Skocz do zawartości

Alan Wake Remastered


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Zmeczylem tego Alana... po 4 epi do droga przez meke. Nie wiem jakim klimatem sie ludzie zachwycaja... nie bede narzekal na mechanike bo to dosyc stara gra, ale cala historia przeciagana na wyrost, nudna, a koniec koncow nawet odnoszac sie do Kinga, nijaka. Zakonczenie to jakis zart. Jak ktos bedzie mial wolny czas a cena gry spadnie do 30zl to mozna ograc.

  • Plusik 1
  • WTF 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Dziwne ale to kwestia gustu. Dla mnie AW jest jedną z tych gier, do których często wracam i za każdym razem dobrze się bawię. Jest jeszcze promocja na epicu, że za newsleter dostaje się kupon na 40 zł. W takim układzie za grę wyjdzie 39,99 zł. Cena dobra ale czekam aż dodadzą go w Epicu albo może będzie do kupienia razem z drugą częścią.

Odnośnik do komentarza
57 minut temu, balon napisał:

To jak ta gierka nie ma klimatu (lasy i miasteczko płn USA, widoki, muza, audio, narrator, Night Springs, ehh), to nie wiem jaka takowy posiada…

 

No chyba, że ktoś nie lubi takich klimatów, ale wtedy to faktycznie rzecz gustu. 

 

Narracja AW jest nudna, kupe nieistotnych informacji ktore finalnie skupiaja sie na jednym. Oczywiscie nie bede spoilerowal. Co do klimatu malomiasteczkowego USA to tak srednio. Muzyka po kazdym epizodzie na plus, a tak to po za barem nie pamietam zeby zapadlo mi w pamiec. Troche czulem sie oszukany gdyz juz od 2 epizodu wiedzialem o co chodzi AW, liczylem ze czyms mnie zaskoczy, ale Zane i nie tylko... to takie odjechane ze wychodzi poza moja fantazje i tolerancje gry jako sztuki "opowiesci". 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, krzysiek923 napisał:

Nie grałem, a mam kupioną klasyczną wersję na GOG. Na forum było pisane, że nie warto brać remastera, jeśli ktoś posiada i ma możliwość ogrania na PC oryginału. Na pewno nie warto? 9GB na PC do pobrania...

Na pewno, nowa zawartość w porównaniu do podstawki na PC nie jest warta swojej ceny. No chyba, że kręcą Cię nowe modele postaci i leciutki retusz tu i tam. Jak masz podstawkę to masz w zasadzie całość contentu z rimejka, 60 klatek i wysoką rozdziałkę, a to były główne selling pointy tego remastera.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Napaliłem się na drugą część po trailerze, więc postanowiłem nadrobić tego remastera. Wcześniej omijałem ten tytuł, bo byłem przekonany, że to typowy horror, a ja się boje w takie grać :D Gram na xsx i tv oled no i muszę przyznać, że wyszedł całkiem spoko ten remaster, poza ryjcami oprawa może nie raz pozytywnie zaskoczyć, klimat w ciemnym lesie z latarką robi robotę. Fajnie, że oprócz totalnie ciemnych scen zdarzają się też jakieś bardziej rozległe widoczki itp. Jakby ktoś chciał też nadrobić, to aktualnie jest w promce za 40zł w sklepie Microsoftu 

Edytowane przez number_nine
Odnośnik do komentarza

No i gierka skończona. Bardzo fajny, liniowy i dość krótki szpil, ale tego właśnie potrzebowałem. Historia trzyma się kupy, zaskoczyło mnie parę bardziej "spektakularnych" akcji, bo wcześniej myślałem, że to tylko łażenie po ciasnych i ciemnych miejscówkach. Walka momentami wkurzała niemiłosiernie, ale posiadając dodatkowe bronie można było kosić wrogów dość szybko, polecam nie oszczędzać flar itp. Pierwsza połowa gry jednak bardziej klimatyczna, tajemnicza i ciekawsza, później robi się trochę luźniej, szczególnie przez 

Cytat

chodzenie z panią szeryf i tym wkurwiającym agentem Alana

ale ogólnie trzyma w napięciu do końca. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Wczoraj definitywnie zamknąłem przygodę z Remasterem. Gra na XSX nie chciała mi odblokować poziomu Nightmare, więc powiedziałem, żeby się yebała. Może kiedyś wrócę. Skończyłem jeszcze te dwa dodatki i w sumie to się zaskoczyłem jak to się skończyło. Zupełnie nie pamiętałem, więc tym bardziej czekam na sequel. Dobra gra, która dalej się broni wieloma elementami. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...