Skocz do zawartości

Następna generacja


Następna generacja  

140 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na początku nadchodzącej generacji mam zamiar zainwestować w:

  2. 2. Co do Cyberpunka 2077 to:

    • biorę na premierę
    • poczekam już na dedykowaną wersję pod next-geny (2021)
    • nie interesuje mnie ten tytuł

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 22.11.2020 o 21:22

Rekomendowane odpowiedzi

@ASX

Ano, patent jest ciekawy i ma sens, zważywszy na ich patent związany z SSD.  Zmiana sposobu odczytywania danych i prędkość dysków, to będzie pewnie najbardziej radykalna zmiana związana z projektowaniem gier w następnej generacji.



Edit:

Ale żeby nie było, trochę clickbaitowy tytuł newsa - ten patent jest kontynuacją patentu jeszcze z czasów PS2 (część rozwiązań zresztą jest absolutnie powszechna nadal) - niemniej nowe technologie naturalnie rozwijają możliwości, stąd kontynuacja patentu, szczególnie, że streaming assetów będzie nieporównywalnie lepszy. Na obydwu konsolach nowej generacji.

Edytowane przez Hendrix
Odnośnik do komentarza
W dniu 19.06.2019 o 15:52, Pupcio napisał:

W nowej generacji prosze tylko o brak takich zyebanych pomysłów pokroju prosiaka/scorupio

Jeszcze niech na ps5 działają ds4 (spencer chyba już potwierdził że kontrolery z done będą działać na nowym xie) jak nie będą to chuy w dupala tym żółtkom. 

Odnośnik do komentarza

To prawda że wsteczna konpatybilność urządzeń i akcesoriów wydaje się logiczna i racjonalna, szczególnie dla konsumentów którzy wydali sporo pieniędzy na swoje zabawki.

 

Ale wiele korporacji udowodniło wielokrotnie że postępuje często wbrew logice. Więc spodziewam się wszystkiego

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Faka napisał:

Te DS4 to porażka. Psują się szybciej, bateria do dupy. Jednak lepiej by było, żeby zrobili jednak lepsze od tych szrot 4. Bez żalu pożegnam te dziadostwo. 

 

No porażka ale jak masz w domu dwa lub trzy takie pady to przy nowej konsoli nie musisz już kupować dual shocka 5 za 300zł jak ktoś wpadnie na kanapowe granie.  

Godzinę temu, hav7n napisał:

W padzie od xboxa pewnie jedyna zmiana bedzie usb c i wbudowana bateria. W DS moga zmienic wiecej, wywalic glosniczek, ekran dotykowy + wieksza bateria i pewnie tez USB C chociaz sie nie zdziwie jak obie konsole beda pakowane z takimi samymi kontrolerami jak XO i PS4.

 

Nie mogą wywalić dotykowego ekranu skoro będzie wsteczna kompatybilność. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Rozi napisał:

Telefony też powinny być na baterie, zawsze przecież można kupić paluszki w kiosku, a sam akumulator może się zestarzeć. Trzeba podrzucić ten pomysł Apple.

Zayebiście nietrafione porównanie, bo tu chodzi o wybor

 

Xboxowy pad to rozwiązanie najlepsze, akumulatory oryginalne, nieoryginalne, paluszki z biedry czy enelopy, sam wybierasz jak chcesz grać.

 

Jedyny bitchslap to brak akumulatora w zestawie i za to należy Microsoft yebać, ale powiedzmy sobie szczerze lepiej zainwestować te kilka dych w zewnętezny akumulator niż być zmuszonym do koszystania tylko i wyłącznie z tego wbudowanego.

 

Wole mieć wybór niż go nie mieć

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem wbudowany akumulator, który zapewnia pracę pada przez 30-40h jak ten w pro controllerze od Switcha/Wii U to jest jak najbardziej dobre wyjście. Ja na baterie AA w padzie od Xboxa nie narzekałem bo mam cztery Eneloopy zawsze przygotowane albo w ostateczności mogę grać na kablu (co w przypadku Dual Shocka 4 robię nagminnie po DS v1 trzyma 3-4h, v2 trochę dłużej ale też się rozładowywuje jak leży nie używany) także dla mnie wszystko jedno byle były to dobre ogniwa. 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

No jeśli wbudowany akumulator jesy wykonany porządnie i faktycznie jest w stanie wytrzymać te 8-10 lat eksploatacji to nie jest to jakiś duży problem.

 

Ale ogólnie jestem zwolennikiem tego aby jak najwięcej elementów w sprzęcie (padzie czy konsoli) było wymiennych, szczególnie te które dosyć szybko się zużywają

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 28.06.2019 o 10:56, ASX napisał:

No jeśli wbudowany akumulator jesy wykonany porządnie i faktycznie jest w stanie wytrzymać te 8-10 lat eksploatacji to nie jest to jakiś duży problem.

8-10 lat eksploatacji pada? Ludzie konsole co 2 lata zmieniali w tej generacji, ale pad ma być na 10! XD

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, easye napisał:

8-10 lat eksploatacji pada? Ludzie konsole co 2 lata zmieniali w tej generacji, ale pad ma być na 10! XD

 

co jest złego w tym że chciałbym aby sprzęt który kupuje był sprawny jak najdłużej?

 

to że ktoś zmienia samochód czy konsole co kilka lat sprawia że te sprzęty mogą się psuć po kilku latach eksploracji? 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Mi się marzy, aby PS5 miało nazwę Play5tation i aby plotki o opracowywaniu technologii kompletnej kompatybilności wstecznej się potwierdziły, czyli biblioteka z każdego PlayStation do ogrania, najlepiej z funkcjonalnym netcode. Może być w ramach jakiejś nawet abonamentowej usługi, gdzie sam wybierasz zakres dostępu za odpowiednią cenę. To byłoby najpiękniejsze zwieńczenie 5 generacji PlayStation, budujące mosty pokoleniowe. Cóż, nie wiem czy to osiągalne i czy się wyrobią, oraz czy będzie to lokalny, czy chmurowy (kto wie, może właśnie po to im ten Azure, by owe gry z poprzednich generacji odpalać w pełni chmurą?). Reszta to niech będzie progres tego co mamy dziś, bo wątpię w jakiś drastyczny przełom, zresztą IMO era eksperymentów się chyba skończyła, jedynie pewnie Sony z VR spróbuje pociągnąć temat w nowej generacji, z dużym ryzykiem że skończy jak Kinect 2.0 czy 3D ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...