Skocz do zawartości

Xenoblade Chronicles 3


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, voi tekku napisał:

Na koniec wrzesnia sprzedało się 1,7 mln kopii. Dużo? Mało? Jak na ilość konsol na rynku to chyba tak se. Wiadomo, największa sprzedaż jest po premierze, wątpię że doczołga do 3 mln, a marketing byl niezły jak na jRPGa. Najpier zapowiedź wystąpiła jako "one more thing" na Directcie, potem kilka trailerów + dedykowany Direct, a i po premierze wrzucali trailery gdzie chwalili się ocenami. 

Chyba bardzo dużo, jak na tę serię. To jednak wciąż niszowy kolos. 2 i 1DE to chyba lekko koło 2 mln sprzedanych kopii per tytuł, 3 na pewno w ciągu roku dobije do 3 baniek. Więc sukcesywnie do góry. A jednak to już też trzeba patrzeć 3ci tytuł z serii w dosyć krótkim odstępie czasu, patrząc na to jak wielkie i długie to gry. 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 10.10.2022 o 15:38, Szwed napisał:

Moim zdaniem, to jeśli chcesz grać i czuć progres serii, to fajnie zacząć od jedynki. Tak jak Shen mówi, ciężko wrócić do dwójki, a do jedynki tym bardziej. Ja po dwójce jakoś nie byłem już oczarowany jedynką (fabuła sztosik, wiadomo, gorzej właśnie z quality of life).

Gram w jedynkę po dwójce, już dosyć daleko w fabule, 40h na karku i dla mnie jedynka lepsza w ***j :D. QoL też sporo dodali w wersji DE. Gram spokojnie i powoli przez natłok innych tytułów, Switch to zawsze u mnie dodatek, ale jestem oczarowany. W sumie im dalej, tym lepiej, może to właśnie dlatego się mówi, że Xenoblade'y rozkręcają się pod koniec, czyli po 40h-70h, w zależności jak kto w nie gra (sidequestów to tak średnio robię w jedynce, bo są beznadziejne, już wolę grind na jakimś czerwonym mobku) :D. 2023 to rok trójki, może w 12 msc uda się ją ukończyć, w jedynkę gram dopiero 4 miesiące :D. 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, voi tekku napisał:

Na koniec wrzesnia sprzedało się 1,7 mln kopii. Dużo? Mało? Jak na ilość konsol na rynku to chyba tak se.

Zdecydowanie dużo, biorąc pod uwagę, że to "niszowy" gatunek na wyłączność jednej platformy, nie ważne jak popularnej. Poza tym, jeśli się nie mylę, to samą grę zapowiedzieli/pokazali chyba dopiero w tym roku, więc nie było jakiegoś "wieloletniego hajpu".

 

Dla porównania, również dobrze przyjęty - choć z pewnością nie tak jak X3 - SMT5 sprzedał się w raptem 1 mln egzemplarzy na przestrzeni pół roku.

 

Myślę, że w Monolith/Nintendo są raczej zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, voi tekku napisał:

No nie wierze, Xenoblade 3 nominowane w trzech kategoriach na Game Awards, za muzykę, RPG i do gry roku! Oo. Wiadomo ze wszystko zgarną Elden Ringi i GoWy, ale w końcu ktoś tam się zreflektował i zauważył arcydzieło od Monolith. Może to takie małe przepraszam za zupełne olanie XC2 w 2018. Te 3 miliony coraz bardziej realne. 

Zamówiłem kopię po przejściu jedyneczki. Xeno 2 to były słabe Xenoblade'y, może dlatego olali, nie tylko game awards, ale nigdzie nie dostał nagrody goty :D. Ani jednego GOTY w 2017 i 2018 :D. Za to jedyneczka 2, a X 1.  https://www.gameawards.net/

Lata 2012 oraz 2015 :). 

Odnośnik do komentarza

Przy ogłaszaniu zwycięzców GameAwards mam podobnie jak przy Oscarach - przede wszystkim łotafaki.

 

Tak było na przykład jak nominowali XenobladeX jako najlepsze RPG roku (zostawmy na bok fakt, że rozpieprzają gry rocznikowo przez to, że rozdają nagrody za rok, który się jeszcze nie skończył - więc taki jRPG od MonolithSoft z 2015 walczył o tytuł gry 2016...) - i przegrał nie z DarkSoulsem, ani z DeusExem. W sumie to nie przegrał z żadną grą. Pokonał go dodatek do gry :kekw: (już samo to, że do gry roku nominowano dodatek do gry było dla mnie jednym wielkim WTFakiem). [Jako, że piszemy tutaj po polsku nie muszę chyba wskazywać do jakiej gry był to dodatek :sapek:]

Edytowane przez Damk
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie uważam się za wyjadacza Xeno, jeżeli chodzi o skilla i zawsze jestem zagubiony w tych RPgach :D. 

 

Ale ukończyłem w ostatnich latach:

Xeno 2 

Torna

Xeno 1: DE

Xeno 1: FC

 

Po 6h w Xeno 3 muszę powiedzieć, że gra jest wyjebana w kosmos. Miałem nie grać w tym roku, ale ciężko mi przynajmniej na chwile dzień po dniu do niej nie zajrzeć.

 

Ciągle w tutorialu jestem :D, znowu od cholery nowych mechanik do nauki.

 

Jestem świeżo po Xeno1, odczucia (wszystko na razie na plus):

 

  • Cutscenki lepiej wykonane niż w poprzednikach, lepszy voice acting
  • Ciekawa od początku fabuła
  • Grafika też lepsza niż w 1DE i 2
  • System walki, hmm tutaj jest za wczeście, ale na razie lepszy :D
  • 6 postaci na starcie!
  • jakieś subklasy, możliwość tasowania nimi itd. itp.
  • Chyba największa zmiana: sidequesty (przynajmniej te początkowe) z dialogami i fabułą??!

 

Coś czuję, że wsiąknę na kolejne 65-100h, Xenosy powoli stają się moją ulubioną serią RPG 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W zeszłym roku w trakcie licznych kwarantann wsiąknąłem w 1DE I spędziłem w niej lekko 100h bawiąc się wyśmienicie. 
Pytanie do was jak to w końcu fabularnie wygląda? Mam teraz sporo wolnego czasu i bardzo chętnie przysiadłbym do kolejnej części tylko nie wiem czy pchać się w dwójeczkę plus dodatek czy mogę bezpiecznie zrobić sobie teraz trójkę i potem nadrobić część drugą? Czy stracę jakoś sporo fabularnie czy śmiało mogę wziąć na warsztat nowszą część? 

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, _D23 napisał:

W zeszłym roku w trakcie licznych kwarantann wsiąknąłem w 1DE I spędziłem w niej lekko 100h bawiąc się wyśmienicie. 
Pytanie do was jak to w końcu fabularnie wygląda? Mam teraz sporo wolnego czasu i bardzo chętnie przysiadłbym do kolejnej części tylko nie wiem czy pchać się w dwójeczkę plus dodatek czy mogę bezpiecznie zrobić sobie teraz trójkę i potem nadrobić część drugą? Czy stracę jakoś sporo fabularnie czy śmiało mogę wziąć na warsztat nowszą część? 

Najlepiej grać w kolejności wydania i wyłapywać nawiązania. No i nie wyobrazam sobie przechodzenia dwójki, po genialnej trójce, która robi wszystko lepiej.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Pograłem 3h. Ogólnie to nie przepadam za takimi gameplayem, ale. 

Nie znam kompletnie serii, ale gra wydaje się, że jest z tych epickich fabularnie, to czuć od początku. 

Czy ang dubb to robili typowi brytole? No bo słychać mocno akcent, a może mi się wydaje.

No i muzyka, która robi ogromne wrażenie. Nie będę ukrywał, że gra może być tylko dobra, ale za taką muzykę to już u mnie mega plus.

Zresztą dopiero zacząłem, więc może wymieni się miejscami z ragnarokiem w osobistym goty.

Będzie widać. Pierwsze wrażenie mega pozytywne, a nie byłem przekonany czy kupić.

Odnośnik do komentarza

Po 3h to ty jeszcze gameplayu nie widziałeś. Będą przez kilka chapterów dokladać systemów. No i dubbing serii jest robiony w uk i bardzo dobrze, bo brzmi unikatowo, a aktorzy sa swietni. Jakby to dali do usa to Troy Baker by gral Noah xd Muzyka to jest kosmos. Największa tragedia to że niektore tracki za szybko sie koncza w grze i nie mozna ich posłuchac w całej okazałości. Weźmy takie keves battle

Gracz będzie głównie słyszał wysoki dzwiek fleta na poczatku, bo walki ze zwykłymi potworkami szybko sie koncza. Caly track ma 6 minut i jest bogaty. A juz najwieksza zbrodnia jest, ze the weight of life zostalo uzyte 2(!!!) razy. wtf?

Odnośnik do komentarza

Ja to sobię dziabie 1 de, ciekaw jestem jak ta seria zmienia się z części na cześć.
Każda podobno jest giga epickim jrpg.
Ciekawe która mi się najbardziej spodoba.
Wcale nie jestem za pseudo realizmem, taka 2 jak widziałem kawałek to też fajnie wygląda.
Mimo wszystko 1 czuć że trochę nie dzisiejsza w kilku aspektach.
Ale i tak ma rozmach i epickość niegdysiejszych jrpg.
Ale i tak najbardziej czekam na suikodena ;)

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Schranz1985 napisał:

Ja to sobię dziabie 1 de, ciekaw jestem jak ta seria zmienia się z części na cześć.
Każda podobno jest giga epickim jrpg.
Ciekawe która mi się najbardziej spodoba.
Wcale nie jestem za pseudo realizmem, taka 2 jak widziałem kawałek to też fajnie wygląda.
Mimo wszystko 1 czuć że trochę nie dzisiejsza w kilku aspektach.
Ale i tak ma rozmach i epickość niegdysiejszych jrpg.
Ale i tak najbardziej czekam na suikodena ;)

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
 

Każda część jest epicka i zupełnie inna mechanicznie, trójkę mam dopiero ch3 po 16h gram powoli, jak w każde Xeno, ale zapowiada się, że będzie u mnie w top1. Na razie 1DE(z Future Connected)>Torna (tutaj liczę osobno, bo to duża, standalone przygoda)>2 ?? X bo nie grałem :D.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...