Skocz do zawartości

Awaryjność Xbox Series S/X


Amer

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

11 minuta widać kondensatory metalowe. To nie dymi. To jest tylko strzał. Tak samo jak są ceramiczne elementy. 
To na filmiku wyżej stara generacja i pali się elektrolit w środku. Ale to już kawał elementu. 
 

Fake czy nie wie ten gość i ms. Dogadają się na uboczu. Duze firmy chętnie nie machają mieczem, przekonała się o tym firma Sokolów jak jeden kucharz pocisnął ich produkt. 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, iluck85 napisał:


Zobacz na jego wielkość :) Jaki prąd poszedł na układ? Podali? To na filmiku, to stara konstrukcja. 
Podobnie jest w Ampli audio. Z tego co pamietam jak rozbierali XSX nie kojarzę takich elementów. 

Tutaj masz wnętrze:

img-0365.jpg

 

Na sekcji zasilania widać 3 kondensatory. Moim zdaniem jeden był walniety, a że ciągle dostawal napięcie, to się kopcilo.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Shago napisał:

Tutaj masz wnętrze:

img-0365.jpg

 

Na sekcji zasilania widać 3 kondensatory. Moim zdaniem jeden był walniety, a że ciągle dostawal napięcie, to się kopcilo.


 

Skupiłem się na płycie głównej. Jeszcze bym musiał zobaczyć zasilacz, tam będzie pewnie jakiś duży. Ale dzisiaj w technice SMD ciężko o taki dym. Trzeba się postarać, najczęściej puchną albo nie trzymają swoich wartości- to się objawia zanikiem prąd. Włączy się sprzęt i wyłączy po chwili, bo nie trzyma napięcia.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, ASX napisał:

Może już zapomniałeś, normalnie wypełnia się formularz gwarancyjny online na końcu którego drukujesz etykietę kurierska, pakujesz konsole, naklejasz etykietę i znosisz konsole do punktu odbioru DHL lub czekasz na kuriera. 

te minusy to chyba jakaś wrodzona nienawiść fo xboxa, ach ci jednoplatformowcy :)

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, suteq napisał:

Nigdy tego nie robiłem na stronie. Zawsze na infolinii Xboxa. 

 

No i fajnie że dają etykietę, a co jak ktoś nie ma jak wydrukować zwłaszcza teraz kiedy część biur oferujących takie usługi jest zamkniętych? IMO powinien być wybór na końcu czy sam drukujesz etykietę czy kurier ma od razu. 

Jezu idziesz do jakiegokolwiek punktu ksero, dajesz 50 groszy, drukują. Że takie rzeczy trzeba na forum tłumaczyć. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, suteq napisał:

A teraz przeczytaj mojego posta dokładnie, tylko ze zrozumieniem. 

Jakie punkty są zamknięte? Ksero? Weź mnie nie rozbrajaj. Zawsze też możesz w nocy się włamać do jakiegoś biurowca, zamkniętego z powodu covida, wariant bardziej ryzykowny ale wierzę, że dałbyś radę. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, krzysiekp392 napisał:

no dobra, ale jakie jest prawdopodobieństwo, że przydarzyło się to DWÓM POLAKOM, a z RESZTY ŚWIATA o takim problemie nie słychać?

To normalne na taśmie, może wyskoczyć wadliwa seria. Oczywiście dużo bardziej realne fejki i naśladowca. Konsola się pali na deskach, a on myśli o filmowaniu, każdy normalny człowiek bałby się pożaru, czemu on się nie bał?

2 godziny temu, Shago napisał:

Moim zdaniem ta historia to nie fake i gościowi faktycznie trafiła się wadliwa konsola. Tak dymić potrafi np. wadliwy kondensator. Trochę szkoda, że taki hejt na gościa poleciał. Mam nadzieję, że historia będzie miała pozytywny finish.

Wy zaś hejtujecie w drugą stronę i spiski, że Microsoft gościa zniszczy i że ukryje prawdę. Ile sprzętów wam się tak spaliło? Mi zero i znajomym też zero. Jeśli to wada fabryczna to MS będzie musiał wymienić wszystkie konsole, to bardzo poważne naruszenie bezpieczeństwa (w tym znaku CE), nie ukryją tego. LG w związku z potencjalnym zagrożeniem zdecydowało się wymienić ogromną ilość telewizorów, producenci samochodów wymieniają samochody z ogromną stratą. To nie chińska wybuchowa żarówka, że nie ma na to żadnej gwarancji i nikt ich nie ściga.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem za bardzo co z tego ma wynikać tj. czy ms ma wysłać limuzynę i wagon złota za tą awarię, ostatnio były problemy z tv lg i wymieniali chyba zasilacze bo mogły wybuchnąć. Jak jest wada to naprawią, tylko tyle i aż tyle. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Shago napisał:

To kompletnie nie wygląda jak globalny problem. Gość miał pecha i tyle. Tyle że powinienem po prostu zadzwonić na infolinię i miałby po sprawie.

Na ppe było info, że podobno ms to załatwił i wyślą mu nową konsolę a tą sprawdzą. 

Odnośnik do komentarza

Chyba mam coś podobnego - https://www.windowscentral.com/xbox-series-x-crashing-and-flickering-some-trying-load-games


tyle że u mnie przycisk nie miga, a od razu się wyłącza (pad pozostaje włączony i miga, nie można nim "ożywić" konsoli).
No i nie w trakcie ładowania, a w trakcie grania w gierkę - następuje ułamek sekundy z zielonym ekranem i konsola wyłączona.

Liczę na jakiegoś patcha, bo widzę, że problem jest powszechny dosyć z tego co czytam.

Teraz znalazłem jeszcze ten artykuł - to jest dokładnie to, co ja mam - https://www.gamespot.com/articles/some-xbox-series-x-users-report-spontaneous-shutdowns/1100-6484380/

Odnośnik do komentarza

Z tym typem od dymiącego komina to nadal uważam że fake. Sam zrobił filmik, wrzucił i teraz musi iśc w zaparte bo w końcu imieniem i nazwiskiem się na Tweecie podpisuje. 

 

Gośc trzyma sprzęty na skrzyni, która jest wygodna bo do środka wrzucasz kable wszystkie od sprzętów i podłączasz jak Ci pasuje. Nagle chce zrobic śmieszny filmik jak to dmucha dymem od spodu i z góry leci dym jak z komina. Kable wywala ze skrzyni (bierze cały pęk i wpierdziela na kolumne z boku). Nastepnie wrzuca do skrzyni coś co generuje dym/pare - Xbox zaciąga i puszcza z góry. Typ kręci filmik, nakręca się, wrzuca na Tweet i zaczyna się akcja której już sam nie ogarnia więc leci w zaparte że było jak napisał. Koniec

Edytowane przez LiŚciu
Odnośnik do komentarza

Tylko w całej tej akcji, nie czaje oo co miałby udawać taki fejk od samego początku, oznaczając nawet oficjalny profil Xboxa. Tłumaczenia o tym, że było święto i chciał uzyskać jakąś pomoc rozumiem. Moim zdaniem już wczoraj powinien mieć wysłaną konsole. Jak mi kiedyś łoniak padł, krótka gadka z ANGIELSKIM supportem, wydrukowanie listu przewozowego, wrzucenie w pudło i elo. Konsola wróciła po tygodniu z miesiącem golda w ramach rekompensaty.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Wredny napisał:

Chyba mam coś podobnego - https://www.windowscentral.com/xbox-series-x-crashing-and-flickering-some-trying-load-games


tyle że u mnie przycisk nie miga, a od razu się wyłącza (pad pozostaje włączony i miga, nie można nim "ożywić" konsoli).
No i nie w trakcie ładowania, a w trakcie grania w gierkę - następuje ułamek sekundy z zielonym ekranem i konsola wyłączona.

Liczę na jakiegoś patcha, bo widzę, że problem jest powszechny dosyć z tego co czytam.

Teraz znalazłem jeszcze ten artykuł - to jest dokładnie to, co ja mam - https://www.gamespot.com/articles/some-xbox-series-x-users-report-spontaneous-shutdowns/1100-6484380/

Patch raczej nie pomoże skoro większość z nas tego nie ma. Ja bym oddał do sklepu i wziął nowa sztukę.w końcu jeszcze 2 tyg nie minęły

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...