Skocz do zawartości

Gran Turismo 7


Rekomendowane odpowiedzi

20230322-070644.jpg

 

Wczoraj wrzuciłem płytke do napędu PS5, GT7 w tej wersji jest na jednej płycie (PS4 była na dwóch), zainstalowało, ściągnęło patcha, ściągnęło save z chmury. I wpadła :platinum: i cały progress został bez problemu przeniesiony. Znów mam ochotę śmigać online. Kilka dni dodano fajna kombinacje w wyścigach codziennych, SPA autami Gr.2 :banderas:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Wczoraj miałem okazję pograć na Ps5 w GT7 u kumpla, na kontrolerze jednak bo nie ma kierownicy ale jako że nie grałem na padzie w GT od czasów PS3 byłem bardzo ciekaw jak mi pójdzie. Po pierwszym wyścigu wyłączyłem wszystkie asysty poza ABS, i ustawiłem sekwencyjną skrzynię bo najzwyczajniej w świecie nie umiem inaczej. Odpaliłem wyścig ale już po chwili coś mi nie pasowało. Dojeżdżam do zakrętu, wciskam hamulec do takiego stopnia żeby nie zablokowało mi kół i ... auto samo mi się kieruje w stronę zakrętu przy hamowaniu. Puszczam hamulec - jedzie prosto. Wciskam znowu przed zakrętem i ustawia się samo bez kierowania w stronę zakrętu. WTF? Włączyłem więc online a tam to samo.

Edit: Z ciekawości odpaliłem dzisiaj swoje PS4 Pro na padzie i tam tego efektu nie ma.

O co więc chodzi? 

 

Edytowane przez BartSmart
Odnośnik do komentarza

image.thumb.jpeg.cd6007d7b5ee7b53952e329364f5b06b.jpeg
 

przyznam ze bardzo podoba mi się multiplayer. Dla mnie to jest taki sweet spot między bezsensowna jazda bez celu i robieniem trzody na torze tak jak to jest czasami w Forzie a simracingowymi ligami w które musisz się zaangażować, być aktywny, zapisywać na facebookach albo innych discordach. Póki co jeszcze jestem w klasie D ale ranga fair play już mam status S.

 

To czego mi natomiast brakuje do szczęścia to głębszych statystyk, nie tylko ilość zwycięstw i top5. Brakuje tez historii wyścigów albo chociażby widoku kto zrobił najlepsze okrążenie po zakończeniu wyścigu. No i system progresja, dlaczego nie widzę ile konkretnie punktów rangi zarobiłem po danym wyścigu albo wręcz przeciwnie czy nie straciłem rangi? Widać progres jedyne na małym pasku w głównym menu w Sport.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
On 4/2/2023 at 8:39 AM, MaZZeo said:

image.thumb.jpeg.cd6007d7b5ee7b53952e329364f5b06b.jpeg
 

przyznam ze bardzo podoba mi się multiplayer. Dla mnie to jest taki sweet spot między bezsensowna jazda bez celu i robieniem trzody na torze tak jak to jest czasami w Forzie a simracingowymi ligami w które musisz się zaangażować, być aktywny, zapisywać na facebookach albo innych discordach. Póki co jeszcze jestem w klasie D ale ranga fair play już mam status S.

 

To czego mi natomiast brakuje do szczęścia to głębszych statystyk, nie tylko ilość zwycięstw i top5. Brakuje tez historii wyścigów albo chociażby widoku kto zrobił najlepsze okrążenie po zakończeniu wyścigu. No i system progresja, dlaczego nie widzę ile konkretnie punktów rangi zarobiłem po danym wyścigu albo wręcz przeciwnie czy nie straciłem rangi? Widać progres jedyne na małym pasku w głównym menu w Sport.

 

A grasz używając VR2? Ja miałem okazję już przetestować google w GT7 tylko na padzie i miałem problemy ze sterowaniem. Z początku zdziwiłem się że nie można zmienić widoku że środka auta na jakiś inny, ale to nagle okazało się logiczne. Przecież jadąc autem siedzisz za kierownicą a nie na zderzaku czy na masce. Więc szybko przyzwyczaiłem się do tego. To co zrobiło na mnie kolosalne wrażenie do VR-Showroom :woot: i to że każde auto dostępne w grze może przed nami stać. Moge obejść je do okoła. Usiąść w środku za kierownicą, obejrzeć wnętrze. Przez godzinę zamiast grać na torze oglądałem auta, których prawdopodobnie nigdy nie zobaczę na żywo. Pagani, Bugatti FXX-K, jakieś kosmiczne Dodge Tomahawki, RedBull X1, jakieś stare ferrari które wygrywały lemans. Potem znowu pojezdzielm w słonecznym Tokyo autem cabrio, wjeżdżałem w tunele, oglądałem wieżowce. To naprawdę zrobiło na mnie piorunujące wrażenie. I wydaje mi się że to właśnie ma tak być, taka sztuczka. Bo nie wiem jeszcze czy używając VR da się rywalizować o wygraną w wyścigu. Nie używam kokpitu nigdy w żadnej grze wyścigowej a VR to właśnie wymusza. To dodaje immersji i jest fajna wczuwa. Ale czy będę w stanie zbliżyć się do swoich czasów w Porsche na Spa to zobaczę w tygodniu któregos dnia gdy znajomy przyjedzie do mnie z googlami i usiądziemy przy Fanatecu. 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeżdżę wyłącznie na VR2, w multiplayerze też. W każdej grze wyścigowej mam widok zza kierownicy albo z deski rozdzielczej (jest taka kamera np. w ACC albo Forzie właśnie). A VR tutaj to zupełnie inny level wczuwki jest, szczególnie w multiplayerze. Być może utrudniam sobie zadanie bo widziałem że pro raperzy jeżdżą głównie z widoku z maski, ale mam to gdzieś. Po 30 minutowym wyścigu jestem mega spocony xD

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, MaZZeo said:

Jeżdżę wyłącznie na VR2, w multiplayerze też. W każdej grze wyścigowej mam widok zza kierownicy albo z deski rozdzielczej (jest taka kamera np. w ACC albo Forzie właśnie). A VR tutaj to zupełnie inny level wczuwki jest, szczególnie w multiplayerze. Być może utrudniam sobie zadanie bo widziałem że pro raperzy jeżdżą głównie z widoku z maski, ale mam to gdzieś. Po 30 minutowym wyścigu jestem mega spocony xD

 

To co poczułem pierwsze bo od razu wybrałem Nordschleife to podczas zjazdu w dół czułem jakbym naprawdę zjeżdżał a podczas podjazdu cisnęło mną do dołu :woot: ten Chełm VR pięknie oszukuje błędnik. Pewnie z czasem bym przywyknał do tego widoku i miał mega immersję, ale teraz używam tylko widoku że zderzaka bo w GT akurat ten mi najbardziej pasuje. Widok z maski jakoś nawet nie jest widokiem z maski tylko badziej z przedniej szyby. Natomiast już w Assetto Corsa i WRC Generations dla mnie tylko ten widok pasuje. A co do kupna VR to odkładam ten zakup na święta 2023 czyli jeszcze grubo ponad 9 miesięcy. Ale .... 

 

Spoiler

Kurwa, przecież ja jutro mam urodziny. I serio to nie wiem jak to się skończy bo dwa tygodnie temu już wydałem 2700 na PS5. A kolejny wydatek zaboli. Dla jednej gierki.

 

:kekw:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Update 1.32

 

Zmiany w skrócie:

- 4 nowe samochody:
  ・Jaguar XJ220 '92 (Available for purchase at Legend Cars starting April 27)
  ・Mercedes-AMG GT3 '20
  ・Dallara SF23 Super Formula/Honda '23
  ・Dallara SF23 Super Formula/Toyota '23

- Aktualizacja otoczenia na Fuji International Speedway

- Kilka nowym menu Cafe:
  ・Menu Book No. 47: Super Formula (Collector Level 31 and above)
  ・Extra Menu No. 20: Collection: Shelby (Collector Level 41 and above)
  ・Extra Menu No. 21: Collection: Alpine (Collector Level 35 and above)

- Kilka nowych eventów:

  ・Watkins Glen International
   - Super Formula
  ・Circuit de Sainte-Croix
   - Super Formula
  ・Fuji International Speedway
   - Super Formula
  ・Interlagos
   - Hypercar Parade

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przyznam że ostatnio cisne mocno

 

IMG_0983.thumb.jpeg.d3962327f7c84565be6a4538963bd60a.jpeg

 

Triale dały dużo milionów, ale ten z olimpijski jest przejebany - na złoto trzeba zejść poniżej 1:16 a ja miałem najlepszy czas teoretyczny 1:16:8xx :sadkek:

 

W tym tygodniu tez daily race na moim ulubionym spa. 2:18:300 w kwalach i można startować z przodu stawki, przynajmniej w klasie B.

 

 

IMG_0985.jpeg

IMG_0986.jpeg

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...