Skocz do zawartości

Dead Space (Remake)


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadome, zawsze lepiej jak jest remake. Ale w tym wypadku naprawę remaster bylby w porządku. Dużo gier z ps360 jest drewniana. Ta nie przestarzała się ani trochę i dalej swietnie odcina się llnczyny nekromorfom i dalej to wyglada dobrze. Rozdzielczość i klatki dała by tej grze drugie życie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak jak @creatinfreak pisze - przecież 4K remastery trylogii w 60fpsach to byłby zakup day-one :fsg:
Gram teraz w pierwszego RDR na XSX i takie odświeżenie (tylko tutaj bez 60fps) to wszystko, czego te gierki potrzebują, bo mechanicznie czy narracyjnie nie zestarzały się ani trochę.
A tego remake'u się obawiam, bo ma być to pomieszanie motywów z całej trylogii, więc już nie będzie to typowo "jedynka".
Niby podobne "re-imagination" dostaliśmy w przypadku zajebistego Resident Evil 2, ale tam materiał źródłowy był już tak leciwy i niedzisiejszy, że absolutnie nie mam im za złe - Dead Space (podobnie jak Resident Evil 4 czy chociażby The Last of Us:yao:) to gry zbyt świeże technicznie, żeby jakoś uzasadnić powstawanie takiego remake'u.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Wredny napisał:

...Dead Space (podobnie jak Resident Evil 4 czy chociażby The Last of Us:yao:) to gry zbyt świeże technicznie, żeby jakoś uzasadnić powstawanie takiego remake'u.

RE4 świeży technicznie? Nigga pls. Ja tam nie mam zamiaru narzekać na złą branżę (powstaje mnóstwo nowych, świetnych gier) i wolę takiego DS niż żadnego. Mega seria. Cieszy, że tylko next geny. 

  • Plusik 1
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Z tym różnie może być. Polecam zapoznać się z:

https://www.ign.com/articles/dead-space-remake-gameplay-story-ps5-xbox-tech-details

Dead Space to jedna z moich ulubionych gier. Jestem nią absolutnie zachwycony - klimat, oprawa A/V, rozgrywka. Wszystko mi się w niej podobało i ciężko było wytknąć jej jakąkolwiek wadę - nawet przy zdobywaniu :platinum: byłem miło zaskoczony, że przeklęte znajdzki tak dobrze są tu rozegrane - niezbyt dużo, nie trzeba każdej odszukać.

Świetna gra. Jakiś czas temu włączyłem ją w ramach wstecznej i grało się :lapka: Przeszło mi nawet przez myśl, że fajnie byłoby gdyby wydali trylogię 4k w 60 k/s.
Żeby dobrze się ona sprzedała i za jakiś czas, na bieżącą generację wyszło Dead Space 4. :good2:

Cóż, wyszli z innego założenia. Rozumiem też tych, którzy krzywo na projekt patrzą, bo chcą nowych gier na nowe konsole, a nie odgrzewanych dań, ale jak już coś odrestaurować, to na wysokim poziomie jakiś kapitalny tytuł, a takim są przygody inż. Izaka Klarka.

Oby wyszło równie godnie co przy REmake II.

Odnośnik do komentarza

Właśnie przechodzę jedynkę na XSX i tak szczerze to ja nie wiem, co tu remakować. Gra wygląda świetnie, gameplay nic się nie zestarzał, generalnie wystarczyłby update do wysokiej rozdziałki i już. Mówią, że chcą się wzorować na RE 2 remake tylko pytanie, w czym? Dead Space nie jest grą aż tak starą jaką były stare Residenty, generalnie pod wieloma względami gra się w niego jak w tytuł, który równie dobrze mógłby mieć premierę tydzień temu. RE 2 to gra, w którą włożona tytaniczną pracę i praktycznie jest to samodzielny tytuł w serii. Tutaj śmierdzi mi to typowym skokiem na kasę jak najniższym kosztem.

 

Wydaje się, że to tak samo niepotrzebny remake jak zapowiada się The Last Of Us,naprawdę żal zasobów ludzkich na takie gry.

Odnośnik do komentarza

Jak wyjdzie ten remake, to oryginał będzie miał chyba z 15 lat. 

 

Zresztą jak chcecie to pozostańcie przy nim, ale zdecydowana większość jednak czeka na odświeżenie.

 

Skokiem na kasę bym tego jednak nie nazwał. To nie jest jakaś szczególnie mocna marka. Ale może się to zmieni wraz z rimejkiem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Najważniejsze dla mnie zeby nie zmienili za bardzo całej tej mechaniki strzelania i rozczłonkowywania kończyn, tak jak to było w oryginale. Fajnie jakby jeszcze to dopracowali i podnieśli poprzeczkę brutalności to byłbym w niebie. Mocno trzymam za to kciuki - tym bardziej jezeli jest mowa o aktualnej generacji tylko. Moga sporo poprawić. Taki ILL w kosmosie :ohboy:

Odnośnik do komentarza

Kurcze jak tu piszecie że nawet remaster nie jest potrzebny, a co dopiero remake bto mam wątpliwości. Remaster byłby jak najbardziej ok bo gra na xsx wygląda strasznie poszarpana przez niska rozdzielczość, a 30 FPS tylko dobija. Pierwsza część kiedyś przechodziłem na pc jak człowiek w 1080p i wspaniale to wyglądało.

Odnośnik do komentarza

Grałem w tym roku we wszystkie 3 części. 1 i 2 nic a nic się nie zestarzaly, na xboxie brakowało mi tylko 60 klatek. Natomiast DS3 to jest jedna z gorszych gier w jakie grałem,sam fakt robienia remaku żeby potem zrobić to do trójki popieram.

 

Jak już robią to co chce -

- jak w dwójce zrobić uzywanie telekinezy za uzyteczne(zabijaniem rozwalonymi konczynami included)

- poprawienie walki wręcz (w sensie znowu - w dwójce była dobrze zrobione - nic więcej tu nie trzeba robić),

- po proszę że dwóch bossów jeszcze

 

Reszta to w sumie nie istotna bo gra była genialna. Z RT i kosmiczna grafika to będą gacie obesrane. Oby te lekka slamazarnosc ruchowa z 1 zachowali i będzie fajnie, Nawet jak spierdola remake to zawsze będzie można sobie wrócić do og wersji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...