Skocz do zawartości

Horizon II Forbidden West


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

Szanujmy się, 40fps to już minimum.

I dla samego SSD warto przesiąść się na aktualną generację :lapka:

 

A ja dalej nie wiem od czego zacząć - ER czy Horizon? Dwa open worldy na raz nie wchodzą w grę. Bardziej się skłaniam ku rozpoczęciu od Elden Ringa, bo po przygodach Aloy grafika w produkcji from software mogłaby bardziej kłuć w oczy (chociaż wiadomo, że to w ich grach nie jest najważniejsze).

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 4,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

@balon Skup się. Ale serio, skup się. Może w końcu załapiesz.

Zmieniam TV aby mieć lepszą JAKOŚĆ. JAKOŚĆ. Rozumiesz? J A K O Ś Ć.

Rozumiesz (pipi)a czy nie?

Jak rozumiesz, to dodaj do tego fakt, że niestety 30FPS to jakość, 60FPS to słaba jakość.

Jak łeb Ci jeszcze nie wybuchł, to spróbuj to zsumować i zrozumieć.

Udało się? Gratuluję.

Edytowane przez PiPoLiNiO
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

60 klatek vs 30 to jest taki boost w jakości grania, że nawet mi się nie chce tego zestawiać z wymianą co rok Oleda. Napewno to da ci większą różnicę…
Ja

Je

bie. 


 

21 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

 

Kto normalny w temacie gierki wywala kwestie wymiany tv jako argument do tego, że 30 fps jest grywalne albo nie.

 

Nikt normalny, nie zmienia co roku TV do grania, ale to szczegół.

 

No ale do brzegu. W kwestii TV napisałem, że na uj zmieniać na CX, jak przecież można grać też na b9 (tak samo można grać w 30 ks zamiast 60 ks), ba ludzie tak grają i sobie chwalą…

 

Ja

je

bie.

Odnośnik do komentarza

Pojawiły się gdzieś jakieś szczegóły co do upgrade wersji digital PS4 do PS5 (jest o 4 dyszki tańsza niż wersja digital PS5)?

Na logikę ta wersja też powinna dostać darmowy upgrade podobnie jak płytka, ale komunikat na ten temat od Ryana jest na tyle ogólnikowy i polityka $ony co do cross gen na tyle zagmatwana, że jednak logika może tutaj nie zadziałać ¯\_(ツ)_/¯

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, PiPoLiNiO napisał:

@balon Skup się. Ale serio, skup się. Może w końcu załapiesz.

Zmieniam TV aby mieć lepszą JAKOŚĆ. JAKOŚĆ. Rozumiesz? J A K O Ś Ć.

Rozumiesz (pipi)a czy nie?

Jak rozumiesz, to dodaj do tego fakt, że niestety 30FPS to jakość, 60FPS to słaba jakość.

Jak łeb Ci jeszcze nie wybuchł, to spróbuj to zsumować i zrozumieć.

Udało się? Gratuluję.

Oj to tu się z Tobą akuratnie nie zgodzę.Ja równierz należę do grona osób dla których 60 fpsow jest dużo ważniejsze niż lekko podbita rozdziałka czy też detale.Powiedzmy sobie szczerze że  grając w jakąkolwiek grę z gatunku chociażby action różnice pomiędzy 30 a 60 fpsow widzisz od razu.A teraz pytanie czy np poprawioną jakość cieni, tekstur itd dostrzegasz w ruchu równie dobrze. Dla mnie odpowiedź jest oczywista, i tak jasne że na wszelkich porównaniach typu digital foundry czasem coś tam widać jeśli chodzi o różnice pomiędzy performance a quality mode. Szkoda tylko że grając jakoś tych różnic zwyczajnie nie dostrzegam. Pozdro

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Rash napisał:

Oj to tu się z Tobą akuratnie nie zgodzę.Ja równierz należę do grona osób dla których 60 fpsow jest dużo ważniejsze niż lekko podbita rozdziałka czy też detale.Powiedzmy sobie szczerze że  grając w jakąkolwiek grę z gatunku chociażby action różnice pomiędzy 30 a 60 fpsow widzisz od razu.A teraz pytanie czy np poprawioną jakość cieni, tekstur itd dostrzegasz w ruchu równie dobrze. Dla mnie odpowiedź jest oczywista, i tak jasne że na wszelkich porównaniach typu digital foundry czasem coś tam widać jeśli chodzi o różnice pomiędzy performance a quality mode. Szkoda tylko że grając jakoś tych różnic zwyczajnie nie dostrzegam. Pozdro

 

Dla mnie osobiście granie w 2020r na konsolach w 1080p to troche retro, dlatego zawsze wybiorę 4k, nawet kosztem animacji. Chce poczuć nextgen i potężna rozdzielczość.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, oFi napisał:

 

Dla mnie osobiście granie w 2020r na konsolach w 1080p to troche retro, dlatego zawsze wybiorę 4k, nawet kosztem animacji. Chce poczuć nextgen i potężna rozdzielczość.

Sęk w tym że dla mnie np różnica pomiędzy chociażby 1440 a natywnym 4k na 55 calach z odległości 2 metrów jest naprawdę znikoma.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, oFi napisał:

 

Dla mnie osobiście granie w 2020r na konsolach w 1080p to troche retro, dlatego zawsze wybiorę 4k, nawet kosztem animacji. Chce poczuć nextgen i potężna rozdzielczość.

No bez przesady. Mało jaka gra ma w w trybie wydajności 1080p. Najczęściej to 1440p czy szachownice z 2160p.

Dla mnie już te wartości, a 4k jest bardzo mało zauważalne, jak przełączam tryby. Różnica w płynności jest natomiast porażająca.

Pewno jakbym odpalił obok siebie dwa te tryby, na dwóch takich samych tv, to zobaczyłbym większe różnice. No ale nigdy się tak nie stanie, bo po co? :)

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.01.2022 o 11:26, jar3czek napisał:

Pojawiły się gdzieś jakieś szczegóły co do upgrade wersji digital PS4 do PS5 (jest o 4 dyszki tańsza niż wersja digital PS5)?

Na logikę ta wersja też powinna dostać darmowy upgrade podobnie jak płytka, ale komunikat na ten temat od Ryana jest na tyle ogólnikowy i polityka $ony co do cross gen na tyle zagmatwana, że jednak logika może tutaj nie zadziałać ¯\_(ツ)_/¯

 

Tak, digital też dostanie darmowy upgrade. W dniu premiery pojawi się możliwość pobrania wersji na PS5. Także jedyny minus taki, że kto chciał zaoszczędzić nie zrobi preloadu gry.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 28.01.2022 o 08:36, PiPoLiNiO napisał:
W dniu 28.01.2022 o 08:19, Figuś napisał:
granie w 30FPS
 
qKgNzhs.jpg

Ale (pipi)enie. Grałeś tak na psx, ps2, ps3, ps4. A teraz nagle się nie da i w ogóle.

 

Na PSXie to grało sie w 15-25, 30 to teraz luksus.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Square napisał:

W grze ma być ponad 40 różnych maszyn, pytanie tylko czy unikalnych czy z powtórzeniami. W HZD unikalnych było 23 (wliczając dwie z dodatku).

Jak na 5 lat roboty to powinno ich tam kurva na miękko być 50, i to unikatowych typów a nie jeszcze powtórzeń. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...