Skocz do zawartości

Gran Turismo 7


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.02.2023 o 15:47, Hal Emmerich napisał:

Wiem, że Gran Turismo 7 ma już niemal rok, ale szykuje się jedno z najciekawszych przeżyć growych w 2023 roku. Zazdro dla szczęśliwców, którzy właśnie tak doświadczą tytułu Polypholy.

Ostatnim moim GT bylo GT4. Myślałem o GT7, a jeśli mam grę przeżyć w VR, to będę miał niezły come back.

Odnośnik do komentarza

Dodam swoje 3 grosze pomimo że prawie w ogóle się na forum nie udzielam to jednak od jakiegoś czasu zagrywam się w GT7 na PS4 Pro.

Z zamiłowania jestem miłośnikiem wszelkich symulacji wyścigowych i z wiadomych powodów gram w nie głównie na PC. Nie trafia do mnie subskrypcyjny IRacing, Rfactor 2 też nie za bardzo z uwagi na archaiczne naleciałości.

Idąc dalej już bliżej konsolowych produkcji to taki Project Cars wg. mnie skończył się na pierwszej części a Forza Motorsport na czwartej (moja ulubiona). Mimo to głównie zagrywam się w Assetto Corsa i sequel w postaci Competizone na PC ale Gran Turismo to dla mnie seria, która wprowadziła mnie w świat motoryzacji wirtualnej i pomimo że nie ma aż tak wiele wspólnych aspektów do symulatorów PC-towych to zawsze ogrywałem każdą kolejną część z miłą chęcią.

Zagrywałem się sporo w GT Sport i pomimo że nie było tam trybu kariery z prawdziwego zdarzenia to Sport urzekło mnie menusami, muzyką i pierdyliardem innych rzeczy, które zostały częściowo przeniesione żywcem do GT7 i nadal się świetnie sprawują ale oczywiście też miało wady, które niestety Polyphony pozostawiło.

Co mnie najbardziej boli w tej odsłonie? Gram na kierownicy Fanatec a mam manualną skrzynię Thrustmastera której gra nie wykrywa tak samo jak w GT Sport. W Dirt Rally działa w Assetto na PS4 też działa w Gran Turismo niestety nie. Developerom się nie chciało :/

Druga sprawa to to że zestaw kamer i ich konfiguracja pozostała niezmieniona i w dalszym ciągu nie możemy jej dowolnie ustawić i wybrać np. kamery ze środka ale bliżej szyby.

Po trzecie podsterowność niektórych samochodów. Nie wiem czy to nie zostało zmienione w którymś patchu ale nie rozumiem np. dlaczego taka Zonda R skręca jakbyśmy mieli zablokowane koła. W GT Sport ten problem nie istniał.

Po czwarte to niestety wg. mnie kiepski soundtrack, mapa rodem z simsów oraz najbardziej irytujący fakt - asystenci, których nie idzie wyłączyć. 

Po czwarte to - grindowanie. Zdobycie lepszych fur w grze to jakaś masakra. Kiedyś ta seria pozwalała na dosyć sensowne zdobywanie superaut a teraz ich zdobycie graniczy z cudem na miarę kupienia ich w prawdziwym życiu.

 

Reasumując. Lekki niesmak pozostał ale pomimo to że gra czasami mocno mnie irytuje to cholernie wciąga. Przypomina mi to granie w wyścigowe Dark Souls i spodziewam się że w pewnym momencie będę miał dość i wrócę do grania w Assetto... ale jeszcze jeden wyścig ;)

 

 

 

 

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Esencja GT7 to drogie samochody. Trzeba dużo się nagrać żeby nazbierać kasę na ich zakup. Dlatego powinno się grać w GT7 ale ja swoje pudełko z grą oddałem za darmo :hi:

 

Ostatnio jednak widziałem zapowiedź GT7 na VR2 i zastanawiam się czy da się grać używając kierownicy a nie tych kontrolerów z zestawu :sorry:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, darkos napisał:

Esencja GT7 to drogie samochody. Trzeba dużo się nagrać żeby nazbierać kasę na ich zakup. Dlatego powinno się grać w GT7 ale ja swoje pudełko z grą oddałem za darmo :hi:

 

Ostatnio jednak widziałem zapowiedź GT7 na VR2 i zastanawiam się czy da się grać używając kierownicy a nie tych kontrolerów z zestawu :sorry:

Konsoli już nie mam, więc GT 7 mogę odesłać jakbyś chciał sprawdzić VR przyjacielu 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

John Linneman z Digital Foundry jest zachwycony Gran Turismo 7 na PlayStation VR2. Nazywa nawet grę jednym z najbardziej immersyjnych doświadczeń, z jakim miał kiedykolwiek do czynienia w środowisku VR. Myślę, że na dniach na kanale DF powinna się pojawić recenzja technologiczna tytułu.

 

 

 

 

Dzisiejsza aktualizacja to nie tylko 4 nowe samochody, funkcje VR i powrót Grand Valley Speedway... ekhm, przepraszam, Grand Valley Highway 1, ale także testowa implementacja GT Sophy. Nowy tryb Race Together, w którym będzie można zmierzyć się z nową sztuczną inteligencją, która powstała we współpracy z SONY AI, będzie dostępny do 31. marca i pozwoli zebrać niezbędne dane, które w przyszłości posłużą do poprawienia działania S.I w kolejnych aktualizacjach GT7 lub już w nowym, całkowicie current genowym Gran Turismo. Sam nie jestem zwolennikiem rywalizacji z konsolowymi/komputerowymi przeciwnikami i zdecydowanie preferuję rozgrywkę z ludźmi, jednak dobrze jest widzieć, jak Polypholy Digital i Sony pracują nad poprawą sztucznej inteligencji, czyli aspektu, który jest jednym z najsłabszych elementów serii. Oby końcowe efekty były podobne do tych, jakie możemy zaobserwować w sferze audio, która zaliczyła znaczny overhaul i gdzie nawet w tamtym roku GT7 otrzymało nominacje za dźwięk na The Game Awards oraz na The Golden Joysticks Awards.

 

 

Mam też nadzieję, że będzie istniała możliwość wyłączenia tych cringe'owych emotikonek pojawiającymi się nad pojazdami kierowanymi przez GT Sophy. Japończycy nie byliby sobą, gdyby nie zaimplementowali tego typu elementów:D

 

 

Tutaj jeszcze bardzo głośna, podekscytowana Japonka (jak to chyba wszystkie Japonki postawione przed kamerą....) testuje grę na goglach.

PSVR2 + GT7 = SUGOI.

 

Edytowane przez Hal Emmerich
Odnośnik do komentarza
On 2/23/2023 at 11:01 AM, YETI said:

Dla fanów wyścigów musi to być coś świetnego.

 

 

 

 

 

 

 

Kupuje PS5 dla Remake RE4 ale mam coraz większą ochotę kupić te pierdolone Google :macek: jedyny problem to fakt że już zaliczyłem GT7 i nie mam ochoty do niech wracać. Mam zaliczoną wersje na PS4 więc zastanawiam się czy jeśli kupię wersje na PS5 albo jak zrobię update wersji z PS4 do PS5 to będę kontynuować grę z posiadanym postępem czy też zacznę od zera ??? :scratch_one-s_head:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...