Skocz do zawartości

God of War: Ragnarok


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Pupcio napisał:

Przecież to dalej były  gry z ps4 i zrobili z nich exy na ps5 żeby nie było, że nie ma nic ekskluzywnego na premiere sonki 5

Skąd takie info? Pierwsze słyszę no, choć nie będę się o to zabijał

. Nie wiem czy grałeś w Ratcheta, ale graficznie szczególnie w trybie 4k + RT + 40ks jest przepiękny. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Pupcio napisał:

W ratcheta nie grałem, tylko w demonsy chwile. No i są to ładne gry nawet się z tym nie kłóce ale chyba mi nie powiesz że skoro sonka 4 odpala gowa i horizona to nie odpali demonsów i ratcheta

Dla mnie graficznie Ratchet w 4k z RT >>>> GoW na Ps4.
Wydaje mi się, że efektu wow graficznego nie będzie już jakiegoś wielkiego w tej branży, na polu tradycyjnego gejmingu. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, balon napisał:

Skąd takie info?

remake Demon's Souls powstawał na devkitach PS4, a o Ratchecie wypowiedzieli się inni developerzy, którzy powiedzieli że gra spokojnie mogłaby zadziałać na starszych sprzętach bez superszybkiego SSD.

 

I nie jest to żaden zarzut, bo niemal wszystkie dzisiejsze gry można bardzo prosto zeskalować w dół, tak aby nawet słabszy sprzęt dał radę je odpalić, a gry crossgeneracyjne nadal potrafią wyglądać przepięknie, czego przykładem jest np. Forbidden West. Dlatego gadki o wierze w generacje, to było czyste marketingowe pierdolo, które miało przede wszystkim usprawiedliwić zakup nowego sprzętu, niż faktyczna decyzja projektowa. A na prawdziwie nextgenowe gry, które faktycznie nie dałyby radę odpalić stare sprzęty jeszcze trochę poczekamy.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, ASX napisał:

Ratchecie wypowiedzieli się inni developerzy, którzy powiedzieli że gra spokojnie mogłaby zadziałać na starszych sprzętach bez superszybkiego SSD

Jeśli mówisz o filmiku od deva odpowiedzialnego za gry Lego to ze swojego oryginalnego filmiku wywalił fragmenty gdzie po uderzeniu kluczem w kryształ zmienia się otoczenie (bo kompletnie nie pasowało to do jego tłumaczenia) a jako przykład podobnego zabiegu dał grę Lego z PS3 która jest nieporównywalnie mniejsza i brzydsza od Ratcheta ale gdzie jego metoda była by prostsza do ogarnięcia, bo PS3 ma tylko ~400 MB RAMu więc HDD/płyta może go w miarę szybko wypełnić (powiedzmy że tylko 200 MB się zmienia więc to potrwa max 5 sek). W przypadku PS4 gdzie jest do dyspozycji 5.5 GB dla gier 'podmiana' nawet 2 GB by trwała min. 20 sek. (w najlepszym wypadku) więc kompletnie by to nie działało i trzeba by było bardzo mocno kroić jakość assetów lub wczytywać je na początku w beznadziejnej jakości (jak w grach na UE).

Odnośnik do komentarza

Ktoś oglądał te analizy graficzne? Jestem ciekaw czy w przypadku ps5 60 vs 30 klatek to tylko kwestia dynamicznej rozdzielczości czy też różnica w jakości grafiki. Nie ma co , początek i koniec roku to same mięsko dla graczy , dopiero skończyłem Gotham knights a tu jeszcze czeka MW2 i Bayo 3 . Teraz znowu cały miesiąc tydzień w tydzień coś co mnie interesuje plus taka bomba jak God Of War , Elden ring pewnie nie przeskoczy ale liczę na top 3 tego roku.

Odnośnik do komentarza
Teraz, messer88 napisał:

Nie czytałem recek ale jakbym był taki redaktorkiem i zdążył w te 20+h zrobić tylko Limgrave i ten cypel może trochę Liurnii to 90+ bankowo bym wystawił. 

Tym bardziej że jedyny duży zamek jest na początku, i każdy mógł się spodziewać podobnych lokacji później ;] Dobra, koniec o ER.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...