Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

No ale teraz tak bez żartów. Smutek i zawód max z tym co pokazali. Ten kierunek jest naprawdę niepokojący, gaasy, multi, lootery i indyki. Okey te ostatnie są spoko, ale tego tyle jest, że mnie to już tak średnio jara. 
Z drugiej strony mam GP za 600 zł na kolejne 3 lat, to chyba naprawdę nie powinnienem mieć oczekiwań. 

Odnośnik do komentarza
Teraz, mozi napisał:

No dobra ale już tak serio co oni tam robią w tych studiach? Ile czasu trzeba żeby coś chociaż zapowiedzieć? Cały czas doją kasę popijając sojowe late?

 

tak, leniwi devowie.

 

po prostu stworzenie gry AAA w tych czasach, plus covid, bywa trudne i czasochłonne.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

next-genowe wyścigi, duchowy spadkobierca poprzednich gierek arkane, wyczekiwany gameplay starfielda (jest tu… sporo… zastrzeżeń, but still), tona potencjalnie za(pipi)istych indyków, disco elysium od obsidian, rtsy, nowe diablo, współpraca z kojimą, interaktywniak, horror i tak dalej jeśli chodzi o przekrój gatunkowy, a wszystko to do ogrania day1 

 

no słabizna na maksa, nic nie pokazali, wyrzucam pudło przez okno!!!! 

 

jak dla mnie spoko konferencja i tyle, ale ja nie śledziłem leaków i podszedłem do tematu z czystą głową bez oczekiwania żadnego fable, mitycznego aaaa w postaci perfect dark czy innego avowed

Edytowane przez shoegaze
Odnośnik do komentarza
Teraz, Figaro napisał:

 

tak, leniwi devowie.

 

po prostu stworzenie gry AAA w tych czasach, plus covid, bywa trudne i czasochłonne.

Ale ja to rozumiem z tym ze na ten moment nie ma nawet zapowiedzi. Żadnego exa który by pozamiatał. Maila być nowa gra od Turn10 nowy wolf no sorry nie ma nic. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Figaro napisał:

 

tak, leniwi devowie.

 

po prostu stworzenie gry AAA w tych czasach, plus covid, bywa trudne i czasochłonne.

On June 10, 2018, during the Electronic Entertainment Expo 2018, Microsoft announced the acquisitions of Ninja Theory, Playground Games, Undead Labs and Compulsion Games, as well as the opening of a new studio in Santa Monica, California, entitled The Initiative

 

Nie przesadzajmy i nie szukajmy usprawiedliwień na siłę, czaicie, że takie Hellblade, Fable czy State of Decay 3 nie zostanie wydane w ciągu następnych 12 miesięcy? Bym zapomniał, gdzie ten potężny Indiana Jones?

Edytowane przez Bielik
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, mozi napisał:

Ale ja to rozumiem z tym ze na ten moment nie ma nawet zapowiedzi. Żadnego exa który by pozamiatał. Maila być nowa gra od Turn10 nowy wolf no sorry nie ma nic. 

 

żeby była powtórka z poprzednimi grami jak avowed które zapowiedzieli kiedy, w 2019? i do dzisiaj nic nie ma? Wiadomo że te gry się robią, może to i lepiej by nie pokazywali CGI gry na 2025 rok? W końcu sami na konfie powiedzieli, że pokażą gry na najbliższe 12 miesięcy. Może to i lepszy sposób, choć spektakularność konfy wychodzi gorzej.

Odnośnik do komentarza

dobra obejrzane, na początek co mi się nie podobało:

 

- ilość indyków, rozumiem że chcieli się pochwalić ile to nowych gier trafi do Passa w ciągu następnych 12 miesięcy, ale było ich tyle że trudno było wyłowić coś ciekawego, w zasadzie rzuciły mi się w pamięć tylko ta gra o tej ćmie i ta gra w której zamieniamy się w cień i zabijamy roboty

- druga rzecz która mi się nie podobała to to ile czasu poświęcono czas poświęcony grami f2p jak LoL, Overwatche czy jakieś japońskie battle royale, którymi w ogóle nie jestem zainteresowany

- trzecia to czas trwania i ilość gier. Ponad 90 minut i ponad 30 gier, serio nie wiem kto to wszystko ogarnie, spokojnie można było to podzielić na dwie mniejsze pokazy i gry tylko by na tym zyskały, bo naprawdę smakowite kąski nie ginęłyby wśród kilku innych indyków.

- czwarta rzecz, to dysonans między pokazywanymi grami, bywały gierki które wyglądały naprawdę super i nextgenowo, ale większość pokazu została przykryta przez indyki, które cóż często wyglądają jak typowe indyki. Więc nie grzeszą one poziomem graficznym, super animacjami itd. 

- widać też że po przesunięciu Redfalla i Starfielda jest lipa z gierkami first party i że próbują to łatać indykami i mniejszymi grami, ale naprawdę wielka szkoda że w takiego Starfielda zagramy dopiero w przyszłym roku

 

A co mi się podobało. to to że skupili się na grach które wyjdą w ciągu najbliższego roku, więc obyło się bez zapowiedzi widmo i prawie nie było CGI. Wyjątkiem jest tylko ogłoszenie partnerstwa Kojimą, co mi się nie podobało, no ale nie jestem fanem japończyka, a być może fanom Kojimy wystarczy samo ogłoszenie że sympatyczny azjata robi grę na Xboxy i PC z wykorzystaniem technologii M$. Nie wiem.

Druga rzecz, która mi się podobała to ilość fragmentów z rozgrywki, prawie nie było CGI. Konferencje M$ w ostatnich latach często były krytykowane za to że pokazywali ostatnio same CGI i zapowiadali gry z odległymi lub bez dat premier. Tym razem było zdecydowanie lepiej, bo nie zabrakło gameplayi, a wszystkie gry powinny ukazać się relatywnie niedługo.

Trzecia rzecz, to fakt że wszystkie pokazane dzisiaj gry trafią do Passa, co naprawdę robi robotę gdy uświadomisz sobie ile gier trafi do abonamentu. 

Co do gier, to największe wrażenie zrobił oczywiście Starfield, nie pamietam kiedy ostatnio widziałem grę z takim rozmachem, chyba tylko Cyberpunk przychodzi mi do głowy (oby tylko Starfield nie skończył tak jak gra Redów, których przerosła ta ambicja). Forza Motorsport wygląda świetnie i tu też czuć tego słynnego nextgena, widać że kilka lat przerwy na przebudowę silnika zrobiły swoje i wygląda na to że seria która od kilku odsłon dreptała w miejscu zrobi teraz gigantyczny skok naprzód i odstawi całą konkurencje daleko w tyle. Redfall? Cóż wygląda jak kolejna gra Arkane, nie czuć tu nextgena i nie  widać dużej różnicy względem ich ostatniej gry czyli Deathloop, co jest chyba dobrym znakiem, na pewno będę miał ten tytuł na oku. Z indyków tak jak pisałem najbardziej zaciekawiły mnie COCOON (gra o ćmie), ten Benedict Fox, Ereban (gra o zabijaniu robotów) i oczywiście TLOU ze szczurami czyli Plague Tale 2, które podobnie jak pierwsza część graficznie prezentuje się pięknie, a po skrawku gameplayu który widzieliśmy jest szansa że tym razem trochę rozwinęli gameplay. 

 

Także mimo, iż gier było chyba zbyt dużo i Microsoft zalał nas morzem indyków, to fajnie że skupili się na premierach na najbliższe miesiące. Nie był to może poziom prezentacji sprzed roku, ale chyba każdy coś tam dla siebie znalazł. 

 

 

 

  • Plusik 3
  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza

Niestety, nie jestem już targetem tej firmy.

Ok Redfall, Starfield, Plague Tale czy ta gierka WuHan od Team Ninja. Ale nie jest to zaden gamechanger. 

Dobrze że multiplatformy uratują sytuację. 

Wcześniej pisałem że droga Microsoftu jest dla mnie ciekawa i ekscytująca. Teraz jednak jestem mocno zaniepokojony tym w jaką stronę to zmierza 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...