Skocz do zawartości

Alan Wake Remastered


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Elitesse napisał:

Jak lubię Alana Wake i potrafię wracać do gry raz na rok/dwa/trzy lata tak tutaj czuję się zawiedziony. Nie mam już wersji na x360 ale kupiłem na PC, gdzie ostatnio w tą wersję grałem. Całkiem dobrze to wyglądało, a gra jak dla mnie nadrabiała klimatem. Nie wiem czy macie tego świadomość ale Remedy chce za (wydawało by się) atrakcyjną cenę sprzedać nam jeszcze raz tą samą grę z najnowszym patchem. Przynajmniej ja to tak widzę po tym co wyczytałem w tym temacie. Mają z tego tytułu drugiego minusa po ich pomyśle aby należało jeszcze raz kupić Control (tym razem w wersji Ultimate) aby cieszyć się możliwościami next genów. Słabe to. Zdanie zmienię jak dodadzą możliwość ściągnięcia darmowego patcha na PC, który podciągnie grę do tej wersji. Ewentualnie jak dadzą do PS+ ;) Może też być GP ;)

Aha.

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem początek tego 90 minutowego streama z PS5 na kanale PlayStation Access i widzę, że ten "remaster" to w ch#j na wyrost dodali.
Przecież to poziom tych najbardziej leniwych portów typu AC Ezio Collection czy Mafia II.
Dobrze, że postanowiłem kupić oryginał - w zupełności mi wystarczy :reggie:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Wredny napisał:

Obejrzałem początek tego 90 minutowego streama z PS5 na kanale PlayStation Access i widzę, że ten "remaster" to w ch#j na wyrost dodali.
Przecież to poziom tych najbardziej leniwych portów typu AC Ezio Collection czy Mafia II.
Dobrze, że postanowiłem kupić oryginał - w zupełności mi wystarczy :reggie:

A mi się podoba, ale mi się wszystko podoba związane z Alankiem. Z 3 miesiące temu ogrywałem ponownie oryginał w GPU na 65 calach i nawet przy tej niskiej rozdziałce bardzo mi się podobało.

 

No ale jestem fanboy Alanka.

Odnośnik do komentarza

No ale nie wiem co ma "fanbojowanie" do zwykłej oceny wizualnej :dunno:
Ja też aktualnie gram w AW z X360 na 55" OLEDzie i jest spoczko.
Tutaj po prostu odniosłem się do tego, że to praktycznie to samo, co te dwie generacje do tyłu i graficznie wygląda prawie tak samo.
Jak na remaster to słabo coś zremasterowane jest - bardzo leniwy port, szybki skok na kasę.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Wredny napisał:

 

No ale nie wiem, co ma "fanbojowanie" do zwykłej oceny wizualnej :dunno:

 

To, że mi się podoba i uważam to za spoko odświeżenie, (szczególnie biorąc pod uwagę cenę), a większości nie?


No i osobiście uważam, że jest duża różnica na dużych TV, i może wiele osób się przełamać i ograć tę zajebistą gierkę.

Odnośnik do komentarza
Teraz, Wredny napisał:

Jak na remaster to słabo coś zremasterowane jest - bardzo leniwy port, szybki skok na kasę.

Obronie ich trochę.

-nie wołają pełnej ceny za ten Remaster -

- jakiś czas temu odzyskali do niego prawa i mogą zapoznać z tytułem nowe pokolenie graczy jak i zatwardziałych jedno platformowców

-robią kontynuację gry która pierwotnie wyszła w 2010, taki szybki port może narobić im nowych fanów którzy chętnie wydadzą już pełną cenę za kontynuacje.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Wredny napisał:

No ale nie wiem co ma "fanbojowanie" do zwykłej oceny wizualnej :dunno:
Ja też aktualnie gram w AW z X360 na 55" OLEDzie i jest spoczko.
Tutaj po prostu odniosłem się do tego, że to praktycznie to samo, co te dwie generacje do tyłu i graficznie wygląda prawie tak samo.
Jak na remaster to słabo coś zremasterowane jest - bardzo leniwy port, szybki skok na kasę.

Tylko nie każdy ma konsolę Microsoftu, a zagorzali fani PlayStation mogą wreszcie zagrać w dobrego szpila który wyszedł tylko na Xboxa.

Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę i jednak wybór między 720p/30 (czy nawet niżej, nie pamiętam) a 4K60 w przypadku konsol nowej generacji ma spory wpływ na rozgrywkę. Jeśli ktoś jest w stanie przeżyć brak takiego odświeżenia to można spokojnie zostać przy oryginale. Jednak raz, to to, co napisał Figuś, a dwa to to, co napisał Wredny (i GSP w trakcie jak to pisałem)- dla posiadaczy PlayStation to nowa gra, której nie mają jak inaczej zaznać na swojej platformie. Będąc na PC to w ogóle no brainer, oryginał był rozdawany za darmochę, a remaster robi się tam suwaczkami, więc szkoda siana. Osobiście miałem w planach przejść Alana raz jeszcze, ale ciągle to odkładałem i teraz moja prokrastynacja zaprocentowała, bo legancko się śmiga w tego remasterka. Dobrze znów usłyszeć Alana jako narratora tej historii, oby rzeczywiście szarpnęli się na dwójkę.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

To już pisałem wcześniej, że dla osób nowych w temacie fajna sprawa.

To, że są to prawdopodobnie podwaliny pod kolejną część też rozumiem.

Ja się zwyczajnie odniosłem do tego, że na pierwszy rzut oka nie wygląda to wiele lepiej niż oryginał.

Ale jak jest 60fps to może i ja kiedyś sprawdzę, jak gierka będzie po 50zł latać.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Wredny napisał:

To już pisałem wcześniej, że dla osób nowych w temacie fajna sprawa.

To, że są to prawdopodobnie podwaliny pod kolejną część też rozumiem.

Ja się zwyczajnie odniosłem do tego, że na pierwszy rzut oka nie wygląda to wiele lepiej niż oryginał.

Ale jak jest 60fps to może i ja kiedyś sprawdzę, jak gierka będzie po 50zł latać.

 

a to tak, tutaj pełna zgoda

 

sam na początku roku ogrywałem na PC i jak zobaczyłem trailer, to się zorientowałem, że ten remaster to ja już mam na steamie tak naprawdę

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Wredny napisał:

Obejrzałem początek tego 90 minutowego streama z PS5 na kanale PlayStation Access i widzę, że ten "remaster" to w ch#j na wyrost dodali.
Przecież to poziom tych najbardziej leniwych portów typu AC Ezio Collection czy Mafia II.
Dobrze, że postanowiłem kupić oryginał - w zupełności mi wystarczy :reggie:

A czy przypadkiem za ten "remaster" nie odpowiadają partacze od innego chuyowego remastera, tj. Mafia II Definitive Edition? To by wiele wyjaśniało.

Odnośnik do komentarza





Ale jak jest 60fps to może i ja kiedyś sprawdzę, jak gierka będzie po 50zł latać.


Mówimy o tej gierce gdzie idąc ścieżka nocą zostajemy zaatakowani przez złowieszczą koparkę i trzeba w nią celować latarką?
Nie no w 60fps to już sztosiwo by było obama.png

Wolę jednak zainwestować w np. tormented souls.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Wredny napisał:

To już pisałem wcześniej, że dla osób nowych w temacie fajna sprawa.

To, że są to prawdopodobnie podwaliny pod kolejną część też rozumiem.

Ja się zwyczajnie odniosłem do tego, że na pierwszy rzut oka nie wygląda to wiele lepiej niż oryginał.

Ale jak jest 60fps to może i ja kiedyś sprawdzę, jak gierka będzie po 50zł latać.

 

Akurat próbowałem w to grać niedawno na XSX we wstecznej i nie bardzo jest tak jak piszesz, porównania z jutuba nie oddają w ogóle różnicy. Kupiłem remastera na PC i w 4K na max ustawieniach różnica jest spora, zamiast rozmazanej, rozpikselowanej, pozbawionej AA i flickerującej gierki jest fajna ostra grafika z całkiem spoko teksturami i o wiele lepszym oświetleniem. Nie wspominając o 60 fps.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

Wiadomo że w porównaniu do wersji na X360 to będzie lepiej wyglądało ale jak ktoś ograł oryginał na PC to zmiany nie są gigantyczne (i nie zawsze korzystne) i raczej nie usprawiedliwiają z 4x wyższych wymagań sprzętowych (tak wiem że nadal nie są za wysokie) czy tego że ta gra nie działa w natywnym 4k na PS5/XSX.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.