Skocz do zawartości

PSX Extreme 311


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, LeifErikson napisał:

 

Szczerze mówiąc ja sobie założyłem max 50 zeta za sztukę, a licytacja już jest na poziomie 400 za komplet, ale nie przypuszczam, żeby było wielu wariatów chcących wyłożyć aż takie hajsiwo. 

Zobaczę co z tego wyjdzie, może się sprzeda za taką cenę jaką sobie zaśpiewałem. :cebula:

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, LeifErikson napisał:

Papier faktycznie taki sobie, ale wydaje mi się, że CDA ma podobny (nie licząc okładki, która tam jest lepsza). No i taki matowy/szorstki papier jest dość powszechny teraz, o ile dobrze kojarzę, bo te wspomniane Focusy, jakieś Światy Wiedzy, National Geographic chyba też mają coś w tym stylu. 

No, ale też są tak pofalowane strony od farby w CDA? Sam papier mi nie przeszkadza, problem jest w tym przesiąknięciu farbą, czego w Focus Historia nie było.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, LeifErikson said:

Chyba mniej tam jest pofalowany, ale na niektórych stronach wydaje mi się, że też taki efekt widziałem. Może to kwestia ustawień drukarki? :D Zresztą skoro Łapusz pisał, że w kolejnym numerze już będzie inny papier, to chyba nie ma o czym gadać za bardzo. 

 

A za kwartał nowa drukarnia :kaz:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Czołem Gromado,

 

Właśnie dostałem najnowszy numer. Zanim go poczytam to jeszcze przynajmniej Pegasus Extreme skończę.

Natomiast chciałem dodać coś od siebie w sprawie papieru:

  1. Druk pachnie jak "Dinozaury" z dawnych lat - jest spoko
  2. Papier świetny - uwielbiam wpierw zwilgotniały, a następnie wysuszony (zero sarkazmu) - kiedyś przez przypdek zmoczyłem Gamestara mini i potem pięknie szeleścił przy czytaniu :D 
  3. (Znów bez sarkazmu, czy innych temu podobnych wynalazków) Naprawdę to chciałbym byśmy dążyli (może tak w pół drogi) do papieru typu "codziennik". Naprawdę odczuwam większą przyjemność, kiedy dotykam takiego nośnika (tik ze smyraniem kciukiem included :D)

Kącik Animców na pewno mnie zainteresuje. Byle tylko nie zachęcano nikogo do oglądania fabularnego śmiecia pod tytułem "Neon Genesis Evangelion" - to powinno być zakazane dla zdołowanych nastolatków (kreska z tego co pamiętam zacna, ale groteska też niepotrzebna).

 

Dobrze, że nie zmniejszacie liczby stron - już i tak coraz mniej do czytania na rynku. Felietony bywają najciekawszym elementem pisma. Lecz jeśli miałoby to pomóc utrzymać Szmatławca na rynku, to nawet redukcję kartek bym przeżył.

 

Co do kontrastu tekstu (nawet Roger wspomina o wzroku w Hyde Parku [też bym się nie odważył na taką ingerencję, chyba że groziła by mi ślepota]) - jest dobrze: 99% pisma nie ma teł zlewających się z tekstem.

 

A! - byłbym zapomniał o okładce: Świetna - dobrze, że matowa - łatwiej docenić kunszt rysownika. No i właśnie - mam nadzieję, że częściej pojawią się "rysowane" materiały na pierwszej stronie :)

 

PS2 Extreme spoko, ale gdzie jest DC Extreme(przypominam za moim listem konkursowym, że kupiłbym wszystkie warianty okładki)? (No niech by było nawet N64 Extreme) ;)  Czyżbyście chcieli nabrać sił przy mniej dramatycznym temacie, jakim jest PS2?

 

Ogólnie bardzo dobrze, tylko proszę pamiętajcie aby nie psuć kontrastu (naprawdę czerń i biel dobrze się uzupełniają - nie trzeba kombinować) i błagam Was: nie zmniejszajcie czcionek (czytam Pegasus Extreme i momentami jest trudno).

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

- Jak zatrzymać polską husarię?
- Wyłączyć karuzelę!

Dopiero dorwałem Szmatę, później może coś więcej napiszę więcej (nie narzekajcie na papier, problem nie leży w papierze, ale w marnej technologii, pewnie przestarzałej mocno, którą używa drukarnia; papier w TerazRocku jest dwa razy gorszy, ale nic się nie zlewa i nie karbuje). Póki co zerknąłem tylko na Retroreckę. Dobry tekst! Piechota jest zdecydowanie moim ulubionym, obecnym autorem Szmaty.
"Inferno" to skaza na serii? Raczej przeciętna gra. Chyba Illumination z 2015 nie widziałeś? Po piętnastu minutach obcowania z tą iluminacją-abominacją masz ochotę strzelić sobie w łeb z łuku.

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.07.2023 o 21:37, bonesure napisał:

 

Kącik Animców na pewno mnie zainteresuje. Byle tylko nie zachęcano nikogo do oglądania fabularnego śmiecia pod tytułem "Neon Genesis Evangelion" - to powinno być zakazane dla zdołowanych nastolatków (kreska z tego co pamiętam zacna, ale groteska też niepotrzebna).

Jak napisałem we wstępie, raczej rzeczy okołogrowe. W kolejnym numerze będzie coś nowego/starego ;) Love & peace ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 29.07.2023 o 12:06, Pix napisał:

Ależ piękna seria tekstów w tym numerze, jeden po drugim. Cannon Fodder od Adamusa, Rolki od Rogera, Rule of Rose od Piechoty i Demo 1 od Dżuja. Cudowne 20 (!) stron, wielkie dzięki Panowie!:banderas:

I miałeś rację @Piechota, że jeszcze przed skończeniem Twojego tekstu postawię ograć Rządy Róży ;)


Emulatorek? xD (na Steam Decku PS2 działa wzor-co-wo!)

W dniu 29.07.2023 o 16:49, Grif napisał:

Póki co zerknąłem tylko na Retroreckę. Dobry tekst! Piechota jest zdecydowanie moim ulubionym, obecnym autorem Szmaty.
"Inferno" to skaza na serii? Raczej przeciętna gra. Chyba Illumination z 2015 nie widziałeś? Po piętnastu minutach obcowania z tą iluminacją-abominacją masz ochotę strzelić sobie w łeb z łuku.


To bardzo mocne słowa, zatem dziękuję. Rule of Rose zajęło tyle czasu, że zamiast do 310, trafiło dopiero do tego nowego numeru. Ale ani ja, ani Roger (przynajmniej tak twierdził) nie żałujemy. I tak, rzeczywiście nie znam Illumination :O

Edytowane przez Piechota
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, LeifErikson napisał:

Odnośnie odpowiedzi na pytanie z Hyde Parku panie @Piechota, 280 godzin w Driveclubie to chyba nie była pojedyncza sesja? :D Bo w pytaniu jak rozumiem chodziło o najdłuższą posiadówę ciągiem i reszta zgredzioli tak się do tego pytania odniosła. Chyba że nie doceniam zamiłowania i to faktycznie było ponad 10 dni? :D


To nie tak! Roger mi na szybko na messku robił przypominajkę o Hyde Parku, ja byłem na pierwszym z wakacyjnych wyjazdów (obecnie siedzę w totalnie głuszy w Beskidzie Sądeckim <3), i tam to pytanie napisał jakoś w stylu „w którą grę grałeś najwiecej?”. Zatem nieporozumionko. Odpowiadając na WŁAŚCIWE pytanie: 12 godzin ciągiem w Tekkena 4 i dwie czy trzy inne gry, ktore dostałem wraz z pierwszym ekipowym PS2, albo The Phantom Pain - 40 godzin w premierowy weekend ^^

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...