Skocz do zawartości

Alan Wake Remastered


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

unknown.png

 

Niestety wcześniejsze doniesienia się nie potwierdziły - Alan Wake Remastered nie został przeniesiony na silnik Control, ani nie wspiera Ray Tracingu/HDR. Remaster przygotowany został na tym samym silniku, na którym powstał oryginalny Alan Wake. Mimo to na PC pojawi się obsługa techniki NVIDIA DLSS, co zostało już potwierdzone na stronie producenta. Remedy podkreśla, że nie zaszły żadne zmiany w mechanice rozgrywki. Zamiast tego poprawiono przede wszystkim oprawę graficzną, dodając lepszej jakości tekstury, podbijając rozdzielczość czy oferując wsparcie dla antyaliasingu MSAA. Na PC gra będzie miała odblokowany limit klatek na sekundę, z kolei celem dla konsol będzie sztywne 60 FPS (30 FPS dla najsłabszych modeli). Na PC, oprócz techniki NVIDIA DLSS, pojawi się także m.in. zaawansowana okluzja otoczenia HBAO+. Nie zabrane także obsługi ultrapanoramicznych monitorów 21:9, przy czym twórcy zastrzegają, że filmy przerywnikowe będą się wyświetlać wyłącznie w formacie 16:9. Poniżej prezentujemy tabelę ze spisem możliwości oferowanych przez poszczególne platformy:
 

https://www.purepc.pl/alan-wake-remastered-szczegoly-techniczne-gry-wymagania-sprzetowe-oraz-oficjalne-wsparcie-dla-nvidia-dlss

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dla PC nie ma sensu ale dla konsol to inny temat. Alan to ważne IP dla Remedy dlatego chcieli je odświeżyć ale widocznie nie zależało im na pełnoprawnym remaku. Osobiście wolałbym żeby skupili się na prawdziwym sequelu tak jak głoszą plotki.

Odnośnik do komentarza

Na XSX wyglądał chujowo, gdzieś screeny wrzucał jakiś czas temu chyba @Wredny

 

Na konsolach ten remaster ma jak najbardziej sens. Na PC już nie bardzo.

 

Tytuł ma 11 lat, w tym czasie pokolenie graczy się trochę zmieniło. Dzięki remasterowi wiele nowych osób poznało np. ME.

Odnośnik do komentarza

Mam wrażenie że  wyższa rozdziałka zdaje się jeszcze bardziej uwidacznia koślawość modeli sprzed ponad dekady. Generalnie zawiodłem się na tym remasterze i braku większych zmian, wygląda to jak tani skok na kase rodem z poprzedniej generacji kiedy takie fuszerki jeszcze przechodziły.

Nie zmienia to faktu że jeżeli ktoś jakimś cudem ominął ten tytuł i nie grał w oryginał to wciąż warto się zapoznać i nadrobić klasykę. Ja jednak postoje i podziękuje

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, ASX napisał:

Mam wrażenie że  wyższa rozdziałka zdaje się jeszcze bardziej uwidacznia koślawość modeli sprzed ponad dekady. Generalnie zawiodłem się na tym remasterze i braku większych zmian, wygląda to jak tani skok na kase rodem z poprzedniej generacji kiedy takie fuszerki jeszcze przechodziły.

Nie zmienia to faktu że jeżeli ktoś jakimś cudem ominął ten tytuł i nie grał w oryginał to wciąż warto się zapoznać i nadrobić klasykę. Ja jednak postoje i podziękuje

No spoko ale moim zdaniem ten Remaster to ewidentnie wstęp do AW2 albo crossa AW z Control nad czym Remedy pracuje a dzięki temu mogą wydać grę na PlayStation bo kontynuacja będzie multiplatforma. 
 

Kijowe są zagrywki jak kontynuacja wychodzi jako multiplatforma kiedy pierwsza cześć wyszła ekskluzywnie na jakaś platformę. Jeszcze przeszło to w przypadku multiplayera jak Titanfall ale przy Mass Effect czy Wiedźminie była to spora wada. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Voytec napisał:

No spoko ale moim zdaniem ten Remaster to ewidentnie wstęp do AW2 albo crossa AW z Control nad czym Remedy pracuje a dzięki temu mogą wydać grę na PlayStation bo kontynuacja będzie multiplatforma. 

masz rację, ten remastero to bardzo fajny wstęp i  okazja by zapoznać się z historią Alana przed dwójką, która wiadomo że powstaje ale jest to tajemnica poliszynela. 

 

Ja pisałem tylko ze swojej perspektywy, osoby która grała w 2010 r. w oryginał że mnie ten remaster ze względu na nikły zakres zmian w nowej nie przekonuje do wydania na nowo pieniędzy. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.