Skocz do zawartości

Forza Horizon 5


Rekomendowane odpowiedzi

Jedno jest związane z drugim jakby nie spojrzeć. 1 i 2 -czułem, że wpadam na festiwal, wszyscy mnie mają gdzieś. Idę po koronę. 

W 3 robiłem za organizatora. 4 już totalnie odpłynęła. A 5 to pogłębia. 

Spoko z jednej strony, więcej contentu. Ale mnie te eleminatory czy pisanie z graczami krzyżakiem kompletnie nie interesuję. 

I najlepszy opening. Intro, początek + Eric Prydz w tle. DLA MNIE najlepsze :) 

 

 

 

 

Czekam na track liste stacji radiowych. Tu zawsze mocno ok. 

 

A co do wersji, to na początek w XGP ogram podstawkę. Potem jak będzie wersja ultimate ze wszystkim, to kupię na promocji. Za 4 dałem 190zł- promka chyba z 400 czy 500zł. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Mocno naciągane te wnioski, jestem pod wrażeniem że wywnioskowałes to to wszystko z kilkuminutowego gameplayu.

 

Mi osobiście trudno stawiać takie kategoryczne wnioski po kilku minutach gameplayu, w których widziałem zarówno urywek story mode, klimat festiwalu czy dodatkowe tryby. Ciężko mi się też do czegoś przyczepić. 

 

Myślę też że klimat Meksyku i połączony z współdzielonym światem z innymi graczami i wszystkimi tymi dodatkowymi atrakcjami sprawi że klimat festiwalu może być bardziej odczuwalny niż w takiej chłodnej szkockiej czwórce.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

moze powinniśmy ustalić co oznacza to story mode w Forzie, dla mnie oznacza to po prostu sekcja gry od początku do wygrania festiwalu. Dlatego dziwie się jak ktoś pisze że nie będzie story mode w nowej Forzie i zastanawiam się na jakiej podstawie stawia takie teorie

 

Tak samo należałoby się czym jest ten słynny "klimat festiwalu"? Którego ma podobno zabraknąć z jakiegoś powodu w piątce? Bo moim zdaniem te elementy online i to że cały czas widzimy innych graczy ścigających się i podróżujących po świecie (a nie tylko boty jak w poprzednich częściach) raczej buduje klimat i ożywia świat gry, a nie zabiera "klimat festiwalu"

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, iluck85 napisał:

Czekam na track liste stacji radiowych. Tu zawsze mocno ok. 

W FH4 zdecydowanie jedną z najsłabszych stron jest soundtrack, oprócz stacji z muzyką klasyczną(która jest w każdej części) raptem jeden kawałek wpadł mi w ucho

 

Spoiler

 

 

Zdecydowanie do poprawy soundtrack.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

To może Spotify? :lapka: 

niby można, ale po co mam słuchać swojej muzy jak w gierce mogę coś spoko nowego wyhaczyć 

831093733407457322.png?v=1

 

 

 

 

 

 

Spoiler

spotify używałem tylko przy Driveclubie bo tam można powiedzieć że nie było wcale soundtracku :yao:

 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Rozi napisał:

Ale Spotify nie poleci z głośników na festiwalu, nie wyłączysz sobie w trakcie, żeby posłuchać dźwięków silnika. Mogliby dodać jakąś lepszą współpracę ze Spotify w grze.

 

Jooo, pomyślałem o czymś podobnym - integracja która sprawiłąby, że sam program dynamicznie reaguje na to co dzieje się w grze.

 

Tak czy inaczej mi OST-y z Horizona bardzo się spodobały, bo jeździłem przy muzyce klasycznej z Timeless FM i liczę, że poziom zostanie utrzymany.

Odnośnik do komentarza

 

Przy tym na pętli mogę jeździć i w następnych sześciu częściach, takiego kopa MOTYWACYJNEGO daje, a feeling przy jeździe powyżej trzech setek z tym trackiem można opisać jako połączenie banderasa, obamy i efesgie ze szczyptą Figaro

Odnośnik do komentarza

Trochę pograłem w FH4 no i soundtrack jest faktycznie słaby, do tego co było np. NFS Hot Pursuit (od Criterionu) czy Motorstorm 1/Pacific Rift nie ma startu. To co tam leci to bardziej pasuje mi do jakiejś wycieczki krajoznawczej niż wyścigów. Co do 'klimatu festiwalu', jeśli chodzi o te cutscenki z NPCami, cieszynki na koniec wyścigu czy koła losujące z masą badziewia to mogło by tego wszystkiego dla mnie nie być. Dajcie mi po wyścigu walutę i jak będę chciał to kupię za nią czy samochód czy nowe dresy dla avatara. Strasznie wybija mnie to irytuje (tak samo jak w np. OnRush).

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Jooo, pomyślałem o czymś podobnym - integracja która sprawiłąby, że sam program dynamicznie reaguje na to co dzieje się w grze.

 

Tak czy inaczej mi OST-y z Horizona bardzo się spodobały, bo jeździłem przy muzyce klasycznej z Timeless FM i liczę, że poziom zostanie utrzymany.

W Trójce był Groove, ale niedostępny w Polsce oczywiście.

 

A soundtrack Czwórki był słaby z jednego prostego powodu - nie trzymał się tematycznie kraju, w którym rozgrywała się gra. Gdzie grime?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ASX napisał:

moze powinniśmy ustalić co oznacza to story mode w Forzie, dla mnie oznacza to po prostu sekcja gry od początku do wygrania festiwalu. Dlatego dziwie się jak ktoś pisze że nie będzie story mode w nowej Forzie i zastanawiam się na jakiej podstawie stawia takie teorie

 

Tak samo należałoby się czym jest ten słynny "klimat festiwalu"? Którego ma podobno zabraknąć z jakiegoś powodu w piątce? Bo moim zdaniem te elementy online i to że cały czas widzimy innych graczy ścigających się i podróżujących po świecie (a nie tylko boty jak w poprzednich częściach) raczej buduje klimat i ożywia świat gry, a nie zabiera "klimat festiwalu"


 

W pierwszych odsłonach, zaczynałem od zera i jechałem po koronę. 2 kolejne części tego nie maja. Nie czuje się królem kierownicy. W 3 robiłem za developera. A w 4 wszystko i nic. Wyzwania spoko, ale poszedł nacisk na granie online z innnymi.

 

Klimat festiwalu czułem, bo nie było tego skupienia na ściąganie się z innymi w online. Byłem ja, moja droga do króla imprezy i dobra muzyka w tle.

Wnioskuje tak, bo widziałem co zaprezentowali i o czym gadali. Wspólne granie, eleminator, pisanie z innymi krótkich wiadomości. 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

swoją drogą to pisanie krótkich wiadomości jest w serii  chyba od trzeciej części i wcześniej nikomu to nie przeszkadzało xd

 

Ja się nie będę kłócił bo samemu uważam że taką pierwsza część jest świetna, pomimo infantylnej historii (bo taka miała być) i wielokrotnie wspominałem ją jako moją ulubioną część serii, a na pewno odsłonę którą darze największym sentymentem (do dziś pamiętam jak ogrywałem ją na wakacje co idealnie się zgrywało z klimatem letniego festiwalu w grze).

 

Ale z drugiej strony widać było jak była technologicznie ograniczona, iluzja  uczestniczenia w festiwalu szybko pękała kiedy okazywało się że ci wszyscy kierowcy również uczestniczący w festiwalu to zwykłe nieróżniące się od siebie niczym oprócz nazwy boty.

Więc nowe części gdzie nareszcie jest poczucie że bierzesz udział w święcie motoryzacji z prawdziwymi ludźmi z całego świata robi znacznie lepsze wrażenie. Dlatego nie obrażam się za funkcje sieciowe i nie czuje jakby to zabierało klimat festiwalu, wręcz przeciwnie.

 

 

Odnośnik do komentarza

No właśnie dla mnie wyeliminowanie „prawdziwych” botów to jedno z elementów utraty klimatu festiwalu, bo jak piszą wcześniej poprzednicy, jedynka miała normalny tryb fabularny z bossami do pokonania, to było super.

 

Co do puszczania muzyki ze Spotify, jeśli nie będzie prawdziwej integracji z grą, gdzie muzyka dynamicznie dostosowuje się do tego co jest na ekranie (muzyka przy obszarach festiwalowych jest puszczana w tle, wytłumiona, a przy końcu wyścigu zapętlona itd.) to można takie rozwiązanie niestety o kant dupy rozbić.

Odnośnik do komentarza

Kurde, ale chciałbym, żeby zrobili remake NFSa Most Wanted. Motyw Blacklist i zabieranie kierowcom samochodów po ich pokonaniu, był mega. Street Races w Forzie robią coś podobnego, ale no w MW miało to więcej polotu i super otoczki.

 

No i przede wszystkim, niech zrobią ograniczenia w klasach samochodów i wyścigach. Dało się tak w Hot Wheels zrobić? Dało.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...