Skocz do zawartości

Resident Evil 4 Remake


Popi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Dobra napiszę, więcej sorry za post pod postem.

 

Grałem i skończyłem Village vr i czwórkę jak najbardziej też skończę. Na razie doszedłem do 5 chaptera. 

 

Tryb VR w zasadzie skonstruowany jest w podobnej filozofii co Village, są jednak pewne różnice. 

 

W Village dużo interakcji wymagało od nas wychylenia kontrolerów np żeby otworzyć szafki, drzwi, przesuwać meble, przekręcać klucz/wytrych itd. W czwórce poszli w zwykłe naciśnięcie X i niekiedy zagadki wymagają operowania rękami. 

 

Moim zdaniem przygody Ethana są bardziej immersyjne ponieważ nie "odrywają" nas od oczu bohatera. W czwórce natomiast większość cutscenek to normalnie puszczone na płaskim ekranie. Czasami też gra przeskakuje do widoku zza pleców (wchodzenie po drabinie, kopniak i suplexy na przeciwnikach). Krótko mówiąc Capcom zrobiło "tylko" tyle ile chciało/mogło jak na darmowy tryb. Z drugiej strony niektórzy mogą docenić, że w ogniu walki nie będą musieli denerwować się, że źle złapią szafkę, kiedy dobija się dr.Salvador:CoolStoryBro:

 

Jest sporo ustawień dla vr. Możemy włączyć lasery dla każdej broni niezależnie, czy to Punisher(!) I śmiało możemy lecieć tak z dwoma pistoletami. Pozwala to na trochę inną grę niż normalny tryb. 

 

Najwięcej frajdy daje gunplay. Każda broń to inna zasada przeładowania i "poznajemy" je bardziej niż w zwykłej wersji. Snajperkę  np należy otworzyć zamek, załadować amunicję po czym zamknąć otwór. Na razie się z tym gubię przez nawyki w Village ponieważ tam był inny mechanizm zamka:leo:

 

Capcom odjebał coś pięknego dla psvr2 i naprawdę wielka szkoda, że nie wypuścili normalnie 7, Village,4 VR jako pakiet z wszystkimi dlc i mercami, ale kto wie może się jeszcze doczekamy? Oni mają do tego taki talent, że śmiało mogliby zrobić nawet dedykowaną odsłonę pod VR.

 

 

  • Plusik 8
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Pograłem wczoraj i jest mega dobrze. Graficzka jeszcze lepsza niż w Village na VR. Strzela się zajebiście. Jak leci na Ciebie ośmiu wieśniaków na raz to można się mocno obsrać. 

Trochę wybija to o czym pisze Czeko, czyli zmiana kamery w niektórych akcjach czy cutscenkach. I faktycznie lepiej się można było wczuć w 7 i 8 ale te części nawet bez VR były FPP więc naturalnie zostały stworzone tak żeby wszystko było z oczu. A że czwórka to TPP to pewnie trzeba by sporo przebudować żeby nie było zmian kamery. Z jednej strony za freem, więc można przełknąć ale jakbym miał zapłacić np. 59 PLN za to żeby nie było zmian kamery to spokojnie dałbym na to kase. 

 

Tak jak RE4 nawet nie przeszedłem (bo mi Capcom marke sprofanował) tak w VR bwie sie super bo gunplay urywa  niesamowicie. 

  • Lubię! 1
  • beka z typa 2
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Nie trzeba. Jak wiele razy mówiłem, dobra gra ale słaby Resident. W VR jednak sporo dla mnie nadrabia jako świetna gra akcji i na pewno wiele razy ja przejdę. 
 

Tylko kurde łatwo jest, zastanawiam się czy poziomu nie podnieść. Dwa strzały i wiesniak leży. Akcja w wiosce to była taka ze zabiłem 4, wyszedł typ z piłą, dwie minuty i dzwon. Może trochę znefili pod VR?

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, LiŚciu napisał:

Nie trzeba. Jak wiele razy mówiłem, dobra gra ale słaby Resident. W VR jednak sporo dla mnie nadrabia jako świetna gra akcji i na pewno wiele razy ja przejdę. 
 

Tylko kurde łatwo jest, zastanawiam się czy poziomu nie podnieść. Dwa strzały i wiesniak leży. Akcja w wiosce to była taka ze zabiłem 4, wyszedł typ z piłą, dwie minuty i dzwon. Może trochę znefili pod VR?

Walka nożem w VR jest strasznie OP , wystarczy szybko machać łapą i wrogowie nawet nie nadążają wyprowadzać ataków.

Ogólnie wrażenia z tej wersji jak najbardziej na plus.Pierwsze wejście do zamku i skala tego wszystkiego sprawia , że gracz stoi na moście z rozdziawioną gębą:)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...