Skocz do zawartości

Następna generacja


Następna generacja  

140 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na początku nadchodzącej generacji mam zamiar zainwestować w:

  2. 2. Co do Cyberpunka 2077 to:

    • biorę na premierę
    • poczekam już na dedykowaną wersję pod next-geny (2021)
    • nie interesuje mnie ten tytuł

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 22.11.2020 o 21:22

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Nemesis napisał:

Pierwszy rok i tak w większości będą wychodziły gierki cross-genowe. Więc PS5/Scarlett rozkręca się gdzieś po dwóch latach.

 

Ciekawe co Sony da jako tytuł startowy. God of War II?

NIE PISZ TAK!

 

to ma być szybciej, na tę generacje jeszcze  :(

 

pozniej niech sobie wydaja jak lou

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Nemesis napisał:

Ciekawe co Sony da jako tytuł startowy. God of War II?

Na gowa nie ma szans, za szybko. Stawiam na horizona 2. I mam nadzieję, że w ogóle będzie jakiś ex aaa na premierę, ale skoro m$ będzie miał halo, to raczej sony nie wyskoczy z jakimś knackiem 3.

 

4 minuty temu, Nemesis napisał:

Ostatnim wielkim exem na PS4 będzie TLoU 2 Ghost (of tsushima)

fixed

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Nemesis napisał:

 

Ciekawe co Sony da jako tytuł startowy. God of War II?

Stawiam, że min. Horizon 2 lub nowe KZ (ludzie odpowiedzialni za multi Rainbow Siege dołączyli do GG) i nowe GT, oczywiście TLoU2, DS i GoT w wersjach na PS5,mimo że konsola odpali gry z tej generacji, to pewnie wypuszcza dopakowane wersję tych gier. 

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza
W dniu 20.06.2019 o 18:48, hav7n napisał:

 

yyyy nie? Jezeli ograles wszystkie gry ktore chciales i nie ma dla Ciebie nic ciekawego na nowej generacji to nie kupujsz, proste.

Jezeli masz backlog i chcesz ograc go na obecnym sprzecie, a potem kupic nastepny to spoko.

Jezeli masz backlog i chcesz ograc go na nowej generacji bo nie chcesz trzymac starej konsoli pod tv to kupujesz i grasz jakby nigdy nic. Tyle.

 

Zaskakujace jak niektore praktyki pro konsumenkcje potrafia przeszkadzac ''graczom''

 

 

 

Ale skąd żeś wziął jakieś "przeszkadzać" xd ? Fajnie, że będzie wsteczna i chyba nikt normalny nie uważa, że nie, ale to dla mnie nie jest argument za kupnem nowej konsoli na premierę, co najwyżej dodatkowy plus sprzętu, który nabędę, kiedy już przekona mnie oferta dedykowanych tytułów. 

 

Ja wiem, że możemy każdą dyskusję zakończyć "co kto lubi", ale wtedy można by w ogóle zamknąć temat. 

Odnośnik do komentarza

Rozmowy o finansach i dokładaniu do konsol xDD

Oczywiście produkcja większości konsol w pierwszym roku kosztuje więcej niż cena za jaką sprzedają. Jeśli ktoś nie wierzy w BOM Ps3 (szacowany na 860$ przez pierwsze 8-9 miesięcy istnienia konsoli na rynku - głównie spowodowane problemami w produkcji BR i zmianie układu graficznego dosłownie w ostatniej dopuszczalnej chwili), to zapraszam do sprawdzenia wyników finansowych Sony w kilku kwartałach finansowych w okolicy premiery. Straty idą w miliardy.

Fun fact: Playstation w latach istnienia Ps3 wyszło na minus, spory minus (Xbox 360 też - głównie przez RRoD). W ostatnim roku fiskalnym Ps4, marka Playstation zarobiła więcej niż przez 3 generacje ŁĄCZNIE.

PS1 total profit: 3.032 mld $,  operating profit w pierwszym roku konsoli:  minus 0.084 mld $
PS2 total profit:  2.222 mld $, operating profit w pierwszym roku konsoli:  minus 0.465 mld $
PS3 total profit:  minus 3.544 mld $ (serio, Sony na Ps3 straciło 3,5 miliarda xDDDDDD), operating profit w pierwszym roku konsoli: minus 2.003 mld $  (bonusowo straty w kolejnych latach: 2007-08: minus 1.099 mld $, 2008-09: minus 0.588 mld $,  2009-10: minus 0.606 mld $ - to ostatni rok strat, PS3 weszło na niższy proces produkcji, produkcja BR była na tyle dojrzała, że nie przynosiła strat)
PS4: 2018-2019 operating profit: 2.805 mld $, operating profit w pierwszym roku konsoli: minus 0.188 mld $.

Podsumowanie: Produkcja konsol w pierwszym roku istnienia, zawsze równa się dokładaniu do "interesu" - nawet w przypadku PS1 (produkcji, której Sony dokładnie pilnowało i nie ryzykowało dużym BOM), czy PS4 - konsoli wyprodukowanej po katastrofalnej generacji zarówno dla marki, jak i Sony ogólnie (Sony było w słabiutkiej sytuacji w 2010-13), bonusowo: szacuje się, że na początku życia PS4, do każdej sprzedanej konsoli dokładano ok 40$ - co ma sens, zważywszy, że w danych dla inwestorów, wspominano o tym że zakup gry first party lub subskrypcja PS+ wyrównywała stratę, a gra+subskrypcja zapewniała zarobek.

źródło danych: raport finansowy Sony za ostatni rok fiskalny
grafika:
 

Spoiler

1556260146-capture-d-ecran-2019-04-26-a-08-29-06.png

 

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

@easye  Masz ładnie wyjaśnione wyżej. 

 

 

12 minut temu, Hendrix napisał:

PS3 total profit:  minus 3.544 mld $ (serio, Sony na Ps3 straciło 3,5 miliarda xDDDDDD), operating profit w pierwszym roku konsoli: minus 2.003 mld $  (bonusowo straty w kolejnych latach: 2007-08: minus 1.099 mld $, 2008-09: minus 0.588 mld $,  2009-10: minus 0.606 mld $ - to ostatni rok strat, PS3 weszło na niższy proces produkcji, produkcja BR była na tyle dojrzała, że nie przynosiła strat)

 

To by wyjaśniło dlaczego Sony i MS nie ryzykowali z nową generacją jeśli chodzi o moc tylko wypuścili bezpieczne sprzęty na x86 dzięki czemu PCety też skorzystały. 

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, ASX napisał:

Dodałbym punkt:

 

3) sprzęt na którym zagramy w gry które już kupilismy

 

Nikt raczej nie będzie chciał porzucać biblioteki cyfrowych gier na które wydał tysiące zloty. Wiedza to też doskonale producenci dlatego wsteczna kompatybilność to świetny zabieg marketingowy w pierwszych latach życia konsoli.

 

To też sprawi że następna generacja będzie jeszcze bardziej betonowa niż ktorakolwiek z poprzednich. Rzadko ktoś zdecyduje się zmienić platforme

To akurat ma najmniejsze znaczenie. Kazdy, kto mial pare konsol zawsze zostawia jakąś bibliotekę, sprzedając poprzednie konsole (nawet PS4, Xboxa One) często do konta mialem przypisane gry, których nawet nie włączyłylem. Normalna rzecz jak ktoś robi cokolwiek innego w życiu poza graniem, a sporo rzeczy kupuje. Takie myślenie pasuje mi tylko do najbardziej zatwardzialych fanboyi, którzy mieli 1 konsola przez cala generacje, albo ludzi naprawdę biednymi, których nie stać na więcej niz jeden wybór. Mogę się mylić, jak w temacie powyżej, ale wydaje mi się że nie jest ich tak dużo, zwłaszcza patrząc na ceny sprzętu wzgledem zarobkow na zachodzie.

 

Wsteczna kompatybilnosc najlepiej działa standardowo na PC, bo każda paruletnia gra przypomina remastery/remaiki z konsol, sam ustawiasz płynność, rozdzielczość, tekstury w wysokiej jakości, a jeszcze dana karta dodaje swoje fitczersy graficzne. Jeżeli miałbym grać na nowych konsolach w gry z poprzedniej generacji to chciałbym, żeby działało to dokładnie w ten sam sposób, a nie jak do tej pory no gierki z 360 - podbita rozdzialka i w 20 fpsach.

 

 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...