Skocz do zawartości

Resident Evil 8 Village


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, mugen napisał:

Srają ci co roku nowym Residentem, w zeszłym miałeś takiego swoich marzeń, a i tak teraz będziesz przez całe miesiące płakał, że ośmielają sie robić takiego nie pod twoje gusta.

 

O przepraszam najmocniej, ze ośmieliłem się przedstawić swoją opinię, w dodatku taką, która jaśnie Panu się nie podoba. Zapomniałem, że RE to największa ze świętości, absolutnie nie wolno źle o niej pisać i trzeba cieszyć japsko z każdego pomysłu jaki nam serwuje Capcom. Rozumiem, że na takie abominacje jak Umbrella Corps też nie można powiedzieć złego słowa, bo przecież w międzyczasie wyszły inne Residenty, a Capcom jest takie fajne, bo sobie z tą grą "poeksperymentowało" i już za tę "odwagę" należą im się brawa?  Logika jak cholera :dunno: Sorry ziomuś, uwielbiam tę serię, ale nie wszystko mi się w niej podoba i jak coś według mnie nie gra (czyli np. jak za developer za bardzo się zapędza ze swoimi pomysłami), to daję o tym znać. Nie musisz się z tym zgadzać, ale nie zabronisz mi tu płakać i wylewać swoich żali, bo mam do tego takie samo prawo jak Ty do piania z zachwytu. 

 

3 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

Wątki paranormalne były chociażby w prototypie RE3.5 i wyglądało to tam niesamowicie. Wielkie brawa dla Capcomu, że potrafią tak rozwijać swoje marki aby nie trąciły myszką.

 

 

Tak dla przypomnienia.

 

Sorry, ale z Residentem to nie ma nic wspólnego. Takie pierdoły (duchy i nawiedzone lalki) to niech sobie wciskają do Silent Hill, a nie do serii gier dotyczącej walki z bioterroryzmem oraz efektami pokracznych mutacji. To tak jakby nakręcili nowego Aliena, a zamiast kosmicznego monstrum straszyłaby lalka Annabelle. No nie pasuje.  Nie mam nic przeciwko zmianom i eksperymentom, ale niech się chociaż trzymają ram ustalonych od początku istnienia uniwersum. I tak, zdaję sobie sprawę, że Leon został w tej wersji zarażony jakimś syfem i po prostu ma halucynacje, ale dla mnie takie rozwiązanie fabularne jest bardzo naciągane i stanowi tylko pretekst, żeby wrzucić do gry jakieś chore wizje developera

Edytowane przez Josh
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Mi też nie pasują te paranormalne wątki (dzięki bogu że ta wersja RE4 z duchami nigdy się nie ukazała). Już chyba prędzej wolałbym motywy z obcymi niż duchami, przynajmniej byłaby szansa przedstawić to w miarę realistycznie.

 

No i nie rozumiem, po cholerę tam ten Chris? W uniwersum pojawiło się tyle fajnych postaci o których słuch zaginał, a oni znów wrzucają sterydziarza Chrisa?

Odnośnik do komentarza

Najnowszy leak mówi, że będziemy grali zarażonym Chrisem, który będzie podróżował do Europy w desperacji na nieoficjalną misję w pojedynkę, a na końcu się okaże, że miejsce było puste, a wszystkie maszkary, które zabił, nie istniały, były jedynie przewidzeniem, a wielkim cliffhangerem ma być UWAGA JESZCZE TWARDSZY SPOILER jak się ocknie i zda sobie sprawę z tego, że świat jest bezpieczny, bo sytuacja jest opanowana

Odnośnik do komentarza

Czwarty Resident też nie ma z Residentem wiele wspólnego, a jednak jest wyśmienitą grą nawet po ponad tych 15 latach. Z resztą i tak ostatecznie wyjdzie pewnie, że te zwidy i wilkołaki to powikłania po zarażeniu wirusem.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Czwarty Resident też nie ma z Residentem wiele wspólnego, a jednak jest wyśmienitą grą nawet po ponad tych 15 latach. Z resztą i tak ostatecznie wyjdzie pewnie, że te zwidy i wilkołaki to powikłania po zarażeniu wirusem.

 

No, ale tam chociaż walczysz z mutantami, a nie z gościem z hakiem rozpływającym się w powietrzu i laleczkami Chucky. 

 

6 minut temu, smoo napisał:

No i nie rozumiem, po cholerę tam ten Chris? W uniwersum pojawiło się tyle fajnych postaci o których słuch zaginał, a oni znów wrzucają sterydziarza Chrisa?

 

Mogli dać Billy'ego albo Rebekę, strasznie zapomniane postacie (laseczka miała ostatnio tylko epizod w RE:Vendetta, ale tak naprawdę nie miała okazji się tam wykazać). Chris jest kojarzony jako zbyt OP postać, żeby teraz robić z niego zagubionego typka biegającego po lesie, natomiast Ethan to taka p*zda bez wyrazu, że już nawet chyba bym wolał gostka z Gun Survivor zamiast niego. 

 

Teraz, mugen napisał:

No właśnie, taka relikwia, że jak coś za bardzo wykracza poza schemat z 1996 to już nie ma prawa bytu.

 

To już zależy od tego jak bardzo wykracza poza ten schemat. Z leaków wynika, że grze będzie bliżej do ostatnio wydanego Blair Witch niż do tego czym zawsze było RE, więc mam prawo być lekko sceptyczny. Poza tym jestem zdania, że skoro już Capcom dowaliło do pieca z RE2R i RE3R (a dowalili mocno, bo z tego co widzę większość graczy jest z tych tytułów zadowolona), a tym samym na nowo odkryli siłę tkwiącą w formule klasycznych Residentów, to powinni pójść za ciosem i wydać ósemkę w podobnym stylu. Może trochę inaczej bym zareagował, gdyby to całe Village to był spin-off w stylu Revelations, a nie pełnoprawna część RE. 

Odnośnik do komentarza

>zarazenie sie jakims syfem i dostanie halucynacji > naciagane (pomimo ze psychochemical warfare mial miejsce podczas zimnej wojny)

 

>zarazenie sie jakims syfem i zamienienie sie w bloba wielkosci samolotu w ciagu paru minut > nienaciagane, zgodne z kanonem serii (pomimo ze jest to 100% fantasy)

 

ok.

 

 

i nie, nie powinni isc za ciosem, dojac marke, poprzez wycinanie z niej kreatywnych rozwiazan, na rzecz poprawnego action shootera, ktorych sa juz (pipi)a tysiace na rynku. w sensie no, hehehe to tylko moje zdanie, moja opinia. nawet nie licze ze bedzie inaczej niz chce masa glodna szczelania. 

 

jak chca doic marke i robic z niej rambo, to niech to wlasnie robia w spinoffach, tak jak wczesniej pisalem: niech sobie do woli rozwijaja raccoon city incident, bo sporo tam potencjalu na zaspokajanie szerokiego spektrum oczekiwan. ale wskazywanie ze maja sie ograniczac i nie probowac nowych gier, bo josh nie bedzie mial do czego ... nie szczelac, tylko przebiegac bokiem na czas, jest dosyc slabe.

Edytowane przez Najtmer
  • Plusik 1
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Ilekroć spojrzę na tytuł i art wioski przypomina mi sie RE4 i gość latający za nami z piła. Jejku.. jakie to bylo dobre. Co ja bym dal, żeby jeszcze raz przeżyć ten feeling na nowo. Trzymam mocno za ten projekt i powiew świeżości. Może z nów sie uda i roz(pipi)ia system czymś nowym :ohboy:

 

Edytowane przez MEVEK
  • Plusik 1
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, ze to nieprawda mimo że bardzo chciałbym zagrać w czwórkę zrobioną "po nowemu".
Tyle że w przeciwieństwie do PSXowych staroci, tutaj nie wybaczyłbym wycinania zawartości - zbyt dobrze ją pamiętam.
No i tak jak wielokrotnie pisałem - przez jej ciągłe remasterowanie na wszystko, plus w miarę nowoczesne mechaniki, jakoś nie widzę sensu robienia remake'u tej akurat odsłony.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio, będąc na oficjalnym forum PUBG, jakoś przywykłem do tego, że developerzy mają w doopie, czego domaga się publika, więc nie zdziwiłbym się, jeśli byłoby w tym jakieś ziarno prawdy.
No i jakiś czas temu ktoś wklejał tweeta, że Capcom pracuje nad czymś, ale nie będzie to ani RECV ani Dino Crisis, więc RE4 wydaje się dość prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Wredny napisał:

Mam nadzieję, ze to nieprawda mimo że bardzo chciałbym zagrać w czwórkę zrobioną "po nowemu".
Tyle że w przeciwieństwie do PSXowych staroci, tutaj nie wybaczyłbym wycinania zawartości - zbyt dobrze ją pamiętam.
No i tak jak wielokrotnie pisałem - przez jej ciągłe remasterowanie na wszystko, plus w miarę nowoczesne mechaniki, jakoś nie widzę sensu robienia remake'u tej akurat odsłony.

Bo trzeba ustawić sobie w głowie nie remakii,tylko re-imagining. Bo tak właśnie powinien się nazywac Nemesis i tak pewnie podejda z tematem do 4.

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza

Wiem o co chodzi, bo sam używałem tego określenia w przypadku RE2 czy ostatnio przy FF7, ale nadal - RE4 jest zbyt świeże, a przez swoje wszechobecne remastery jeszcze bardziej i nie potrzebuje takiego przemodelowania. RECV ma tutaj największy sens - ostatni RE z odgórnie ustalonymi ujęciami kamery (oprócz oczywiście remake'u jedynki i RE0), któremu taki lifting wyszedłby na dobre.

Odnośnik do komentarza
12 minutes ago, XM. said:

Za wcześnie? Będzie 17 lat za 2 lata.

 

Jak dla mnie to niech sobie robią, wolałbym re1/0, ale i czworeczke przywitam.

 

Chodzi o to ze ta gra sie jeszcze nie starzeje. Gralem kilka dni temu na Switchu i gra sie dalej swietnie. Remake RE0 z co-opem bylby swietny ale powinni zakonczyc historie Claire i Chrisa plus w sumie jak dobrze pamietam tak samo jak Leona bo cos o nim bylo w znalezionych dokumentach w CV. Jak zrobia remake Code Veronica nawet za kilka lat to sie nie obraze, wazne zeby zrobili

Odnośnik do komentarza
9 minutes ago, Najtmer said:

capcom jest teraz przeciez we full milking mode. a jak tu wydoic marke jak nie z mleka ktore dala 4? krawaty sugeruja sie statystykami sprzedazy a nie jakimis smiesznymi opiniami graczy.

 

Oryginalna 4-ka dalej sie sprzedaje, remaki 1 i 0 z tego co sie orientuje tez. CV chyba slabo wiec moga cos z tym zrobic

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...