Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, UberAdi napisał:

Jak wy gracie na handheldach żeby wam było wygodnie? Granie na handheldach jest chyba najgorszą dla zdrowia formą grania, zarówno dla nadgarstków przez brak ergonomii jak i przez zgarbione ustawienie ciała. Mając Switcha nie potrafiłem znaleźć sposobu żeby sobie wygodnie grać dłużej niż godzinę.

Zależy od handhelda. Starsze konsolki normalnie, w łóżku, z głową na poduszce czy zagłówku. Jak książka. Konsolki dawniej były zwykle leciutkie i można było spokojnie dobrać lub zmienić pozycję. Natomiast Switch jest chujowy. Musiałem dokupić Split Pad Pro, żeby w ogóle dało się na tym szrocie grać w trybie przenośnym, a i mimo tego łapy potrafią rozboleć.

 

Obawiam się, że ze Steam Deck może być podobnie, tym bardziej, że konsolka jest jeszcze cięższa. No ale może ergonomia chociaż będzie lepsza dla nadgarstków.

 

Wygodne granie tylko stacjonarnie na dobrym fotelu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem z tych, co nie mogą grać na handheldach niestety. Nawet jak mam grać w łóżku, czego nie lubię, to i tak wolę z normalnym padem, konsolą/PC i dużym TV. 

Do tego te pomniejszone pady tak mnie wkurzają, że jeśli się da, to podłączam zewnętrzne pady. 

Handheld to jest dla mnie opcja tylko wtedy, kiedy nie ma się już zupełnie wyjścia. Tylko, że wtedy i tak najlepiej mi się do tej pory sprawdziło granie na tablecie i normalnym padem w emulatory. 

 

Steamdeck jest o tyle ciekawy, że ma rozmiary sprzętu dla dorosłej osoby z normalniejszym ekranem, a Linux daje ciekawe możliwości wykraczające poza ramy samych gier. 

 

Do PS Vity dokupiłem  te nakładki, żeby lepiej się trzymało, ale to wciąż jest dla mnie słabe. 

(tym samym sobie przypomniałem, że w ogóle mam tą konsolę i może warto sprzedać i odłożyć sobie na nadchodzące GPU)

 

IMG-20220204-144740.jpg

 

Odnośnik do komentarza

 

Cytat

 

There are four types of setting:
 

Interface performance

GPU performance

Framerate limiter

TDP setting

FSR activation

 

-The first one is probably putting less priority on the overlay client in terms of process when running games (just my assumption.)

-The second one about GPU performance lets you select between "auto", "manual", "low" and "high" settings. These probably impact the battery life.

-There there is a framerate limiter, as mentioned by Valve before, to switch between a higher and lower framerate probably to manage power consumption further.

-TDP setting will directly impact how much power the GPU is getting, which is yet another tweak that is possible on the Steam Deck.

-Finally, there is a way to activate FSR directly form the sidebar, making it possible to user lower resolutions to further improve performance, or simply to scale up from the native Steam Deck resolution to a larger screen without losing too much framerate.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Chciałbym, żeby Steam Deck wypalił. Mimo, że obecną formę uważam za nietrafioną, to jak się sprzeda, może za jakiś czas by powstała wersja Lite.

Myślę, że dopracowany system do odpalania gier z PC w formie przenośnej (plus może kiedyś opcja podpięcia do ekran) jest fajną alternatywą do taboreta.

 

Switcha lubię, a sprzęt z biblioteką PC powinien zawojować świat. 
 

no i śmieszą mnie porównania Deck do innych sprzętów (straszna kobyła)

 

Spoiler

AFECA916-C180-4C2E-A990-A34CF08D408B.thumb.jpeg.af0ef033598af6c7d16cf9f83ca62033.jpegBB5F830F-7295-471D-9D0D-24013725F2C3.jpeg.baa93c7e5b076a8dbaeecf1ba1bd6e6b.jpegFD43F31D-D262-422E-BB04-BAA5B992FF13.thumb.jpeg.7dfe8d20c7d379871aac4363c043aae6.jpegEEB850B4-FEF1-4E9E-B73E-83AD1B8D91F5.thumb.jpeg.fbb15a5a10e420f72512bcd6f8ee71cb.jpegF7BB10CC-2076-44C9-A284-C93C0F288309.thumb.jpeg.103898c3129decbfa0e3c31abfae75d4.jpeg

 

Edytowane przez _mike
Odnośnik do komentarza

Czekam na testy jak to sobie radzi w 1080p, chętnie bym "odzyskał" bibliotekę gier ze steam. Być może FSR pomoże w tej materii, a dochodzą newsy że goście z Valve we współpracy z magikami od Linuxa ostro działali w tym kierunku.

Mój pięcioletni laptop nie daje rady a te nowe gamingowy to cena jaką zapłaciłem za konsole i TV 4k razem wzięte, musiałbym ocipiec żeby dać tyle za samego łapka.

Deck wydaję się takim rozsądnym progiem wejścia, wiadomo że będzie niedomagał w nowych grach i obawiam się że szybko się zestarzeje. Jednak  patrzę na to jako uniwersalne urządzono po trochę tablet, konsola i PC. 

Moje zamówienie widnieje jako "po 2-gim kwartale 2022 roku" więc zanim dojdzie do mnie kolejka to sprzęt będzie obadany wzdłuż i wszerz. W razie czego zrezygnuje.

Mniejszy ekran do gierek z PC to już byłaby sraka, nie ma szans na to. Co najwyżej do wybranych indyków gdzie nie ma tekstu i menusow.

 

Edytowane przez Dalhi
Odnośnik do komentarza

Kumpel ma już developerski egzemplarz i jest zachwycony. Grał w kilka gier. On jest maniakiem TW Warhammer i mówi, że dobrze się gra w to na SD. Pytałem jak z UI i czcionkami to stwierdził, że choć jest małe to nie ma większego problemu z czytelnością.

 

Względem Switcha wydaje się duży.

12 hours ago, _mike said:

no i śmieszą mnie porównania Deck do innych sprzętów (straszna kobyła)

 

  Hide contents

 

 

 

 

FKt1_VaXsAM9hAu.jpeg

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza

Właśnie porównanie do Switcha pokazuje jaki to olbrzym. Switch mały nie jest. Głównie dla tego mam wątpliwości na ile Deck się nada do grania dłuższych sesjach np. 1h+
 

Dobrze chociaż, że ekran jest porównywalny do Switch OLED (choć wolałbym większy) bo dla mnie to mega ważne przy sprzęcie przenośnym (dlatego rodzina NDS mi nie siadła). Choć gdyby zachować proporcje ze Switcha byłoby lepiej.

Odnośnik do komentarza

Kieszokonsolki już dawno zostały wyparte przez telefony. To jest po prostu sprzęt do przenośnego grania do plecaka, torby albo łóżka. Zresztą tak samo jak Switch. Nie zwojuje też świata. Wyjdzie aby zaspokoić potrzebę wąskiego grona graczy steam o taką maszynkę. To nawet nie będzie reklamowane nigdzie czy dystrybuowane poza steam. 

Odnośnik do komentarza

NIe no, miejmy kontekst. To nie jest żaden nowy GameBoy. To jest sprzęt Gabe'a, robiony głównie z myślą o ludziach, którzy na co dzień grają tak

image.png.b543cf4af76911228c11ad5dfce5cc53.png

 

Nie będę przywłoywał wyglądu typowych laptopów gamingowych z klawiaturą. Tak że jako komputer PC do grania, to to jest sprzęt wyjątkowo mały, zgrabny i podobno całkiem wygodny. Ludzie nigdy nie grali na PC dlatego, że to był idealnie wygodny sprzęt do robienia tej jednej rzeczy.

 

 

Ludzie po coś używają tych pokazanych wyżej trzymadeł do Switcha, większy rozmiar pozwala też z drugiej strony na wygodniejsze ułożenie dłoni, ramion i barków i ostatecznie może nie być aż tak okropny. 

Waga na pewno boli, nie ma innej opcji. Niemniej myślę, że to trochę jak z telefonami. Prawie wszyscy się zgadzają, że te współczesne telefony to ciulowo się trzyma, jak ktoś nie chce mieć rozwalonych nerwów i stawów na starość to powinien przynajmniej używać takiego dzyndzyka jak czasem dziewczyny mają. ALE branża się zgodziła, że to jedyny kierunek progresu, bo większy ekran jest jednak kluczowy.

Z grami podobnie. Nie do końca mi pasi wygoda Switcha OLED jako handhelda do trzymania w rękach (a tylko czasami jest sens grać na podstawce), ale i tak nie mam ochoty na Lite'a. Niektóre gry są dużo mniej fajne na mniejszym ekranie, lubię mieć w jednym sprzęcie więcej możliwości, fajne wibracje itp. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza

Jak ktoś chce lekką kieszonsolkę, mieszczącą się w kieszeni a zależy mu na ogrywania dużych gier zostaje chmura. Serio nie czaje tego marudzenia przecież to potrafi natywnie odpalić Control czy Cyberpunka ffs. Ergonomia na papierze i tak lepiej się prezentuje od tabletu Japończyków z koniecznością dokupywania dodatkowego plastiku.

  • Plusik 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, specjalniedlaps4pro napisał:
5 godzin temu, Ukukuki napisał:
 
Masz hori split pad do switcha? 

Zepsuł mi się lewy joicon. Kupić oryginalny czy wybrać split pad? Gram tylko przenośnie.

 

Ja dzięki split padowi zacząłem grać przenośnie, wcześniej było tragicznie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...