Skocz do zawartości

GOTY 2021 - kto ma rację?


Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

przypiąłbyś proszę pierwszy post na szczyt żeby każdy mógł sprawdzić zasady bez wchodzenia na stornę główną?

Dałem Rekomendacje jeżeli o to ci chodziło, ale tam i tak nie widać wszystkiego, bo samego przypięcia pierwszego postu zawsze na górze nie da się zrobić dla pojedynczego tematu.

 

Dobra dodałem coś w stylu ogólnej wiadomości na górze. Chyba powinno wystarczyć.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Wyczuwam, że będzie piękne głosowanko. :banderas:@Square przypiąłbyś proszę pierwszy post na szczyt żeby każdy mógł sprawdzić zasady bez wchodzenia na stornę główną? 

Taaaa, mocno różnorodne typu. Z tego co widzę, bez murowanego faworyta. I co fajne już kilka głosów na Kenę jako Goty i  runner up :banderas:

Odnośnik do komentarza

Goty: Psychonauts 2

Runner up: Forza Horizon 5, Halo Infinite 

 

Rozczarowanie: chyba nic, w sumie dobre gierki ogrywałem chociaż nie wszystkie z tego roku 

Najbardziej czekam: Elden Ring chyba jednak 

Średniak: Medium, ale z serduszkiem bo dobrze się bawiłem (ten blooberowski gameplay psuje) 

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.01.2022 o 15:53, Dr.Czekolada napisał:

To zagraj w coś.

 

No nawet bym zagrał, ale jak widzę że sklepy odwalają januszerkę i z oficjalnej ceny 2250zł za SeXa robią sobie 3000zł, to wolę poczekać aż wyjdą gierki które naprawdę mnie interesują (a nie ma ich dużo). 

Edytowane przez japco
Odnośnik do komentarza

GOTY: Returnal.

Za ryzyko podjęte przy doborze gatunku, bo rogaliki maja to do siebie, że gracze uwielbiają się od nich odbijać. Za rewelacyjny gameplay, feeling strzelania, movement. Za oprawę, bo choć technicznie można się do paru elementów przyczepić, to artystycznie jest TOP, a nawet TIP TOP. Za atmosferę i dźwięk. Za fabułę, bo przy tym gatunku to już sukces, że udało się pewne kwestie połączyć, a mnie historia w Returnalu niezwykle intrygowała przez całą rozgrywkę. No bawiłem się rewelacyjnie pod każdym względem, więc wybór GOTY był bardzo łatwy.

 

Pierwszy Runner Up: Kena. 

Za świetny debiut i na zachętę dla studia. Za (zamierzoną lub nie) próbę uchwycenia gameplayu sprzed kilku generacji. Za walkę, która potrafiła mi dostarczyć dużo emocji i jeszcze więcej satysfakcji. Za klasyczne mechanizmy, skupienie się na nich i nieprzesadne rozmienianie się na drobne. Za pozytywne zaskoczenie, bo miała być gra zaledwie dobra, a jest bardzo, bardzo dobra.

 

Drugi Runner Up: Metroid Dread.

Gry nie zdążyłem przejść w zeszłym roku, ale aktualnie w nią gram i już wiem, że zasługuje na wyróżnienie. Za to, że marce udało się po wielu latach wrócić w swoim klasycznym wcieleniu 2D. Za to, że MercurySteam udało się uchwycić klimat tych gier oraz okrasić wszystko szalenie responsywnym i miodnym gameplayem, do którego naprawdę trudno się przyczepić. Przyczepić się można do paru elementów  (EMMI do mnie nie przemawiają; czasem sterowanie wymaga zbyt wielu kombinacji przycisków), ale generalnie biegam po mapie jak zahipnotyzowany i bawię się rewelacyjnie.

 

Chciałbym jeszcze wyróżnić Deathloopa, ale brakuje miejsca. Nowego Ratcheta też w sumie mógłbym polecić, bo choć to odcinanie kuponów, to dostarcza mnóstwa frajdy.

 

Rozczarowanie 2021: eFootball 2022.

No chyba nie warto nic więcej dodawać i strzępić klawiatury. Seria, która towarzyszyła mi ponad 20 lat właśnie umarła i raczej nie liczę na jej zmartwychwstanie.

 

Najbardziej czekam? Chyba nie mam takiego żelaznego kandydata. Sprawdzę prawdopodobnie większość ciekawie zapowiadających się gier. Gdybym miał wskazać konkretny tytuł, to chyba pozostanę przy wyborze z zeszłego roku, czyli Elden Ring, ale tak naprawdę czekam, aż jakaś gra mnie miło zaskoczy (jak w tym roku Returnal, na którego nie czekałem w sumie).

 

Średniak roku. Mógłbym wcisnąć The Pathless, ale ta gra na miano śradniaka nie zasługuje, bo zgarnia całkiem dobre opinie. Tutaj pasuje mi tylko Hot Wheels Unleashed - jest z tego roku, oceny ma średniackie, a ja zmitrężyłem w nim więcej czasu, niż zakładałem. Idealnie pasowałby tutaj Captain Tsubasa: Rise of New Champions, bo grałem w to jak pierdolnięty, ale niestety nie ten rocznik (to 2020).

 

Dziękuję za uwagę.

  • Plusik 5
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

GOTY 2021:
KENA Bridge of Spirits - mega zaskoczenie i tytuł, przy którym co rusz mówiłem sobie "kurde, jakie to jest zajebiste".
Cudowne połączenie ślicznej oprawy, świetnego designu leveli, angażującej eksploracji i satysfakcjonującej walki.
Plus jedne z lepszych pojedynków z bossami w gierkach od bardzo dawna.

Runner-up:
MARVEL's Guardians of the Galaxy - spodziewałem się bezdusznego średniaka w stylu padacznych Avengers, a dostałem niemalże klona (uproszczonego) Mass Effect ze świetną fabułą i najlepszymi dialogami/interakcjami bohaterów ever. Serio, czegoś takiego w gierkach jeszcze nie było i warto samemu sprawdzić.
Nie jestem fanem popcorniaków Marvela, filmowych Guardiansów nawet nie lubię, ale tych tutaj uwielbiam i czekam na sequel.

Resident Evil VIIIage - Capcom wciąż daje radę i zarówno bardziej klasyczne remake'i, jak i nowe odsłony w FPP pozostaja na wciąż wysokim poziomie.
Mimo zmiany perspektywy to wciąż jak najbardziej klasyczny Resident, ze świetnie zaprojektowanymi miejscówkami, które z przyjemnością się stopniowo odkrywa.
Klimatu zaszczucia, znanego z poprzedniej odsłony, tutaj zdecydowanie brakuje, ale i tak jest zajebiście, bo "ósemka" wiele razy puszcza oczko w stronę kultowego RE4.

Rozczarowanie roku:
BIOMUTANT - zapowiadało się naprawdę fajnie, a okazało się ledwie ładną wydmuszką z zupełnie nieinteresującą fabułą, pięknym, ale pustym światem i miejscówkami, robionymi metodą kopiuj/wklej. Masa fajnych elementów i ciekawych pomysłów, które zostały zaprzepaszczone przez słabą realizację i brak jakiejś spójnej wizji, czym ten projekt miał być tak naprawdę.

Średniak roku:
The Ascent - dla mnie gra naprawdę dobra i mimo, że nie domagała w temacie bycia RPG (bo tak ją jednak kreowano) to okazała się naprawdę fajnym, cyberpunkowym twin-stick shooterem z piękną grafiką i sugestywnie wykreowaną, tętniącą życiem, metropolią przyszłości.

Najbardziej oczekiwany tytuł 2022:
Horizon II Forbidden West - uwielbiam pierwszą część, wykreowany świat, historia, Aloy - wszystko tu zagrało (oprócz walki wręcz i side-questów).
Nie mogę się doczekać dwójki, choć mam pewne obawy, bo na premierę wciąż będę miał jedynie PS4 :frog:
 

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

GOTY: Kena Bridge of Spirits

Zdecydowanie numer jeden w tym roku. Gra wymagająca i piękna zarazem. Zagrało tu wszystko co miało zagrać!

 

Runner Up: brak

 

Rozczarowanie: Diablo2 Resurrected

Techniczny bubel, z bardzo niedopracowanym poruszaniem się towarzyszy i innymi mniejszymi błędami. Porzuciłem po II Akcie.

 

Najbardziej wyczekiwany tytuł: Horizon Forbidden West. 

Ponieważ post apo, metalowe dinozaury, Aloy i świetnie zapowiadający się świat!

 

Średniak roku: FarCry6

Gra świetna ale niedopracowana w kilku elementach na skutek śmierdzącego lenistwa twórców. Świetna eksploracja, detale i małe smaczki w uniwersum i mechanice ale skopana ekonomia w grze oraz rozczarowująca fabuła.

  • Plusik 2
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Square napisał:

Aż sprawdziłem z ciekawości jak się prezentują wyniki na chwilę obecną no i jest ciekawie muszę powiedzieć.

Ja osobiście jestem mega happy że Psychonauts (mój 1st runner up)  i Kena tyle głosów na goty dostało. Jest jeszcze nadzieja :)  
Szczególnie głosy na Kenę cieszą, bo była wielką niewiadomą, tworzona przez niedoświadczone w gierkach studio.
Pamiętam jakie sapanko swego czasu wywołała moja opinia, że to goty dla mnie. Jak widać nie jestem osamotniony.  

Odnośnik do komentarza

Ja sam sobą jestem zaskoczony, bo planowałem wrzucić RE:V na trzecie miejsce podium, ale jak zacząłem pisać to jakoś samo wcisnęło się Tormented Souls na drugie. I po chwili refleksji jednak to właśnie ta gra o wiele bardziej zasługuje na mój głos. Wszystko to, za czym tęskniłem podane w formie udanej gierki będącej debiutem małego studia jednak bardziej podbiła serduszko niż Wioska od Capcom, skrupulatnie skrojona pod bycie horrorowym blockbusterem. I mimo tego, że przy obu bawiłem się świetnie to jednak bardziej doceniam debiutantów, którzy porwali się na tytaniczne zadanie stworzenia produktu mającego uderzyć w czułe struny nostalgii będąc jednocześnie zupełnie świeżym tytułem. Spoiler: udało im się przepysznie. Zdecydowanie każdy miłośnik starych survival horrorów powinien dać jej szansę.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Bzduras napisał:

Ja sam sobą jestem zaskoczony, bo planowałem wrzucić RE:V na trzecie miejsce podium, ale jak zacząłem pisać to jakoś samo wcisnęło się Tormented Souls na drugie. I po chwili refleksji jednak to właśnie ta gra o wiele bardziej zasługuje na mój głos. Wszystko to, za czym tęskniłem podane w formie udanej gierki będącej debiutem małego studia jednak bardziej podbiła serduszko niż Wioska od Capcom, skrupulatnie skrojona pod bycie horrorowym blockbusterem. I mimo tego, że przy obu bawiłem się świetnie to jednak bardziej doceniam debiutantów, którzy porwali się na tytaniczne zadanie stworzenia produktu mającego uderzyć w czułe struny nostalgii będąc jednocześnie zupełnie świeżym tytułem. Spoiler: udało im się przepysznie. Zdecydowanie każdy miłośnik starych survival horrorów powinien dać jej szansę.

Moje GOTY

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Square napisał:

Aż sprawdziłem z ciekawości jak się prezentują wyniki na chwilę obecną no i jest ciekawie muszę powiedzieć.

Zabawne że większość która miała styczność z returnalem go wskazuje na 1 miejscu. To szczególnie podważa sens sumowania wyników bez choćby podziału na platformy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...