Skocz do zawartości

The Callisto Protocol


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat technikalia na konsolach są bez zarzutu (pzynajmniej na PS5). Tzn wolałbym lepsze oświetlenie w trybie performance, ale nic tu nie tnie, nie doczytuje się, nie zawiesza, nie wywala błędów.
Pierwsze The Evil Within to był techniczny kupsztal (zwłaszcza na PS3), a gra broniła się tym, że była po prostu wreszcie jakimś "fajnym residentem" po tym zjebanym RE6 i człowiek w to grał mimo drewna, bo czuć tu było właściwe podejście, mimo operowania dużą ilością gore i obrzydliwości zamiast straszenia.
Callisto technicznie jest naprawdę spoko, wygląda ślicznie, więc jedynie o "głębię" można mieć obawy.

Odnośnik do komentarza

Pograłem do momentu, w którym dostałem kopyto do ręki i jeśli to jest gra na 5/10 to ja jestem adminem na forum. Walki trzeba się nauczyć, jeśli ja dałem radę w gangbangu czterech potworków bez gnata to mało kto sobie z tym nie poradzi. Trochę kamera przeszkadzała, to fakt.

 

Po trzech godzinach: graficzka TOP, klimat gęsty, fabuła jak w sci-fi horrorze klasy B, gameplay jak na ten gatunek całkiem spoko. Szkoda tylko, że jutro mam dzień pracujący i na dzisiaj koniec mojego grania :( Wstępny werdykt? Mesjasza nie ma, ale i tak jest zajebiście.

  • Plusik 5
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ostatnio pochwaliłem xboxową apkę, że ładnie zapyerdala i screeny ściąga z prędkością światła to teraz ta od PlayStation się na mnie obraziła...
Albo... The Callisto Protocol ma z nią jakiś problem, bo wszystkie screeny, które niby mi uploadowało, wciąż nie chcą pojawić się na ekranie telefonu - mam tylko czarne kafelki i wiecznie kręcące się strzałki.

Odnośnik do komentarza

Póki co gram godzinkę  - półtora na XSX,  wypowiem się na temat a/v. Gram obecnie w 30 FPS, jedna z ładniejszych gier jakie widziałem na tą konsolę, detale i oświetlenie robią robotę. Audio odpalone na logitechach 5.1 , dźwięk miazga - bassu nie żałowali. Gameplay mi się podoba, nie wiem z kąd ten hejt. Wygląda to wszystko elegancko, jak jakiś film.

Edytowane przez Wolny
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Grałem dziś z 7 godzin i im dalej tym lepiej. Gra jest dość wymagająca, ale walcząc mam sporą frajdę kiedy trzeba kombinować z pistoletami, pałką i telekinezą. Serio, nie wiem po co stękać na walkę. Jak miałem kilku przeciwników to wyjąłem strzelbę i latali jak lalki. Amunicji wcale nie brakuje jak gra się rozważnie. Gra jest liniowa jak Dead Space, ale jest sporo opcjonalnych miejscówek - dobrze to zrównoważyli.

Grafika na PS5 w 60 fps jest ładna, otoczenie często przypomina mi Alien Isolation, estetycznie to wygląda, chociaż w kilku miejscach grafa wyglądała gorzej, chrupnięcia doświadczyłem tylko raz. 

Gra ma najładniejszą zimę jaką widziałem w grach, wygląda jak next gen.

 

Najważniejsze jest to, że mam zajebistą satysfakcję z pokonywania kolejnych etapów, czyli tak jak powinno być w takich survivalach.

 

Ktoś tam wyżej pisał o Evil Within. Callisto jest lepsze, dopracowane i równiejsze póki co, bo wiadomo jak gówniany zrobił się Evil Within w połowie gry.

Fani takich gier, którzy anulowali pre ordery na konsole mają czego żałować, ja nie mogę doczekać się jutra żeby grać dalej.

  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, iluck85 napisał:

Mam włączony tryb wydajnościowy. Dla przypomnienia, to gram na XSX. Z graficznych tematów, to na chwile obecna razi mnie najbardziej ogień. Wyglada dziwnie, ruch płomienia jakby z innej parafii. Wyroznia sie i rzuca się w oczy. 


Też to zauważyłem.
Ja gram na Quality, bo w Performance gra sporo traci na klimacie - oświetlenie jest płaskie, źródło światła często olewa przeszkody i oświetla całą powierzchnię, olewając cienie, które powinno rzucać (dobrze widać to choćby na początku gry, kiedy teren przeczesują szperacze).
Całe szczęście jest to gra do grania spokojnym tempem z duszą na ramieniu, więc 60fps nie jest mi do życia niezbędne.

184d4e98ac255-screenshotUrl.thumb.jpg.dfc51b9b162826466840191eae670ad9.jpg

To co mi się podoba (oprócz cudownej grafy i kapitalnego designu miejscówek) to również oprawa dźwiękowa, a jak otwierają się takie wielkie grodzie z tym jebnięciem to prawie orgazm przeżywam :sweat:
Do tego świetnie zagrane dialogi - zarówno Josh jak i Starkiller są zajebiści i mega naturalnie dostarczają swoje kwestie.
Fajne też są poboczne miejscówki, czasem lekko ukryte, które kończą się pomieszczeniem ze skrzynką i ogólnie spoko lootem.

184d58123d427-screenshotUrl.thumb.jpg.1702eb74960d986dc095c263f9e492dc.jpg

Nadal nie jestem przekonany do systemu walki - mam już "telekinezę", ale jakaś taka mało przydatna się wydaje.
Do tego ten mizerny ekwipunek, muszę teraz wrócić do dwóch miejsc, w których zostawiłem rzeczy bo było tam sporo dobra na handel.

No ale praleczki pierwsza klasa, tekstury doczytane, więc jest dobrze :kaz:
184d5818f8e9-screenshotUrl.thumb.jpg.7fe1eceba88fba378612999a5cbd2956.jpg

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Crazy Horse napisał:

Dostrzegam jeden problem tej gry: powinna kosztować 159zeta.

Wtedy nikt by nie narzekał.

Tyle to powinny kosztować jakieś Obliviony czy Skyrim odjebane jak w jakimś generatorze moderskim.

Callisto jest (na konsolach) dopracowany i to gra AAA pełną gębą. Dyskredytowanie tej gry z powodu metacritica to niezła żenada. się robi.

  • Plusik 3
  • beka z typa 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

No ale Skyrima to proszę mi nie obrażać, bo to jedna z gierek życia i wciąż najlepszy sandbox-RPG ever :fsg:
Kurde, nie ojebałem dwóch skrzynek z lootem i gra już nie pozwala mi się do nich cofnąć - albo brak bezpiecznika (którego wcześniej bez problemu przekładałem z drzwi do drzwi - dział medyczny), albo przechodzisz dalej i już w ogóle lipa, bo kolejna miejscówka.
To mi się nie podoba i wolałem swobodę z Dead Space, no chyba, że jakimś cudem będę mógł jeszcze odwiedzić te lokacje.
No i kolejna rzecz z DS, której strasznie mi u brakuje - możliwość magazynowania itemków na czarną godzine w sklepowym magazynie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...