Skocz do zawartości

Następna generacja


Następna generacja  

140 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na początku nadchodzącej generacji mam zamiar zainwestować w:

  2. 2. Co do Cyberpunka 2077 to:

    • biorę na premierę
    • poczekam już na dedykowaną wersję pod next-geny (2021)
    • nie interesuje mnie ten tytuł

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 22.11.2020 o 21:22

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupie nowa konsole i dalej bede grał dalej w gry ktore gram teraz, tak samo jak wiele osób kupiło PS4 by potem grać w remaster The Last of Us. 

 

To normalna racjonalna decyzja że chcę mieć na swoim głównym sprzęcie do grania swoje ulubione gry które już kupilem. 

 

Nie mam pojęcia co fakt że ludzie chcą grać w swoje gry ma wspólnego z fanboystwem albo biedą? WTF

 

w sensie lepiej byloby gdyby w  zmieniając platforme do grania każdy był zmuszony kupić kolejny raz te same gry tylko na inny sprzęt? no wspaniała wizja, ale ja jednak postoje

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza

Ja nie wiem po co wybierać nową generację względem starych gier. Kupuje nową konsole dla nowych gier, nowych doznań audiowizualnych. Jak ktoś jest tak bardzo przywiązany do starych tytulow, z którymi spędził milion godzin to pewnie nie sprzedaje konsol w ogóle. Bardziej przywiązanie do samej platformy mogę zrozumieć, niż jakieś sentymenty pokroju starych gier z biblioteki. Mają być nowe gry, takie żeby starych się nawet włączać nie chciało.

 

No mi daleko do grania w tytuly z 360tki na tej generacji, bo nie mam czasu ograc nawet nowości w takiej ilości jakiej wychodzą. 

 

Zastanawianie się która konsole kupić pod względem odpalenia starych gier z biblioteki poprzedniej generacji to dopiero jest "wspaniała wizja..." 

Edytowane przez easye
  • Plusik 2
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

No i? Nie wyszło TLOU 2... Jedyna gra z multiplayerem, ktory konkurowal z Gearsami stad taka popularnosc.

A Ty wolisz grac w Forza 4, czy Forze 1 ze wstecznej? Nowego Xboxa kupisz przez pryzmat nowego HALO, czy faktu, ze odpalisz 20 letnie MCC?

Jak wizja MS jest nowa konsola, na której odpalę Gearsy 5 i Forze Horizon 4 to moga juz ja spiknąć.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Biorę nową konsolę na premierę sprzedając wcześniej PROsiaka i dalej będę cisnął w gry z poprzedniej generacji redukując kupkę wstydu i co jakiś czas zagryzając ją nowymi grami. Profit jest taki że nie będę musiał trzymać pod TV dwóch skrzynek jak to było przy starcie PS4 gdzie 1,5 roku PS3 było używane przez podobny czas jak konsola nowej generacji.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Zgoda, ale gdyby na tym PS5 nie bylo totalnie nic poza starymi gierkami z podbita rozdzialka nadal w 28 fpsach, a na Xboxie 10 nowych gier, nowej generacji to byś nie zmienił konsoli, bo szkoda biblioteki z PS4?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

I ASX i easey eseay easye mają w pewnym sensie rację. Owszem, ludzie mogą kupować platformy do których przywykli, ze względu na ciągłość serii gier eksluzywnych i biblioteki wstecznej kompatybilności. To nie oznacza jednak, że zamierzają tą bibliotekę namiętnie ogrywać. Przy obecnym natłoku gier, zwłaszcza gier multiplayer online i gier-usług, czasami trudno jest znaleźć czas na poprzednią generację. Paradoksalnie nostalgia sprawia, że gracze sięgają raczej po stare platformy. Dodatkowo innym paradoksem jest chyba to, że gry z poprzedniej generacji starzeją się bardziej niż gry retro, którym mówiąc kolowialnie: "czas się zatrzymał". W sensie gry z poprzedniej generacji będą oglądane niczym gorsze gry obecnej (bo te drobne różnice kolą w oczy). Dlatego dobrze sprzedają się remastery, bo przynajmnej starają się być dostosowane do obecnych standardów. Generalnie wsteczna kompatibylność jest ok, tylko czy aby tak bardzo używana? Chociaż sam osobiście się ucieszę, bo może to mnie zmotywuje do ukończenia gier z obecnej generacji na kolejnym sprzęcie. Albo przynajmniej będę się dalej oszukiwał, że kiedyś się wezmę...

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Figuś napisał:

Biorę nową konsolę na premierę sprzedając wcześniej PROsiaka i dalej będę cisnął w gry z poprzedniej generacji redukując kupkę wstydu i co jakiś czas zagryzając ją nowymi grami. Profit jest taki że nie będę musiał trzymać pod TV dwóch skrzynek jak to było przy starcie PS4 gdzie 1,5 roku PS3 było używane przez podobny czas jak konsola nowej generacji.

Dokładnie, to takie proste :)

 

Większość graczy nie interesuje czy gra wyszła rok temu czy 15,  czy to gra siódmej czy ósmej generacji, chcą się tylko przy niej dobrze bawić. Świadczy o tym fakt że w tej generacji, w której było  przecież mnóstwo świetnych gier, rekordy sprzedaży i popularności biły Minecraft i GTA V z poprzedniej generacji. Jestem pewien że w następnej generacjo będzie podobnie, ludzie kupią nowe konsole i dalej jednymi z najpopularniejszych gier będa gierki z poprzednich generacji jak np. Minecraft i Siege

 

Nikt nikomu nie każe wybierać między starym i nowym, chodzi raczej o prostą decyzje po co mieć mniej dobrych gier jeśli można mieć więcej

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Hendrix napisał:

Rozmowy o finansach i dokładaniu do konsol xDD

Oczywiście produkcja większości konsol w pierwszym roku kosztuje więcej niż cena za jaką sprzedają. Jeśli ktoś nie wierzy w BOM Ps3 (szacowany na 860$ przez pierwsze 8-9 miesięcy istnienia konsoli na rynku - głównie spowodowane problemami w produkcji BR i zmianie układu graficznego dosłownie w ostatniej dopuszczalnej chwili), to zapraszam do sprawdzenia wyników finansowych Sony w kilku kwartałach finansowych w okolicy premiery. Straty idą w miliardy.

Fun fact: Playstation w latach istnienia Ps3 wyszło na minus, spory minus (Xbox 360 też - głównie przez RRoD). W ostatnim roku fiskalnym Ps4, marka Playstation zarobiła więcej niż przez 3 generacje ŁĄCZNIE.

PS1 total profit: 3.032 mld $,  operating profit w pierwszym roku konsoli:  minus 0.084 mld $
PS2 total profit:  2.222 mld $, operating profit w pierwszym roku konsoli:  minus 0.465 mld $
PS3 total profit:  minus 3.544 mld $ (serio, Sony na Ps3 straciło 3,5 miliarda xDDDDDD), operating profit w pierwszym roku konsoli: minus 2.003 mld $  (bonusowo straty w kolejnych latach: 2007-08: minus 1.099 mld $, 2008-09: minus 0.588 mld $,  2009-10: minus 0.606 mld $ - to ostatni rok strat, PS3 weszło na niższy proces produkcji, produkcja BR była na tyle dojrzała, że nie przynosiła strat)
PS4: 2018-2019 operating profit: 2.805 mld $, operating profit w pierwszym roku konsoli: minus 0.188 mld $.

Podsumowanie: Produkcja konsol w pierwszym roku istnienia, zawsze równa się dokładaniu do "interesu" - nawet w przypadku PS1 (produkcji, której Sony dokładnie pilnowało i nie ryzykowało dużym BOM), czy PS4 - konsoli wyprodukowanej po katastrofalnej generacji zarówno dla marki, jak i Sony ogólnie (Sony było w słabiutkiej sytuacji w 2010-13), bonusowo: szacuje się, że na początku życia PS4, do każdej sprzedanej konsoli dokładano ok 40$ - co ma sens, zważywszy, że w danych dla inwestorów, wspominano o tym że zakup gry first party lub subskrypcja PS+ wyrównywała stratę, a gra+subskrypcja zapewniała zarobek.

źródło danych: raport finansowy Sony za ostatni rok fiskalny
grafika:
 

  Pokaż ukrytą zawartość

1556260146-capture-d-ecran-2019-04-26-a-08-29-06.png

 

 

W dniu 21.06.2019 o 00:26, Pupcio napisał:

Dajcie tu nosze bo ktoś został P O S K Ł A D A N Y

Pieknie Pan @Hendrix wyjasnia, niech jakas smieciarka zbierze easyego do kupy

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, ASX napisał:

Dokładnie, to takie proste :)

 

Większość graczy nie interesuje czy gra wyszła rok temu czy 15,  czy to gra siódmej czy ósmej generacji, chcą się tylko przy niej dobrze bawić. Świadczy o tym fakt że w tej generacji, w której było  przecież mnóstwo świetnych gier, rekordy sprzedaży i popularności biły Minecraft i GTA V z poprzedniej generacji. Jestem pewien że w następnej generacjo będzie podobnie, ludzie kupią nowe konsole i dalej jednymi z najpopularniejszych gier będa gierki z poprzednich generacji jak np. Minecraft i Siege

 

Nikt nikomu nie każe wybierać między starym i nowym, chodzi raczej o prostą decyzje po co mieć mniej dobrych gier jeśli można mieć więcej

No to powtórzę jeszcze raz pytanie, wychodzi PS5 z grami wobec których nie można przejść obojętnie. Parę gier nowej generacji z grafiką i płynności jakiej na konsolach jeszcze nie było.

 

Dla przykładu na Scarlet przez pierwsze 2 lata nic nie zapowiedzieli poza multiplatformami i jedna gra usluga na 6.

 

Rozumiem, że zostajesz z MS, bo szkoda starych gier z biblioteki w które i tak masz przegrane pareset godzin?

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

No ja też się zgodzę ,że stare gierki nie są istotnym czynnikiem przy przesiadce na nową generację. Pewnie ,że mam gierki do których wracam ale 99% ogram tylko raz w życiu. Nie nadążam ogrywać nowości a co dopiero wracać do staroci. Co innego gierki takie jak seria Halo, HL2, stare platformówki 2D czy kultowe RTSy i strategie. Gierki dalej są ponadczasowe i raz na kilka lat sobie je odświeżam jednak żeby kupować nowy sprzęt myśląc od tych tytułach. Tak średnio bym powiedział. 

 

Tak czy siak póki konsole będą się trzymały standardu x86 gierki we wstecznej będą zawsze bez większych problemów i będzie to standardem jak na PC. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Mendrek napisał:

Dodatkowo innym paradoksem jest chyba to, że gry z poprzedniej generacji starzeją się bardziej niż gry retro, którym mówiąc kolowialnie: "czas się zatrzymał". W sensie gry z poprzedniej generacji będą oglądane niczym gorsze gry obecnej (bo te drobne różnice kolą w oczy). 

O to to, próbowałem ostatnio zagrać w remaster Bulletstorma i nie dałem rady. Postać "przyczepiona" do poziomów, wszędzie niewidzialne ściany i ogólnie betonowa, liniowa rozrywka. Sam się sobie dziwie, że kilka lat temu dałem radę to skończyć i nawet mi się podobało. Tak teraz prędzej juz odpaliłbym jakiegoś HL, do którego gry zdają się wracać.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Pupcio napisał:

Wsteczna na xa daje więcej klatek?

 

W grach w których oryginalnie odblokowany był klatkaż tak (np. Bioshock)

 

Ale przewiduje że w przyszłej generacji zarowno PS5 jak i xbox będą potrafiły robić to systemowo przez emulacje. A przynajmniej wszystko na to wskazuje patrząc na zarejestrowane patenty

Odnośnik do komentarza

niektórzy tutaj myślą że pełna wsteczna XO i Ps4 na nextgenach to dobry gest MS i Sony xD 

Tutaj tylko chodzi o pozyskanie milionów graczy którzy mają swoją bibliotekę gier i jej nie tracąc na nowym sprzęcie zrobią chętniej przesiadkę w tym samym obozie.

 

tytuły startowe:

 

forza motorsport 8

halo infinite

killer instinct 2?

gierka od ninja theory

 

gran turismo 7

killzone/horizon 2

spiderman 2?

 

Smuci trochę że nowy X i Ps5 przez pierwsze lata mają mieć crossgenowe gierki, gdzie devi będą duszeni 1.3TF/1.8TF i gównianymi CPU

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Pupcio napisał:

Wsteczna na xa daje więcej klatek?

 

 

Z grami z 360 bywa różnie, raczej kończy się na podbitej rozdziałce ale pomiędzy ps5/Scarlett i poprzednia generacja raczej będzie jak teraz między PS4/XO, a prosiakiem i koxem. Paczem można spokojnie podbić do 4k, 60fps i dodać sporo efektów. Taki Wiedźmin 3 ma tryb dynamiczne 4k i 60fps. W praktyce na koxie jest 1080p ale po odpaleniu tej gry na Scarlett rozdzialka z automatu powinna podskoczyć. Myślę że w takim kierunku będą szły gry.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...