Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na reakcję to jestem ciekaw, czy na następnej konferencji za rok M$ też zdecyduje się pokazywać gry na najbliższy rok. 

Mnie osobiście ten manewr się podobał bo tak jak pisałem obyło się w tym roku bez zapowiedzi widmo i pokazywania gier które wyjdą nie wiadomo kiedy.

 

Ale widać że dużo graczy jednak są spragniona bomb i większej ilości dużych gier tzw. AAA. A przyjmując taktykę pokazywania gier, które niego wyjdą sami się ograniczyli, bo na 12 miesięcy trzeba przyznać że za dużo gier AAA to oni nie mają.

W zasadzie jest tylko Forza, Starfield i Redfall czyli tylko 3 gry. Bardzo mało jak na potencjał 23 wewnętrznych studiów (Jedynym z nielicznych plusów tej sytuacji jest to że jeżeli te 3 gry faktycznie wyjdą w 1 połowie roku, to nareszcie Xbox nie będzie miał posuchy na początku roku jak w tym i poprzednim roku).

Oczywiście są jeszcze ich mniejsze gry jak Grounded i Pentiment, które zwłaszcza ten ostatni może okazać się świetny. Ale nie ma co się oszukiwać takie pozycje to raczej uzupełnienie lineupu a nie tytuły, które przyciągają do zakupu sprzętu i opłacenia abonamentu.

 

Rzeczywistość w której "leading first party organization" jak mówił Spencer wypuszcza w trakcie CAŁEGO roku tylko 2 gry i to bardzo małego kalibru bo zarówno Pentiment jak i Grounded robione są przez małe kilkunastu osobowe zespoły, to jednak kompromitacja całej tej organizacji. Bo przecież gdyby w 2018 r. Nie kupili Obsidianu to śmiało można przewidzieć że w tym roku nie mieliby żadnej gry, co już w ogóle było sytuacja historyczną xd.

 

I jasne wiadomo, że będzie w co grać, bo trochę tych indyków do Passa jednak zapowiedzieli i część z nich pewnie będzie przynajmniej dobra, ale indyki nie przyciągną ludzi do Game Passa. Ludzie kupili konsole i płacą za Passa dla takich tytułów jak właśnie Starfield, Redfall czy Forza Motorsport, a w tym roku takich gier zabraknie. Więc jeśli Xbox przetrwa ten rok, a pewnie jakoś tam przetrwa to będzie to zasługa głównie rozpędu jaki miał w 2021, bo ten rok w ich wykonaniu jest absolutnie tragiczny.

 

 

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Już na chłodno, po przespaniu się z tym wszystkim. Zgadzam się z wami że ta konferencja była fatalnie przygotowana, za dużo nasrane gaasów i indyków. Źle to wyszło. 

Tak jak pisałem wcześniej, ten rok był/jest stracony i jak widać MS nawet nie próbował go ratować za wszelką cenę. 

Z mojej perspektywy nie jest to jakaś wielka tragedia bo nie dość że jestem do tyłu (np Re8, Elden Ring i inne czekają jeszcze) to pojawią się multiplatformy jeszcze w tym roku. Aa no i Persona 5 to super ogłoszenie jak dla mnie. 

 

Staram się spojrzeć trochę bardziej przychylnym okiem. Jeśli w pierwszej połowie 2023 naprawdę wyjdzie fm8, redfall, starfield i gra od Team Ninja to będzie słabo? No chyba byłoby nieźle. 

A potem pozostaje druga część roku i gdyby udało się kolejne trzy gry puścić np wrzesień i święta, to też byłoby całkiem całkiem. 

 

Jasne boli mnie mocno jak mocno rozpychają sie kolorowe multi guwna dla nastolatków, ale nadal chcę wierzyć że oprócz tego co zapowiedzieli te studia w spokoju sobie coś tam dłubią. 

Xbox Series X jest dla mnie zbyt dobrym sprzętem by z niego rezygnować, w przyszłym roku pewnie zainwestuje sobie również w ps5 żeby mieć pełen zakres doznań gierkowych. 

Branża trochę przypomina gościa po udarze który próbuje powoli dojść do siebie, widać jak wszystko się posypało, niestety najbardziej to widać po MS. Ale grać jest/bedzie w co a to najważniejsze 

Odnośnik do komentarza

Będzie w co grać:

 

Druga połowa 2022 r.

 

- A Plague Tale: Requiem

- As Dusk Falls – 19 lipca 2022

- Atomic Heart – Q4 2022

- Gunfire Reborn – 18 listopada 2022

- Hello Neighbor 2 – 6 grudnia 2022

- High on Life – październik 2220

- Naraka: Bladepoint – 23 czerwca 2022

- Party Animals

- Pentiment – listopad 2022

- Persona 5 Royal – 21 października 2022

- Scorn – 21 października 2022

- Slime Rancher 2

- Sommerville

- Valheim

- Warhammer 40.000 Darktide – 13 września 2022

- Fallout 76: The Pitt – wrzesień 2022

- Grounded 1.0 – 22 września 2022

- Halo Infinite Season 3

- Microsoft Flight Simulator 40th Anniversary Edition

- Sea of Thieves Season 7

 

Pierwsza połowa 2023 r.

 

- Ara: History Untold (tylko PC)

- Ark 2

- Cocoon

- Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes

- Ereban: Shadow Legacy

- Flintlock

- Forza Motorsport

- Minecraft Legends

- League of Legends (odblokowanie bohaterów)

- League of Legends: Wild Rift (odblokowanie postaci)

- Legends of Runeterra

- Lightyear Frontier – wiosna 0223

- Persona 3 Portable

- Persona 4 Golden

- Ravenlok

- Redfall

- Replaced

- S.T.A.L.K.E.R. 2

- Starfield

- The Last Case of Benedict Fox

- Teamfight Tactics

- Valorant (dostęp do wszystkich bohaterów)

- Wo Long: Fallen Dynasty

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Obejrzałem sobie trailery w normalnej jakości i mam podpowiedź dla Xboxa: wypierdolcie te wszystkie informacje o updejtach do gaasów, jakieś lole i valomanty tak samo bo to jebane free2play i nie zasługuje na czas antenowy, indyki pokażcie na początku i byłoby dużo lepiej w odbiorze. Największym minusem oczywiście jest niska liczba niszczatorów graficznych (Forza, od biedy Starfield, a i to tylko ze względu na piękne planety, i... to tyle) czy zaskoczeń. Drugim największym minusem jest brak Hellblade 2, Avowed i innych zapowiedzianych wcześniej tytułów, które smażą się już drugi czy tam trzeci rok - trochę żenuła. Na plus za to format "to są gierki na najbliższy rok", bo po początkowym szoku indyczno-gaasowym niektóre wyglądają ciekawie. Ogółem po nocy podnoszę ocenę z 4/10 do naciąganego 6/10, a i to pomijając te free2play gaas update gierki i udając, że ich nie było (a niestety kurwa były).

 

A, i w post-show była wiadomość bezpośrednio od Spencera:

Spoiler

Brak opisu.

 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, iluck85 napisał:


 

Ty tak poważnie? 
Serio ktoś tu liczył na bomby po kwartale od zakupow? Bomby będą za 2/3 lata. Wtedy będzie można ocenić zakupy microsoftu. 
Forze trzeba było wrzucić na końcówkę 22. Do tego jakis suprise i byłoby ok. 

Ludzie, microsoft te studia skupuje od lat, jakiekolwiek bronienie ich planu wydawniczego na ten rok to jest strzelanie sobie w stopę.

W ogóle nie rozumiem jak można kupić konsolę i bronić firmy, która obiecała wiele i tego nie dostarcza, co roku zwalając winę na długi czas przygotowywania tytułów. 

Co mnie jako gracza to obchodzi? Jawne robienie z konsumentów debili. 

Weźmy na przykład to State of Decay 3 zapowiedziane 2 lata temu, nie oszukujmy się, że gra będzie wyglądać zjawiskowo mając na uwadze poprzedniczki, ale po 2 latach pracy mogliby już coś pokazać i wypuścić w przyszłym roku. Mam wrażenie, że studia kupowane przez MS zapominają jak się robi giereczki XD

Odnośnik do komentarza

Za dużo indi gier, nie to show coś im się pomyliło a za mało gier AAA, zabrakło przynajmniej 3-4 pokazów dużych gier,.które przecież mają...oni popadają skrajności w skrajność jak nie gry widmo to to co będzie przez najbliższe 12 miesiący :reggie:

Niestety nie potrafią znaleźć jakiegoś balansu pomiędzy tym wszystkim, mają  prawie 30 studiów i nie są w stanie wydać żadnej gry w tym roku...

 

Forza, Redfall, Starfield i gra od team ninja to za mało na największy ich pokaż na który czekasz cały rok. 

Edytowane przez Lord Protector
Odnośnik do komentarza

Mnie tylko zastanawia brak informacji o Deathloop na konsole Xbox, kwestia umowy z Sony które ma też prawa do promocji gry? Czy Arkane nie ma zamiaru robić portu, pewnie dowiemy się we wrześniu.

Kupiłbym sobie na Steam, ale raz że PC będzie się na tym dusił, stary sprzęt z rx560, a dwa jednak wolałbym to na konsoli ograć. Czekam dalej 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ASX napisał:

Patrząc na reakcję to jestem ciekaw, czy na następnej konferencji za rok M$ też zdecyduje się pokazywać gry na najbliższy rok. 

Mnie osobiście ten manewr się podobał bo tak jak pisałem obyło się w tym roku bez zapowiedzi widmo i pokazywania gier które wyjdą nie wiadomo kiedy.

 

Akurat za to mają u mnie duży plus. Zero oszukiwania i nakręcania na gry, które są jeszcze daleko od premiery.

 

 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie mogłem obejrzeć tej konferencji, bo byłem w trasie, ale lista pokazanych gier wyglada naprawdę imponująco. Co takiego się zesralo, że stypa na forum? Sam fakt, ze prawie wszystko wychodzi w ciągu 12 miesięcy zasługuje na pochwałę.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Dalhi napisał:

Mnie tylko zastanawia brak informacji o Deathloop na konsole Xbox, kwestia umowy z Sony które ma też prawa do promocji gry? Czy Arkane nie ma zamiaru robić portu, pewnie dowiemy się we wrześniu.

Kupiłbym sobie na Steam, ale raz że PC będzie się na tym dusił, stary sprzęt z rx560, a dwa jednak wolałbym to na konsoli ograć. Czekam dalej 

 

Ekskluzywność kończy się we wrześniu, więc nie mogą o grze mówić. Ale spokojnie, jeszcze w tym roku trafi.

Odnośnik do komentarza

I tak największy żal mam za FM. Kupiłem xsx tylko po forzy I liczyłem, że najpóźniej wyjdzie na jesień 22.

 

Co do reszty to bez komentarza. Od czasów Marcusa Fenixa nie potrafią stworzyć bohatera, który stanie się kultowy i rozpoznawalny. Bez takiego nie ma mowy praktycznie o megahicie AAA. To się jednak łączy.  Bo popatrzmy chociażby na " najciekawsze " postacie z wczorajszego pokazu. Zero charakteru. 

Co do Starfielda, to mam bardzo złe przeczucia. Moim zdaniem niech rzuca to na 24, bo po tym co widać, to doprowadzić grę do stanu używalności w 60fps będzie wymagało ostrego downgrade, jeśli gra ma być w 23, albo duuuuzo więcej pracy i przeniesienie premiery na 24/25.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Bielik napisał:

Ludzie, microsoft te studia skupuje od lat, jakiekolwiek bronienie ich planu wydawniczego na ten rok to jest strzelanie sobie w stopę.

W ogóle nie rozumiem jak można kupić konsolę i bronić firmy, która obiecała wiele i tego nie dostarcza, co roku zwalając winę na długi czas przygotowywania tytułów. 

Co mnie jako gracza to obchodzi? Jawne robienie z konsumentów debili. 

Weźmy na przykład to State of Decay 3 zapowiedziane 2 lata temu, nie oszukujmy się, że gra będzie wyglądać zjawiskowo mając na uwadze poprzedniczki, ale po 2 latach pracy mogliby już coś pokazać i wypuścić w przyszłym roku. Mam wrażenie, że studia kupowane przez MS zapominają jak się robi giereczki XD


Ale ja ich nie bronię :) Ten rok nijaki, koncowka słaba- właściwie to brak końcówki :kaz:

Mialem na myśli ostatnie ich zakupy, duze studia. Nikt nie zrobi gry w rok czasu. 
A po tym pokazie widać w jakim kierunku definitywnie idzie branża. 

Odnośnik do komentarza

Tylko cały czas mam wrazenie ze Starfield to taki NMS 2. Obawiam, się że dialogi będą tak wyprane z emocji jak te w Falloutach/Skyrimie (to było fajne i akceptowalne max w okolicach premiery Skyrima) i gunplay który wyglada jak żywcem wycięty z poprzedniej epoki nie wciągnie tak jak powinien. 1000 planet to największy minus całej zapowiedzi. Mogli chociaz uściślić ile tam ktoś ręcznie rzeźbi a ile z generatora NMS dostali od Hello Games.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, devilbot napisał:

Będzie w co grać:

 

Druga połowa 2022 r.

 

- A Plague Tale: Requiem

- As Dusk Falls – 19 lipca 2022

- Atomic Heart – Q4 2022

- Gunfire Reborn – 18 listopada 2022

- Hello Neighbor 2 – 6 grudnia 2022

- High on Life – październik 2220

- Naraka: Bladepoint – 23 czerwca 2022

- Party Animals

- Pentiment – listopad 2022

- Persona 5 Royal – 21 października 2022

- Scorn – 21 października 2022

- Slime Rancher 2

- Sommerville

- Valheim

- Warhammer 40.000 Darktide – 13 września 2022

- Fallout 76: The Pitt – wrzesień 2022

- Grounded 1.0 – 22 września 2022

- Halo Infinite Season 3

- Microsoft Flight Simulator 40th Anniversary Edition

- Sea of Thieves Season 7

 

Pierwsza połowa 2023 r.

 

- Ara: History Untold (tylko PC)

- Ark 2

- Cocoon

- Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes

- Ereban: Shadow Legacy

- Flintlock

- Forza Motorsport

- Minecraft Legends

- League of Legends (odblokowanie bohaterów)

- League of Legends: Wild Rift (odblokowanie postaci)

- Legends of Runeterra

- Lightyear Frontier – wiosna 0223

- Persona 3 Portable

- Persona 4 Golden

- Ravenlok

- Redfall

- Replaced

- S.T.A.L.K.E.R. 2

- Starfield

- The Last Case of Benedict Fox

- Teamfight Tactics

- Valorant (dostęp do wszystkich bohaterów)

- Wo Long: Fallen Dynasty

A to nie wszystko przeciez bo wiemy jeszcze o żółwiach czy hk silksong i kazdego miesiaca nowe zapowiedzi. Gamepass to swietny deal tylko brak gier 1st party aaa w tym roku kompletnie zabił hype u ludzi.

Odnośnik do komentarza

Po prostu MS konsekwentnie realizuje swoją politykę rywalizacji z Google i Amazonem - chodzi o sprzedaż usługi abonamentowej na różnych sprzętach, a nie konkurowanie z Sony. Widać to po podejściu do projektowania gier i tytułach 1st party. Szkoda, że realnie oznacza to jedynie tyle, że na poletku konsolowym zostało Sony i Nintendo i w żaden sposób nie zapowiada się aby miał im wyrosnąć trzeci, silny konkurent.

Odnośnik do komentarza

Jak na pokaz gier, które mają wyjść w przeciągu 12 miesięcy, to było BDB. Mogliby tylko pomyśleć nad tym, by rozbić to na jakieś 2 pokazy, bo jak za dużo rzeczy jest upchanych, to też lecą tylko po łebkach. Sporo gier, które mnie zainteresowały, ale pokaz był tak upchany, że o wielu niczego się nie dowiedziałem, jak np. o Ara czy nowej grze Team Ninja.

 

Pozostaje tylko podstawowe pytanie czy to wszystko faktycznie wyjdzie do tego lipca 2023 i na kolejnym E3 będzie już pokaz zupełnie innej zawartości i gier które wyjdą od czerwca 2023 do lipca 2024. Jeśli tak, to świetnie, ale na dzień dzisiejszy to nie ma tego jak zweryfikować.

 

Żeby się nie okazało, że zaraz będą prostować, że jednak nie kolejne 12 miesięcy, a do końca 2023, albo początku 2024.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Czoperrr napisał:

 

 

Pisanie o tym, że czego się spodziewaliśmy skoro dopiero niedawno zakupiono Bethesdę i gry wyjdą za 2-3 lata. Przepraszam, a czy przed zakupem Bethesdy Microsoft nie posiadał developerów w swoich szeregach? Co robiło przez te lata Rare? Klepało dodatki do Sea of Thieves?


 

Jak pisałem ze Rare jest cieniem tego co było kiedyś to mnie wyśmiali, a nadworny wymienił świetnych piratów i ze tyle ludzi gra. :reggie:

Odnośnik do komentarza

no Sea of Thieves ma już 30 milionów graczy i ponad 4 lata po premierze wciąż jest jedną z najpopularniejszych, najlepiej ocenianych gier na Steamie i Xboxie, jeśli to nie jest oznaka dobrej formy, to nie wiem co nią jest.

Rozumiem, że ktoś woli żeby Rare wróciło do klepania gierek na Kinecta, ale trzeba umieć przyznać SoT to jeden z największych sukcesów w historii studia.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, iluck85 napisał:


 

Jak pisałem ze Rare jest cieniem tego co było kiedyś to mnie wyśmiali, a nadworny wymienił świetnych piratów i ze tyle ludzi gra. :reggie:

No ale jak coś przyciąga ludzi do tej gry to wiadomo, że MS będzie chciał żeby skupiali się tylko nad tym szczególnie, że to ten słynny GASS.

 

Takie moje przemyślenie po tej konferencji, Microsoft ma już wywalone na starych dziadów, będą próbować przywiązać małolatów do marki tymi graficznymi grami w stylu fortnite, minecraftami i tanim series s.

Odnośnik do komentarza

Ej własnie apropo Rare, były przeciez informacje ze devi grają w Golden Eye a wczoraj nic a nic o tym. Czyzby nawet taka pierdoła nie dotarła do wakacji 2023? Własnie najwiekszy problem to gierki typu SoT, ESO Online czy F76. Zamiast iśc w nowe ciekawe projekty bo będą miliony dodatków bo jakas tam baza graczy jest. Oczywiscie jarałbym się przeokrutnie gdybym był graczem multi ale no nie jestem i czuje ze MS dosyc mocno nie chce isc w Single Player bo za mało im się zwraca z abonamentu :/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...