Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Ukończyłem Stray i mam kilka konkluzji które pewnie nie wymyślą koła na nowo.

Sama gra chodzi bardzo dobrze, w 40fps da sie osiągnąć bardzo dobre efekty na malutkim ekranie. Bateria przy takim ustawieniu na ok 2h i często słychać wysokie obroty wiatraka jak sie wgrywa nowy level. Początkowo przy wieczornym graniu mi to przeszkadzało, dopiero słuchawki sprawiły, że problem zniknął. W dzień przy hałasie jest to mniej uciążliwe. Ekran w dzień i w nocy wystarczająco przejrzysty. Ogólnie pierwszy tydzień bardzo pozytywny, może przez to, że Stray mi siadło jak mało co.

Retrostation na razie mało się bawiłem, wiec napisze wiecej za jakiś czas.

pobrane.thumb.jpeg.fec8a4cca54b793db38b635a6d51570a.jpeg

Spoiler

pobrane(1).thumb.jpeg.6c62af9ca2304dbe501d16457283d510.jpeg

 

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję,że to nie pójdzie w stronę wyścigu zbrojeń. Ja tu sobie kupiłem handhelda do gierek retro, indyczków oraz niektórych nowyszych w przyzwoitej jakości a tu pojebane akcje jak jakaś zewnętrzna karta graficzna czy podpinanie pod tv jak zwierzę. Oled, trochę mocniejsze bebebechy - to wszystko co nam trzeba a nie obiecanki z dupy i gry aaa na 20 min bo bateria się pali.

Odnośnik do komentarza

A ja własnie wolę hybdyrdę. SD uzywam pół na pół jako hh i PC do grania i ogarniania spraw jakie wczesniej robiłem na lapku. Zajebiscie wygodne dla mnie jest to ze, moge pyknąć w AC Odyssey pod kołderką albo NWN EE (czy tam inne pilarsy) przy biureczku z podpiętą M+K. Hollow Knight był momentami grany na TV + pad od Xboxa bo tak było po prostu najwygodniej pyknąć niektórych bossów. Bardzo bym nie chciał, żeby tego typu urządzenia były ograniczone do trybu hh.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Patrząc jak leci bateria w decku w gierkach przy 60fps nie wyobrażam sobie jak na tym będzie lecieć w 120fps, full hd i trybie 24watt. 

 

Na papierze to wygląda spoko ale w praktyce będzie pewnie jak na decku, nawet jak ogarnia sprzęt gierkę w lepszej jakości to i tak większość odpala w gorszej by przenośnie pograć dłużej.

 

No i deck ma wspaniałą możliwość zmiany Hz odświeżania w przedziale 40-60, u Asusa się tym nie chwalą 

Edytowane przez Daffy
Odnośnik do komentarza

To nie jest tak, że wielką zaletą SD jest właśnie Proton i ich system operacyjny przez co te gry działają dobrze dzięki optymalizacji? Dla mnie te wszystkie systemy wydają się ciekawą alternatywą do czasu jak nie wyjdzie poprawiony SteamDeck który pewnie namiesza jeszcze bardziej, raczej nie zostawiając miejsca dla konkurencji.

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, pawelgr5 napisał:

A ja własnie wolę hybdyrdę. SD uzywam pół na pół jako hh i PC do grania i ogarniania spraw jakie wczesniej robiłem na lapku. Zajebiscie wygodne dla mnie jest to ze, moge pyknąć w AC Odyssey pod kołderką albo NWN EE (czy tam inne pilarsy) przy biureczku z podpiętą M+K. Hollow Knight był momentami grany na TV + pad od Xboxa bo tak było po prostu najwygodniej pyknąć niektórych bossów. Bardzo bym nie chciał, żeby tego typu urządzenia były ograniczone do trybu hh.

Hybrydowosc jest wspaniała. Na tv skończyłem całego galaxy2, kumple jak wpadną to też gramy w pesa6 na tv. Nie wspominając już o strategiach jak homeworld które do mnie są niegrywalne przenosnie

1 minutę temu, Paolo de Vesir napisał:

To nie jest tak, że wielką zaletą SD jest właśnie Proton i ich system operacyjny przez co te gry działają dobrze dzięki optymalizacji? Dla mnie te wszystkie systemy wydają się ciekawą alternatywą do czasu jak nie wyjdzie poprawiony SteamDeck który pewnie namiesza jeszcze bardziej, raczej nie zostawiając miejsca dla konkurencji.

Z protonami jest różnie, jak zoptymalizowali to gierka z reguły na decku chodzi lepiej na steam os niż windowsie. Jak nie zoptymalizowali to różnie albo czasem wogole nie działa na steam os bo są gry które wogole nie są kompatybilne z linexem. Do tego np anti cheat system niektórych gierek działa tylko na windowsie i w takiego nowego coda czy Fifę23 bez instalacji windy na decku nie pograsz

Odnośnik do komentarza

Najwazniejsze, że powstają nowe urządzenia. Niech ten rynek hybrydowych PC rosnie ile się da bo tylko na tym skorzystamy jako klienci. w SD do poprawienia jest ekran i bateria. ASUS niby może to zrobić lepiej ale pytanie o ile i jaka będzie tego cena. Mniej więcej co 3 lata moge dać te 4k za nową zabawkę. Sytuacja robi się ciekawa a jeszcze przeciez Nintendo musi w koncu pokazac nowe urządzenie.

Odnośnik do komentarza

A jak z usypianiem gierek na tych windowsowych maszynkach? Podejrzewam, że bardzo biednie :D. 

Niemniej jednak podłączenie zewnętrznej karty graficznej, to fajny ficzer. SD i granie na dużym ekranie za jego pomocą, to raczej tylko i wyłącznie ciekawostka. 

 

Ceny: 

 

Ceny Asus ROG Ally mają różnić się w zależności od pojemności dysku:

  • 512 GB – 649 USD (2783 zł)
  • 1 TB – 899 USD (3855 zł)

Coś nie chce mi się wierzyć, że będzie aż tak tanio, ale zobaczymy :D. 

I to są wartości bez podatków, więc pewnie będzie 4k - 5,5k. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

to mam z łowców, ale każdy kopiuje z tego samego źródła pewnie :). 

2x droższy, przecież to nie Sony czy Steam, żeby mieli dopłacać do sprzętu. 

1 godzinę temu, Gregorius napisał:

Mam nadzieję,że to nie pójdzie w stronę wyścigu zbrojeń. Ja tu sobie kupiłem handhelda do gierek retro, indyczków oraz niektórych nowyszych w przyzwoitej jakości a tu pojebane akcje jak jakaś zewnętrzna karta graficzna czy podpinanie pod tv jak zwierzę. Oled, trochę mocniejsze bebebechy - to wszystko co nam trzeba a nie obiecanki z dupy i gry aaa na 20 min bo bateria się pali.

Dokładnie target takich maszynek jak ten Asus, to już jest wyjątkowo wąski. Switch czy SD to inna bajka. 

Odnośnik do komentarza

Nawet jakby był w podobnej cenie, to jednak nie widzę tutaj dalej konkurencji dla decka. Jednak Steam Os świetna sprawa, wszystko ładnie przygotowane pod gry, do tego deck posiada trackpady, więc opcje konfiguracji gier są mocno rozbudowane i idzie nawet pograć w prostsze rtsy.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to nadal ciekawostka taka sama, jak wszyscy inni dotychczasowi konkurenci SD, których niemała część już teraz jest mocniejsza wydajnościowo, ale oczywiście idzie za tym odpowiednio wyższa cena.

 

Oczywiście to tylko moje podejście, ale już sam SD to dla mnie dodatek i zabawka do uzupełnienia dotychczasowych sprzętów, która skusiła mnie przede wszystkim ceną. Aż tak mi nie zależy na graniu przenośnym, żebym w tzw. "AAA" grał na handheldzie i po 2h był zmuszony i tak ładować sprzęt. Do mocniejszych gier wolę PC lub konsole stacjonarne. SD to świetny sprzęcik zoptymalizowany pod kątem Steam z dodatkowymi możliwościami i bajerami technicznymi, dobrym wsparciem Valve, na którym osobiście chętnie gram w mniejsze gierki, indyki, emulatory itp. Tym bardziej nie widzę sensu wymiany, tylko dlatego, że inny sprzęcik będzie rzekomo "2x mocniejszy".

 

Ale do konkurencji jako takiej nic nie mam. Skoro jest popyt, to niech inni producenci działają. Nie wiem, czy czeka nas SD2, czy jakiś upgrade np. z lepszym ekranem, ale liczę, ze Valve tylko będzie obecny pomysł rozwijać.

Odnośnik do komentarza
Teraz, madhunt3r napisał:

Plotki mówią ze jednak PlayStation szykuje swojego handhelda. Czuć piniondz emoji3.png

The Last of Us Part I będzie działać :D? 

 

Nie ma się co dziwić, Covid się skończył, więcej wyjazdów, coraz więcej graczy tatusiów, którzy duży ekran widzą, jak inni śpią, albo w pracy. Popularność Switcha i teraz Decka. Handheld od Sony brałbym, ale tym razem nie liczę na gry ekskluzywne, trochę inne czasy i moc, niż w czasach Vity (gdzie tym właśnie przegrali, sprzęt był boski). Zapewne kompatybilność 1:1 z PS5 miałaby sens.

Odnośnik do komentarza

Zmarnowane pieniądze i czas jeśli Sony znowu będzie się pchać na rynek handheldów. Kupią to tylko fanatycy marki. Jak oni zamierzają to wspierać grami jak teraz ciężko mają z regularnym supportem PS5 plus problemy z portami na pc i jeszcze chwilę temu wydali vr2 gdzie też wypadałoby jeszcze jakieś exa przygotować? Kto na to by miał robić exy z wewnętrznych devow? Na kompatybilność 1:1 z PS5 nie ma co liczyć, a granie w chmurze obsługuje już deck i inne sprzęty więc to żaden argument.

Edytowane przez Daffy
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Daffy napisał:

Zmarnowane pieniądze i czas jeśli Sony znowu będzie się pchać na rynek handheldów. Kupią to tylko fanatycy marki. Jak oni zamierzają to wspierać grami jak teraz ciężko mają z regularnym supportem PS5 plus problemy z portami na pc i jeszcze chwilę temu wydali vr2 gdzie też wypadałoby jeszcze jakieś exa przygotować? Kto na to by miał robić exy z wewnętrznych devow? Na kompatybilność 1:1 z PS5 nie ma co liczyć, a granie w chmurze obsługuje już deck i inne sprzęty więc to żaden argument.

Czy ja wiem, czy nie ma. Najlepsze bebechy na TERAZ dałyby moc PS5 leciutko. 

Jako urządzenie wspierające PS5 to miałoby jak największy sens, plus remote play i ekran OLED. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...