Skocz do zawartości

Alan Wake II


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

No ja doceniłem ten zamysł u Remedy. Nie zmuszają do zmiany postaci poza pierwszymi roździałami u nich. Potem już gramy wedle własnego uznania i to był strzał w dziesiątkę. Myślę, że gra byłaby o wiele gorsza gdybyśmy skakali co skończony chapter do tej drugiej. Wybijałoby jak jasna cholera. Tak to jak brało mnie znużenie po prostu zmieniałem i grało się cudnie.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Dr.Czekolada napisał:

No ja doceniłem ten zamysł u Remedy. Nie zmuszają do zmiany postaci poza pierwszymi roździałami u nich. Potem już gramy wedle własnego uznania i to był strzał w dziesiątkę. Myślę, że gra byłaby o wiele gorsza gdybyśmy skakali co skończony chapter do tej drugiej. Wybijałoby jak jasna cholera. Tak to jak brało mnie znużenie po prostu zmieniałem i grało się cudnie.

Czyli to nie ma. Wpływu na fabułę? Gram kim aktualnie chcę? 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Rooofie napisał:

 

Ta gra nie ma żadnych wyborów fabularnych. Nie nakłania do zmiany postaci ale w pewnym momencie jak skończy się wątek fabularny jednej z nich trzeba zacząć grać drugą żeby nadrobić.

O to gitówa. To lecę pisarzem a potem Sagą. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Szermac napisał:

No może faktycznie to skakanko rozwiąże problem, bo fakt, że trochę siedze na Sadze :P Dzięki.


To zmieniaj na Alana, bo "We Sing" może być lekarstwem na Twoje znudzenie.
 

4 minuty temu, Hubert249 napisał:

O to gitówa. To lecę pisarzem a potem Sagą. 


Mimo wszystko polecam trochę żonglować, bo fajniejsze doświadczenie jest, jak jedno z drugim się uzupełnia i zazębia.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wszystko już tu zostało napisane.

Pudełeczko chętnie kupię żeby postawić. 
Nie do końca wszystko tam kumałem. Misje Alana ciężkie i momentami miałem problem żeby się połapać co jest 5 i te przerzucanie się na profilowym. 
Misje Anderson sztos- gra światła, udźwiękowienie, no nie ma się jak doczepić. Na słuchawkach robił robote las. 
Napisało tu kilka osób że TA misja to ta i na bank ją poznamy. Nie wiem która tu mieliście na myśli dokładnie misje. 
 

Obstawiam:

Spoiler

Hotel albo Kino, właściwie te dwie lokacje ostro pojebane :notbad:


Kolesie co robili scenariusz, to tam zjarani nieźli musieli być pisząc. 

IMG_6661.png

Edytowane przez iluck85
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Skończyłem historię, zakończenie jest co najmniej dziwne, mam wrażenie że mocno po łebkach, niedokoncozne. Nachodzi mnie też bardzo silna myśl, że to co zobaczyłem to nie jest prawdziwe zakończenie...patrząc na całokształt, można się spodziewać, że gdzieś tu tkwi pewien szkopuł... Nie ma żadnego Clear game save, brak jakichkolwiek nagród za przejście jak chociażby wyższy poziom trudności czy skórka na postać. Coś mi tu mocno śmierdzi, w końcu "it's not a loop, it's a spiral", no nie wierzę że tak to się kończy! 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Masamune napisał:

Skończyłem historię, zakończenie jest co najmniej dziwne, mam wrażenie że mocno po łebkach, niedokoncozne. Nachodzi mnie też bardzo silna myśl, że to co zobaczyłem to nie jest prawdziwe zakończenie...patrząc na całokształt, można się spodziewać, że gdzieś tu tkwi pewien szkopuł... Nie ma żadnego Clear game save, brak jakichkolwiek nagród za przejście jak chociażby wyższy poziom trudności czy skórka na postać. Coś mi tu mocno śmierdzi, w końcu "it's not a loop, it's a spiral", no nie wierzę że tak to się kończy! 

Coś Ci się pomyliło ziomuś, to już nie te czasy, że gra po ukończeniu zasypywała Cię bonusami. Teraz musisz czekać pół roku aż twórcy łaskawie wydadzą DLC z zakończeniem i nowymi poziomami trudności. Oczywiście wszystko płatne. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Nie słyszałem jeszcze tych doniesień o DLC, zakończenie jest mocno naciągane, jeśli ma to być płatne "sprostowanie" zakończenia, to trochę nadszarpuje to moje pozytywne odczucia związane z tym tytułem. Za free - spoko, może się nie wyrobili na premierę :p Na razie wróciłem do sejwa sprzed finału i czyszczę mapę. Też tak mieliście, że na tablicy zostało wam. kilka podpowiedzi z dopiskiem "na później"?? Nie mogę zamknąć sprawy Fabuła i dziadków z Old Gods of Asgard. Znalazłem też jeden motyw, który nawiązuje do wydarzeń z finału, stąd też moje podejrzenia o ukryty ending.:potter: no chyba, że to moja nadinterpretacja.

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Masamune napisał:

Nie słyszałem jeszcze tych doniesień o DLC, zakończenie jest mocno naciągane, jeśli ma to być płatne "sprostowanie" zakończenia, to trochę nadszarpuje to moje pozytywne odczucia związane z tym tytułem. Za free - spoko, może się nie wyrobili na premierę :p Na razie wróciłem do sejwa sprzed finału i czyszczę mapę. Też tak mieliście, że na tablicy zostało wam. kilka podpowiedzi z dopiskiem "na później"?? Nie mogę zamknąć sprawy Fabuła i dziadków z Old Gods of Asgard. Znalazłem też jeden motyw, który nawiązuje do wydarzeń z finału, stąd też moje podejrzenia o ukryty ending.:potter: no chyba, że to moja nadinterpretacja.

DLC będzie sztuk 2, jak w Control, było to wiadomo od początku istnienia Remedy, masz od razu w wersji Dulux dostęp również i info. 

 

Nic nie było naciągane. W DLC też nie rozwiążą tych wątków, byłbym zdziwiony, jakby nie pogmatwali tego jeszcze bardziej przed trójką, to nie jest gra z konkluzjami w dzienniku misji xD. 

Godzinę temu, Josh napisał:

Coś Ci się pomyliło ziomuś, to już nie te czasy, że gra po ukończeniu zasypywała Cię bonusami. Teraz musisz czekać pół roku aż twórcy łaskawie wydadzą DLC z zakończeniem i nowymi poziomami trudności. Oczywiście wszystko płatne. 

OMG - Twin Peaks też Lynch zakończył dla zgonu i czekałeś 25 lat na sequel? 

 

Tak miało być i to ma sens w tej gierce. 

Odnośnik do komentarza

No niby tak, był Twin Peaks ze swoim potężnym cliffhangerem, jest się na czym wzorować ale tutaj mam wrażenie, że para gdzieś uleciała. Dosłownie efekt taki, jak chciał tego główny antagonista. 
 
No nic, liczę że ten motyw, który przykuł moją uwagę będzie miał jakiś wpływ na końcówkę, którą sobie dzisiaj powtórzę morning2.gif
 
Spoiler

Chodzi o jelenie, które pojawiają się w miejscu umysłu, tym prawdziwym i w tym przejętym przez Dark Presence, jak również w scenie końcowej. 
 
Dzisiaj po odnalezieniu wszystkich głów jelenich pojawiła się u mnie dziwna linia dialogowa, gdzie jeleń mówi do Sagi :

2cf465092f9a56683b492406124b5504.jpg  

Po przejściu gry odbieram to jak sugestię dotyczącą późniejszych wydarzeń. W pierwszym podejściu do końcówki była dostępna interakcja z jeleniem ale wtedy nie miałem kompletu, brakowało mi jednej głowy. Teraz mam wszystkie, jak się podejdzie do głowy w hotelu w Bright Falls, słychać ryk jelenia. Dodatkowo te jelenie to jedyna znajdźka w grze, za którą nie dostałem trofika, więc zakładam, że może mieć jakąś inną rolę w grze.

 
 



Edytowane przez Masamune
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...