Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Nintendo może spać spokojnie, bo to nie jest konkurencja dla Switcha. 

 

To tylko zwykły przenośny pecet i sprzęt przeznaczony dla entuzjastów, z otwartym oprogramowaniem na którym będzie można zainstalować windowsa i ograć (mam nadzieje że dużo) gier z biblioteki Steama. 

Odnośnik do komentarza

Trochę liczę, ze dzięki Deckowi Pcetowe granie przenośne wejdzie do mainstreamu. Wiem, że podobne sprzęty już istnieją ale mocą tego będzie marka i integracja ze Steamem(?).

 

Fajnie jakby się wytworzyła taka gałąź gejmingu w sam raz na gierki Indie i AA za grosze z wyprzedaży ;)  Graficzne behemonty to chyba jednak nie ten target.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, ASX napisał:

Nintendo może spać spokojnie, bo to nie jest konkurencja dla Switcha. 

 

To tylko zwykły przenośny pecet i sprzęt przeznaczony dla entuzjastów, z otwartym oprogramowaniem na którym będzie można zainstalować windowsa i ograć (mam nadzieje że dużo) gier z biblioteki Steama. 

Spencer jakoś komentował? Dla Xboksa to też deal, przenośna konsolka do GamePassa, której nie musieli robić, wystarczy promować.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja mam nadzieję, że to będzie początek jakieś rewolucji.

Raz, że to może być najłatwiejszy próg wejścia w PC co może dodatkowo spopularyzować ten rynek.

Dwa, że Steam cichaczem może spopularyzować Linuksa. 

Trzy, że producenci zaczną lepiej optymalizować gry pod ten konkretny sprzęt i wymagania sprzętowe pod nowe gry nie będą ultra wysokie. 

 

Zobaczymy jak Steam to rozegra. 

Odnośnik do komentarza
Spoiler
7 godzin temu, C1REX napisał:

Ja mam nadzieję, że to będzie początek jakieś rewolucji.

Raz, że to może być najłatwiejszy próg wejścia w PC co może dodatkowo spopularyzować ten rynek.

Dwa, że Steam cichaczem może spopularyzować Linuksa. 

Trzy, że producenci zaczną lepiej optymalizować gry pod ten konkretny sprzęt i wymagania sprzętowe pod nowe gry nie będą ultra wysokie. 

 

Zobaczymy jak Steam to rozegra. 

 


Wydaje mi się, że sprawdzi się z tego kompletnie nic. Niestety jak interesują mnie takie mobilne sprzęty tak uważam, że Steam szybko o tym zapomni bez względu na to, że ogólnie to będzie świetny bajer. Stopniowo będzie coraz głębiej w grobie do następnego takiego projektu :rayos: Mam chyba nosa do przewidywania takich nic nie znaczących dla świata pierdół bo już wiele się sprawdziło. Przykro mi.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że nie będzie zadnej rewolucji, to zwykły PC ze wszystkimi problemami jakie się z tym wiążą + potencjalnie kilka nowych jak ktoś zdecyduje się na Win11 i jakimś cudem Gabe czegoś nie przewidział. Ja chce nową zabawkę więc biorę. Stacja dokująca zrobi mi z tego normalnego PC a Switch już dawno przyzwyczaił mnie ze jak chce grac przenośnie to musze wychodzic z domu z plecakiem.

1 minutę temu, messer88 napisał:

Przenośne granie raczej mnie nie interesuje ale podłączyć takie urządzenie pod monitor, myszka i klawiatura i se grać w np AoE z passa i inne rtsy już tak, to jest możliwe z tym deckiem?

Tak, można podpiąć SD do stacji dokującej. Ma niby działać każda na USB-C.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pewnie macie rację, ale jednak lubię być optymistą.

Steam to duży sklep i może za prawie darmo wrzucać reklamy sprzętu. Gry mogą mieć znaczek, że działają idealnie na steamdeck. Dla wielu to może być dobra alternatywa dla ulepszenia, czy nawet złożenia PC. 

Sprzęt co prawda jest droższy od Switcha, ale może robić za PC po podłączenia monitora i klawiatury, a same gry są sporo tańsze niż na konsole.

Jest to też prawdopodobnie najlepszy mobilny sprzęt do indyków z GamePassa, jeśli da się na tym zainstalować Windowsa i/lub m$ zrobi wersje aplikacji pod steamdeck. 

 

Z drugiej strony sam nie mam zamiaru kupować. :ragus:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Ja się nie martwię o sprzęt tylko o to, że Steam go porzuci. To będzie zajebista maszynka, którą za chwilę będzie ciężko kupić, za rok używki już pójdą w górę. To będzie fenomen wśród moderów itp. na YT będą filmiki o tym, że to jest świetny kombajn pod retro/indyki i niektóre gry AAA, że Steam Deck + cloud gaming to takie wspaniałe i ogólnie no nic tylko wziąć ślub z tym sprzętem ale co z tego skoro to sobie po prostu zdechnie i nie będzie można kupić? Jeśli ktoś ma fundusze to polecam kupić przynajmniej 2 i sprzedać za jakiś czas z zyskiem tą jedną dodatkową bo ludzie się będą o to bić do krwi/śmierci na ulicach. Jedyne co wyszło Valve od premiery Steama to Steam.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, do tego Valve od razu day 1 podczas prezentacji podkreslało ze można instalowac Windowsa, podpinac do docka i ogólnie robić wszystko co się chce. Jak by nie windows to bym nie brał tego pod uwagę w ogóle tylko celował w jakies GPD Win2 lub 3. Obstawiam, że będą sprzedawać tak długo jak będzie demand. Później jakiś smutny Pan sprawdzi tableki i jak się wszystko będzie zgadzać to wyjdzie SD2. Jak nie to zdechnie to jak poprzednie zabawki od grubego. Na pewno od powodzenia tego eksperymentu nie zalezy nic - ani przyszłość Steam ani przenośne granie na PC to bo ma się lepiej niż kiedykolwiek i nie dlatego, że Valve coś wypuszcza.

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, ASX said:

normalnie będzie można zainstalować Windowsa (co od razu mam zamiar zrobić), więc nie trzeba będzie się ograniczać tylko do Linuxa i gier ze steama.

 

Będzie można też zrobić dualboot, więc bez problemu będzie można zachować SteamOS

Podobno nie ma jeszcze sterowników pod Windows, więc z tą instalacją bym się nie śpieszył.

Odnośnik do komentarza

Z "popularyzowaniem" Linuxa jako takiego bym też nie szarżował, bo Valve odzywa się do devów od gierek, żeby nie robili natywnych portów gier na Linuxa tylko testowali razem z nimi jak gra działa na Protonie, ich middlewarze (taka warstwa kompatybilności głównie do gier z Windowsa, pozwalająca je odpalać na Linuxie) przez co wielu devów którzy robili jako zewnętrzni kontrahenci porty na Linuxa może zostać bez pracy.

 

Nie oszukujmy się - Valve chodzi tylko i wyłącznie o wciągnięcie ludzi do swojego ekosystemu, żeby zamiast gierek na Windowsie i zamiast Windowsa, który tutaj oferuje pewną wolność wybory zostawiali pieniądze (marżę) w portfelu Valve. Linuxa to oni mają w doopie, to tylko narzędzie. Plus taki, że Proton jest otwarty, Linux również i już pojawiają się programy pozwalające odpalać gry z EPICa czy GOGa na Linuxie i docelowo Decku.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
12 hours ago, messer88 said:

Przenośne granie raczej mnie nie interesuje ale podłączyć takie urządzenie pod monitor, myszka i klawiatura i se grać w np AoE z passa i inne rtsy już tak, to jest możliwe z tym deckiem?


Mozna, sam chce kupic zeby grac podobnie w CoDy. Szkoda tylko ze dock nie dodaje zadnej mocy

Odnośnik do komentarza
On 2/7/2022 at 9:24 PM, ASX said:

Nintendo może spać spokojnie, bo to nie jest konkurencja dla Switcha. 

 

To tylko zwykły przenośny pecet i sprzęt przeznaczony dla entuzjastów, z otwartym oprogramowaniem na którym będzie można zainstalować windowsa i ograć (mam nadzieje że dużo) gier z biblioteki Steama. 

 

i biblioteki Phila Spencera :xboss:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To arm. O gamingu windowsowym na nim zapomnij. Jak chcesz grać w gry z PC to nic z arm na ten moment nie jest odpowiedzią. Musi to być sprzęt x86-64 czyli malutki PC. Gry nie są pisane na windowsa pod ARM. Jeśli szukasz sprzętu stricte do emulacji to można czy odina czy jakiś gamesir x2 I mocny telefon. Jak masz już coś z mocnym cpu na androidzie to nie ma sensu imo kupować czegoś kolejnego, lepiej kontroler po prostu. Chyba że masz iPhone'a to wtedy nie jest już tak różowo. 

 

Na mocnym cpu jesteś w stanie emulować wii na androidzie.

 

Deck jest kombinacją 2 rzeczy. Pozwala natywnie odpalić i emulatory i natywne gierki jak jakiś control czy inne dziwadła. Także ciężko te sprzęty porównywać bo odin tego nie potrafi. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...