Skocz do zawartości

PSX Extreme 311


Rekomendowane odpowiedzi

Ja już odpadam. Wolę już kupić kwartalnik cdaction za 35zl. Wyjdzie taniej. Poza tym ma prawie 170 stron. W tym czasie na psx extreme musiałbym wydać 75 zł. Dodatkowo można kupić cdaction w postaci audiobooka. Zamiast czytać mogę słuchać o tym co jest w piśmie. Możliwość wyboru zawsze jest dobra.

Edytowane przez Piotr_z_Pionek
  • Haha 1
  • beka z typa 6
Odnośnik do komentarza

Zerkam na allegro, a tam mi się wyświetla nowy numer ... po 25 (bez grosza).

Ups. Ja już jestem o pięć numerów w plecy, bo zwyczajnie nie mam chęci (zaraz wytłumaczę) przysiadać do tego pisma, a tu jeszcze podwyżka ?

Zerkam więc na forum, żeby sprawdzić uzasadnienie i co na to ludzie.

Łapusz wytłumaczył - ok, przyjmuję argumenty. Osobiście jednak wolałbym opcję mniej stron i stara cena, bo już i tak sporo artykułów jest pchane "na siłę". Wiadomo, nie każdemu da się dogodzić z tematami, ale PE już tak daleko odjechał od treści konsolowej, że ja niektóre strony po prostu już przerzucam, jeśli "lead" mnie nie wciągnie.  

Najbardziej do czytania zniechęciła mnie w ostatnich latach nieczytelność. Każde pismo, o czym by nie było, powinno być przyjazne dla oczu, a ja Szmatławca wyciągam do czytania w trakcie 12 minutowych przejazdów koleją. O ile za dnia nie jest najgorzej, tak przy nocnych trasach i słabym świetle jest masakra, bo PE potrafi uszczęśliwić czytelnika nie tylko drobną czcionką, ale szarą drobną czcionką na ciemnym tle. Dla moich oczu masakra. A druga sprawa to pstrokaty styl graficzny ("ubogacony" w klamry/paski/paseczki, prostokąciki i"nekrologi" w oceniaczkach) stworzony i oszablonowany przez Romana, a utwierdzony przez kolejnych naczelnych, którzy nawet nie podjęli się zabrać głosu na temat (w temacie jaki utworzyłem).

Zatem z radością i nadzieją na lepsze przyjmuję ustąpienie miejsca przez Romana nowemu grafikowi. Żegnam ozięble, jak mawiał mój przełożony. A nowemu życzę jak najlepiej, a także by słowo "kreatywny" nie skończyło się na pierwszym numerze. Jak ujrzę całość, to zobaczę co tam namłodził ;-)

Edytowane przez macGyver
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
46 minut temu, łom napisał:

PDFa można pobrać, ma 60MB więc brakuje trochę jakości na obrazkach.

Nie jestem pewien czy byłem adresatem tej porady, ale:

- pdf nie jest darmowy ; kupuję numery pojedynczo

- nie po to kupuję papierowe wydanie, żeby potem korzystać z wydania elektronicznego

- lubię czytać z papieru i trzymać gazetę/ książkę w rękach ; jest co na półce postawić (chociaż wszystkie numery PE to jest konkretny stos ;) )

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, macGyver napisał:

Zerkam więc na forum, żeby sprawdzić uzasadnienie i co na to ludzie.

Łapusz wytłumaczył - ok, przyjmuję argumenty. Osobiście jednak wolałbym opcję mniej stron i stara cena

Daje sobie łapę uciąć, że kwestią miesięcy jest uszczuplenie pisma przy nowej cenie :D Pelikany zniosą wszystko bo dalej myślą, że pismo wydawane jest charytatywnie i wszyscy do tego dokładają.

Dobrze chociaż, że po kilku latach się ogarnęli i zmienili grafika, teraz to jakoś wygląda. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, number_nine napisał:

Pelikany zniosą wszystko bo dalej myślą, że pismo wydawane jest charytatywnie i wszyscy do tego dokładają.

Ale gdzie ty masz takich? Raczej ci co będą kupować dalej rozumieją wzrost kosztów, no i to że ktoś chce na tym zarobić

Ci co myślą że ktoś to robi charytatywnie, to raczej chcieliby żeby pismo dalej było po 14.99 jak kilka lat temu a wydanie równowartości dwóch dobrych piw na miesiąc za gazetę zrujnuje im budżet

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, number_nine napisał:

Daje sobie łapę uciąć, że kwestią miesięcy jest uszczuplenie pisma przy nowej cenie :D Pelikany zniosą wszystko bo dalej myślą, że pismo wydawane jest charytatywnie i wszyscy do tego dokładają.

Dobrze chociaż, że po kilku latach się ogarnęli i zmienili grafika, teraz to jakoś wygląda. 


No jest to możliwe, mamy dalej dwucyfrową inflację. 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy jest sens porównywać do pism motoryzacyjnych, ale:

Classicauto- 30zł za 100str (rok temu ok 20zl), F1Racing- 25zł za 84str, Evo Magazine- 30zł za 156str. I jakoś im się to kręci.

Jeśli lwią część pochłania też dystrybucja do kiosków, to PSXowi może kiedyś zostać tylko wydawanie  wysyłkowe. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Żeby było to jasne, ja nie miałbym nic przeciwko podnoszeniu cen gdyby za tym szło podniesienie jakości usługi. A za to dostajemy wieczne dymanie z prenumeratą, szukaniem pisma w dziwnych miejscach itd. No i jak coś jest nie tak, to zawsze argumenty od redakcji typu "to nie my, to oni". Biorąc pod uwagę powyższe, dla mnie psxe w tym momencie nie jest wart swojej ceny.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, snejk04 napisał:

Ale gdzie ty masz takich? Raczej ci co będą kupować dalej rozumieją wzrost kosztów, no i to że ktoś chce na tym zarobić

Ci co myślą że ktoś to robi charytatywnie, to raczej chcieliby żeby pismo dalej było po 14.99 jak kilka lat temu a wydanie równowartości dwóch dobrych piw na miesiąc za gazetę zrujnuje im budżet

14.90 to zaczęło kosztować dopiero na początku zeszłego roku i jakoś tak do lipca chyba było. Ale mniejsza o to. Patrząc na to że co pół roku cena idzie w górę, to pewnie w przyszłym granica 30 pln zostanie przekroczona.

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, PiotrekP napisał:

Jeśli lwią część pochłania też dystrybucja do kiosków, to PSXowi może kiedyś zostać tylko wydawanie  wysyłkowe. 

 

Nie wiem czy to byłaby w ogóle opcja, bo z tego co kiedyś wspominał Roger, o ile dobrze pamiętam, wydawcom zależy między innymi na ekspozycji ich okładek w galeriach, salonach prasowych itp. Przy wysyłkowym trybie ten aspekt by odpadł, co zapewne zmniejszyłoby atrakcyjność okładki i kasy z tego. 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Butt napisał:

A jak z dostępnością w kioskach? Kupował ktoś dzisiaj? Bo w ostatnich miesiącach było fatalnie u mnie w mieście, zawsze trzeba było czekać kilka dni. Nie wiem czy jest sens w ogóle iść.

W Kolporterze był rano już. 

 

 

Co do cen to przypomnę, że w w styczniu kolejne podwyżki. I to największe, więc dopiero zacznie się fala upadków. Dobrze że po drodze wybory i będzie można zatrzymać tą fale inflacji 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...