Skocz do zawartości

Alan Wake Remastered


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, krzysiek923 napisał:

Ilu ludzi tyle opinii, jak zawsze, ale w przypadku Alana, Control czy QB są mocno skrajne. Pomijając Maksa, ich gry to chyba tytuły typowo dla fanów tego studia, coś jak Piranha Bytes. Tam jest eksploracja i klimat, tutaj przede wszystkim podobny gameplay i klimat.

 

Alan Wake i Quantum Break stoją bardziej fabułą niż rozgrywką, która jest powtarzalna, więc dla niektórych mogą być to nudne gry. Ja m. in. dla QB kupiłem Xbox One, bo byłem ciekawy tej historii. I jak dla mnie to świetna gra, przeszedłem ją 2 razy, ale rozgrywka już nie stoi na tak wysokim poziomie co historia. Control już jest trochę bardziej rozbudowane dzięki rozwojowi bohaterki i broni.

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.12.2021 o 12:47, kanabis napisał:

Spis mam tylko kartek z maszynopisu. A brakuje mi aktualnie jednego termosa

W dniu 9.12.2021 o 14:06, LukeSpidey napisał:

Miałem podobnie. 99 na 100 i wiem, że jest taki moment, że załącza się cutscenka, a po niej następuje walka i jeśli w 2 sekundy nie podniesie się termosu to przepada. 

 

A to nie jest czasem ten ostatni termos, który pojawi się dopiero, gdy

Spoiler

podświetlisz słowo "termos", obok kanapy, w samej końcówce gry?


Swoją drogą ładnie ułatwili ten remaster, bo teraz odpaliłem sobie filmik, żeby przygotować się do aczika za czasówkę w trzecim epizodzie i widzę, że typek leci na Easy, więc myślę sobie "fajnie - też tak zrobię", a tu dupa - w oryginale nie ma Easy :reggie:

Odnośnik do komentarza

Gra jest spoko, story klimacik.
Są słabsze momenty, walka taka sobie.
Ale znajdzki?
Beznadzieja, serio zbieranie tych teromsikow to xd.
Raz że wiecznie ci upierdliwi wrogowie z doopy, 2 że chamsko pochowane niektóre i bez yt nie ogarniesz.
No i pacing gry siada bo jednak gra mocno stawia na story.
Nie ma sensu przy 1 podejściu tego wbijać.
Teraz gram w Kena, tam znajdzki są genialne nie nachalne, dokładnie wiesz co gdzie ci brakuje itd.
Aż wiesz że sobie bez yt znajdziesz 99%.


Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeszcze pol biedy jakby bylo tak jak z maszynopisami albo chociaz napisane ze zalozmy w tym rodziale masz 10/11 znalezione. A tak to kurwa szukaj 1 termosiku ze 100 na chybil trafil xD Patologia straszna. Olalby czlowiek no ale troche szkoda jak tylko tego do platyny brakuje. 

 

Mimo to odpuscilem. Pierdole. Pogram w co innego a za jakis czas sobie przejde od poczatku z opisem na yt. Narazie starczy.

 

12 godzin temu, Schranz1985 napisał:

Teraz gram w Kena, tam znajdzki są genialne nie nachalne, dokładnie wiesz co gdzie ci brakuje itd.
Aż wiesz że sobie bez yt znajdziesz 99%.
 

Dobrze wiedziec, nie zapomnij o ekoledze :ogor:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pierdoła, ale jak znajdźki są tak irytujące, odechciewa się w ogóle ich szukać. Do najlepszego systemu unikatowe rzeczy + spis w menu + chapter select daleko. Za czasów X360 zebrałem te termosy, ale jeśli wrócę do remastera, to na pewno tym razem odpuszczę. 
 

16 hours ago, Josh said:

Uwielbiam tę grę za całokształt, ale nienawidzę za znajdźki. Mocne drugie miejsce w kategorii "wkoorwiających collecitbles", zaraz za Jedi Fallen Order. 

Oj, piórka w pierwszym asasynie i gołębie w GTA IV były jeszcze gorsze.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Ukukuki napisał:

Oj tam to tylko termosiki dla zbieraczy, ja wiem czy to jest coś co można wymieniać jako wadę gierki? 

Zalezy, ja osobiscie nigdy gry nie oceniam przez pryzmat trofikow bo kazda, nawet najlepsza gre mozna przez nie znienawidzic jesli sa chore ;)

 

Ale lubie tez ulubione gry miec splatynowane. Zawsze tak mialem. Jak nie bylo jeszcze trofikow to na psx tez zawsze chcialem miec 100% gry

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jeżeli dobrze zrobione znajdźki można uznać na korzyść gry, to nie widzę problemu, żeby te kiepsko zrobione również wypunktować i przez nie trochę grze odjąć punktów. Wiadomo, że to tylko opcjonalny bajer i nikt nikogo do nich nie zmusza, jednak to w dalszym ciągu integralna część produkcji, a dla graczy lubiących baraszkować po lokacjach (oraz takich, którzy zwyczajnie chcą wymaksować dany tytuł na 100%) to nawet dosyć istotny element gameplayu przez który mogą dodać lub odjąć oczko od oceny. Ja sam nie jestem fanem zbieractwa, aczkolwiek potrafię docenić takie znajdźki jak chociażby w RE2 remake (na ogół notatki rzucające sporo światła na wydarzenia w grze) lub zgrabnie pochowane wrony z God of War (które wydają ciche dźwięki pomagające w ich zlokalizowaniu). Niestety, zdecydowana większość collectibles to byle jak albo wręcz chamsko pochowany pierdyliard głupot, których bez poradnika nie da się znaleźć.

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Josh napisał:

Jeżeli dobrze zrobione znajdźki można uznać na korzyść gry, to nie widzę problemu, żeby te kiepsko zrobione również wypunktować i przez nie trochę grze odjąć punktów. Wiadomo, że to tylko opcjonalny bajer i nikt nikogo do nich nie zmusza, jednak to w dalszym ciągu integralna część produkcji, a dla graczy lubiących baraszkować po lokacjach (oraz takich, którzy zwyczajnie chcą wymaksować dany tytuł na 100%) to nawet dosyć istotny element gameplayu przez który mogą dodać lub odjąć oczko od oceny.

 

No ja między innymi przez brak znajdziek (co prowadziło do strasznego spłycenia gameplayu) słabo oceniam singla Killzone 3, który nie dość, że banalnie łatwy i krótki, to jeszcze przez brak znajdziek stał się praktycznie celowniczkiem na szynach, kiedy już wiadomo było, że nie ma sensu się za niczym rozglądać i zbaczać z głównej ścieżki (inna sprawa, że i tak nie bardzo byłoby gdzie zboczyć).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
8 minut temu, Banan91PL napisał:

Wjechała dziś aktualizacja 26 GB nie wiem jakie zmiany ale dodali HDR i wyglada jeszcze lepiej giera

To jest właśnie pojebane w tych czasach. Kupujesz gierkę Day1/okolice premiery, po czym w nagrodę za 2-3 miechy dostajesz duże usprawnienia (RT, HDR czy 60ks)…

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...