Skocz do zawartości

Dragon's Dogma 2


Bigby

Rekomendowane odpowiedzi

niezłe cwaniaki w tym Capcomie. 

 

Wyszły już recenzje, średnia na metacritic się zgadza, no to cyk wprowadzamy w patchu mikrotransakcje (płatna szybka podróż i możliwość edytowania postaci za dodatkowe pieniądze). 

  • Haha 5
  • This 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Dawno jakakolwiek gra nie sprawiła że zarwałem nockę, do tego w tygodniu, do tego przy małym dziecu gdzie wiem że za dnia raczej nie będę miał możliwości odespania :teehee:

 

Nieco ponad tydzień temu skończyłem jeszcze raz Dark Arisen więc wiedziałem czego się spodziewać ale to, co tu się czasem odjaniepawla powoduje banana na ryju. 

Przykładowo - jadę z miasta do miasta oxcartem, w połowie drogi atakuje mnie ogr więc się klepiemy. Gdy został mu ostatni pasek życia nagle wpada drugi ogr a nawet nie minute później na nas wszystkich spada na pełnej ku.rwie gryf :obama:

Piękne że takie akcje nie są w ogóle skryptowane i każda podróż z miejsca na miejsce to przygoda. 

 

Wiadomo, fpsy lecą w dół nawet przy niewielkiej zadymie ale myślałem że bardziej będzie mi to przeszkadzało. 

 

Teraz widzę na reddicie że ludzie mają ból dupy o mikrotansakcje w grze single xD wiadomo, cvuj w doope Capcomowi za to ale i tak wszystko co tam jest da się zgarnąć w grze bez większego wysiłku. 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Te mikro to nie jest coś w stylu orbów z DMC, czyli opcja dla totalnych pizd, które chcą żeby gierka przechodziła się sama? Miałbym ból prostaty, gdyby zablokowano mi jakieś istotne funkcje, ale jeżeli są to jakieś głupoty, albo rzeczy które da się odblokować samemu uczciwie przechodząc grę, no to droga wolna. 

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Josh napisał:

Te mikro to nie jest coś w stylu orbów z DMC, czyli opcja dla totalnych pizd, które chcą żeby gierka przechodziła się sama?

Po części tak, bo sprzedaja jakies kryształy do przywoływania pawnów. Sprzedają też przenośne kryształy, które służą jako "fast travel points". Nie grałem to nie wiem, ale mysle, ze znowu przedwczesne zesransko, bo wszystko to mozna znalezc e grze. Najlepiej jakby nie było w ogole takich rzeczy w single player, ale wydaje mi sie to malo szkodliwe.

Edytowane przez Beelzeboss
Odnośnik do komentarza

Brak szybkiej podróży to raczej celowe zaprojektowanie gry, tutaj właśnie chodzi o to, żeby jak najwięcej biegać, expić, lootować i trafiać na zupełnie randomowe i nieoskryptowane sekwencje, które podbijają klimat przygody, wiarygodność tego świata oraz poziom wyzwania. Rekrutacja Pionków również wydaje mi się być istotną i mocno przemyślaną mechaniką, którą można łatwo zaburzyć poprzez korzystanie z ułatwiaczy. Pay to Win? Można to tak nazwać, na szczęście to nie jest gra sieciowa, więc można w ten sposób popsuć zabawę tylko i wyłącznie sobie, więc jak ktoś chce cheatować (ciężko to nazwać inaczej), to śmiało. Natomiast doczytałem więcej i za płatnym DLC kryje się też edytowanie postaci, co jest mega ch*jowym posunięciem ze strony Capcomu i takie coś trzeba gnoić. 

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, tjery napisał:

No z tą szybką podróżą to się nie zgodzę. W tak wielkich grach zawsze powinna być opcjonalna szybka podróż i jak ktoś nie chce to nie korzysta, a nie, że ją całkowicie wywalamy, a potem sprzedajmy w sklepiku za prawdziwy hajs.

przeciez jest fast travel grze i to bez płacenia. Czesc osob nawet nie wie o co chodzi, ale i tak musi byc oburzona.

Odnośnik do komentarza



 
No to zmienia postać rzeczy. Gdzieś wyczytałem, że w ogóle nie ma.

W tej grze fast travel wygląda troszkę inaczej niż w większości. Po pierwsze trzeba zdobyć tzw Portcrystale - lub kupić w micro , te kryształy można dowolnie rozmieszczać na mapie świata, by móc potem wracać do tych miejscówek. Chyba jest ograniczenie do 10 szt aktywnych kryształów na mapie, więc trzeba je z głową rozmieścić w różnych częściach świata.
No ale żeby nie było za łatwo, to żeby skorzystać z tych portali trzeba użyć takich małych kamyków Ferrystones. To wszystko można spokojnie zdobyć w grze.
Tak to sobie Capcom wymyślił z tym podróżowaniem. W większości przypadków i tak się wszędzie z buta popie*dala.
Odnośnik do komentarza

Każdy kto decyduje się na zakup ułatwiaczy powinien z bonusie zgarnąć permanentny napis nad HP postaci brzmiący "skończona piiiiiiiizda". A później za dodatkową opłatą możliwość usunięcia go. 

 

 

Edytowane przez Josh
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...