Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Soban napisał:

Ja ogólnie do dziś nie rozumiem sensu istnienia tej wersji dla biedaków series s skoro series x i ps5 nie sa i nie byly w dniu premiery jakos zajebiscie drogie. Drogie w stosunku do zarobków to było ps2 i ps3, bo pamietam jak sie spocilem widzac w gazetkach mm ceny pod 3k pln wtedy

 

Ty może nie rozumiesz, ale obecnie to jakieś 2/3 sprzedawanych Xboksów.

Odnośnik do komentarza

Krzysiek ma rację z tą grafiką. Też nie wiem po chuj oni chcą maksymalnie zbliżać się do PC kosztem framerate'u, skoro to i tak będzie wyglądało jak gówno i do tego peceta podejścia nie ma. Do tego w tych 30 klatkach gówno wygląda jeszcze gorzej, niech przykładem tu będzie FH5 - w 30 klatkach ta gra wygląda lepiej tylko jak się zatrzymasz i podziwiasz statyczny obraz, natomiast w ruchu wszystko się rozmazuje i idzie się porzygać. 

 

Gry to raczej nie jest podziwianie statycznych obrazów i płynność ruchu powinna być priorytetem. 

Edytowane przez Michał102
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nawet na forum hardcorowych graczy, a nawet jak nie hardcorowych to na tyle zaangażowanych żeby zarejestrować się i pisać o gierkach Series S jest popularny. A wydawać by się mogło, że nie powinien mieć racji bytu. Więc co dopiero mówić o casualach, którzy przecież nie dostrzegą różnicy. Gdyby nie te Series S to Microsoft byłby totalnie w dupie z marką Xbox

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, friedrich napisał:

Z moich znajomych 4 ma XSS a tylko 1 (ja) XSX. A i to ze względu na gry w pudełkach bo grając niekiedy na XSS specjalnej różnicy nie widzę. Oczywiście zapewne nie widzę bo gram na 65” FullHD, nie w 4K ;)

Żaden nie ma też PS5 i tutaj jest też chyba rozwiązanie zagadki: cena czyni cuda. Wydać 1200 czy 2300 na głupoty robi różnicę.

5 godzin temu, Homelander napisał:

Tylko na Series S masz wyjebane za 300$, a na Series X za 500. Więc skoro masz wyjebane to jaki jest sens płacić 500?

4 godziny temu, krzysiek923 napisał:

Ja tylko dodam, że poza mną, S-kę kupił też mój brat oraz brat jego dziewczyny, a gdyby tej konsoli nie było, po prostu nie kupiliby żadnej. Kluczowa była oczywiście niska cena sprzętu + gamepass, no i możliwość gry w tytuły niedostępne już na PS4/XOne. Grafika nie jest dla nich żadnym dealbreakerem.

 

Pewnie aby zobaczyć różnicę, to trzeba odpalić tą samą grę na dwóch sprzętach ustawionych obok siebie. Generacja przecież jeszcze na tak dobrą sprawę się nie rozkręciła więc niema fajerwerków. Tak chyba było z reguły przy każdym przejściu, a teraz mamy jeszcze sytuację związaną z paraliżem łańcuchów dostaw, pracy developerów, dostępnością konsol itp. To może nawet wydłużyć czas trwania tej generacji.

 

Mi nie opłacało się kupować tańszej konsoli tylko po to aby po zakupie kilku tytułów zostawić u producenta de facto większą sumę niż po zakupie XSX. LOL! Jeżeli łapiecie się na taki prosty trik - teraz wydam mniej więc jestem do przodu niż po zakupie droższej konsoli, to tylko pogratulować specom od marketingu. Szacując, że za gry płaciłoby się te 50$, to przecież po zakupie 4 tytułów już wychodzi na taki sam wydatek ale rozłożony w czasie. Od tego momentu kończą się oszczędności, a zaczyna się dojenie gracza. Do tej pory wydawało się to oczywiste ale jak widać nawet na forum pasjonatów gier wybór nie jest taki oczywisty. A tutaj jeszcze ktoś się cieszy, że go stać i zaoszczędził :D

 

Rozumiem jak ktoś jest casualem albo dopiero zaczyna przygodę z konsolą ale u kogoś kto ma jeszcze kolekcje gier z poprzednich generacji, to bardzo dziwny ruch. Póki co gry są w większości wydawane na dwie platformy więc wyglądają jak wyglądają... Poczekajmy aż generacja bardziej się rozkręci i konsole pokażą co potrafią. M$ jeszcze w trakcie generacji też może zmienić zdanie i stwierdzić, że jednak słabsza konsola nie będzie mogła zaoferować takiej grafiki jak lepszy sprzęt więc jakiś tytuł się na nią nie pokaże albo będzie brzydki jak noc listopadowa.

 

Spokojnie, niech się tylko więcej konsol sprzeda, więcej gier na nie, niech gracze się uzależnią, a potem będzie trzeba zapłacić wyższą cenę aby dalej dobrze się bawić. Jak u dilera :D Wątpię, że jak ktoś już zbuduje sobie kolekcję gier, to nagle obrazi się i porzuci granie. Może nawet wyjdzie XSX bez czytnika i będzie oferowany "taniej" albo w specjalnej ofercie dla tych, którzy dotychczas posiadali XSS. Były już oferowane promocje typu - przynieś swoją starą konsolę, a nową zakupisz taniej. M$ mógłby w ten sposób odkupić konsole od użytkowników, poddać regeneracji i sprzedać jeszcze raz z zastrzeżeniem, że konsola nie wyświetli takiej grafiki jak XSX więc widziały gały co brały. 

 

Tak jak w epoce x360 opłacało się firmie wydać konsolę rok przed konkurencją i bezpłatnie naprawiać wadliwe egzemplarze z RODem, aby zbudować bazę klientów i być o krok przed konkurencją, tak teraz może opłacać się taki ruch ;) 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Elitesse napisał:

Mi nie opłacało się kupować tańszej konsoli tylko po to aby po zakupie kilku tytułów zostawić u producenta de facto większą sumę niż po zakupie XSX. LOL! Jeżeli łapiecie się na taki prosty trik - teraz wydam mniej więc jestem do przodu niż po zakupie droższej konsoli, to tylko pogratulować specom od marketingu. Szacując, że za gry płaciłoby się te 50$, to przecież po zakupie 4 tytułów już wychodzi na taki sam wydatek ale rozłożony w czasie. Od tego momentu kończą się oszczędności, a zaczyna się dojenie gracza. Do tej pory wydawało się to oczywiste ale jak widać nawet na forum pasjonatów gier wybór nie jest taki oczywisty. A tutaj jeszcze ktoś się cieszy, że go stać i zaoszczędził :D

 

Rozumiem jak ktoś jest casualem albo dopiero zaczyna przygodę z konsolą ale u kogoś kto ma jeszcze kolekcje gier z poprzednich generacji, to bardzo dziwny ruch. Póki co gry są w większości wydawane na dwie platformy więc wyglądają jak wyglądają... Poczekajmy aż generacja bardziej się rozkręci i konsole pokażą co potrafią. M$ jeszcze w trakcie generacji też może zmienić zdanie i stwierdzić, że jednak słabsza konsola nie będzie mogła zaoferować takiej grafiki jak lepszy sprzęt więc jakiś tytuł się na nią nie pokaże albo będzie brzydki jak noc listopadowa.

 

Spokojnie, niech się tylko więcej konsol sprzeda, więcej gier na nie, niech gracze się uzależnią, a potem będzie trzeba zapłacić wyższą cenę aby dalej dobrze się bawić. Jak u dilera :D Wątpię, że jak ktoś już zbuduje sobie kolekcję gier, to nagle obrazi się i porzuci granie. Może nawet wyjdzie XSX bez czytnika i będzie oferowany "taniej" albo w specjalnej ofercie dla tych, którzy dotychczas posiadali XSS. Były już oferowane promocje typu - przynieś swoją starą konsolę, a nową zakupisz taniej. M$ mógłby w ten sposób odkupić konsole od użytkowników, poddać regeneracji i sprzedać jeszcze raz z zastrzeżeniem, że konsola nie wyświetli takiej grafiki jak XSX więc widziały gały co brały. 

1. promocje na cyfrę istnieją

2. gamepass istnieje

3. nie wiem, czy zauważyłeś, ale ceny PUDEŁEK poszły od jakiegoś czasu w górę i standardem są mityczne trzy i pół bomby

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Bzduras napisał:

1. promocje na cyfrę istnieją

2. gamepass istnieje

3. nie wiem, czy zauważyłeś, ale ceny PUDEŁEK poszły od jakiegoś czasu w górę i standardem są mityczne trzy i pół bomby

 

1. Ale co to za promocje!? Gra w takiej promocji kosztuje więcej niż używane pudełko na popularnych serwisach aukcyjnych, a czasami nawet więcej niż nowe pudełko z oficjalnej dystrybucji! Nie wiem czy zakupy z keyshopów są zgodne z regulaminem i szczerze w to wątpię aby zostały z nami po przejściu w 100% na cyfrę. Gdyby cyfra taniała tak jak wersja pudełkowa to spoko ale tak nie jest, bo starsze gierki są oferowane w cenie nowych produkcji, a to samo można skupić za grosze. Promocje są też na wersje pudełkowe.

2. No istnieje. Mam, korzystam ale mimo tego kupuję gry spoza jego oferty.

3. Nie wiem jaki to ma związek z tematem? Przecież cyfra kosztuje tyle samo. Napisałem dla ułatwienia o 50$ zamiast o 60$-70$. Nie sądziłem, że tutaj muszę jeszcze wyjaśniać, że skoro kupuję w pudełkach, to też je odsprzedaję taniej o 10-20 zł, a czasami za tyle ile kupiłem albo nawet jestem parę zł do przodu.

 

11 godzin temu, ProstyHeker napisał:

4. Argentyna i Turcja to dobre miejsca do growej turystyki :niki:

 

4. I myślicie, że to tak już na zawsze zostanie? Podobnie jak w przypadku keyshopów Sony albo MS są w posiadaniu informacji z jakiej dystrybucji pochodzi zakupiony produkt. Teraz przymykają na to oko ale będzie jak z dzieleniem kont na Netflixach i innych. Bierzcie, bierzecie kolejne dawki, jest tanio i jest fajna zabawa. Przecież już zawsze tak będzie :D

 

12 godzin temu, Homelander napisał:

Dobrze, że jest wybór i nawet foliarze mogą sobie wybrać konsolę i być panami sytuacji

 

Słyszałem, że w stanach pojawiają się określenia o tym, że matematyka jest rasistowska ale stwierdzenie, że jest foliarstwem przebija to poziomem absurdu. Natomiast korporacje ochoczo trzepią hajs na takim niedouczonym i prostym planktonie. Patrz jak kupisz sobie dwie XSS to będziesz o 400$ do przodu niż gdybyś kupił dwie XSX! Deal życia, nie wiem nad czym się jeszcze zastanawiasz, tylko brać i kupować.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

https://www.neowin.net/news/amd-launching-fsr-3-in-september-to-work-with-xbox-as-well-but-no-mention-of-sonys-ps5/

 

AMD launching FSR 3 in September, to work with Xbox as well

Cytat

 

FSR 3 should run well on AMD's Radeon RX 6000 and 7000 graphics cards, and even some older cards as well (indicating RX 5000 series support and perhaps even RX 400/500 support). AMD says it will also work with Microsoft's Xbox consoles, which use custom AMD Radeon GPUs.

 

However, AMD had a small surprise. It announced that the FSR 3 team is working on a way to enable the technology to work on any DirectX 11 or 12 game, which means, in theory, thousands of titles will soon be able to get big frame rate boosts. That update is coming sometime in the first quarter of 2024.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...