Skocz do zawartości

Prince of Persia The Lost Crown


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry przekaz leci od 2 waszych idolów :xd:



Odrazu zaznaczam że się nie zgadzam z tą ludologiczna gadką, każdy robi ze swoją kasą co chcę, może sobie nawet w kominku palić.
Essa widzowie.

A gra jak gra, zwykła, dobra, poprawna, no ale wiadomo że trzeba sztucznie hajp zbudować.
W każdym msc mamy wysyp gier roku.... dopóki hajp nie opadnie i trzeźwym okiem nie spojrzymy na gierkę.


Wysłane z mojego Pixel 6 przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj zacząłem grać, odkryłem narazie 30% mapy. Miejmy to za sobą - ta gra to jedna z najlepszych metroidvani w jakie grałem, spokojnie stawiam obok ori, dreada czy castlevani aria/dawn of sorrow.

 

Technicznie ma trochę bugów, zawiesiły mi się menusy podczas samouczka gdy dostałem mapę albo kamera po rozmowie z npc się nie oddaliła i nie mogłem wyjśc z rozmowy no i zanikają efekty dźwiękowe.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Kolos28 napisał:

A jest jakiś loot w grze, jak nowe ostrza, zbroje itp?

Nie ma lootu. Są dwa rodzaje waluty i można kupować upgrade broni, ilość strzał, siłę czy ilość leczenia, sloty na amulety czy same amulety i wiele innych pierdół czy znajdziek jak np skórki na postać.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Nie rozpieszczajcie tak tego Ubisoftu. Nic grze nie ujmując, nie ma w niej nic niezwykłego. Oni powinni to sklepać po godzinach po pracy przy ambitnej grze, dla rozrywki i podniesienia umiejętności koderskich. A tak wychodzi jakby nie wiem jak wiekopomne dzieło wypluli i ile się przy tym nie wyspali. O milionach monet nie wspominając. 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, addhoc napisał:

Nie rozpieszczajcie tak tego Ubisoftu. Nic grze nie ujmując, nie ma w niej nic niezwykłego. Oni powinni to sklepać po godzinach po pracy przy ambitnej grze, dla rozrywki i podniesienia umiejętności koderskich. A tak wychodzi jakby nie wiem jak wiekopomne dzieło wypluli i ile się przy tym nie wyspali. O milionach monet nie wspominając. 

Skoro wydali dobrą gierkę to zbierają pochwały. Jak wydadzą kolejnego Asasyna albo Far Cry w innej skórce z pierdylionem time savers i gównianymi mikrotransakcjami to zbiorą baty. Z mojej strony masz taką deklarację, ale jesteśmy teraz na tym punkcie skali, w którym będę chwalić PoPa bo jest zwyczajnie świetną giereczką, za innych nie odpowiadam.

  • This 2
Odnośnik do komentarza

Ja napisałem coś podobnego co bzduras w odpowiedzi na ten post ale ktoś mi usnął. 

 

No nie wiem, ubi ostatnio przecież różnorodnie. Assasin Mirage, Avatar, PoPik, crew motorfest zaraz gra o piratach. M$ i Sony chcieliby taki line up.

 

Walka w tym popie jest mega przyjemna, podcinki, launchery, input delaye, cancelowanie strzałami z łuku niczym shuriken cancele w ninja gaiden, supery, finiszery, parry, dodge. Wszystko po godzinie grania intuicyjne, płynne przyjemne i niewymuszone.

 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Daffy napisał:

Jezu coś co poniektórzy mają odklejke że jak nie ma grafy jak z exow sonki to powinna kosztować pół ceny bo to tak naprawdę prawie indyk 2d xddd

U ludologa pod filmikiem jadącym po tej grze ktoś mi zaczął się mądrzyć, że 250zł to się daje tylko za Baldur's Gate 3, a reszta gier zero pracy wymaga xd

Odnośnik do komentarza

Tutaj też masz opinie że to bez trudu powinni zrobić po godzinach na luzie dla rozrywki bo tak się prezentuje, w przerwie na kawę przy pracach nad grą ambitną czyli pewnie taką z grafiką jak tysięczny far cry lub klon far cry

 

A to jeszcze kuvva 2d, jak w Mario z lat80, tfuuu, czekam aż będzie w cenie harnasia 

  • Lubię! 1
  • This 2
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Schranz1985 napisał:

Dobry przekaz leci od 2 waszych idolów

Idolów to ja już nie mam od dawna a ci z mojego nastoletniego okresu okazują się debilami przykładowo: Roger Waters :sadkek:
Tych dwóch z filmiku może nie są moimi idolami ale na pewno są potrzebni i robią dobrą robotę. W świecie gdzie każda gierka jest praktycznie arcydziełem, recenzje to żart mało kto potrafi dobrze ważyć oceny gier a my sami gracze co chwila kupujemy GOTY, kamienie milowe, dyszki itd. Ja sam nie miałbym problemu sięgać po gierki z ocenami poniżej 8 bo tak naprawdę gramy w takie cały czas tylko są schowane pod płaszczykiem ,,mi się dobrze gralo 9/10''  nie ma portali, redakcji, prasy, która w sposób uczciwy oceni tytuł takim jaki jest bo wydawca się obrazi a gracz-debil nie kupi.
Potrzeba nam ludzi w mediach, którzy głośno pokrzyczą, że jedna czy druga gra to gówno a kupowanie wersji deluxe to frajerstwo. Bo nam się te całe giereczkowo za bardzo rozbestwiło.

 

12 godzin temu, Schranz1985 napisał:

Odrazu zaznaczam że się nie zgadzam z tą ludologiczna gadką, każdy robi ze swoją kasą co chcę, może sobie nawet w kominku palić.

każdy robi co chce jeden pali hajsem w kominku a drugi nazwie go kretynem :dunno:
Stoję za tymi ludologami choć mało interesuje mnie oglądanie takich ,,dram z wydawcami'' to uważam, że jazda z giereczkowem jest słuszna i trzeba to mocno jeb@( mimo, że na dwóch narzekających znajdą się 4 portale, 2 recenzje na YT i poemat pochwał w gazetce, że mi się podoba, super klimacik, fajnie to wygląda 10/10 kandydat do gry roku! Zresztą... Czy tylko ja mam wątpliwości, że cokolwiek by nie wyszło musi być takie zajebiście idealne?
Myślę też, że każdy się tutaj ze mną zgodzi, że lepiej jest poczytać temat o gierce na forumku i wrażenia graczy niż czytać jakieś wypociny na portalach czy w prasie.


Wysłano z klawiatury na komputerze gdy po lewej jej stronie na blacie biurka leży Pixel 7

Edytowane przez Krzysztof93
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Krzysztof93 napisał:

Wysłano z klawiatury na komputerze gdy po lewej jej stronie na blacie biurka leży Pixel 7

Całkiem nieźle, ale zapomniałeś o jednym.

Najważniejsze jest stawianie entera po każdym zdaniu.

Bez tego niestety nie osiągniesz tego mistycznego chłodu.

Do reszty posta się nie odniosę, żeby nie generować generałowi z wąsem i odklejonemu lektorowi fejmu w internetach.

 

Wysłano z cieplutkiej deski klozetowej przy opróżnianiu balastu z mojego kozak kurde smartfona, którego model nikogo włącznie ze mną nie obchodzi

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

U mnie niestety czasu na granie w tygodniu nie ma tyle, ile bym sobie życzył. Księcia jednak włączam kiedy mogę i tak pewnie z 7-8h sobie uzbierałem od poniedziałku (Ubisoft Connect nie pokazuje takich danych niestety). Ocenowo na razie się wstrzymam bo gry nie ukończyłem, ale na ten moment ta dziewiąteczka wydaje się być uczciwa. Gra się bardzo dobrze, gierka angażuje, jest wymagająca (niektóre platformingowo-zagadkowe sekcje potrafią dać popalić), brzmi i wygląda bardzo dobrze. Jedynie historyjka jest jaka jest i stanowi raczej tylko pretekst dla reszty rozgrywki. Poza tym nie mam za bardzo do czego się doczepić.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Daffy napisał:

Tutaj też masz opinie że to bez trudu powinni zrobić po godzinach na luzie dla rozrywki bo tak się prezentuje, w przerwie na kawę przy pracach nad grą ambitną czyli pewnie taką z grafiką jak tysięczny far cry lub klon far cry

 

A to jeszcze kuvva 2d, jak w Mario z lat80, tfuuu, czekam aż będzie w cenie harnasia 

Chyba delikatnie straciłeś kontakt z rzeczywistością bo gdybyś nadal miał wiedziałbyś, że AC:Mirage tej samej firmy kosztował ich zapewne więcej pracy i pieniędzy ale był zdecydowanie krótszą przygodą co nie przeszkodziło im sprzedawać gierki za ok 200 zł. Chwalony gest. 
Tu robi się legendę nie wiadomo jakiej gry i tych „4 lat pracy”.
Jeśli tam tacy specjaliści pracują to te Far Craye nie zmienią się przez najbliższe 20 lat. 
Avatar graficznie im wyszedł i musieli się wysilić bo specyficzne i unikatowe środowisko i nie dało się tego od tak skopiować z innych gier. 


 

 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, addhoc napisał:

Chyba delikatnie straciłeś kontakt z rzeczywistością bo gdybyś nadal miał wiedziałbyś, że AC:Mirage tej samej firmy kosztował ich zapewne więcej pracy i pieniędzy ale był zdecydowanie krótszą przygodą co nie przeszkodziło im sprzedawać gierki za ok 200 zł. Chwalony gest. 


Tak, bo wycięcie kawałka mapy i przeniesienie assetów z AC Origins to na pewno był ogromny wysiłek i lata wytężonej roboty :reggie:

Odnośnik do komentarza

Ukończone. Story w sensie, zbierał wszystkiego raczej nie będę, chociaż zostało niewiele. Może jak jakieś DLC się pojawi kiedyś to wrócę. Dobra metroidvańka, czy najlepsza ? Nie sądzę. Odtwórcza, ale fajna historyjka,, chociaż całe lore nie jakieś super i świat nie jest zbyt bogaty. Super platformowanie, momentami aż za xD Księciu jest jak zefirek, preferuje bardziej "ciężkie" postacie w tym gatunku. Tutaj mocno czuć Raymanem O/L. Bossowie jak na metroidvanie imo średni. Walka zajebiaszcza, można cuda wyprawiać. Dodatkowe moce do podróżowania też fajnie pomyślane. No i łamigłówki z ich użyciem też. Zdarzyło się parę bugów, szczególnie w momentach szybkiej walki i zapierdalania. Potrafiłem wyłączyć hitboxy przeciwników, albo swoje xD  Ogólnie nie znalazłem w niej nic co by czyniło ją wyjątkową Metroidvanią. Mocne 7,5/10. Jak ktoś głodny gatunku to polecam! 

Edytowane przez Szermac
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj zacząłem i wleciało 5h. Na hardzie trzeba uważać, bo szybko życie schodzi, ale po zebraniu kilku ulepszeń jest bardzo spoko.

Miałem jednego buga, przez którego kilkadziesiąt minut latałem po lesie tam i z powrotem szukając sposobu powrotu do cytadeli. Dopiero po wyjściu do menu głównego

Spoiler

kwiatek zaczął działać.

 

Jedyne do czego bym się doczepił to grafa, która jak pisałem po ograniu dema jest bardzo sterylna. Szkoda, że postacie nie wyglądają jak przy rozmowach, bo to najbardziej odstaje. Cała reszta super, z systemem walki na czele.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...