Skocz do zawartości

Forza Horizon 5


Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, zloto napisał:

 

Nie mam pewności, ale wydaje mi się, że jest to wersja PC. Bo na wielu innych filmikach w nocnych scenach światła nie generują cieni.

Forza Horizon 5 Gameplay on Xbox Series X - Using the Quality 4K Settings Thanks Xbox for the Preview Code (please not this is a preview build)

 

:) 

Edytowane przez Daddy
Odnośnik do komentarza

 

Digital Foundry miało okazję pograć w FH5 i podzielili się swoim zdaniem na temat warstwy technicznej najnowszego Godrizona:

 

- Wygląda na to że tryb wydajności w FH5 działa  w natywnym 4K i 60 fpsach

- Tryb wydajności bardziej agresywnie  doczytuje assety w wyższej jakości (słynny pop up o którym pisaliśmy w temacie). Wg gostka z DF nie przeszkadza to w grze i nie rozprasza, ale to jego prywatne zdanie

- Tryb 30 fpsów i 4K poprawia ten pop up i dodaje więcej detali na dalszych planach

- Generalnie goście z DF uważają że najlepiej grać w 60 fps, bo trochę więcej detali i mniejszy pop up nie jest warte grania w 30 klatkach.

- Chwalą też bardzo szybkie loadingi

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ASX napisał:

generalnie szacun za natywne 4K, bo wciąż mało którym tytułom udaje się osiągnąć taki pułap.

 

:notbad:

 

Co by nie mówić, natywne 4K widać gołym okiem i sztuczki/upscalling czy chociażby niższa rozdzielczość to jednak inna para kaloszy i nie daje takiej bezkompromisowej ostrości. Jeśli mówimy o natywnym 4K przy tak obłędnie wyglądającej grze to zastanawiam się co zmajstruje PG gdy odetną się już od poprzedniej generacji. :obama: 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Mustang napisał:

Nie jestem pewien na 100%, ale chyba wolałbym niższą rozdzielczość od popupu.


No ja też nie jestem pewien, ale wiem że w racerach ani jednego, ani drugiego nie bardzo zauważam  w trakcie grania. 

5 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Dlatego polecam wersję na XOS - tam nie ma wyboru między rozdzielczością, a płynnością, bo nie będzie żadnej. :cool: 

Boże czekam aż zakopią te stare sztrucle. Mam nadzieje, że nie zrezygnują z nich dopiero jak będą wersje „pro” obecnych sprzętów:problem:

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, balon napisał:

Boże czekam aż zakopią te stare sztrucle. Mam nadzieje, że nie zrezygnują z nich dopiero jak będą wersje „pro” obecnych sprzętów:problem:

 

Na Xboxie to już w sumie zaraz, bo Horizon 5 i Halo Infinite to ostatnie gry AAA od XGS które pojawią się na starej generacji. Od 2022 wszystkie największe tytuły są już Series only.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ASX napisał:

generalnie szacun za natywne 4K, bo wciąż mało którym tytułom udaje się osiągnąć taki pułap.

Szacun?  Dla mnie to powinna być wręcz oczywista oczywistość, że gra, która wychodzi na obie generacje, działa na starym silniku, posiada assety itp. z poprzedniej generacji to na tym nowym wypasionym sprzęcie z łatwością dobija do tego 4k. A nie, że wy się cieszycie że łaskawie mamy 4k w tytule z poprzedniej generacji.

 

Oczywiście dotyczy to każdej gry crossgenowej na oba sprzęty. I kij w dupe każdemu twórcy, który nie potrafi wykrzesać choćby tego mając do dyspozycji kilkukrotnie mocniejszy sprzęt 

  • WTF 2
Odnośnik do komentarza

To w sumie dobrze, że nie będzie dużej różnicy w grafice jeśli chodzi o 30fps vs 60fps na XSX. Ja nie będę ukrywał, że chce zobaczyć wodorotryski i piękne widoczki. Chociaż o Ratchecie też mówiono, że nie ma za dużych różnic, a jak przeskoczyłem na 30fps to gołym okiem lepsza grafika.  

Odnośnik do komentarza

Tylko co mi z ładniejszych widoczków jak mam "pokaz slajdów".

7 minut temu, Jakim napisał:

Szacun?  Dla mnie to powinna być wręcz oczywista oczywistość, że gra, która wychodzi na obie generacje, działa na starym silniku, posiada assety itp. z poprzedniej generacji to na tym nowym wypasionym sprzęcie z łatwością dobija do tego 4k. A nie, że wy się cieszycie że łaskawie mamy 4k w tytule z poprzedniej generacji.

 

Oczywiście dotyczy to każdej gry crossgenowej na oba sprzęty. I kij w dupe każdemu twórcy, który nie potrafi wykrzesać choćby tego mając do dyspozycji kilkukrotnie mocniejszy sprzęt 

Nie no to nie będzie oczywistość nawet na tej generacji. Sprawdzając sobie jak chodzą gry w 4K w 60 fpsach na najdroższych kartach graficznych, coraz bardziej przyswajam się do myśli, że natywne 4K, jeszcze przy wysokim klatkarzu to będzie luksus na tych konsolach.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Jakim napisał:

Szacun?  Dla mnie to powinna być wręcz oczywista oczywistość, że gra, która wychodzi na obie generacje, działa na starym silniku, posiada assety itp. z poprzedniej generacji to na tym nowym wypasionym sprzęcie z łatwością dobija do tego 4k. A nie, że wy się cieszycie że łaskawie mamy 4k w tytule z poprzedniej generacji.

 

Kuźwa typie xdd Nie dość, że ta gra wygląda obłędnie jakby była tylko na next-gena to jeszcze jest w otwartym świecie i działa w 60 klatkach przy natywnym 4K. Nie wiem czy na rynku są jakieś inne gry które oferują takie ustawienia graficzne. 4K/60 to naprawdę nie jest w kij dmuchał, a raczej pokaz niesamowitego skilla chłopaków z PG i jakby nie patrzeć pokaz surowej mocy potężnego XSX. :reggie: 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Jakim napisał:

Szacun?  Dla mnie to powinna być wręcz oczywista oczywistość, że gra, która wychodzi na obie generacje, działa na starym silniku, posiada assety itp. z poprzedniej generacji to na tym nowym wypasionym sprzęcie z łatwością dobija do tego 4k. A nie, że wy się cieszycie że łaskawie mamy 4k w tytule z poprzedniej generacji.

 

Oczywiście dotyczy to każdej gry crossgenowej na oba sprzęty. I kij w dupe każdemu twórcy, który nie potrafi wykrzesać choćby tego mając do dyspozycji kilkukrotnie mocniejszy sprzęt 

Oj 4k to nawet na pc w starych grach potrafi dławić na configach ktore pozwalaja na komfortowe granie 1440p 60fps, wiec 4k to nie takie hop siup dla wydajności. Plus serio pamiętajmy, że nowe konsole to sprzęty za nieco ponad 2k pln, więc nie spodziewajmy się, że nagle dostaniemy ultra 4k pc details. Mi styka, że dają opcje na 60fps coraz częściej, bo jeszcze na poprzedniej generacji to była rzadkość.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Kuźwa typie xdd Nie dość, że ta gra wygląda obłędnie jakby była tylko na next-gena to jeszcze jest w otwartym świecie i działa w 60 klatkach przy natywnym 4K. Nie wiem czy na rynku są jakieś inne gry które oferują takie ustawienia graficzne. 4K/60 to naprawdę nie jest w kij dmuchał, a raczej pokaz niesamowitego skilla chłopaków z PG i jakby nie patrzeć pokaz surowej mocy potężnego XSX. :reggie: 

W jakiej rozdziałce działa to na XOX?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...