Skocz do zawartości

Hogwarts Legacy


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś oczekiwał prawdziwego RPG, typu Fallout czy Skyrim, ale w świecie czarodziejów, to faktycznie może czuć się zawiedziony. Gierka jest prosta, mocno casualowa, ale to wcale nie znaczy, że zła. Jak dla mnie deweloperzy bardzo dobrze oddali klimat magicznego świata, a sam Hogwart to jedna z najlepiej zaprojektowanych miejscówek, jakie widziałem w grach od dłuższego czasu.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Rozi napisał:

Wymień mi jeden ciekawy quest (oprócz tego z Sebastianem i Ominisem).

Rozumiem, że ten w nawiasie jest nawet dla Ciebie ciekawy, więc go automatycznie wykluczyłeś? :) Nie wiem, otwarcie gry? Czy też się nie nadaje, bo nie jest oficjalnie questem? Mimo około 20h jestem na razie po pierwszej próbie, bo cały czas coś mnie po drodze zajmuje. Dla mnie to najlepszy dowód, że tytuł ma coś ciekawego do zaoferowania.

Edytowane przez wrog
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, XM. napisał:
  Ukryj zawartość

ten z komnatą Slytherina genialny klimat, szkoda ze to pierwsza misja ktora byla bardzo fajna, a to polowa gry.

 

No właśnie xd Oczywiście durnoty tam w środku robili, ale samo lore Ominisa dobre.

 

Kolejne głupotki, które obdzierają z wiarygodności świat - jest zima, a uczniowie na zewnątrz poubierani w te same ubrania xd Albo jedno z Wyzwań Pojedynków - "Torturuj płonącego wroga". Kurwa, 15-letni uczeń Hogwartu podpala wrogów i używa Cruciatusa, za którego idzie się siedzieć do Azkabanu od 1711 roku, a jego użycie zmienia człowieka na zawsze :beka:

 

Jak ktoś pisał na Redditcie - ma się wrażenie, że gra się aurorem-tajnym agentem, a nie uczniem piątego roku. Swoją drogą brak jakiegokolwiek backgroundu naszej postaci, to też kek. Czemu zaczął na piątym roku? Czemu jest zaskakiwany magicznym światem? Rodzice byli Mugolami? Mogliby zrobić jeden domyślny background fabularny pod dwie płcie, byłoby ciekawiej?

 

Kurwa, kolejna misja główna w obozie goblinów, kisnę.

Odnośnik do komentarza

Co do wierności z lore tylko przypomnę o takiej grze komputerowej jak np Force Unleashed, gdzie bohater ciskał krążownikiem i wciąż był za słaby na Vadera, bo plot armour :CoolStoryBro:

 

Ja tam mimo wszystko dobrze się bawię świeżo po filmach. Nie jestem jakimś fanem ale doceniam to uniwersum i jego głupoty. Rozumiem jednak rozczarowanie Roziego ponieważ sam trochę takie doświadczyłem w tamtym roku.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Rozi napisał:

A zmieniałeś ton głosu? Na domyślnym działa normalnie. U mnie pod względem glitchy jest bardzo spoko, raz tylko gra scrashowała, ale jest autosave co chwilę, więc luz, aaaale komuś na Redditcie się wpadło pod mapę, a że nie ma zaimplementowanego killboxa, to podczas spadania wdupiło się automatyczne zapisanko i chłop ma po graniu :reggie: Róbcie manualne zapisy, najlepiej na dwóch slotach.

Tak, zmieniałem. Beczko-głos i to w stylu 30 kilku latka jest xd.

 

I tak, i mniej się rozumie lore serii tym lepiej. Gra dla mugoli-casuali. Yupi :)

Odnośnik do komentarza

O, w końcu fajne misje główne:

Spoiler

z przemianą w Blacka i ta z Insygniami Śmierci, kompletnie z dupy te Insygnia wpletli i mechanicznie prymitywnie (te fale wrogów i rzucanie dwóch zaklęć naprzemiennie, super kurwa), ale coś innego, niż kopalnie.

Na szczęście jeszcze 6 misji do końca i koniec męczarni, crapik w ładnym papierku wyszedł.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Rozi napisał:

O, w końcu fajne misje główne:

  Pokaż ukrytą zawartość

z przemianą w Blacka i ta z Insygniami Śmierci, kompletnie z dupy te Insygnia wpletli i mechanicznie prymitywnie (te fale wrogów i rzucanie dwóch zaklęć naprzemiennie, super kurwa), ale coś innego, niż kopalnie.

Na szczęście jeszcze 6 misji do końca i koniec męczarni, crapik w ładnym papierku wyszedł.

Pytanie nołofense. Dlaczego wydałeś kasiorę na MW2 i HL? Nie wydaje mi się, żebyś nie wiedział czego się spodziewać. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Donatello1991 napisał:

Dlaczego wydałeś kasiorę na MW2 i HL? Nie wydaje mi się, żebyś nie wiedział czego się spodziewać. 

Grałem w betę MW2, strzelanie i mechanika były zajebiste, twórcy obiecywali mnóstwo kontentu. No to obiecali :)

 

Oceny HL to 8 i 9, więc gra bardzo dobra, wybitna. Taki chuj.

 

22 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Ja po recce kogucika olewam, generyczna gra AAA ze skórką HP.

Dokładnie tym ta gra jest.

Odnośnik do komentarza

Gra jest świetna,  jak czytam te komentarze o braku realizmu czy inne pierdoły to mam niezły wtf. Gra wspaniałe oddaje magiczny klimat HP i wciąga jak bagno. Brakowało mi takiego tytułu od czasów Fable. Jedyny mój zarzut póki co to, że brakuje mi jakiegoś trybu pomiędzy fidelity, a performance ( nie mam 120hz) bo to nie są jednak np. Soulsy Remake i w wydajnościowym gierka sporo traci na grafice :(

Edytowane przez izon
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobra, ja odpadam, kolejna misja główna w kopalni, nie dogram do końca. Jest to jedna z najgorszych fabuł, w jakie ostatnio grałem, zero pomysłu na misje (obozy, skradanie, walka z falami przeciwników), P O W T A R Z A L N O Ś Ć jak w najgorszym Asasynie, no nie, nie, nie zmęczę, zero motywacji do skończenia fabuły. 18 godzin i mi wystarczy, bo tak od 5 to jest męczarnia, a nie przyjemność.

 

Już wszystko co ssie pałę w tej grze (czyli większość) opisałem w tym temacie, dla mnie to ubisofciak najgorszego sortu, nawet klimat HP tego nie uratował. Gra typowo zrobiona pod casualowego gracza, bo żaden core'owiec nie zniesie tych growych sztamp i klisz. Rozumiem, że to studio niedoświadczone w ogóle, ja to rozumiem, tylko skąd te recenzje na poziomie 8+?! Ghost of Tsushima ma mniejszą średnią, a tam nie nudziłem się ani przez minutę. Jestem W CHUJ rozczarowany.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...