Skocz do zawartości

PSX Extreme 282


Rekomendowane odpowiedzi

Temat wałkowany od dłuższego czasu, kolejny raz obiecane terminy wysyłki prenumeraty mijają się z prawdą, a wy myślicie ze nagle teraz ktoś z tym coś zrobi..

Podpowiem - nie zrobi. Za miesiąc numer znowu dostaniecie tydzień później, znowu wysłany kilka dni później niż obiecano w zapowiedzi.

Jest tylko jeden sposób na to - nie przedłużać prenumeraty, aż wydawca faktycznie zrobi coś w tym temacie

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, MYSZa7 napisał:

Ja chyba jako jedyny podchodzę do tej prenumeraty jako wyłącznie formy wsparcia dla magazynu. Magazyn traktuje trochę jako gratis do dokonanej wpłaty. Przyjdzie teraz czy tydzień później? Jest mi to obojętne i tak kupię drugi egzemplarz w najbliższym kiosku/salonie prasowym. 

 

Nie jesteś jedyny - mam dokładnie tak samo.

 

Cena premki łączonej jest tak śmiesznie niska, że w obecnej sytuacji jak dla mnie jako miłośnika printu to obowiązek, żeby wesprzeć wydawnictwo. 

Także leży mi w domu stos Szmatławców nawet niewyjętych z folii, bo zmasakrowane i zaczytane są te, które i tak biorę w markecie. :D 

  • Plusik 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, MYSZa7 napisał:

Ja chyba jako jedyny podchodzę do tej prenumeraty jako wyłącznie formy wsparcia dla magazynu.

 

Ja miałem podobne zdanie, tylko charytatywnie wolę w sumie wspierać np. schroniska albo jakiegoś chorego ziomka, a nie pracę kolesi grających w gry i robiących hobbystycznie magazyn. Także za miesiąc przyjdzie ostatni numer pisma i wyjebuje się już na to. Pomijając kwasy z prenumeratą, to i tak nie da się już czytać tych wypocin o wspaniałości cyberpunka i innych nierzetelnych opinii, felietonów wiecznie o tym samym i historii tytułów, które widziałem już wiele razy. Także no, sentymenty na bok i nara :v 

Edytowane przez number_nine
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 11.02.2021 o 12:31, number_nine napisał:

 

Ja miałem podobne zdanie, tylko charytatywnie wolę w sumie wspierać np. schroniska albo jakiegoś chorego ziomka, a nie pracę kolesi grających w gry i robiących hobbystycznie magazyn. Także za miesiąc przyjdzie ostatni numer pisma i wyjebuje się już na to. Pomijając kwasy z prenumeratą, to i tak nie da się już czytać tych wypocin o wspaniałości cyberpunka i innych nierzetelnych opinii, felietonów wiecznie o tym samym i historii tytułów, które widziałem już wiele razy. Także no, sentymenty na bok i nara :v 

Dziwne podejście. Wolisz dać komuś kase żeby siedział w domu i nie robił. Zwłaszcza ostatnio widzę namnożyło się tych niby bezdomnych co siedzą i żebrzą. Jak on ma iść do roboty jak pracujac i łamiąc się np dostaniesz 50zl/godzina a on wyciagnie 100 albo i 200. Ci ludzie ktorym dajesz kase za nic nie maja zadnej motywacji do działania. Tylko do egzystencji. 

Tu mozesz dac ludziom prace, jakis sens i wspierasz całe rodziny a w zamian dostajesz ciekawe materialy na interesujacy cie temat. Nie musi byc to psx jak akurat ciebie on nie bawi. Możesz czytać o astronomii, historii, podróżach czy co tam chcesz. Psx nie żąda jakiś wielkich pieniędzy za swoje pismo. 12 zl to nawet paczki fajek nie kupisz a i tak psx na dłużej starczy niz taka paczka czy cwiartka wodki. Na 12 zl pracujesz ile? 15 minut, 5 czy 30. Nie jest to kosmos. Trzeba cos czytać żeby się oderwać od telewizora. Ja czytam psx i ostatnio wciagnalem sie w komiksy bo nie mam czasu i checi na knigi.

Zresztą wolny wybór.

 

Ps do redakcji PSX extreme. Bo mi tak co chwila chodza jakieś pomysly po glowie. Czemu i wy nie zrobicie wkładki z komiksem jak w innych gierkowych magazynach. Tylko nie Śledzia. Tu trzeba by świeżej krwi. Moze jakis konkurs wśród czytelników. Strona czy dwie. Może jest ktoś zdolny wśród nas. Nie wałkować te same osoby jak w tv czy w polityce. Wszystko rodziny i znajomości. Uwielbiam psxa ale czasami ma za sztywne ramy. To pismo o grach wiec mogłoby mieć więcej luzu. Nie tylko graczpospolita. Moze zamiennie co drugi miesiac z innym dzialem taki komiks czy jakies historyjki związane z grami. Moze i sam bym sie wysilił na taki komiks. Moze jakies stanowisko redaktora by sie znalazło dla takiej osoby z jakimś małym bonusem finansowym.

Pozdrawiam 

Edytowane przez Jontek80
Odnośnik do komentarza

Sentymenty sentymentami, sam z Extrimem jestem ponad 20 lat i nie wyobrażam sobie, żeby go zabrakło, ale to mimo wszystko produkt, a czytelnicy to klienci. Także no nie mówię, żeby się obrażać na Pereza, Rogera czy kogokolwiek i "za karę" przestać kupować w ogóle PE, ale koniec końców nabywam pismo, bo chcę je sobie poczytać (owszem, wspierając przy tym twórców, bo przecież zaraz mi ktoś wyjedzie, że mogę poczytać w Empiku), więc w moim przypadku prenumerata odpada i uważam, że tkwienie w takim układzie, kiedy on ewidentnie nie działa, jest zwyczajnie dziwne, już nie mówię o kupowaniu pisma drugi raz xD (nie wiem jak teraz, ale kiedyś na końcu był podany nr konta redakcji, róbcie po prostu regularną wpłatę charytatywną i będzie z głowy). Bo pisanie, że w sumie recki są w necie, felietony mogę czytać z opóźnieniem, a tak w ogóle to kupuję dla wsparcia branży bo i tak mam wszystko w necie, to dla mnie taka trochę racjonalizacja niezbyt prawidłowej sytuacji.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Weźmy pod uwagę jeszcze jedną rzecz.

Powiedzmy, że tych prenumerat mają ~5000

Maruderów na forum, że nie dostają jest może 20. Kolejnych 20 jest na ppe, dalej 20 na Facebooku, może i ktoś emaila napisze w tej sprawie.

To czy dla tej garstki osób warto robić rewolucję, czy jak hajs się zgadza to olać sprawę i lepiej być dymanym przez drukarnię jeśli chodzi o terminowość wydawania pisma, czy wysyłki prenumeraty?

Temat tyle czasu wałkowany, że jeśli ktoś by chciał, to już dawno byłoby to załatwione. Widocznie taki układ pasuje wydawcy. A może jest tylko jedna drukarnia w całej Polsce?

Dodam tylko, że pismo kupuje, Roger z ekipą robią świetną robotę, ale podejście do prenumeratów nie jest najlepsze, a jeszcze niektóre komentarze tutaj utwierdzają ich, żeby temat porzucić.

Sam każdego miesiąca myślę o łączonej prenumeracie i wchodząc tu co miesiąc szybko się z tego pomysłu wycofuję.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, kotlet_schabowy napisał:

 już nie mówię o kupowaniu pisma drugi raz xD (nie wiem jak teraz, ale kiedyś na końcu był podany nr konta redakcji, róbcie po prostu regularną wpłatę charytatywną i będzie z głowy). 

 

Posrednio wywołujesz mnie do tablicy, więc wyjaśniam, bo - bez urazy - ale przesadzasz i nadinterpretujesz. Dlaczego miałbym robić "wpłatę charytatywną" skoro za śmieszne w skali roku pieniądze mam prenumeratę dwóch magazynów plus jakieś dodatki dla prenumeratorow plus wersje obu magazynów w PDF? To po prostu bardzo dobry deal, który przy okazji wspiera wydawnictwo, czyli win-win.

 

Odnośnik do komentarza

Widzę, że w kolejnym miesiącu zdarzają się problemy z prenumeratą.

Co do zawartości to faktycznie recenzji mało, ale publicystyka naprawdę świetna, zwłaszcza teksty o certyfikacji gier, licencja na powracanie, czasy Chrono, Silent Hill i ewolucja Obcego, jak najbardziej było co czytać. Artykuł o Chrono zachęcił mnie do odkurzenia zasłużonego PSP, żeby w końcu ograć CT odkładane od tylu lat.

Odnośnik do komentarza

Wiadomo, publicystyka to lektura w sram raz na w sumie miłe spędzenie tych kilkudziesięciu minut, choć jeśli ktoś czyta poruszając przy tym ustami, to pewnie starczy na dłużej. Całego numeru jeszcze nie przeczytałem, więc póki co wstrzymam się od ogólnej oceny, ale już po tym co mam za sobą i po nadchodzących tematach widzę, że jest klawo.

 

Gry Roku obfite w tym roku. Udało się zebrać chyba wszystkich, choć oczywiście nie wszyscy mają coś ciekawego do przekazania. No i nikt nie wybrał na Grę Roku Animal Crossing, więc najwyraźniej nie macie tam nikogo, kto się zna na grach. Sojer powinien wziąć coś na uspokojenie, bo zdecydowanie nadużywa wykrzykników, a Roger chyba puszcza oko forumkowi i ciśnie rowerzyście. Szkoda, że forumkowe wyniki GOTY się nie załapały (nie zasłużyły?) na mały kącik z wynikami. Może w przyszłym numerze?

 

Zooltar w Headshot - jaki to jest wazon xd

Ojej, nie wszyscy gracze są dżentelmenami, cóż za istotne spostrzeżenie. Zaraz się Tadek przypierdoli do przegrywających w multi trzynastolatków, że chcą ruchać nasze matki. Szowinizm (bo nie chcą ruchać ojców) i seksizm! DAWAJ NA WALLA! Tak jak ktoś wcześniej zauważył - typ sam kreuje i czasem prowokuje dramy, które nikogo. 

 

HIV w recenzji Hitman 3 majaczy o Golgocie (zamiast garocie), ale w sumie parsknąłem xd

 

Roger po koleżeńsku ciśnie też po Zaxie (recenzja MXGP2020) i jego stalowym rumaku, więc rozkręca się nam Naczelny.

 

Ramka "Money, money, money" w recenzji R6S - mniej ciekawej ciekawostki się nie dało wygrzebać. Daty i cyferki, daty i cyferki, data i cyferka. Zestawienie urywa się w 2016 roku. Bez sensu. O ile się orientuję, to turnieje trwają do dzisiaj, więc już ciekawszą informacją byłoby porównanie nagród zaraz po premierze (2016) z nagrodami obecnie. Jeszcze raz: bez sensu i tragicznie się czyta.

 

Licencja na powracanie - Piechota, Ty już wiesz co <3

 

Coś tam o Japonii - nawet spoko, choć mam wrażenie, że ciut za często pojawiają się w PE różnego rodzaju sprawozdania i raporty w stylu "jak to jest w Japonii".

 

Zgrentgen - nooo, tutaj iskrzy. Kali ze swoim "da się grać" w stosunku do gry, która aż do końca według zapowiedzi twórców miała być over the top. Konsolite wytykający grze, że WYBORY DIALOGOWE są pozorne, na co uaktywniający się Sojer, że czepiają się DIALOGÓW i GRY AKTORSKIEJ. No, czytanie ze zrozumieniem by się przydało. Najbardziej mi się podobała dość oszczędna, ale wyważona i sensowna opinia Dżuja.  

 

Reszta jeszcze przede mną, więc może w wolnej chwili coś dodam.

Edytowane przez Kmiot
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Jontek80 napisał:

Wolisz dać komuś kase żeby siedział w domu i nie robił. Zwłaszcza ostatnio widzę namnożyło się tych niby bezdomnych co siedzą i żebrzą. Jak on ma iść do roboty jak pracujac i łamiąc się np dostaniesz 50zl/godzina a on wyciagnie 100 albo i 200. Ci ludzie ktorym dajesz kase za nic nie maja zadnej motywacji do działania. Tylko do egzystencji. 

 

przeczytaj jeszcze raz mojego posta i zastanów się chłopie o czym Ty właściwie pierdolisz 

no i jak sam napisałeś

16 godzin temu, Jontek80 napisał:

Zresztą wolny wybór.

 

Odnośnik do komentarza

Co do prenumeraty to ja się już przyzwyczaiłem. Mam tyle zaległości w prasie i innych publikacjach, że zupełnie nie jestem na bieżąco. Więc byle nowy numer by przyszedł. Z pewnością zamówię kolejną prenumeratę. 

Dziś generalnie stwierdziłem, że gier, informacji i właśnie prasy mam tak dużo, że nie ogarniam. Np. Taki GamePass to skarbie boskie - że 200 gier, w część mogę grać na telefonie, ale sam nie wiem co wybrać, tyle tego. Przydałby się jakiś kącik - Perełki z GamePass czy jak. Nie zawsze jest kasa by grać w nowości, a mnóstwo gier, niekoniecznie indyków przechodzi koło nosa... 

Na forumku koledzy ostatnio polecili Deliver US to the moon i całkiem całkiem. Nawet na Androidzie działa. Może to taka gierka na 7, jednak trochę inna atmosfera i klimat warte wypróbowania. 

Odnośnik do komentarza

No ja mam tego od zaj...ania. Mam X1X i PS4Pro plus WiiU. I gram na tym od lat. Backloga mam kosmicznego, ale często są to duże gry, a ja lubię być zaskakiwany konwencją, klimatem czy czymś innym co nie jest powszechne. Na celu mam Return of the Obra Dinn - pewnie będzie tak, że jak kupię to pojawi się w XGP. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Kmiot napisał:

Zgrentgen - nooo, tutaj iskrzy. Kali ze swoim "da się grać" w stosunku do gry, która aż do końca według zapowiedzi twórców miała być over the top.

Też właśnie przeczytałem zgrentgena  i trochę razi niekonsekwentne obniżanie ocen za błędy/dopracowanie, 2 miesiące temu redaktor obniżył ocenę mniejszej gry o 2 oczka za błędy, a w zgrentgenie nt. CP2077 przymyka na to oko.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Kmiot napisał:

Zgrentgen - nooo, tutaj iskrzy. Kali ze swoim "da się grać" w stosunku do gry, która aż do końca według zapowiedzi twórców miała być over the top. Konsolite wytykający grze, że WYBORY DIALOGOWE są pozorne, na co uaktywniający się Sojer, że czepiają się DIALOGÓW i GRY AKTORSKIEJ. No, czytanie ze zrozumieniem by się przydało. Najbardziej mi się podobała dość oszczędna, ale wyważona i sensowna opinia Dżuja.  

Mnie w tej bitwie rozbroił Sojer, cytuję: "(...) NC to nie pusty teren niczym w RDR2, a nawet w GTAV, tutaj jadąc windą, rzeczywiście jedziemy windą (...)". Niegdyś słowa recenzentów były świętością, teraz (w dobie Internetu) wywołują uśmiech politowania. W RDR2 jest tyle otwartych budynków i pobocznych aktywności, że jadąc do znacznika z misją, nawet doń nie docieram. Bo zawsze coś innego przykuje moją uwagę. W NC nie wejdziesz nigdzie, nie masz żadnych pobocznych dupereli (poza questami pobocznymi ofkoz). Ale jest jeżdżenie windą...

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie łatwiej jest dać niską ocenę mało znanej/"indyczej"/"taniej" grze niż "głośnej"/AAA. Niestety wielu redaktorów (nie tylko z PE) z wieloletnim doświadczeniem nie potrafi rzetelnie napisać recenzji/dać odpowiedniej oceny jeśli chodzi o "głośne"/znane/AAA gry lub serie. Świetnym przykładem są 2 recenzje T7. Gra "technicznie" jest słaba/przeciętna. Mam na myśli m.in. niską rozdzielczość na konsolach i przede wszystkim bardzo długie wczytywanie walk. Graficznie też szału nie ma. Oczywiście oceny skrajnie wysokie, 2x 9/10. W porównaniu do poprzednich części np; tych z PS1 i PS2 to jakiś żart. Szkoda tylko że nieśmieszny. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...