Skocz do zawartości

Awaryjność Xbox Series S/X


Amer

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, 20inchDT napisał:

Jeżeli według reddita każdy ma problemy z inną, to może więcej osób jest tym dotkniętych, tylko nie "trafili w lotka".


Póki co czytałem dwa tematy - o tym, że gierki wysypują się już na etapie ładowania, a konsola sygnalizuje to migającym światełkiem, zanim się wyłączy (i czasem trudno ją dobudzić, odłączają zasilanie itp.):
 

A ten drugi to "bliższy memu sercu" problem z wyłączaniem podczas grania po paru minutach od odpalenia gry:
 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To co napiszę może kompletnie nie pomóc komukolwiek, ale na Xbox One X miałem problemy z róznego rodzaju freezami i zawieszaniem się gier, kiedy miałem go podłączonego przez listwę z filtrem. Odkąd podłączyłem go bezpośrednio do ściany bez żadnych "pośredników", objawy minęły jak ręką odjął. Series X też mam wpiętego do ściany i od zakupu żadnego problemu. Warto spróbować...

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, czarek250885 napisał:

Jednego nie kumam, wada nie wydaję się mechaniczna a raczej softwarowa. Jednakże inne osoby nie mają tego problemu z tego co tu czytam, a powinny mieć gdyż korzystają z tego samego. Może konsola kłuci się z innym urządzeniem? Strzelam, że to powoduję te problemy. Może podłącz konsolę tylko do tv i pograj chwilę i zobacz czy problem się powtórzy, jeśli tak podłącz pod inny tv wtedy wykluczysz te możliwości.

Ja sie zaczalem zastanawiac czy to nie ma czegos wspolnego z ficzerami hdmi 2.1. @Wredny ty nie kupiles ostatnio jakiegos nowego tv? Zobacz czy masz wylaczone w opcjach obrazu na konsoli vrr i 120hz.

Edytowane przez 20inchDT
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, p406 napisał:

To co napiszę może kompletnie nie pomóc komukolwiek, ale na Xbox One X miałem problemy z róznego rodzaju freezami i zawieszaniem się gier, kiedy miałem go podłączonego przez listwę z filtrem. Odkąd podłączyłem go bezpośrednio do ściany bez żadnych "pośredników", objawy minęły jak ręką odjął. Series X też mam wpiętego do ściany i od zakupu żadnego problemu. Warto spróbować...


 

A mieszkasz w bloku czy dom? Jeżeli w domu, to czy masz fotowoltaike albo sasiad?
Chodzi dokładnie o napięcie w gniazdku- jest 230 czy 240 albo lepiej. 

Odnośnik do komentarza

Wy to chyba nowi jesteście na xbox. Przecież to stoi na wingrozie. Wywalanie z dupy gierki, to standard od czasu xbox one. Raz na jakiś czas musi się zdarzyć, bo inaczej to nie xbox.

Ale takie częste z dupy zwiechy i wywalanie może być objawem awarii dysku. Miałem tak na one x, z czasem było coraz gorzej aż nie dało się w nic grać, a potem nawet odpalić systemu.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Czoperrr napisał:

Trójka nie ma upgrade do XSX. Myślę, że może być to problem z zasilaniem. Tak jak mówią poprzednicy, warto konsolę wpiąć bezpośrednio do gniazdka. 

 

Korzystam z konsoli podłączonej do długiej listwy - mam tam podpięte jeszcze 5 innych urządzeń i zero problemów. Ogólnie mój XSX chodzi jak złoto - współczuje wszystkim, którym trafiła się wadliwa sztuka - niestety tak to bywa z premierami sprzętów i szkoda, że nawet tutaj musiały zdarzyć się takie przypadki. Oby wymiana/naprawa przebiegła bezboleśnie i szybko. 

Odnośnik do komentarza
6 minutes ago, 20inchDT said:

Ja sie zaczalem zastanawiac czy to nie ma czegos wspolnego z ficzerami hdmi 2.1. @Wredny ty nie kupiles ostatnio jakiegos nowego tv? Zobacz czy masz wylaczone w opcjach obrazu na konsoli vrr i 120hz.

To też można sprawdzić. Mam Samsunga Q950R z HDMI 2.1 i na konsoli mam ustawione 4k 60Hz a w telewizorze Freesync Najlepsza i żadnych zwiech.

Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, iluck85 said:

Mam listwę, miałem wszystkie Xbox one- premierowy, slim, X. Nigdy nie miałem problemu z softem, zwiechy, wywalenia do dasha itp. Wiec jestem zdziwiony. 
 

Nie ma prawidłowości, jednym hula bez problemów, mi nie chciało, może to zależy od modelu takiej listwy. Ciężko powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, p406 napisał:

To co napiszę może kompletnie nie pomóc komukolwiek, ale na Xbox One X miałem problemy z róznego rodzaju freezami i zawieszaniem się gier, kiedy miałem go podłączonego przez listwę z filtrem. Odkąd podłączyłem go bezpośrednio do ściany bez żadnych "pośredników", objawy minęły jak ręką odjął. Series X też mam wpiętego do ściany i od zakupu żadnego problemu. Warto spróbować...

17 minut temu, 20inchDT napisał:

Warto spróbować, bo też kiedyś czytałem, żeby nie używać listw antyprzepieciowych z xboxem one, bo się gryzie.

 

Właśnie przełączam, bo faktycznie był w takiej listwie. Zobaczymy, czy po zmianie nastąpi jakaś poprawa.
 

28 minut temu, 20inchDT napisał:

Ja sie zaczalem zastanawiac czy to nie ma czegos wspolnego z ficzerami hdmi 2.1. @Wredny ty nie kupiles ostatnio jakiegos nowego tv? Zobacz czy masz wylaczone w opcjach obrazu na konsoli vrr i 120hz.


VRR mam, ale 60Hz - mam wyłączyć VRR?

Odnośnik do komentarza

Kurde może czas jakąś grę że wstecznej uruchomić testowo bo ja tylko napierdzielam w nowe gierki XD. No ale mam na listwie i na tej samej listwie miałem Xbox one, s i x. Nic zero resetów. A na series x jedna zawiecha w AC valhalla po uruchomieniu z quick resume. Zawiecha gry nie konsoli. A w AC to mnie nie dziwi :)

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...