Skocz do zawartości

Hogwarts Legacy


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

https://game8.co/games/Hogwarts-Legacy/archives/405185

 

Nie wiem w jaki sposób wpływa ten glitch na postęp w kwestii side questów, ale podobno nie da się ukończyć. Tylko wtedy chyba miałbyś go na liście.

 

Najlepiej porównać listę side questów ze swoją (w zakładce "ukończone") i zobaczyć którego brakuje, a potem gdzie go szukać.

Rozumiem, że główny wątek ukończony?

Odnośnik do komentarza

No to zostaje Ci porównanie listy questów. Jest ich niewiele, więc nie powinno być problemu z namierzeniem. U mnie brakowało jednego Wyczarowania (spośród chyba 150) i z doszukaniem się którego było trochę zajęcia. Koniec końców okazało się, że przegapiłem jedne motyle na mapie świata. :dafuq:

Odnośnik do komentarza

Skończyłem rozgrzebane tematy i w końcu pograłem trochę.

 

Na początek zgrzyt. Tyle opcji graficznych i ustawiania (dziwny hdr) jak w żadnej grze od studiów kiedy grałem na PC :bad:

Potem ten przydługi wstęp/samouczek.

No ale spoko przetrwałem. Po kilku h powiem tyle. Jakbym nie lubił HP, to gierka 7/10. Można zagrać, ale nie jest to must have, tym bardziej za 3 bomby. 
Jednak ja się osobiście jaram, że mogę pozwiedzać miejscówki z książek/filmów, a co najważniejsze to kaczanie po Hogwarcie. Dzięki temu wiele wybaczam i naprawdę spoko się bawię, a z 7 robi się mi 8+/9-

 

Z ciekawości czy jest jakiś puchar, który można przegapić?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy ktoś jeszcze gra na PC, ale gdyby to https://www.nexusmods.com/hogwartslegacy/mods/907?tab=posts

 

Przezajebisty mod, poprawia zachowania npeców, chodzą na śniadania, obiady do Wielkiej Sali, są w nocy w dormitoriach (póki co czytają książki itd, ale koleś już pracuje nad tym, żeby spali w łóżkach), robią różne rzeczy w różnych częściach zamku, mają swoje rutyny zależnie od pory dnia i tygodnia, chodzą po zamku i do Hogsmeade w weekendy (do Zonka, gospód), nie tylko uczniowie, ale też profesorowie. Sprzedawcy w Hogsmeade jak kończy się dzień wychodzą ze sklepów i idą do domów.

 

Zamek mega zyskuje na wiarygodności i nabiera życia.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 6.03.2023 o 22:35, tjery napisał:

Nie wiem czy ktoś jeszcze gra na PC, ale gdyby to https://www.nexusmods.com/hogwartslegacy/mods/907?tab=posts

 

Przezajebisty mod, poprawia zachowania npeców, chodzą na śniadania, obiady do Wielkiej Sali, są w nocy w dormitoriach (póki co czytają książki itd, ale koleś już pracuje nad tym, żeby spali w łóżkach), robią różne rzeczy w różnych częściach zamku, mają swoje rutyny zależnie od pory dnia i tygodnia, chodzą po zamku i do Hogsmeade w weekendy (do Zonka, gospód), nie tylko uczniowie, ale też profesorowie. Sprzedawcy w Hogsmeade jak kończy się dzień wychodzą ze sklepów i idą do domów.

 

Zamek mega zyskuje na wiarygodności i nabiera życia.

Niesamowite, że ktoś zrobił taki mod i w dodatku tak szybko. Dla twórców natomiast wstyd, że sami tego nie ogarnęli.

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Figaro napisał:

wszyscy wiemy czemu dał tą ocenę. to jak wredny, który napisał, że nie jest zbytnio zainteresowany grę, ale i tak kupi na premierę aby wesprzeć uciskaną rowling :( 


bardzo szlachetna postawa

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Chociaż mam olbrzymi sentyment do HP po 10h nie mam żadnej motywacji żeby grać dalej. Ubierak jak chooj, wszystko powtarzalne, zero efektu zaskoczenia, nawet zima mnie nie zastala, a już mam dość :( ta gra nie ma "tego czegoś" zajebali nawet najprostsze mechaniki jak uwypuklenie przedmiotów, z którymi możemy nawiązać interakcje. Wlatujesz do nowej lokacji, napierdalasz revelio żeby odkryć ta sama 1000 znajdzke i jedziesz dalej. Graficznie pastgen, mordy postaci pastpast gen, gameplay mega bieda. Wolałbym chyba dopieszczona gierke w stylu Uncharted niż ten wyrób rpgopodobny. 

Edytowane przez izon
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dobra skończyłem po 32h. Zrobiłem główny wątek, te główne poboczne, misje z lataniem, trochę zagadek merlina, stołów astronomicznych itp. No i koniec, basta. Jakbym nie lubił HP  to takie 6/10, a tak 7+ choćby za mega zrealizowany Hogwart. Aaaa przez pierwsze 5h byłem oczarowany i takie 8-9/10 :) 


Teraz pytanie bo mam 30lvl puchar domów jest za 34. Kurde dużo tego, raczej nie dociągnę, chyba że jest jakiś sposób aby szybko zgrindować poziom doświadczenia? :problem:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Chyba nadszedł czas na jakaś dłuższą wypowiedź na temat tej gry, chociaż de facto to... jeszcze gram. Mam na liczniku 50 godzin i jeszcze jestem w zimie ;). 70% wyzwań zaliczone, większość zwierzaków uratowana, świat zwiedzony wzdłuż i wszerz (na tyle, na ile możliwe to było/jest fabularnie). Dodam jeszcze, że moja żona skończyla całość (zamknęła się w około 60 godzinach) i teraz biega po mapie i szuka kartek z field guide'a. 

 

Jestem fanem całego lore i dla mnie przygoda z Hogwarts Legacy była/jest bardzo, bardzo przyjemnym doświadczeniem. Wielki świat, Hogwart pełen zagadek, znajdziek, pokój życzeń, opieka nad zwierzakami (na samą kastomizację przestrzeni dla zwierzaków zeszło mi kilka ładnych godzin), do tego bardzo fajny system walki i nie najtragiczniejsza fabuła. Z mojego punktu widzenia 8+ to ocena zasłużona. Natomiast, jako człowiek, który grał w niejedną już pozycję RPG, muszę przyznać że dla gracza zupełnie niezwiązanego z uniwersum Harrego Pottera ta ocena może się wydać nieco zawyżona. I tutaj chyba już 8 brzmiałoby bardziej obiektywnie. No dobra, ale przejdźmy do konkretów:

 

1. Plusy: 

- Hogwart. Wielki, majestatyczny, przepięknie zrealizowany zamek i ogromną ilość znajdziek, zagadek i zadań pobocznych. Ogromny plus.

- System walki. Interesujący, dający możliwość rozstrzygnięcia walki na różne sposoby, dający frajdę i wyglądający całkiem fajnie w dodatku. 

- Czynności poboczne. Od zagadek Merlina (które są banalne swoją drogą), przez wyścigi na miotłach, po pokój zagadek Depulso i pokój życzeń. Wymieniać można długo. 

- Klimat. Czuć ten świat czarodziejów. Muzyka również daje radę. 

 

2. Minusy:

- W niektórych miejscach niespełniony potencjał. Dlaczego jest tylko 10 potionków? Dlaczego można uratować tylko 12/13 zwierząt? Dlaczego we własnym sklepie moge sprzedawać tylko ubranie? 

- Duża ilość fetch-questów. Owszem, jest kilka bardzo fajnych zadań pobocznych (np. misja z własnym sklepem, zadania poboczne Sebastiana), ale duża ich część to tradycyjne: pójdź-zabij-wróc. 

- Różnorodność wrogów (a w zasadzie jej brak). 

 

Oddzielny akapit poświęce fabulę, która nie jest ani arcydziełem, ani pokracznym crapem. Jest momentami interesująca, a momentami po prostu średnia. Brakuje jednak zdecydowanych zwrotów akcji, ktore są przecież fundamentalne w książkach. Niemniej, bawiłem/bawie się świetnie i tak jak wspomniałem wyżej, dla mnie to obecnie 8+/10. Życzłbym sobie jakichś ciekawych DLC a w przyszłości kolejnej części. Podstawa już jest, teraz trzeba dodawać do niej kolejne elemety, zeby w ostatecznosci stworzyć dla graczy jeszcze lepszy produkt ;). 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Gram sobie od kilku dni, naprawdę niezła gierka. Niby typowy open world, ale po 7h nie czuję, żebym się nudzil, każda misja trochę inna. Dużo misji, gdzie walka ma drugorzędne znaczenie. Fajny klimat filmów, ciekawe łamigłówki. Przegryzam sobie po 1-2h raz na kilka dni u tak w tę gierkę się chyba gra najlepiej. Takie mocne 8/10 bym dał, ale jeszcze długo do końca.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...