Rabbids, Mario Kart i Personę 5 Royal. xD 

Odnośnik do komentarza

Dobra ogarnąłem teleport pod samego ostatniego boss-a ale po 3-4 próbach zdałem sobie sprawę że jestem już za stary i kompletnie nie chce mi się farmić pod ostatniego boss-a . Ogólnie stawiam że będzie to top 3 tego roku ale zdecydowanie dałbym oczko niżej niż BOTW , które było rewolucją a tutaj po prostu mamy bardziej nabitą wersje pierwszej części serii . Cały świat , sekrety i zwiedzanie sprawia mase radości ale nic nie zrobiło takiego opadu szczęki jak swego czasu BOTW , które było czym świeżym i zasługiwało na te 10/10 i gra zdecydowanie zapisała/zapisze się w historii gamingu . Tutaj jak pisałem po prostu więcej i lepiej , liczę że kolejna zelda będzie równie czymś świeżym jak BOTW a nie kolejnym delikatnem rozwojem tego samego.

Edit.: Dobra moja duma gracza mi nie pozwoliła i obiłem blache bossowi i skończyłem grę, podbijam to co wcześniej pisałem , dla mnie gra jest sztos i dawno w nic tak nie wsiąkłem jak w zelde . Przemierzanie świata i gameplay to napewno 10/10 , gra jest na tyle przyjemna że w każdym możliwym momencie odstawiałem fabułe i po prostu zwiedzałem świat bo zawsze coś gdzieś było do zrobienia. Podtrzymuje to co pisałem wcześniej , ciężko dać 10/10 bo jednak nie było opadku szczęki jak przy pierwszej odsłonie ale i zdecydowanie na dzień dzisiejszy gra roku.

Odnośnik do komentarza

Tak sobie gram i eksploruję i coraz mniej mi się chce. W zasadzie eksploracja to dokładnie to samo co w BotW. Robiłem to przez dziesiątki godzin i nie mam ani siły ani ochoty na zbieranie koroków, materiałów do upgradu zbroi czy szukanie świątyń. I o ile wyspy na niebie są ok tak te podziemia to dramat pod każdym względem.

Na szczęście sama warstwa fabularna i zadania fabularne są o wiele ciekawsze niż w BotW. Kapliczki też są bardziej interesujące i złożone niż w poprzedniczce. 

Jeżeli chodzi o moce to ani nie są lepsze ani gorsze niż w BotW. Inne, tyle. Poza Fusion, które jest beznadziejne. W zasadzie nic nie robi, równie dobrze gra mogłaby dropić lepsze bronie. Poza tym wygląd połączonych z czymś broni jest komiczny w złym tego słowa znaczeniu. Nie raz miałem fajnie wyglądającą broń i aż mnie serce bolało gdy musiałem z czymś połączyć.

No nic, powoli będę kończył zadania fabularne i zabieram się za coś innego

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...