Skocz do zawartości

Steam Deck


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Nadal tworzone/wydawane są gry na PS4, to może pod względem mocy byłoby to coś na tym poziomie? Tj. skoro developerzy i tak tworzą kilka wersji swoich gier.

 

Handhelda Sony bym z sentymentu przyjął, bo PSP i PSV uwielbiałem, ale niestety nie mam przekonania, że odpowiednio to przemyślą i rozegrają. A wepchnąć się teraz na rynek handheldów z czymś zupełnie nowym może być ciężko. Albo musiałby to być sprzęt polegający na połączeniu z PS5 do streamingu, albo jakaś chmura, albo faktycznie handheld, który nie wymagałby osobnych wersji gier, tylko odpalałby bibliotekę PS4. Tworzenie osobnej biblioteki gier kompletnie nie ma sensu.

 

Ja bym nie pogardził sprzętem, który byłby wstecznie kompatybilny z grami PSX, PSP, PS2, PS3. No ale ogólnie to taka fanaberia, bo jak już wspomniałem, nie mam wiary we współczesne Sony.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Suavek napisał:

Nadal tworzone/wydawane są gry na PS4, to może pod względem mocy byłoby to coś na tym poziomie? Tj. skoro developerzy i tak tworzą kilka wersji swoich gier.

 

Handhelda Sony bym z sentymentu przyjął, bo PSP i PSV uwielbiałem, ale niestety nie mam przekonania, że odpowiednio to przemyślą i rozegrają. A wepchnąć się teraz na rynek handheldów z czymś zupełnie nowym może być ciężko. Albo musiałby to być sprzęt polegający na połączeniu z PS5 do streamingu, albo jakaś chmura, albo faktycznie handheld, który nie wymagałby osobnych wersji gier, tylko odpalałby bibliotekę PS4. Tworzenie osobnej biblioteki gier kompletnie nie ma sensu.

 

Ja bym nie pogardził sprzętem, który byłby wstecznie kompatybilny z grami PSX, PSP, PS2, PS3. No ale ogólnie to taka fanaberia, bo jak już wspomniałem, nie mam wiary we współczesne Sony.

Zgadzam się, ale tylko do momentu ostatniego akapitu , żeby była jasność :D. Nie rozumiem negatywnego podejścia do nowego HW, bo jak wspominałem, teraz spokojnie mocowo, to byłoby PS5 z dedykowanym ekranem i UI pod handhelda. Odchodzi, to co było kiedyś ważne, czyli gry dedykowane. Trzeba to tylko zrobić z głową. 

Odnośnik do komentarza

Mocowo ps5 :notlikethis:

 

A co do sony też w nich nie wierzyłbym. Już przy Vicie pokazali, że nie potrafią się tak roździelić na wspieranie kilku sprzętów. Przykro mi to mówić ale czasy PSP i DS już nie wrócą. To tylko nasza nostalgiczna fanaberia.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Powróżę trochę ze szklanej kuli i taka moja prognoza na resztę tej generacji: VR2 umrze szybciej niż jedynka, Sony skupia się już w pełni na PS5, ale dzięki studiom pokroju Nixxes dalej romansować będzie z PC, więc jedyne co widzę to dalsze ekspansja marek w TV i na telefony, bo robi to każdy z konkurentów niebieskich. 

Odnośnik do komentarza

Sprzęt od Asusa będzie drogi, jak będzie cena 999$ dolców to się mocno zdziwię. Dwa wiatraki w przenośnym sprzęcie :kekw: Asus widzę robi laptopa w obudowie kieszonkowego PCta. Jednak sam pomysł z zewnętrzną kartą graficzną uważam za świetny pomysł, tylko przydałby się 8 rdzeniowy procek. Chciałbym zobaczyć coś takiego w Decku2 plus oczywiście OLEDa. Tak jak Valve kiedyś wspomniało Deck stara się zagospodarować pewną niszę i spopularyzować nowy segment rynku. Tylko z tego co pamiętam ich celem było to aby te przenośniaki sprzedawano z ich OS. W każdym razie jako wieloletni użytkownik Win GPD i GPD2 mocno kibicuje temu segmentowi.

 

Odnośnik do komentarza

Switch tak wypalił z pomysłem, Valve to podchwyciło i przełożyło to na pc, że tego już się nie zatrzyma. Pociąg już się rozpędził i dalej rozpędza, coraz to nowsi będą do niego wskakiwać.

 

Ja tam jestem zachwycony takim obrotem sprawy bo głęboko bałem się że handheldowy gaming niebawem się skończy pozostawiając jedynie komórki i steaming.

  • Plusik 5
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiązałbym tego ze Switchem, konsole przenośne są od lat 80. Raczej rozwój układów mobilnych i zastój jeśli chodzi o rozwój platform stacjonarnych pozwolił na kieszonkowe PCty w architekturze x86. Pierwszy Win GPD ukazał się w 2016, był skrojony typowo pod gierki z wbudowanym padem. Miałem ten sprzęt i był cudny, tak samo GPD Win 2. 

image.png.f8f65690be56e191b91ee312bfe4b567.png

 

Później GPD Win 2, Max, GPD 3 i dopiero Steam Deck. Teraz GPD Win 4, alternatywa od Asusa czy różne modele od Ayo. Sam GPD jak nie było jeszcze nawet zapowiedzi Steam Decka miał naśladowców z których został chyba tylko propozycje od Ayo które też są świetne tylko drogie. 

 

 

Było też kilka fajnych projektów które padły jak Alienware UFO, Steam Boy który został później przemianowany na Smach Z. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Ale switch to też hybrydowosc która wypaliła i którą kontynuuje deck i naśladowcy. Ja wiem, że jeden z drugim powie że to ciekawostka i beka podłączać to do tv bo przecież są dedykowane stacjonarne konsole czy pecety ale sporo osób z tego korzysta. Nintendo chyba nawet parę lat temu dało wykres, że jednak więcej osób częściej na switchu grało na tv niż przenośnie. 

 

Odnośnie rozwoju układów mobilnych tu pełna zgoda, żyjemy w czasach gdy wreszcie praktycznie oferować mogą jakość zbliżoną do stacjonarek. Dotychczas sprzęty przenośne nawet te udane oprawą nawet jak zachwycały to bez trudu było poznać po tytule czy pochodził ze stacjonarki czy przenosniaka. Teraz różni je praktycznie tylko rozdzielczość która i tak ma drugorzędne znaczenie przy małych ekranach

Edytowane przez Daffy
Odnośnik do komentarza

Koleś na filmiku (swoją drogą bardzo go cenię) mówi o jednej, zasadniczej rzeczy której Asus nie ma - grach. Valve ma sklep tak samo jak Nintendo, Sony, MS. Asus go nie ma. Sony i MS sprzedają sprzęt praktycznie bez zysku a jak zawieje to nawet ze stratą bo traktują to jako trojana przez którego kupisz u nich gry z których mają te 30% czy ileś tam marży. Valve to ma również. Asus i GPD nie. Więc tanio nie będzie.

 

Z mocą układów mobilnym to bym się nie rozpędzał. Dalej jest przepaść ale w związku z tym, że teraz mamy układy które generują grafikę na poziomie zbliżonym do PS4 to mamy wybór starszych gier które można ograć w przyzwoitej jakości. Dalej między dobrymi GPU stacjonarnymi a mobilnymi jest przepaść ale to się nie zmieni ze względu na pobór prądu i związane z tym temperatury.

Edytowane przez NemoKOF
  • This 2
Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich jestem nowym użytkownikiem Steam Decka i mam problem a mianowicie zainstalowałem sobie Heroic Games Launcher versja 2.7.0 i jak odpalam gry z Epica np. Snowruner to w ogóle nie działa mi pad steam decka i nic nie mogę zrobić. To samo w grach przygodowych i platformowych. Na aplikacji Uplay nie ma tego problemu. Wiecie jak rozwiązać ten problem ?

Odnośnik do komentarza

Kurde nic nie zmieniałem zainstalowałem według tego filmiku

Używam tylko GE-Proton 7-54 najnowszy jaki był.

A może to po prostu wina gier:

1. Snowruner: po uruchomieniu wyskakuje okno i żeby nacisnąc ener. Z jednej strony dziwne bo na PC normalnie jak podłączę pada to z automatu się zmienia sterowanie.

2. Zaginięcie Ethana Cartera: w menu normalnie się poruszam odpalam grę prawą gałką tylko się rozglądam mogę też się schylić ale za żadne światy nie da się poruszać.

3. Oddwords: Oddworld: New 'n' Tasty: w menu gry normalnie po odpaleniu rozgrywki nic nie mogę zrobić.

 

PROBLEM ROZWIĄZANY

Gamoń odpalałem gry w desktop mode zamiast w game mode i dlatego nie konfigurował się pad.

Edytowane przez Sylwekfox
Odnośnik do komentarza
W dniu 8.04.2023 o 09:34, devilbot napisał:

dopiero niedawno wgrałem vibrant decka i o kurwa nowa jakość, inny ekran nie przesadzam nie korzystajcie z tej konsoli bez tego pluginu

 

A jak wgrałes pluginy? Wcześniej było trochę zabawy z CMD w samej konsoli, kopiowaniem ścieżek itd.

Od jakiegoś czasu można plugin wgrać przez Emu Decka i jest dużo szybciej i lepiej. Zwłaszcza jak wywali pluginy po jakimś update. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...