Skocz do zawartości

PSX Extreme 311


Rekomendowane odpowiedzi

Widzę pierwsze przychylne opinie. Takoż i ja wybrałem się po nowy numer do empiku (btw: patrząc jak się wysypały kioski, to rozumiem problem jaki mają ludzie z nabyciem pisma w okolicy). No, jest na regale. Sięgam i przeglądam na szybko i ... Zaraz, zaraz - tak się zastanawiam - czy są jakieś dwie edycje (jak z okładkami onegdaj bywało) - jedna ostatnia po Romanie, a druga po nowym grafiku ? Przecież to te same, utarte latami przez Romana szablony makiety ! Gdzie ten nowy lifting layoutu, o którym wspomina Łapusz we wstępniaku ?

Po raz kolejny jestem zawiedziony i czuję się oszukany. Łudzę się, że "nowy" jeszcze nie miał czasu na rewolucje, a w następnym numerze dopiero pokaże co potrafi zrobić sam. Tylko się obawiam jednego: że dostał od Rogera prikaz w stylu:

- Dobra, młody. Może masz ambicje, ale nie kombinuj i makieta zostaje po staremu. Kapisci ?

Roger, proszę Cię, napisz, że tak nie było.

:-|

 

A przy okazji wizyty po PE obejrzałem sobie na szybko dwa wydania zagraniczne: The big book of Nintendo - po 99.90, a także Edge - po 64.90. Nie sprawdziłem ilości stron, ale chyba podobnie jak Szmatławiec.

(Takie spostrzeżenie odnośnie Edge'a - to zapewne z niego Roman czerpał i podniósł do potęgi⁵ inspiracje "paseczkowe".)

 

Kontynuując - czy zatem 25 zyli to dużo ? Wolałbym jednak 100 stron za 20. Chociaż jak widzę, już są chętni płacić po 30 ;-)

Generalnie sprawa ceny sięga jeszcze czasów PE vs N+, gdy Gulash zagadał do Ściery, że trzeba by podnieść ceny, bo tak dalej to cienko z tym biznesem będzie. Ściera chyba nie powiedział ani tak, ani nie, ale następny numer N+ podrożało, a PE poszło w zaparte (żeby wykończyć cenowo ?) i zostało przy starej cenie. A już dawno trzeba było podnieść do 15, a nie kombinować jak koń pod górę, by zostać w dyszce. Potem przyszły problemy z odzyskaniem kasy od Ruchu, spadek czytelnictwa i pismo stanęło na krawędzi. Teraz mamy co mamy - ratowanie się patronitem i kolejne podwyżki. A jak patrzę o ile i jak szybko podrożało PE, to tak sobie myślę, że do prenumeratorów (po starej cenie) to już chyba dopłaca wydawca.

 

No i na koniec: niektórzy bardzo wierzą, że Roger uratuje Szmatławca, tylko niech weźmie to pod swoje stery od Łapusza (swoją drogą - swobodne wyzywanie go tutaj od pijaków - delikatnie ujmując - to przegięcie). Macie wielką wiarę, naprawdę wielką.

 

 

Edytowane przez macGyver
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
49 minut temu, macGyver napisał:

Przecież to te same, utarte latami przez Romana szablony makiety ! Gdzie ten nowy lifting layoutu, o którym wspomina Łapusz we wstępniaku. 

takie same mam odczucia, te same kolory nawet hyde park, niusy... ramki wszedzie tak jak byly moze w artykulach inaczej to wyglada, ale tam nie bylo jakiegos szablonu

Odnośnik do komentarza

@Roger

 

Co to za reklama na 49 stronie? Tak to miało wyglądać? W sensie, to nawet nie reklama a okładka PlayStation 2 Extreme. Jest nawet barkod i cena. Jakiś błąd w druku i zamiast reklamy poszła okładka?

 

Kiedy premiera?

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

Ja już mam, przewertowałem całość i przeczytałem art o demkach. Dżujo to taka trochę "cicha woda" w ekipie PE, bo mam wrażenie, że nie jest często wymieniany w kontekście pochwał za teksty (może też ze względu na ich ilość), a w sumie zawsze trzymają wysoki poziom i dotyczą interesujących (mnie w każdym razie) tematów.

Kącik anime: cóż, nie jestem targetem, jak dla mnie co ciekawsze propozycje mogłyby po prostu trafiać do Regionu Filmowego, ale w sumie nie mam nic przeciwko, tym bardziej, że miejsca mamy teraz dużo.

 

Tu płynnie przejdę do "wydarzeń" organizacyjnych tego numeru, czyli zmiany ceny, drukarni i grafika/layoutu. Tego ostatniego na razie jakoś mocno nie dostrzegłem w praktyce (może poza niezbyt ładnie prezentującym się dzieleniem mniejszych recek na jednej stronie, ot po jednej stronie jest jeden kolor tła, a po drugiej drugi), ale życzę mu powodzenia i liczę na zmiany na plus i zaangażowanie w temat, bo ostatnimi laty bywało momentami słabo (czego powody poniekąd były tutaj już wyjaśnione). Drukarnia: cóż, wygląda na to, że i tak nie ma w czym przebierać i trzeba brać co jest, ja jako czytelnik mogę tylko napisać, że jakość papieru jest średnia (cały numer, oprócz okładek, sprawia wrażenie, jakby wysechł po wcześniejszym zawilgoceniu), grafiki są na nim troszkę rozmyte, no i sama okładka też stała się matowa, do czego trzeba się będzie przyzwyczaić, za to zapach na plus xD.

 

Natomiast co do ceny, to oczywiście nie jest to deal breaker, przez który przestanę/rozważam przestanie kupowania pisma, ale nie ma co też wpadać w drugą skrajność i udawać, że nie ma tematu, bo "jesteśmy dorośli i PE może kosztować nawet 50 zł, byle dalej wychodziło i trzymało poziom". No nie, koniec końców to produkt i biznes, o czym dobrze wie wydawca, a my jesteśmy odbiorcą/klientem. To już któraś podwyżka z kolei i o ile całkowicie rozumiem  powody rynkowe/ekonomiczne, tak nie przekonuje mnie (również za sprawą całokształtu osoby autora tych wyjaśnień) rzekomy wybór między mniejszą ceną przy 100 stronach, a podwyższeniem jej i zachowaniem większej liczby tychże. Jeśli faktycznie tak miało być (moim skromnym zdaniem klamka i tak zapadła, a liczba stron to po prostu miły bonus-uzasadnienie), to dlaczego nie zasięgnąć wcześniej opinii czytelników? Osobiście widzę plusy obu "rozwiązań", ale nie ukrywam, że ilość interesujących mnie treści w danym numerze PE się waha i czasami czytam wszystko/prawie wszystko od deski do deski, a czasami skipuję/czytam od niechcenia nawet kilka artykułów. Normalne: każdemu nie dogodzisz, ale chodzi mi o to, że nie zawsze więcej=lepiej i jakbym miał wybierać, stanęłoby na opcji "100 stron za 2 dyszki".

 

Poza tym: zapowiada się sporo ciekawych tekstów, no i wpadła "zapowiedź" PS2 Extreme.

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Prenumerata w skrzynce :whatuh: To chyba jakiś rekord świata...

Ostatni numer jaki miałem w ręce to 305. Nie wiem kiedy się to zmieniło, ale okładka jest okropna w dotyku, na dodatek bok krzywo "połamany" i opis numeru z boku najeżdża na dolną okładkę. Niby nic takiego, ale akurat mam poukładane numery bokiem, żeby w razie czego znaleźć odpowiedni numer.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, K.Adamus napisał:

OFFTOP!

Koledzy i koleżanki z forum! 13 lipca urodziła mi się córka (co teasowalem w Szmatlawcu jakis czas temu).

 

Jest dowodem na to, że poza graniem i pisaniemi malem tez czas na inne rzeczy ;) przez jakiś czas może mnie być nieco mniej na łamach (choc bede walczyl, zeby co miesiac cos naskrobac po nocach, wiec badzcie laskawi jesli chodzi o okazjonalne literowki ;)

 

 

Achievement unlocked :-D

Congratulations :-)

 

PS Nie kontynuowałbym offtopu (bo generalnie szanuję zasadę pisania w temacie), ale skorzystam z okazji i zapytam: jak się obsługuje te ikonki pod postami, tj. strzałki itd. Klikam, przytrzymuję - nic nie działa.

Odnośnik do komentarza

Przyszła prenumerata i niestety ale jakość papieru mocno spadła. Wiadomo, że oszczędzamy aby przetrwać, ale jest to duży krok w strone Twojego Imperium.

Odnośnie zawartości muszę pochwalić publicystykę bo porusza sporo interesujących tematów. Postaci Looney Tunes (prawie ogrywaliśmy sheep dog'n wolf w kąciku retro), Cannon Fodder (ostatnio wszędzie o tym czytam ale jedna z gier żyćka, wiec wybaczam) kącik anime/komiksów super sprawa. 

 

Spoiler

Zdjęcie jak papier jest przelany tuszem

IMG_20230721_162255.thumb.jpg.362b5011c55c38a7079974c7ba8ab79d.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, PiotrekP napisał:

Otwieram skrzynkę,  a tam nowy numer. To ci niespodzianka

Też właśnie wróciłem i szok i niedowierzanie, nowy numer przed weekendem. Luźna folia co się chwali, bo tak zawsze jakoś wygięty dziwnie był.

Nie ma daty wysyłki, więc ciekawe czy rzeczywiście poszło w środę dopiero.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...