Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

-mieli duży problem z pierścieniem śmierci

-Sony specjalnie na zamówienie Mędrka uderzyło z Plusem, żeby mógł wspierać ukochaną firmę, tak jak lubi.

-Druga połowę generacji poza Kinectem zaczęli sobie odpuszczać.

-DVD zamiast Blue Ray, to też miało duże znaczenie

 

I mimo tego walczyli jak równy z równym, moim zdaniem rozyebali pierwszą połowę generacji pod względem gier. Miałem czekać na takiego Mass Effecta 5 lat, zacząć od dwójki i w między czasie przeczytać sobie komiks, czy co to tam było w ramach przypomnienia.

 

Większość ludzi nawet nie kończy gier, ile tego będzie 10%-20%( i to topowych pozycji)? W tych iluś tam milionach sprzedanych exów na każdy jest "prawdziwym graczem".

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ASX napisał:

Przykład z ps3 pokazuje jedynie że Sony może wydać słabą i koszmarnie droga w produkcji konsole a koniec końców i tak będzie najlepiej sprzedajaca się konsola.

 

Po prostu Microsoft, niezależnie od tego jak tania będzie mieć konsole, jak mocna ona nie będzie i ile będzie na nią dobrych gier to nie ma szans z tak gigantyczna marka jak playstation która zakorzeniona jest w świadomości casuali znacznie głębiej niż jakiś xbox

Przecież sukces PS3 i wygrana w samej końcówce nie zależała kompletnie od nostalgii czy popularności PSX-a i PS2, to właśnie piękny dowód na to że ilość sprzedanych konsol pokazuje na której konsoli jest w co grać.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Jakim napisał:

Troche bzdura bo są eksy, ktore rozchodzą się rownie dobrze co januszowe mulfiplatformy co oznacza, że mają znaczenie nie tylko do każuali. 

 

Mają i to duży wpływ. Nawet jeśli dany gracz większości nie kupi, chcę mieć wybór. I tak gdy oni wybierają sprzęt patrzą pod kątem tego czy dana platforma da im wszystkie możliwe multiplatformy takie jak fifa, call of duty itd itp. Dodatkowo patrzy co dana platforma może dać dodatkowo i nawet taki Janusz wie, że na konsoli Sony dostanie cos ekstra a do tego najwięcej, więc wybór jest prosty. I jeśli MS nie wyskoczy z czymś równie dobrym mówimy o grach to będziemy mieli powtórkę i żadna cena tego nie zmieni. PS3 wygrało mimo rocznego opóźnienia, wyższej ceny i sporych problemów z zabezpieczeniami po atakach hakerów, pamiętamy jak psn było długo zawieszone. Ten efekt zawdzięczają grą, nikt mi nie powie, że betony kupiły i to jest główny powód. Pamiętajmy, że ilość Xboxów 360 trzeba brać z dystansem. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No koszmarny posting

 

@eX4cT_PL niesamowita bzdura od A do Z. Wii U sprzedało się tragicznie, tak jak GameCube i Dreamcast a biblioteki miały wyborne. Za to PSP pomimo wybitnego wyniku jak na debiutanta na rynku handheldów nie zagwarantowało powstawania gier (chociaż tutaj swoje dołożyło piractwo). Jeszcze raz to podkreślmy: sprzedaż PS3 ruszyła z kopyta gdy cena konsolis padła do połowy tej premierowej.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, 20inchDT napisał:

Czarka się nie da czytać. W każdym poście wrzuca takie "mondrości".

To nie są mądrości tylko zwykła prawda. Jeśli w lipcu MS nic nie pokaże będzie powtórka. Jeśli jest się betonem to co by nie zrobiło Sony, Nintendo, czy MS to i tak taka osoba wybierze sprzęt który jest jego Mesjaszem. Każdy inny spojrzy na ofertę jaką dana firma przedstawi. I jedni wybiorą MS przez game pass, Sony czy Nintendo przez pryzmat gier ekskluzywnych.

Odnośnik do komentarza

Podniecają się niektórzy logiem, marką, przywiązaniem i innymi tego rodzaju głupotami. Przypominam tylko, iż geniusze z MS po świetnym wyniku X360 poszli za ciosem w złym kierunku i debiut XO wypadł fatalnie: zarówno pod względem marketingowym,  viralowym oraz cenowym. Kolejne lata to już odrabianie strat i tyły w stosunku do Sony.

 

A sytuacja X360 była na starcie jeszcze gorsza niż obecnie XSX: po jednej stronie potężna marka Playstation uskrzydlona sukcesem PS2, po drugiej niemal debiutant ze swoją drugą konsolą. Obecni specjaliści z forum z pewnością by wówczas krzyczeli "z czym do lasu", "PC-y lepić a nie z Sony stawać", a tutaj zonk. I to mimo afery z przegrzewającymi się konsolami.

 

A teraz dyskusja gdy nawet nie znamy oficjalnych cen nowych konsol. A sprzedaż masową niestety przede wszystkim robi cena o ile rzecz jasna tańsza konsola nie jest wyraźnie słabsza (sprawdzić czy nie Switch).

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

@czarek250885

 

Ty byś bardzo chciał aby nic nie pokazali, to takie Twoje ukryte pragnienie. 

 

MS w nowej generacji zaoferuje ludziom wszystko, gry, usługi, online, smart, wsteczna, najmocniejsza i NAJMNIEJSZA konsole  nowej generacji.

Phil już jedzie tą lokomotywą i nie ogląda się za siebie. 

Edytowane przez Soul
  • Haha 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Soul napisał:

@czarek250885

 

Ty byś bardzo chciał aby nic nie pokazali, to takie Twoje ukryte pragnienie. 

 

MS w nowej generacji zaoferuje ludziom wszystko, gry, usługi, online, smart, wsteczna, najmocniejsza i NAJMNIEJSZA konsole  nowej generacji.

Phil już jedzie tą lokomotywą i nie ogląda się za siebie. 

Czy ty to poważnie piszesz? Niech pokażą jak najwięcej, życzę im tego by pokazali jakieś dwa kilery, które ruszą rynkiem. Gdyby nie MS i kultura pracy ich konsoli nie było by takiej presji na Sony. To właśnie konkurencja sprawiła, że Sony musiało rozwiązać problem głośnej pracy ich sprzętu. Ja nie muszę być toksyczny jak niektóre osoby z tego obozu.  Ja widzę że jeśli napiszę się coś co nie jest wychwalaniem sprzętu konkurencji od razu jest się wrogiem publicznym. Jeszcze nigdy Xbox nie sprzedał się lepiej, to są fakty, ale zawsze można powiedzieć, że to są moje mądrości i tego nie należy brać na poważnie. Ja wybieram ps5 z prostych względów, są to gry ekskluzywne, ale wiem że na świecie są ludzie, którzy mają inne gusta oraz preferencję. Pisanie że to jest lepsze od tego jest bezsensowne, gdyż to my mamy się dobrze bawić i czerpać radość z naszego hobby, a to co wybiorą inni jakie ma to znaczenie? Lepiej się poczujecie? No chyba że macie profit od nawróconego to zwracam honor. Jeżeli ktoś się cieszy że u konkurencji coś jest nie tak, to mogę powiedzieć, że to niezły beton. Te wojenki wyglądają jak te polityczne, ludzie cos wrzucają by wyśmiać drugich i osoby, które są w tym obozie biją sobię brawo jacy jesteśmy fajni. Kupujcie co chcecie, grajcie w co chcecie. Tyle w temacie.

 

Ps. ASX to była luźna myśl, możesz przestawić to w jakiej chcesz konfiguracji, z tym że game pass zamieniamy wtedy np. ps plus. Przecież są osoby które kupią sprzęt przez pryzmat danego tytułu. Halo, Spiderman itd itp. 

Edytowane przez czarek250885
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Wszyscy się tu bawią w analityków z góry zakładają z czego wynika sprzedaż co jest za to odpowiedzialne itp choć, nikt tu pewnie nie ma takiego wykształcenia i ogólnie się zna jak świnia na gwiazdach tak jak to...

Cytat

jedni wybiorą MS przez game pass, Sony czy Nintendo przez pryzmat gier ekskluzywnych.

 

Jak się piszę głupoty w internecie to niech później się nie dziwi z reakcji ludzi na nie...

Edytowane przez Soul
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Soul napisał:

Wszyscy się tu bawią w analityków z góry zakładają z czego wynika sprzedaż co jest za to odpowiedzialne itp choć, nikt tu pewnie nie ma takiego wykształcenia i ogólnie się zna jak świnia na gwiazdach tak jak to...

 

Idąc twoim typem rozumowania, skoro też nie jesteś z wykształcenia analitykiem, nie powinieneś się wypowiadać. Każdy powinien mieć własne zdanie inaczej będziemy zwykłymi dyktafonami odtwarzającymi to, kto coś nam powiedział, lub to co przeczytaliśmy. Sprzęt sprzętem, gry grami, ale na końcu jest marketing, który sprzeda wszystko. Kiedyś już o tym pisałem, ale się powtórzę, coca cola na naszym rynku sprzedawała wodę mineralną bonaqua czy jakoś tak. Sprzedaż była słaba, nazwa nic nie mówiąca a do tego firma, która nie tworzy zdrowych napojów. Zmienili to na kropla Beskidu, w tekście ukryli dobrze znak coca cola, no i sukces, ta sama woda ma super sprzedaż. Tak samo będzie z konsolami, ta firma, która lepiej się sprzeda marketingowo wygra wyścig.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Soul napisał:

Zdanie można mieć nikomu nikt go nie zabrania, najgorsze jest to, że za tym zdaniem idzie tak zwane Świecie przekonanie, że tak właśnie jest i tu się pojawia problem. 

No ostatnie dwa zdania wreszcie jakiś głos rozsądku ;)

No jeśli ktoś uważa, że jego luźne przemyślenia i analizy to święta prawda i tak będzie to w rzeczy samej, trochę to słabe. Ja też nie wiem jak to się wszystko ułoży, czas pokaże. Ale moja osoba nigdy nie będzie cieszyć się z porażki jakiejkolwiek strony. Moim zadaniem to patologia.

Odnośnik do komentarza

Każdy analityk jest zgodny, że główną siłą napędową sprzedaży będzie cena konsoli. MS z Sony specjalnie się sza(pipi)ą w tej kwestii. Jednak to MS bardziej może sobie pozwolić  na sprzedaż konsol z dopłatą i zarobek na usługach niż Sony. Mogą sprzedawać sexa w cenie 50$ mniej niż ps5 dorzucić do tego 3 miesiąca ultimate i sprzedaż sama ruszy. Gdyby jeszcze sprzedawali bundla z Halo w cenie gołej ps5 :obama:

Cena, cena i jeszcze raz cena odegra kluczową rolę - na zachodzie niby 450-500$ to nie tak dużo, ale przeciętny hamburger zastanowi się dwa razy zanim wyda taką sumę.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Starh napisał:

Każdy analityk jest zgodny, że główną siłą napędową sprzedaży będzie cena konsoli. MS z Sony specjalnie się sza(pipi)ą w tej kwestii. Jednak to MS bardziej może sobie pozwolić  na sprzedaż konsol z dopłatą i zarobek na usługach niż Sony. Mogą sprzedawać sexa w cenie 50$ mniej niż ps5 dorzucić do tego 3 miesiąca ultimate i sprzedaż sama ruszy. Gdyby jeszcze sprzedawali bundla z Halo w cenie gołej ps5 :obama:

Cena, cena i jeszcze raz cena odegra kluczową rolę - na zachodzie niby 450-500$ to nie tak dużo, ale przeciętny hamburger zastanowi się dwa razy zanim wyda taką sumę.

Zakładajac, że MS zarabia na usługach.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, 20inchDT napisał:

50 shades of czarek250885 (to data urodzenia?). Raz pisze, że eksy mają znaczenie, a potem porównuje do wody i że nazwa sprzedaje butelki, a nie ekskluzywne stężenie dwutlenku węgla.

Tak to data urodzenia 25 sierpnia 1985. Eksy mają znaczenie dla mnie, zapewne też dla jakiejś części, jakiej? Nie wiem, wróżką nie jestem. Halo będzie działać na korzyść MS, Spidermana na Sony. Woda to przykład jak wiele może zdziałać marketing, kiedyś na zajęciach mówił nam o tym profesor. Z resztą jest więcej takich smaczków, ale to nie miejsce na zajęcia z marketingu. 

Edytowane przez czarek250885
Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, czarek250885 napisał:

Tak to data urodzenia 25 sierpnia 1985. Eksy mają znaczenie dla mnie, zapewne też dla jakiejś części, jakiej? Nie wiem, wróżką nie jestem. Halo będzie działać na korzyść MS, Spidermana na Sony. Woda to przykład jak wiele może zdziałać marketing, kiedyś na zajęciach mówił nam o tym profesor. Z resztą jest więcej takich smaczków, ale to nie miejsce na zajęcia z marketingu. 

 

Zaraz, zaraz nie porównuj nowego Halo do DLCka o człowieku pająku :reggie:

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...