Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles 3


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Już trójeczka, a ja dalej 1 DE na Switcha nie kupiłem :/. Założyłem sobie, że ogram 1 DE przed 3jką i zdawało się, że mam na to kilka lat :D

 

Dwójka - no nie byłem wielkim fanem (Torna już tak, dużo lepsza), grałem zaraz po premierze, takie 8/10 bardzo dobra, ale liczyłem na więcej, Torna była lepsza niż podstawka. Wiem, że jedynka i trójka dla wielu sporo lepsza, ostatnio mam manię na JRPGi totalną, więc pewnie zalicze combo 1DE i 3 rok po roku. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

Czy Torna lepsza od podstawki -

Spoiler

System walki o wiele bardziej elastyczny zgoda, ale sama gra to tylko 20+ godzin ze sztucznym wydłużaniem i masą uproszczeń względem 80+ kampanii Xeno2, żeby zmieścić się w tej mniejszej formule rozrywki. Nic dziwnego, że sprawia pozory lepiej skondensowanej gry. W sumie to samo można powiedzieć o Future Connected do jedynki.

 

Odnośnik do komentarza

Dataminerzy poszukali i przedmiot Gogol Vuaga nie jest przypisany do ncizego w grze mdr. Pewnie przez błąd. Ale technicznie nie da się skompletować wszystkich collectopedii w tej grze.

 

Parę tipsów których nie wiedziałem dla lizaczy:

 

- warto czasem wyłączyć grę mdr. Kilka rzeczy może się nie pojawiać aż się nie wyłączy gry i z powrotem właduje (czego nie robiłem przez jakieś 100 godzin hehe)

 

- nie tylko żółte questy wymagają danej postaci. I nie ma "lupy" na mapie dopóki nie mamy danej postaci. Innymi słowy, nie wiem, czy jest jakaś metoda żeby wiedzieć gdzie są wszystkie questy, niż z każdym herosem być w każdej lokacji. Odkryłem to, myśląc nad tym, jak tu zdobyć 5 gwiazdek w pewnej kolonii. Całkiem sporo można przegapić.

 

 

Gra imo dość ogromna, ale zrobię w niej wszystko. No, poza gogol vagagą...

Odnośnik do komentarza

W dwójce musiałem parę razy zgasić grę po długich sesjach bo zdarzały się absurdalnie długie loadingi między cutscenkami i lokacjami. W jedynce na początku gry miałem z kolei lewitującego npc i też potrzebny był reset. Kto powiedział, że gry od kitajców ze znaczkiem Nintendo nie mają bugów:reggie:

 

Uwierzcie lub nie ale dopiero jestem w 5 chapterze. Za dużo innych rzeczy na głowie żeby w spokoju móc się delektować grą. Nabite ponad 70 h ale jak mam być szczery dopada mnie też już lekkie znużenie. Na razie gonię fabułę i odblokowałem

Spoiler

statek ale pomimo ogromnej wydaje się mapy (flashbacki z Eryth Sea i mozolnego wypełniania mapy zalanej wodą <3) chyba nie mam ochoty na zaglądanie w każdy zakamarek już w tej grze.

 

Odnośnik do komentarza

Ok Monado w dupę Monolith za wsadzenie 

Spoiler

Prawie półgodzinnej cutscenki w animacji otwierania drzwi celi za trzecim razem, którą oczywiście wtedy przerwałem, bo skąd miałem wiedzieć, że zaraz po niej będzie film leciał:yao:. Dobrze, że szybko włączyłem YT po zapisie do następnego chaptera bo coś mi nie grało ...

 

Ogólnie przerywam te wszystkie animacje otwierania, przesuwania skał, włączania linek itd bo to strata czasu i zawsze tak samo wyglądają a tutaj sobie wsadzili jedną z ważniejszych scen w grze:reggie:

Odnośnik do komentarza

Co do tożsamości Riku. Myślę, że bardzo wiele wskazuje na to, kim on jest z mitologii Xenoblade. A nawet bym powiedział, na ile to możliwe bez oskarżeń o "spoilery" lol, że nawet to czego w głównym wątku Xeno 3 zauważalnie nie ma też wskazuje na daną postać.

 

Mimo wszystko mam nadzieję, że nie zrobią o tym DLC ani czegoś takiego i zostawią pewne niedopowiedzenie (nienoponwiedzenie hehehe). To akurat jest fajny element tej historii, chociaż szkoda że jedyny nopon w grze nie gada jak nopon (dobre jest jak czasami się zapomina i w ogóle nie stosuje właściwej noponowej gramatyki, chociaż styl tekstów w tej grze jest czasami tak niespójny, że nawet nie jestem pewien, czy to jest zamierzone). 

Odnośnik do komentarza

Ja dopiero wczoraj rano zacząłem, jestem na początku drugiego rozdziału. Pierwsze wrażenia mieszane, fabuła zaciekawiła, postaci nawet fajne ale myślałem, że Noah to dziewczyna, minęło kilka godzin grania zanim uświadomiłem sobie, że się mylę. Grafika, pierwsze miejscówki nie robią takiego wrażenie jak XE2, ogólnie jest jakoś tak sztywno, surowo, menusy, okna dialogowe takie sterylne jak nie z chińskiej gry. Muzyka znowu to zrobili, od początku jest świetna, baa są momenty, że przypomina ścieżkę z ME. Największy plus, że zrezygnowali z field skills, jak ja tego szczerze nie znosiłem, to mnie tak odrzucało jak musiałem co chwilę żonglować blejdami. Nic więcej nie napiszę bo to początek, widać jednak, że gra jest bardziej stonowana, poważniejsza od dwójki.

 

Edytowane przez hennepin
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 26.08.2022 o 18:35, 20inchDT napisał:

jest mozliwe, ze w nastepnym tygodniu zacznie sie rotacja avatarkow znowu od wave 1? :philosoraptor: Te są mega leganckie to wskocze w traila i moze zalapalbym sie w nastepnym tygodniu na noah i mio :nosacz3:


Nintendo chyba się wycwaniło, jak 3 tyg temu próbowałem wymienić punkty na avatary mając trialowy Nintendo Online to nie dało rady, dopiero po kupnie abo.

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, jar3czek napisał:


Nintendo chyba się wycwaniło, jak 3 tyg temu próbowałem wymienić punkty na avatary mając trialowy Nintendo Online to nie dało rady, dopiero po kupnie abo.

Ja pierdolę, rzeczywiście. Co za skurwysyństwo ; ( Jebane nintendo. Te avki powinienem mieć za zakup gry za dwie i pół bomby, a nie jeszcze kłody pod nogi stawiają :|

Odnośnik do komentarza

Narzekałem w poprzednich częściach na to, jak... agresywne jest aggro i jak czasami długi czas spędzałem spier'dalając, ale też przyznam, że w trójce aż smutno się robi, jak np. kroję jakiegoś wilka, a jego kompan z watahy sobie stoi obok beztrosko i dosłownie przechodzi przez walkę spokojnym krokiem mając kompletnie wyj'ebane, okrutny widok.

Odnośnik do komentarza

Czy można gdzieś w opcjach wyłączyć znacznik questa? Mam na myśli nie ten na radarze (on niech sobie zostanie) ale ten w grze, który mówi mi, za ile metrów pojawi się kolejny przerywnik filmowy.

 

Chciałbym chociaż trochę spowodować iluzję tego, że nie idzie się w tej grze po sznurku, od filmiku do filmiku. Swoją drogą za dużo jest tych przerywników, często wyświetlają tak bardzo zbędne sceny, że aż oczy bolą. Nie ma to jak po 20 minutowym filmiku przejść 200m tylko po to, żeby odpaliła się scenka jak ekipa spożywa obiad.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, ogqozo napisał:

Narzekałem w poprzednich częściach na to, jak... agresywne jest aggro i jak czasami długi czas spędzałem spier'dalając, ale też przyznam, że w trójce aż smutno się robi, jak np. kroję jakiegoś wilka, a jego kompan z watahy sobie stoi obok beztrosko i dosłownie przechodzi przez walkę spokojnym krokiem mając kompletnie wyj'ebane, okrutny widok.

Z tego co zauważyłem to dzieje się tak tylko wtedy, kiedy mobki mają niższy level od nas, ale co ja tam wiem dopiero do zamku idę.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, tlas napisał:

Czy można gdzieś w opcjach wyłączyć znacznik questa? Mam na myśli nie ten na radarze (on niech sobie zostanie) ale ten w grze, który mówi mi, za ile metrów pojawi się kolejny przerywnik filmowy.

 

Chciałbym chociaż trochę spowodować iluzję tego, że nie idzie się w tej grze po sznurku, od filmiku do filmiku. Swoją drogą za dużo jest tych przerywników, często wyświetlają tak bardzo zbędne sceny, że aż oczy bolą. Nie ma to jak po 20 minutowym filmiku przejść 200m tylko po to, żeby odpaliła się scenka jak ekipa spożywa obiad.

Z tego co patrzyłem w opcjach to nie. 

Tak swoją drogą Torna była dokładnie tak samo skonstruowana 200 metrów i odpoczynek przy ognisku. Piszesz tak, jakby inne Xenoblady (czy w ogóle jakiekolwiek chińskie gry) nie miały liniowej ścieżki fabularnej :sonkassie:Przydziel sobie po prostu jakiś sidequest i niech wisi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...