Skocz do zawartości

Resident Evil 4 Remake


Popi

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Shago napisał:

Koledzy, ulepszyłem nóż i na maxa na dzień dobry, bo wydawało mi się to jakoś oczywiste, żeby mi się nie zepsuł w czasie walki.. Dobrze zrobiłem? Czy kasa w błoto? :yao:

Oczywiście, że dobrze. Żaden upgrade nie jest kasą w błoto, bo niewiele tracimy przy sprzedaży. Należy natomiast pamiętać, że po sprzedaniu i chęci odkupienia dostajemy z powrotem stockową broń bez ulepszeń.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Pupcio napisał:

Imo dobrze, strasznie mi te jednorazówki zapychały miejsce a dość często jednak używam nożyka. Teraz zacząłem wyspe i zostało mi po jednym ulepszeniu w nożu ale już jest na tyle wytrzymały że lekko mi to wystarcza

 

No właśnie dzięki ulepszeniu jednorazówki idą teraz na bolty do kuszy. Swoja drogą kusza jest coś warta? Czy lepiej było nie kupować tylko ulepszać strzelbę? Skusiło mnie odzyskiwanie amunicji.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Shago napisał:

 

No właśnie dzięki ulepszeniu jednorazówki idą teraz na bolty do kuszy. Swoja drogą kusza jest coś warta? Czy lepiej było nie kupować tylko ulepszać strzelbę? Skusiło mnie odzyskiwanie amunicji.

Kusza spoko, przez doczepiane miny. Nie rozkminiaj, szukaj skarbów i ulepszaj co Ci pasuje. Na wszystko kasy starczy. Strzelbę też trzeba ulepszać. wiadomo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Którą drogą wrócić do kościoła z kluczem? Droga powrotna w Lakeside Settlement zawalona głazami a motorówką objechałem wszystkie miejscówki i nie wiem którędy iść.

 

Edit: wiem ze są lets pleye na YouTube ale nie chcę tego oglądać 

Edytowane przez Popi
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Popi napisał:

Którą drogą wrócić do kościoła z kluczem? Droga powrotna w Lakeside Settlement zawalona głazami a motorówką objechałem wszystkie miejscówki i nie wiem którędy iść.

 

Edit: wiem ze są lets pleye na YouTube ale nie chcę tego oglądać 

 

A teraz pomyśl ile expa w Tibii w tym czasie byś naklepał. A ty biegasz z jakimś kluczem i szukasz kościoła

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Shago napisał:

Będzie zatem napieprzanie z kuszy :obama:

Kusza ma też to do siebie, że jest cicha i czasem można wyeliminować jakiegoś mobka tak, aby nie zdążył zaalarmować reszty. Strzelasz w łeb, podbiegasz, kopniak, dobicie nożem i można oszczędzić trochę ammo. Ja staram się grać w trybie stealth kiedy tylko się da i są sekcje, które w całości można tak przechodzić. Tylko właśnie trzeba czasem pokombinować z kuszą.

 

Obroną chatki, co za chora gra :obama:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Brolin napisał:

Obroną chatki, co za chora gra :obama:

No ładnie dostałem w pizdę tam, zginąłem ze 4-5 razy. Wydaje się trudniejszy ten etap niż w oryginale, a na koniec wyszedłem niemal goły. Mam wrażenie, że duży chaos tam jest wcześniej jakoś bardziej byłem w stanie kontrolować ten tłum xD No, ale ostatnie przejście to dobre 2 lata temu.

Spoiler

a etapy, które następują chwilę później wcale nie dają odsapnąć:notlikethis:

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Brolin napisał:

Kusza ma też to do siebie, że jest cicha i czasem można wyeliminować jakiegoś mobka tak, aby nie zdążył zaalarmować reszty. Strzelasz w łeb, podbiegasz, kopniak, dobicie nożem i można oszczędzić trochę ammo. Ja staram się grać w trybie stealth kiedy tylko się da i są sekcje, które w całości można tak przechodzić. Tylko właśnie trzeba czasem pokombinować z kuszą.

 

Obroną chatki, co za chora gra :obama:

 

Stealth jest ciężki w tej grze, bo w zasadzie gra nie pomaga rozwiązaniami w takim podejściu. Gdzie nie wszedłem na jakieś większe otwarte lokacje, to udawało się sprzątnąć jednego, góra 2, ale 3 zawsze wszczynał alarm i lipa, trzeba było się napieprzać z całą hordą. 

Odnośnik do komentarza

Gra zdecydowanie nie ma konstrukcji pod stealth kille, jak piszesz, pierwszych dwóch zabijesz, ale wtedy gdy gra na to pozwala. Jak chcesz to zrobić w lokacji gdzie ma być strzelanina to może jednego zabijesz po cichu. Dodatek nic więcej. Ale dobrze, bo nie ma to jak zasadzić headshota z karabinu.

Odnośnik do komentarza

Głosy postaci poza Ashley wszystkie są słabsze niż w oryginale. Mikami chciał by Capcom poprawił historię, nie wiem tylko, czy miał na myśli wycięcie prawie wszystkich żartów, przez co postaci sporo straciły na charakterze, Leon jest jakiś taki stonowany, nijaki. Czy zostałby najbardziej lubianą postacią w serii, gdyby był taki w oryginale? Wątpię. 

 

Druga sprawa to wyspa. Jak ktoś jej nie lubił ze względu na masę strzelania i zbyt zmilitaryzowany charakter, to tutaj też będzie zawiedziony. Czasem można się poskradać, ale ogólnie jest tutaj przesyt strzelania. I nie rozumiem czemu wycięli najbardziej klimatyczną część wyspy 

 

Spoiler

walka z U3 z  horrorowym klimatem

 

same regeneratory to trochę mało.  

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak na spokojnie, po dwóch przejściach gry usiadłem sobie na kibelku, wypuściłem krecika i przemyślałem co najbardziej i co najmniej mi się podobało w tym remaku. A więc najpierw największe wady gry:

 

- nowe głosy Ady i Krausera

- brak

Spoiler

U3 oraz laserków

- brak QTE (wiem, dla niektórych będzie to zaleta)

- przeciwnicy, którzy trzymają się twardo swoich obszarów, przez co można ich łatwo zdejmować np. wychodząc za drzwi i zaraz wracając 

 

Największe plusy:

- totalnie odrestaurowane lokacje albo całkowicie zmienione niektóre fragmenty 

- większa dynamika rozgrywki

- parry oraz uniki pod "O"

- wyższy poziom trudności

- grafika (bywa nierówna, ale im dalej, tym lepiej. Zamek wygląda cudownie)

- mroczniejszy klimat

- drobne zmiany fabularne (dłuższy wątek Luisa, nieco zmieniony charakter Leona dzięki czemu jest jeszcze większym badassem)

- boss fighty (Krauser!)

- gigantyczne replay-ability 

 

Suma summarum minusy są dosyć błache w porównaniu do zatrzęsienia zalet tej gry. 10/10, a jak komuś się coś nie podoba to w mordę z półobrotu i headshot z Red9 :boomer:

 

 

 

Edytowane przez Josh
  • Plusik 5
  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Shago napisał:

 

Stealth jest ciężki w tej grze, bo w zasadzie gra nie pomaga rozwiązaniami w takim podejściu. Gdzie nie wszedłem na jakieś większe otwarte lokacje, to udawało się sprzątnąć jednego, góra 2, ale 3 zawsze wszczynał alarm i lipa, trzeba było się napieprzać z całą hordą. 

Co najmniej trzy razy udało mi się sprzątnąć cały teren bez wykrycia, przykładowo zaraz po powrocie do centrum wiochy w czasie zawieruchy. Jest trudno i gra nie jest skonstruowana pod stealth zdecydowanie, ale jestem uparty xD Dotarłem do zamku, zobaczymy jak tam będzie.

 

46 minut temu, MichAelis napisał:

 

  Pokaż ukrytą zawartość

a etapy, które następują chwilę później wcale nie dają odsapnąć:notlikethis:

 

 

Taa, człowiek sobie myśli: "będzie teraz trochę spokoju". A tu tylko pod górkę, haha.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Szermac napisał:

U mnie ten rimejk to jest topka życia, trzeba zrewidować listę xD Czysta kwintesencja gier wideo, 10/10 lekko :gachigasm: Bardziej mi się podoba niż oryginał ogrywany w okolicach premiery na PS2. 

 

Miałem tak samo z Dead Space w tym roku. Oryginał uwielbiam, dla mnie to 10/10, remake uważałem za zbędny...

No, ale nowa wersja jest w praktycznie każdym względzie lepsza, więc teraz muszę zrewidować zarówno moją ocenę, jak i listę TOP Ever :sweat:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...