Skocz do zawartości

GOTY 2021 - kto ma rację?


Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, balon napisał:

Proszę rozwinąć

 

17 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Średniak roku - co chwyciło Was za serce pomimo średniackich ocen? Tzn. czarny koń Z W A L O N Y

 

dzięki mordko, poprawione szczegóły <3

Odnośnik do komentarza

Dobra to jedziem, bez zbędnego smęcenia.  Pierwsze koty za płoty (goty) he he.

 

Goty:

Kena Bridge of Spirits

 

Runner up:

Psychonauts 2,

Ratchet and Clank Rift Apart 

 

Rozczarowanko:

Next gen Cyberpunk (ofc jego brak)

 

Najbardziej czekam: 

God of War Ragnarok

 

Średniak:

Medium (średnia 71% a za kilka elementów gierka weszła do growego serca jak mocne 9/10)

 

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

GOTY: Psychonauts 2 - trudny w odbiorze tytuł. Nie z powodu poziomu wyzwania, ale tego, że pod cukierkową, stylizowaną grafiką powiada o wewnętrznych trudach i walkach jakie toczymy - jak radzimy sobie z żałobą, błędami i wspomnieniami które spędzają sen z powiek i napełniają nas wstydem. Okraszone jest to wszystko najlepszym level designem z jakim spotkałem się w życiu. Inwencja twórcza Schafera i ekipy sprawia, że Psychonauts 2 to nie tylko uczta dla oczu, ale i szalona jazda bez trzymanki i mój murowany faworyt na Grę Roku 2021.

 

RUNNER UP:

Ratchet and Clank: Rift Apart - zachowawczy sequel, tak, ale wciąż wyśmienita gra w której wbiłem calaczka. Lekka, odstresowująca przygoda która sprawiła, że poczułem się znów jak małolat gdy po raz pierwszy odpalał nową konsolę.

 

Returnal - nawet nie wiem jak do końca opisać Returnal. Mógłbym rozłożyć go na czynniki pierwsze, ale nie oddałoby to całej istoty tego tytułu który jest czymś więcej niż roguelitem osadzonym w mocno inspirowanym beksińskim świecie. Fenomenalnie wciągająca pętla gameplayowa polegająca na zarządzaniem zasobami i ryzykiem sprawia, że aż chce się ten obcy łąd eksplorować, nawet jeśli atmosfera tytułu niejednokrotnie jeży mi włos na głowie. Zgon po zgonie idziemy dalej i stajemy się coraz pewniejsi swych poczynań, aby w końcu przerwać ten koszmarny cykl... ale to już się sami dowiecie. :)

 

ROZCZAROWANIE:

Halo Infinite (Multiplayer) - pod względem zawartości dwa kroki wstecz względem Halo 5. Nie zapowiada się abym miał na razie spełnić z tą grą więcej czasu.

 

NAJBARDZIEJ CZEKAM: 

Nowy dodatek do World of Warcraft - który po fatalnym pod wieloma względami Shadowlans będzie albo gwoździem do trumny tej gry albo przynajmniej doprowadzi ją do porządku dla tej garstki graczy która jeszcze w Blizzardzie pokłada jakieś nadzieję.

 

ŚREDNIAK ROKU:

Żadna z wydanych w tym roku gier nie okazała się być średniakiem. Czyli w sumie to w pytkę? 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

GOTY: Metroid Dread

 

Runner Up:

Marvel's Guardians of The Galaxy

Forza Horizon 5

 

Rozczarowanie:

Ilość gier pokazujących moc next-genów

 

Najbardziej czekam:

The Legend of Zelda: Breath of The Wild sequel

 

Średniak roku:

Pokemon Brilliant Diamond/Shining Pearl

Edytowane przez funditto
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

GOTY - Psychonauts 2

 

Najbardziej wyczekiwany tytuł - Hollow Knight Silksong

 

Największe rozczarowanie - Bayonetta 3 (oczywiście nie grałem i wszystko się może zmienić, jak gra w końcu wyjdzie i w nią zagram, bo równie dobrze może być sztos i za rok, albo 5 lat, będzie to moja gra roku, ale na ten moment jestem mocno sceptycznie nastawiony)

Odnośnik do komentarza

Goty - Halo Infinite, za cudowny i mega miodny gameplay, bardzo dobrą oprawę AV i ciekawie zrobiony świat gry + multi sztos

Runner up:

Psychonauts 2 - zrobiłem wszystko co możliwe w tej grze, kopalnia fantastycznych pomysłów i światów, fabuła która ma swoje drugie dno.

Resident Evil Village - pomarudziłem w temacie gry a grę przeszedłem 2x pod rząd i w planach trzecie podejście na najwyższym poziomie, Capcom potrafi w replayability i nietuzinkowe postacie.

Rozczarowanie - kondycja wielkich multiplatformowych serii jak BF, COD, FC, PES, itd.

 

Zaskoczenia - dodam od siebie, to że MS uratował ten rok

Średniak - Medium, gęsty klimat, sporo smaczków dla Polaków, świetna muzyka.

Czekam - Starfield, liczę mocno na wielki SciF RPG w dojrzalszym klimacie gdzie zwiedzimy trochę planet, oby pierwsze Mass Effecty doczekały się konkurencji.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

GOTY: Psychonauts 2

 

Runner up: Tormented Souls, Kena: Bridge of Spirits

 

Rozczarowanko: keep your expectations low, boy, a nawet mimo tego trylogia GTA nie dowiozła

 

Najbardziej wyczekiwany tytuł 2022: Bomb Rush Cyberfunk

 

Średniak roku: The Ascent

Odnośnik do komentarza

 

GOTY - RETURNAL
 

Runner up - KENA, TORMENTED SOULS 

Rozczarowanie - w sumie to na upartego mogę tu wpisać Hell Let Loose za stan techniczny w jakim to trafiło na konsole. 

Najbardziej wyczekiwany tytuł 2022 - Elden Ring xD 

Średniak roku - a niech będzie to Medium, chociaż jak dla mnie nie taki średniak, bawiłem się bardzo dobrze. 
 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

G O T Y  - nie jest to gra idealna, ale najlepszą grą w którą grałem w ubiegłym roku to HALO INFINITE, czyli gra która mimo pewnych wad na nowo odkryła magię Halo i w którą aż chcę się grać.

 

Runner up:

Kena: Bridge of Spirits - przed premierą wszystko wskazywało na średniaka, a za grę odpowiadało anonimowe studio zajmujące się wcześniej tylko krótkometrażowymi animacjami i reklamami, więc pozytywnie się zaskoczyłem gdy gra okazała się naprawdę bardzo dobra.

SABLE - być może tytuł ten znalazł się na tej liście trochę na wyrost, bo gra borykała się z problemami technicznymi, ale chciałem docenić tę gięrkę bo to najbardziej oryginalny tytuł w jaki grałem w tym roku. Bardzo prosta, pięknie wyglądająca i stosunkowo krótka opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca.

 

Rozczarowanko roku 2021: tak jak @Daddy piszę, czyli ogólna kondycja branży. Pod względem jakości wydawanych ten rok, był jednym z najgorszych. Wielkie marki jak Far Cry, Call of Duty, zaliczyły swoje najgorsze odsłony od lat, a inne spektakularnie wyjebały się na ryj (Battlefield). Do tego optymizmem nie napawają informacje o forsowaniu NFT i coraz lepiej przyjmujący się wśród wydawców "nowy standard cenowy" czyli płać za niedorobioną gierkę trzy i pół bomby.

 

Najbardziej wyczekiwany tytuł 2022: Starfield - bo mam nadzieje że nowa gra Todda Howarda będzie zdolna wzbudzić u mnie podobne emocje jak te przy pierwszym uruchomieniu Mass Effecta. Liczę jednak że kosmiczna przygoda Bethesdy zaoferuję większą wolność i większą skalę.

 

Średniak roku: moim zdaniem ta kategoria jest bez sensu, bo gra średnia z zasady nie zasługuje na wyróżnienie bo nie jest ani w niczym najlepsza ani najgorsza. Ale może niech już będzie ten Medium bo w sumie tytuł gry śmiesznie odpowiada kategorii.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

O tym sredniaku to bardziej w kategorii zaskoczenia. Na zasadzie, recenzje piosczyły, a wyszło naprawdę miło. To też szansa na wyróżnienie tytułu który ma potencjał, ale w zalewie gier mógłby zwyczajnie przepaść. :lapka:

Odnośnik do komentarza

Goty - SMT V. Dawno nie grałem w tak wciągającego jrpga z przemyślanym systemem i praktycznie bez grind'u. 

 

Runner up - R-Type Final 2, Super Monkey Ball Banana Mania.

 

Rozczarowanie - Residen Evil Village bo był tylko poprawnym rzemiosłem i nie zerwał mi kasku i Halo Infinite mimo dobrego rdzenia multi nieskończone a singiel połatany i wydłużony.

 

Najbardziej wyczekiwany tytuł 2022 - LEGO Star Wars Skywalker Saga - największy projekt w historii gier z LEGO. 500 postaci i przygody z 9 filmów. Każda planeta inny open world. Mam nadzieję, że długi developing nie oznacza, że gra wyjdzie nieskończona i połatana.

 

Średniak roku - co? 

 

Edytowane przez devilbot
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.