Skocz do zawartości

GOTY 2021 - kto ma rację?


Rekomendowane odpowiedzi

GOTY: The Medium.  

Tutaj było ciężko, bo moje GOTY to Sekiro i Snowrunner, które ograłem i zachwycałem się dopiero w 2021. Wybrałem The Medium za klimat, przepiękne lokacje i udźwiękowienie. Jasne gra ma wady, ale milowy skok jakie wykonało BT, przy produkcji tej gry, względem poprzednich produkcji jest niesamowity. 

Runner Up:

 IT Takes Two, 

Forza Horizon 5, Psychonauts 2, Hades. 

 Przepieknej Forzy zabrakło oryginalności do zdobycia korony. 

 

Rozczarowanie:

Battlefield 2042, podejście 343 do multi Halo Infinite. 

No coś rok 2020 miał być wybitny jeśli chodzi o shooter online a wyszła kupa. Na BFa szkoda strzępić ryja, a multi w Halo jest doskonałe w przeciwieństwie do 343 które olewa wsparcie tak dobrej gry. 

 

Najbardziej czekam:

Call of Duty MW2, Elder Ring, Starfield. 

 

Średniak roku:

Halo Infinite na pierwszy rzut oka cud, miód i orzeszki im dalej w las, tym bardziej wdziera się monotonia i jak na dłoni widać pośpiech oraz brakujący roku albo dwa na dokończeniem produkcji. 

Widziałeś pierwsza godzinę, widziałeś całe Halo Infinite. Wielka szkoda. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Słaby growo rok :/

 

GOTY: Lost Judgment

 

Runner up: Resident Evil Village, Disco Elysium: The Final Cut

 

Rozczarowanko: Brak gier "system-seller".

 

Najbardziej wyczekiwany tytuł 2022: Starfield

 

Średniak roku:  ???

 

Mimo wszystko Lost Judgment był dla mnie najlepszą grą zeszłego roku. Gierka jest rewelacyjna, długa, bogata w świetne questy i do tego dopracowana. Aż dziw bierze, że na wcześniejszych podstronach ludzie wybierają jako swoje najlepsze tytuły jakieś gnioty, a chyba tylko jedna Osoba wskazała Lost Judgment. Aktualnie robię platynę :banderas:

 

Niestety nie grałem w Tales of Arise. 

 

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

GOTY: RETURNAL

Jeżeli dotrwam na forumku do końca tej generacji i będę robił sobie podsumowanie GOTG, to już teraz jestem prawie pewien że RETURNAL będzie gdzieś w czołówce. Piękna, wspaniała gra, gdzie cudnie klasyczny vibe łączy się z cechami charakterystecznymi dla gierek AAA. Byłem zaintrygowany, wciągnięty na maksa, zaskoczony, wku.rwiony i usatysfakcjonowany na końcu - no pełne spektrum emocji. I za to grę Housemarque szanuję najbardziej.


Runners Up:

Kolejność losowa -  Kena, Marvel Guardians of the Galaxy, Ratchet and Clank Rift Apart, Psychonautus 2 

 

Ogólnie całkiem dobry rok. :)

 

Rozczarowanie:

GTA Trilogy - odpalone San Andreas z Gamepass i... szybko mi się odechciało. 

Kampania Halo: Infinity

EFOOTBALL 2022, bo liczyłem że jednak będzie jakaś konkurencja dla tej zj.ebanej FIFY :/ 

 

Średniak roku:

Jett: Far Shore - no totalny średniak w wielu podstawowych aspektach, ale grałem bo jednak takie sci-fi w moim stylu. Jak mnie kiedyś najdzie wena to napiszę trochę więcej.

 

Najbardziej czekam:

Na to co wszyscy. ;) Ale wrzucę dwa nieoczywiste wybory z gatunku metroidvania, które - mam nadzieję - wyjdą w tym roku.

 


 

Edytowane przez Cedric
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

GOTY - Resident Evil Village. Sama gra nie jest jakaś wybitna i w dowolnym innym roku może by się załapała do top5. No, ale sam 2021 był megasłaby, więc uzupełniałem zaległości.

 

Runner-up - Metroid Dread. Bardzo dobra gra, ale tak ze trzy klasy niżej niż genialna seria Prime

 

Rozczarowanie - cały rok 2021. Brak nextgenowych gier, trzymanie przy życiu oldgenów

 

Najbardziej czekam - jest kilka gier, ale jak mam wybrać jedna to Zelda BotW 2. Jedynka to najlepsza gra w jaka grałem w mojej ponad 30letniej karierze gracza, wracam do niej regularnie. Mam nadzieję, że dwójka będzie tym co Majora dla Ocariny

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Czołem forumki! Dziękuję wszystkim za oddane głosy, przypominam, że do jutra, do godziny 21 możemy jeszcze zmieniać nasze typy, a po tym czasie temat zostanie zamknięty. Nim to się jednak stanie przeczytam wasze dotychczasowe wpisy i poproszę o zmiany gdyby były jakieś nieścisłości. Pozdrówka!

  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza

RÓBCIE SKRINY ŻEBY ZAPOBIEC MANIPULACJOM

 

A poważnie to zanosi się na to, że Returnal wygra. No i fajno, bo choć nie grałem to wygląda na skillową giereczkę, nie jest robiona od linijki, a przede wszystkim to świeże i nowe IP, a nie odgrzewany kotlet. Docenienie takich tytułów zawsze cieszy serduszko.

  • Plusik 3
  • Lubię! 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

 

To lecimy z typami randoma. 


GOTY: RETURNAL

Nie będę tutaj oryginalny bo wszystko o tej grze zostało już napisane. Fantastyczne połączenie rogalika z miodnym strzelaniem i gęstym klimatem, łamiący typowy dla Sony w ostatnich latach lineup gier cinematic experience. GOTY dla gry od której nie byłem się w stanie oderwać w 2021.


Runner Up:

Tormented Souls- w najbardziej mokrych snach nie spodziewałem się, że ktoś będzie w stanie jeszcze wydać staroszkolny survival horror z fantastycznymi i ciekawymi zagadkami nie traktujących gracza jako totalnego imbecyla.

 

Psychonauts 2 - dla mnie ogromne zaskoczenie jak dobra jest to gra. Design miejscówek, sekcje platformowe i masa sekretów do odkrywania. Styl graficzny na pozór morze odrzucać, ale nic bardziej mylnego by już po kilku chwilach wsiąknąć jak bagno. Do GOTY zabrakło niestety bardziej wymagającego poziomu trudności.

 

Rozczarowanie:

Resident Evil Village - nie jest tak, że najnowszy Resident to gra słaba, bo ma wiele dobrych momentów(dom Benevento na zawsze w serduszku). Jednak dla mnie jako fana serii ósemka to krok w tył względem poprzedniej części z bardzo słabym gunplayem, będący przecież corowym elementem rozgrywki. I ta końcówka…

 

Średniak roku:

The Medium - z braku laku wybieram najnowszy horror od naszych rodaków. Grało się całkiem przyjemnie. Nic więcej, nic mniej.

 

Najbardziej czekam:

Jest tego trochę, ale jednak jak u większości mój głos idzie na Elden Ring.

 

Poza konkursem chciałem jeszcze wyróżnić Kena, It Takes Two i Metroid Dread.


Tytułem podsumowania muszę stwierdzić, że był to całkiem udany rok, dlatego nie rozumiem narzekań co poniektórych. Dostaliśmy całkiem zróżnicowane gatunkowo gry, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

 

  • Plusik 4
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Ostatni dzien wiec oddam swoj gowno warty glos ktory i tak nic nie zmieni.

 

GOTY: Diablo 2 Ressurected. Jakies 300h grania w tym roku, a raczej Q4. Jednoczesnie dostalismy parujacego klocka na premiere ale mimo to w nic mi sie lepiej nie gralo.

 

Nie mam zadnych innych gierek ktore bym chcial wyrozniac.

 

Rozczarowanie: A dam chyba te remastery GTA bo zeby tak spierdolic to trzeba miec rozmach.

 

Wyczekiwany tytul: jak w zeszlym roku Elden Ring, chociaz jakiegos wiekszego cisnienia nie mam.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

 

  • GOTY - IT TAKES TWO - wspaniała przygoda, najlepiej do ogrania ze swoją druga połówką. Ogromne pokłady zabawy, ciekawych rozwiązań gameplayowych oraz ciepły vibe, który wytwarza. 

 

  • Runner up - Resident Evil Village, Psychonauts 2
  • Rozczarowanko roku 2021 - trochę na siłę ale coś muszę wybrać - Forza Horizon 5 za bugi z online 
  • Najbardziej wyczekiwany tytuł 2022 - A Plague Tale: Requiem
  • Średniak roku - The Medium - oceny recenzentów średnie, ale dla mnie ten tytuł to coś więcej niż średniak - to jedna z najlepszych gier tamtego roku i nie zawiodła moich oczekiwań, niestety w Runner Up miejsca są ograniczone.

 

Odnośnik do komentarza

GOTY 2k21:

 

1. Returnal - grom z jasnego nieba; oryginalny tytuł z innowacyjną mechaniką; połacie miodu na każdej płaszczyźnie (gunplay, "deszcz na padzie", dźwięk zagrożenia w słuchawkach); ten piękny dylemat stawiany przed graczem - zajrzeć jeszcze do tego pokoju? Pamiętajcie: im większy wkurw tym ogromniejsza satysfakcja :lapka:

----

2. Diablo ][ Ressurected - ponad 300 godzin przy konsoli, 95lvl, masę świetnego łupu i frajda w najczystszej postaci (1000x ubijanie Diablo w kółko :dafuq:)

3. Little Nightmares II - schizowaty klimat i dobry twist na koniec, czekam na presequel.

 

Nie ograłem co prawda Keny, Psychonauts 2, Ratcheta oraz It Takes Two chociaż, z drugiej strony, pierwszej lokaty i tak by nic nie zmieniło.

 

Rozczarowanie:

Disco Elysium The Final Cut - nie był to jednak mesjasz, jak wielu głosiło - dobre czytadło, za mało różnorodności w gameplayu (od początku do końca robimy dokładnie to samo).

 

Czekam na:

Elden Ring - omijam wszelkie info na temat tej produkcji, odpalam day-one i znikam.

 

Pozytywne zaskoczenie:

The Medium - Silent Hill to to nie był, ale swojski klimat i patent z podziałem obszaru gry dosyć świeży.

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, drozdu7 napisał:

Ci co grali na konsoli Sony wybrali zdecydowanie Returnala. A Ci co grali na Xboxie podzielili głosy na Psycho2 i Halo. 

No i spoko, kiedyś się ogra Returnal. 

 

Ostatnio Angry Joe dał swoją topke, nie dal Psychonautsów gruby dzban 

Ja gram na wszystkim, paru tutaj też, i Ci zdecydowanie wybrali returnal.

Co jeszcze ciekawsze, ten kto grał w returnala, z jednym wyjątkiem, zawsze wybierał go na miejsce 1. Psychonauts 2 jest też na ps4/ps5. Halo i forza w gamepassie więc dostęp znacznie łatwiejszy niż exy z ps5.

Odnośnik do komentarza

Pomijając już to, że Returnal po prostu jest kapitalną grą, to miał jedną przewagę - wyszedł już w marcu i przez te wszystkie miesiące chyba więcej osób zdążyło grze dać szansę. Gdyby wyszedł w listopadzie czy grudniu, to pewnie wielu głosujących nadal by czekała na obniżkę premierowej ceny. Trochę to niesprawiedliwe dla takiej Forzy czy Halo, które to gry ukazały się dość późno w roku. Chociaż i tak pewnie kto miał je ograć, to już to zrobił, skoro są w GP.

No sam nie wiem, tak sobie tylko gdybam.

Niemniej Returnal prześwietny i z energetycznym gameplayem.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, drozdu7 napisał:

Ci co grali na konsoli Sony wybrali zdecydowanie Returnala. A Ci co grali na Xboxie podzielili głosy na Psycho2 i Halo. 

No i spoko, kiedyś się ogra Returnal. 

 

Mnie też cieszy, że forumek docenił grę która była raczej zaskoczeniem. No i dwie gry Microsoftu bardzo wysoko na podium. Zaskakuje mnie brak Nintendo, Switch wydaje się być bardzo popularną platformą. 

 

Tak czy inaczej, gloria victis! @Square zamkniesz proszę temat?

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, giger_andrus napisał:
W dniu 18.01.2022 o 10:55, ASX napisał:

z tego co obserwuje się, to na chyba potwierdza się to co przewidywałem i w tym roku nie będzie oczywistego GOTY na forumku który wygra ranking z jakąś ogromną przewagą.

A jednak. 

@ASX nie był w błędzie, bo w momencie tego posta Returnal miał 12 głosów, a Halo 11 więc było cały czas wyrównane.

 

15 minut temu, Paolo de Vesir napisał:

Tak czy inaczej, gloria victis! @Square zamkniesz proszę temat?

Jasne, mogę zamknąć jak jest potrzeba.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...