Skocz do zawartości

Forza Horizon 5


Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu tak został ustawiony LOD na te elementy i to mocno widać jak parędziesiąt metrów przed kamerą zmienia się z mocno uproszczonego modelu na normalny. W FH4 było to mniej widoczne bo o wiele dalej ta odległość była ustawiona i właściwie tylko na krzaczorach można było łatwo zauważyć, na pewno nie było takiej podmianki na dużych drzewach. Może jeszcze poprawią albo wprowadzą tryb 1440p/60fps.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Bartg napisał:

Ujawniona lista aut to jednak zgodnie z przewidywaniami porażka, kilka nowych aut na krzyż, reszta kopiuj wklej :frog:


no porazka, ale naliczyłem Taycana, Supre, Evija, Forda Bronco, AM Valhalla i McLarena GT 

 

wielu aut brakuje i karny kutas im za to, ale pewnie będą nowe wrzucane do sezonow tak jak w FH4

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, 20inchDT napisał:

Na ktorym filmiku popup rzuca sie w oczy? Obejrzałem preview ign i nie widze xd

Filmik IGN, 2:04, popatrz sobie na otoczonko. Jak tego nie widzisz to zajebiście zazdroszczę i chcę tak samo.

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.10.2021 o 22:11, MYSZa7 napisał:

:reggie:

 

choć z drugiej strony człowiek przez całą serię grał w 30 fpsach i było git

Przez ostatni rok grałem tylko w 60fps. W gry na PS5 i na Switcha. Ostatnio uruchomiłem coś z PS4 z backlogu i po 3h gry nadal nie mogę się przyzwyczaić do gry w 30fps. Niestety zejście w dół jest bardzo bolesne.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Rzeczywscie na tym filmiku w 2:07 widac zmiany na drzewie. Obejrzalem kilkanascie sekund i jest widoczne wczytywanie. Meh, mi tam nie bedzie az tak przeszkadzac i tak wole 60fps. Moze zmniejsza rozdzialke jak gracze beda narzekac. Lipa, ze w crossgenie takie rzeczy sie dzieja ;(

Edytowane przez 20inchDT
Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Soban napisał:

To jedna z tych rzeczy co jak jedziesz szybko to nie zwracasz uwagi, ale jak ktoś już wytknie w necie to nie da sie odzobaczyć i zaczyna wkurwiać xd

 

Coś jak casus Craiga, kto wyłapał tę klatkę musiał zrobić to celowo, w gameplayu to jakieś .25s :obama:

Odnośnik do komentarza

Tylko doczytujace się przed maską obiekty widać w zasadzie przez cały czas i nie trwa to 0,25 sekundy.

 

Generalnie rozpętała się trochę burza w szklance wody z tym Pop upem, bo gra dalej wygląda bardzo dobrze, ale jednocześnie narzekania i krytyka jest jak najbardziej sluszna, zwłaszcza że marketing konsol nowej generacji obiecywał nam że gry działające na super szybkich dyskach SSD, będą pozbawione tego denerwującego doczytywania się obiektów znanego z poprzedniej generacji.

Odnośnik do komentarza

Żeby SSD miał jakieś większe znaczenie przy pop-upie czy odległości LoD (na obiektach które już są w pamięci) to silniki na których są pisane musiały by być mocno przebudowane bo teraz to obciąża głównie GPU. Jest lekki niesmak z tym trybem performance bo przez ostatnie miesiące go nie pokazywali i na twitterze też wymijająca odpowiadali na temat tego co on zmieni, chyba dużo osób myślało że po prostu wpakują dynamiczną rozdzielczość i tylko to będzie większą różnicą.

Odnośnik do komentarza

Kolejną dziwną rzeczą jest całkowity brak RT w trybie 60fps. Dziwną, bo przecież w trybie 30fps i tak jest tylko w menu (na marginesie - bardzo dobra jakość odbić RT). Ale skoro w 60fps RT być nie może, to mogliby zrobić tak żeby showroom itp zawsze chodził w 30fps.

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...