Skocz do zawartości

Prince of Persia The Lost Crown


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Szermac napisał:

Ukończone. Story w sensie, zbierał wszystkiego raczej nie będę, chociaż zostało niewiele. Może jak jakieś DLC się pojawi kiedyś to wrócę. Dobra metroidvańka, czy najlepsza ? Nie sądzę. Odtwórcza, ale fajna historyjka,, chociaż całe lore nie jakieś super i świat nie jest zbyt bogaty. Super platformowanie, momentami aż za xD Księciu jest jak zefirek, preferuje bardziej "ciężkie" postacie w tym gatunku. Tutaj mocno czuć Raymanem O/L. Bossowie jak na metroidvanie imo średni. Walka zajebiaszcza, można cuda wyprawiać. Dodatkowe moce do podróżowania też fajnie pomyślane. No i łamigłówki z ich użyciem też. Zdarzyło się parę bugów, szczególnie w momentach szybkiej walki i zapierdalania. Potrafiłem wyłączyć hitboxy przeciwników, albo swoje xD  Ogólnie nie znalazłem w niej nic co by czyniło ją wyjątkową Metroidvanią. Mocne 7,5/10. Jak ktoś głodny gatunku to polecam! 

7,5? Nie za surowo? Takie mocne 8,5 bardziej.

Odnośnik do komentarza

Po 2h naprawdę fajna giereczka. Na Switchu wygląda dużo lepiej niż na dużym ekranie na trailerach - jedynie w cutscenkach paskudnie. Miewa ładne widoczki.

Głównie animacja chodzenia Księcia jest jakaś taka sztywna. Ale tylko animacja. Samo poruszanie się, skoki, wslizgi i ciosy są płynne i responsywne, dają mega przyjemność. Wzięli sobie chłopaki z Ori kierunkowe wyskoki z belek i działa pięknie. Te wszystkie odbicia od ścian, no naprawdę się płynie.

Walka jest zaskakująco zajebista. Te ciosy i wslizgi pod przeciwnikiem celem uniknięcia ataku i bicia go w plecy, no piękne. A jeszcze z DMC wzięli wybicie przeciwnika w górę, wyskok razem z nim i naparzanie w powietrzu.

Kudoski za akcję z oznaczaniem rzeczy na mapie ze zrzutem ekranu. To powinna mieć każda metroidvania. Tylko czemu nie ma mapki w rogu ekranu? To też powinna mieć każda.

Fabuła to bzdury.

Gram na najtrudniejszym (choć dało się jeszcze trudniej dodając więcej HP przeciwnikom, ale nie chce mi się walczyć z gąbkami) i narazie jest łatwo, ale czytałem, że druga połowa gry jest trudna.

Smaczna gierunia się zapowiada i w ogóle tego PoP potrzebował. Szlag mnie jednak trafia, gdy sobie pomyślę, jak pięknie by to wyglądało na silniku z Raymana Legends.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Nyu napisał:

czytałem, że druga połowa gry jest trudna.

Duzo zalezy jakie będziesz miał amulety bo niektóre mocno pomagają.

U mnie 35h. 

Tak odnosnie tego filmiku przed premiera co byla dyskusja ze trudne...zrobione w 5 min. Za to były 3 wyzwania które były dosyć trudne (opcjonalne). Jedno zostawiłem bo nie dawałem rady.

Dla tych co graja polecam ukończyć wyzwania na arenie. Pamiętajcie również że w późniejszym etapie gry można teleportować się do czekranu. 

 

Mam zabudowana misję ze skarbem 7 mórz :/

 

Edytowane przez Szymek
Odnośnik do komentarza

Już mam sporo godzin i nadal bawię się wyśmienicie. Jestem na etapie, że mogę wejść do Jamy i miałem ciekawy błąd. Po zdobyciu

Spoiler

Jasnowidzenia w Archiwach ubilem Strażnika i przeszedłem przez Więzienie do początku gry, po pójściu w prawo odpaliła się scenka jak cała grupa Nieśmiertelnych znajduje ten pierwszy oddział.

Mam nadzieję, że nic się nie przyblokuje przez to.

 

Dzisiaj ciąg dalszy zwiedzania. Szkoda, że dodatkowe stroje to tylko zmiana kolorów, przez to latam tylko w tym z WW.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 18.01.2024 o 11:04, Krzysztof93 napisał:

Idolów to ja już nie mam od dawna a ci z mojego nastoletniego okresu okazują się debilami przykładowo: Roger Waters :sadkek:
Tych dwóch z filmiku może nie są moimi idolami ale na pewno są potrzebni i robią dobrą robotę. W świecie gdzie każda gierka jest praktycznie arcydziełem, recenzje to żart mało kto potrafi dobrze ważyć oceny gier a my sami gracze co chwila kupujemy GOTY, kamienie milowe, dyszki itd. Ja sam nie miałbym problemu sięgać po gierki z ocenami poniżej 8 bo tak naprawdę gramy w takie cały czas tylko są schowane pod płaszczykiem ,,mi się dobrze gralo 9/10''  nie ma portali, redakcji, prasy, która w sposób uczciwy oceni tytuł takim jaki jest bo wydawca się obrazi a gracz-debil nie kupi.
Potrzeba nam ludzi w mediach, którzy głośno pokrzyczą, że jedna czy druga gra to (pipi) a kupowanie wersji deluxe to frajerstwo. Bo nam się te całe giereczkowo za bardzo rozbestwiło.

 

każdy robi co chce jeden pali hajsem w kominku a drugi nazwie go kretynem :dunno:
Stoję za tymi ludologami choć mało interesuje mnie oglądanie takich ,,dram z wydawcami'' to uważam, że jazda z giereczkowem jest słuszna i trzeba to mocno (pipi)@( mimo, że na dwóch narzekających znajdą się 4 portale, 2 recenzje na YT i poemat pochwał w gazetce, że mi się podoba, super klimacik, fajnie to wygląda 10/10 kandydat do gry roku! Zresztą... Czy tylko ja mam wątpliwości, że cokolwiek by nie wyszło musi być takie za(pipi)iście idealne?
Myślę też, że każdy się tutaj ze mną zgodzi, że lepiej jest poczytać temat o gierce na forumku i wrażenia graczy niż czytać jakieś wypociny na portalach czy w prasie.


Wysłano z klawiatury na komputerze gdy po lewej jej stronie na blacie biurka leży Pixel 7

W pierwszej chwili zamierzałem przejść obok tego posta obojętnie i nie reagować, ale przypomniał mi się ekstra cytat: "jeżeli nie jesteś częścią rozwiązania, jesteś częścią problemu", więc w kilku zdaniach postaram się wykazać szkodliwość postawy użytkownika Krzysztof93.

 

Nie, tych dwóch z filmiku wyżej wcale nie robi "dobrej roboty". Oni zwyczajnie kapitalizują skrajne, przesadzone reakcje i przejawiają zachowanie ukierunkowane na skoncentrowanie wokół swoich sociali jak największej ilości podobnych krzykaczy do siebie. Oczywiście rozumiem, że bezduszne korporacje pokroju Ubisoftu zdążyły przez ostatnie lata wyrobić sobie opinie zachłannych molochów zainteresowanych wyłącznie portfelem konsumenta, nikt nie każe nikomu głaskać ich po główce, natomiast istnieje zasadnicza różnica między rzeczową i sformułowaną w oparciu o potrzeby branży krytyką, a bezrefleksyjnym (pipi)aniem dookoła po wszystkim jak leci. Zresztą, nie kupuję tej hiperboli mówiącej o tym, że praktycznie każda gra w dzisiejszych czasach to arcydzieło - jeżeli prześledzisz sobie recenzje takich tytułów jak ostatni AC czy Avatar, to zauważysz, że zdecydowana większość z nich zamyka się w ocenach 6 czy 7 z okazjonalnymi spadkami w górę/dół. To są według ciebie te mityczne kamienie milowe, o których wspominałeś wyżej? Mam wrażenie, że problem tkwi przede wszystkim w głowach takich marud jak ty, chcesz widzieć tylko jedną stronę medalu i wyłączasz filtr z samodzielnym myśleniem na rzecz uczestnictwa w zbiorowym ostracyzmie. I w ten sposób dochodzimy do absurdalnych sytuacji, gdzie jakieś randomy o wątpliwym zapleczu merytorycznym mają licencję na kreślenie bzdur w stylu: PoP jest do dupy, bo można dostosować sobie poziom trudności pod swoje preferencje, a tak w ogóle to creditsy na końcu są za długie i tę grę spokojnie mogło zrobić maksymalnie dziesięć osób. Tak, nie zmyślam, między innymi takie spektakularne wnioski padają w linkowanych filmikach dotyczących wrażeń z rozgrywki. 

 

Inna sprawa, że ja wstydziłbym się utożsamiać z jakimkolwiek przejawem działalności kryminalistów bez kręgosłupa moralnego. Przypominam, że rzeczony Kiszak to ex-patostreamer z wyrokiem na koncie. Tutaj możecie poczytać więcej o wybrykach idola schranza1985 i Krzysztofa93, tak zwana "dobra robota".

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Nie wyskakujcie z idolami bo idolem to mógł być Schwarzenegger albo Stallone w moich czasach a nie jakiś random z yt perdolacy o gierkach dla dzieci.
I też nie interesuję mnie co kto i kiedy od(pipi)al, każdy ma jakieś czyny których się wstydzi albo żałuję.
Przyznał się, dostał grzywnę i po temacie.
Czy wyciągnął wnioski i cokolwiek go to nauczyło ?
Nie wiem, i mam to głęboko w poważaniu.
Mam ochotę posłuchać o gierkach to go czasem odpalę, czysto rozrywkowo.
Każdy słucha ogląda co chcę, po co te rozkminy.
Jakbym tak rozkminial to bym radia Maryja słuchał albo i to nie.

Wysłane z mojego Pixel 6 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

@shoegaze :sadkek:
schowam swoją odpowiedź w spoiler żeby nie zaśmiecać tematu o grze bezsensowną wymianą argumentów, która z tego czego się domyślam donikąd nas nie zaprowadzi

Spoiler

słuchaj Misiu super masz styl, że mnie na siłę pakujesz do bycia fanem ludzi z filmików ale jak już mówiłem. To nie są moi idole, obejrzałem jeden dłuższy filmik Kiszaka i kilka krótkich ,,shortów'' wrzucanych tutaj na forumka. To, że zgadzam się z nurtem ,,je&@nia gierek po całości'' nie znaczy, że ktoś jest moim idolem, którego oglądam. Widzę, że jadą z branżą ostro to szanuję i niech sobie to nadal robią ale ja tego nie muszę oglądać. Gdybyś miał większy staż na forum to może byś wiedział, że ja nigdy nie popadam w entuzjazm, nigdy przesadnie nie wychwalam gierek, nie uczestniczę w premierowym darciu szat z radości, nigdy nie kupuje pre-orderów a gry, które biorę w okolicach premiery to raptem 1-2 sztuki rocznie bo wspomniany mój entuzjazm w kierunku gier jest na tyle mały, że na wszystko mogę poczekać.
Wracając do twojego super stylu to trzeba ci przyznać, że fajnie kreujesz sobie rzeczywistość, w której istnieją tylko uczciwie oceniane gierki Ubisoftu :lapka: dają 6 i 7 bo już gracze poznali się na ,,recenzentach'' i grach tego wydawcy dlatego starają się być uczciwi bo nie raz dostali oskarżenie, że biorą w łapę. Ale są też gry innych wydawców :obama: szok? To co powiesz na oceny Starfielda, Diablo IV, Cyberpunka 2077, Spider-Mana 2? Arcydzieła takie, że normalnie nic tylko kopnąć pracę i rodzinę żeby siedzieć i grać. A jak się wspaniale sprzedało Modern Warfare 3 to jest dopiero uczciwa, dobrze wyceniona gierka.
Fajnie mają w tej branży jak się masa tłumoków rzuca do kupowania pre-orderów wersji cyfrowych na długo przed premierą po zaprezentowaniu tytułów gier na czarnym tle. Często płacisz za usługi/ produkty na długo przed otrzymaniem go do rąk? No pewnie nie ale w tej branży gierkova jest to standard, że ledwo wyburkniesz tytuł na prezentacji a pajace już wsiadają na swoje cyfrowe monocykle i jadą płacić za coś co pobiorą sobie za rok czy dwa.
Jeszcze piszesz o patrzeniu na jedną stronę medalu :kekw: a ty niby widzisz ile? I na sam koniec powtarzasz zabieg z początku gdzie na siłę wrzucasz mnie do bycia fanem tych ludzi. No brawo Misiu super jesteś. Najlepiej być szarym zwyklakiem i bronić wielkich korporacji własnym ciałem. Ma to sens, wielkie korporacje będą ci wdzięczne, opłaci ci się. Serio zaufaj mi, musisz kupować, chwalić i powtarzać proces, im więcej was będzie to gierki będą jeszcze lepsze.
Zmień trochę ton chłopie i przestań wpychać ludziom rzeczy, których nie mówili bo ładni chłopcy tak nie robią, brzydkie to jest.
images.jpg.6adc9a2ae50bc0c2977d8e6c1998bad4.jpg



 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Square napisał:

Nie spodziewałem się, że gra będzie tak duża. Mam 23h na liczniku, postęp pokazuje 60% i właśnie kolejne miejscówki się odblokowały :obama: Dobre rozpoczęcie roku.

Jest duża prawie jak hollow knight. Sam skończyłem w 16h przy 62% progresu.

 

Jest to też jedna z lepszych metroidvani aaa, stawiam obok ori i metroid dreada.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Skończyłem wczoraj, wbijając jednocześnie platynę. Nie spodziewałem się dostać tak dobrej i rozbudowanej gry. Nawet ta sterylna grafa nie wkurzała w późniejszych etapach, które prezentują się lepiej. Fajny system walki i talizmanów, miejscami wymagające starcia i sekcje platformowe, ale nic przegiętego. Mocne rozpoczęcie roku, polecam jak ktoś się zastanawia.

Zabrakło mi chyba 5 rzeczy do 100%.

18d57a1ecd179-screenshotUrl.jpg?ex=65caa

  • Plusik 3
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Szermac napisał:

Ponoć sprzedało się tylko 300 tys. kopii :whyyy:

Sprzedało, bo reszta leci na Ubisoft+. 

 

Jeżei to ten news, to 300k to grało, a nie kupiło, a to już raczej tak słabiutko bym powiedział

 

https://gamingbolt.com/prince-of-persia-the-lost-crown-has-hit-just-300000-players-avatar-frontiers-of-pandora-at-1-9-million-rumour  

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...