Skocz do zawartości

PlayStation 2 Extreme


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, MYSZa7 napisał:

Przeglądam te numer i w głowie się nie mieści jaką bibliotekę miało PS2 i jak zapewne nigdy, żadna konsola nie przebije takiej liczby kozackich tytułów.  Najlepsza konsola w historii.

Prawda, choć tytuły z magazynu to i tak raptem niewielki procent całości biblioteki. A przecież nawet pośród tytułów na "7/10" można znaleźć mnóstwo przyjemnych gierek. Ja cicho liczę na drugi numer tego specjala z czasem. Myślę, że dużo fajnych hitów jeszcze by się zmieściło do opisania (Odin Sphere, Ace Combat, Valkyrie Profile: Silmeria, SMT: Lucifer's Call etc.)

 

Dodruk okładki Okami również super sprawa. Prawdę mówiąc bym się w życiu nie spodziewał takiego podejścia. Godne pochwały.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ci co dostaną dodruk pisma z unikatowaą okładką Okami mogą się czuć niczym kupujący unikatowe Porsche 911 GT2 RS, które zatonęły podczas transportu w 2019 roku. 

 

Z tym, że gracze będą mieli swoje 2 unikatowe egzemplarze extreme'a, a ci od porsche - tylko jedno GT2... No i nie będą musieli czekać na nie kilka/kilkanaście miesięcy :cool2:

 

Idea Ahead vs Porsche 1:0

 

https://www.tvp.info/41829090/luksusowe-auta-na-dnie-oceanu-statek-ktory-zatonal-na-atlantyku-wiozl-37-porsche

 

 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza

Po lekturze aż by się chciało wyszperać jakieś zmęczone PS2 i kineskop na OLX i zamknąć się w pokoju na cały weekend, ale wolę sobie nie psuć wspomnień. W część z tych gierek nigdy nie miałem okazji zagrać, bo jechałem na oryginałach a 200 zł na nówkę w tych czasach to był spory piniondz. O przeróbce nie było mowy, bo jak ojciec mi przywiózł z Holandii pierwszą PS2 to potrafiłem co drugi dzień odkurzać półkę, na której stała, a jak wyjeżdżałem na dłużej gdzieś na wakacje to ją pakowałem do kartonu xD O żaden inny sprzęt już później tak nie dbałem.

 

A numer rewelacja, dobór gierek sztos, tylko zamiast DoA2 (który stał głównie cyckami, przecież T5 i Soul Calibur II go pożarły) dałbym recenzję Guilty Gear X2, bo nie było żadnego 2D fighter'a

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 25.11.2023 o 17:51, BRY@N napisał:

No nie za złamanie w nadgarstku (zachciało się łapać obręczy kosza :nosacz3:) dostałem tyle kasy i akurat było żeby kupić używaną PS2.

No człowiekowi w liceum się nie przelewało :frog:

Ja za złamany palec przy grze w kosza w liceum kupiłem używane GC od kolegi z klasy. Do dziś mam i działa jak złoto. Moją pierwszą grą na GC było Resident Evil 4, a drugą Metroid Prime 2 Echoes.

 

Numer dotarł w sobotę do paczkomatu, ale dopiero wczoraj go odebrałem, bo wybrałem paczkomat który znajduje się blisko mojej pracy. Okładka z MGS - wygląda pięknie. Też mi się mega podoba powrót do wyglądu tych okładek z czasów piątej generacji. Prawdziwy wehikuł czasu. Dzisiaj zrobiłem sobie wolny dzień i będzie czytane, a wczoraj na wieczór zaprosiłem kolegę i do późnej nocy graliśmy na PS2. Więc podjarka jest na sto procent. Będzie czytane i grane. 

 

Wiadomo jest, że przy takiej ilości gier jakie były wydane na PS2 nie da się dogodzić każdemu i nie ma co się czepiać, ale troszkę później jednak to zrobię. Też chętnie przytulę drugi numer jeśli kiedyś wyjdzie. Wczoraj przeczytałem jedynie kilka pierwszych stron zanim kolega wpadł, resztę przekartkowałem. Dlatego na chwalenie przyjdzie jeszcze czas, a teraz pora by jak na Polaka przystało pomarudzić.

Nie zawsze trafił do mnie dobór gier, bo dlaczego nie GT4, a GT3? Albo dlaczego nie oba? Po co Mafia, która na PS2 była crapem? To akurat sobie wytłumaczyłem sam tym, że dziwnie by było patrzeć na niemal same oceny 9-10. Idąc dalej - pochwalam wybór pierwszej odsłony Jaka, bo do niej też mam największy sentyment, ale jednak dwie następne odsłony były tak inne, że też bym zobaczył jeszcze jednej odsłony. Ale dalej - Sly pierwszy? Virtua Fighter 4 nie ten z dopiskiem Evolution? Też jak dla mnie za mało publicystyki. Zabrakło jakiegoś artykułu biorącego się za bary z procesorem EE i opisujący dlaczego PS2 miało skomplikowaną architekturę i jak doszło do tego, że jednak wychodziły na tą konsolę gry absolutnie przepiękne. I fajnie by było zobaczyć konsolometr PS2 z oceną 10 na 10. Jako takie ukoronowanie ogólnej kondycji konsoli, oraz jako coś co nieodłącznie kojarzy mi się z PE. Wszystko to jednak jest czepialstwem i bardzo się cieszę z tego co dostałem. Prześlicznie Wam dziękuję. W przedsprzedaży zamówiłem tylko jedną sztukę. Ale teraz w wyższej cenie planuję zamówić jeszcze trzy aby były do kolekcji. Aby też Wam się opłacało wydawać te numery. I proszę Was o takie numery z N64 i GC. Ale nie spuszczajcie z tonu, aby były równie obszernie. Bo tym konsolom też się to należy. I oczywiście pierwszy Xbox, on też powinien swój numer dostać. I pomyślcie o tych konsolometrach, bo jakoś dziwnie mi się bez nich przegląda PE. Jest wrażenie jakby czegoś brakowało. Oraz nagłośnijcie na forumku aby listy pisać do takiego numeru specjalnego. Z prośbą aby pisać o tematach dotyczących tych konsol. Wspominki, albo prośby o pomoc, bo laser przestał działać etc. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Roger napisał:

Ale boje się czy taka mniej medialna część historii PS2 zwróciłaby chociaż koszty druku, redakcji i wysyłki. 

Ja osobiście nigdy nie patrzyłem w tych numerach specjalnych co będzie recenzowane. Nie był to żaden wyznacznik przy zakupie.

Gdyby Łapusz nie dostał bana na wspieram.to, to by mógł zrobić zbiórkę z progiem opłacalności i tyle.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przeczytałem więcej i jeśli chodzi o dobór gierek to jedyne co mi się rzuca w oczy to umieszczenie dwóch gier mocno kojarzonych z GameCubem które właśnie powinny być w GaCek Extreme (jeśli takie coś jest w planach za x lat) a na wolnych stronach dodanie DMC1 (który jest praktycznie tym dla slasherów czym GTA3 dla open-worldów) i może właśnie GG.

Recki które przeczytałem są dobrze napisane ale przy części czuć okulary nostalgii bo np. taki Suikoden V wygląda okropnie (+tragiczny design miejscówek gdzie ctrl+c, ctrl+v leciało na każdym obiekcie) i tylko postacie prezentują jakiś poziom. Czasem takie ewidentne minusy nie zostały wytknięte.

12 minut temu, Roger napisał:

Ale boje się czy taka mniej medialna część historii PS2 zwróciłaby chociaż koszty druku, redakcji i wysyłki. 

Już to pisałem z 5 razy, wysyłajcie przedpremierowe egzemplarze zaprzyjaźnionym jutuberom żeby przynajmniej wspomnieli że coś takiego istnieje bo ludzie bez forumka czy FB ale interesujący się retro nawet nie wiedzą o takich wydaniach.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, łom napisał:

na wolnych stronach dodanie DMC1 (który jest praktycznie tym dla slasherów czym GTA3 dla open-worldów)

Trochę beka, że mam numer z DMC na okładce, a w samym magazynie próżno szukać recenzji jedynki, hehs.

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • This 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Alastor84 napisał:

T5 i SC2 w jaki sposób "pożarły" DOA2? To nadal bardzo dobra bijatyka, a nie głównie "cycki". Tylko trzeba nie mieć klapek na oczach i dostrzegać coś więcej niż bijatyki Namco i cycki.

Popularnością w kraju, DoA2 nie istniało na scenie turniejowej. Nawet na tym forum w kąciku bijatyk nie ma swojego subforum, a pojedyncze tematy o kolejnych częściach mają po kilka postów. I czy ja coś napisałem, że istniały tylko bijatyki od Namco? Przecież wspomniałem o GGX2, które to uważam za najlepszy 2d fighter na PS2

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pisząc o bijatykach od Namco miałem na myśli bijatyki 3D. GG, podobnie jak DOA jest niszową serią. Jednak obie serie prezentują wg mnie bardzo dobry poziom. Niestety DOA ma łatkę "jakiejś tam bijatyki z ładną grafiką i cyckami". Co z tego że w naszym kraju DOA2 nie istniało na scenie turniejowej/nie miało subforum w kąciku bijatyk. To oznacza tylko tyle że u nas seria była niszowa. W cieniu Tekkena (popularność). A nie że słaba/przeciętna.

Odnośnik do komentarza

Pytasz w jaki sposób "pożarły" to ci odpisałem, przecież nie miałem na myśli, że miały genialny system walki w porównaniu do gierki Tecmo, i w ogóle DoA2 było do du.py. Po prostu niewiele osób w to grało, a na turniejach rządziło Namco, to był konkretny wyznacznik popularności. Nawet to niszowe GG miało prężnie działającą scenę we Włocławku. I nie ma co zaklinać rzeczywistości, że te cycki były tam przypadkiem, nie bez powodu zrobili potem gierkę z postaciami z DoA opartą w całości na cyckach.

Odnośnik do komentarza

A propos bijatyk trochę mniej oczywistych, to brakuje mi DB ostatecznego tj. budokai tenkaichi 3. No i szkoda też Red Faction, tak jak oczywiste jest, że nie wrzucicie wszystkich odsłon danej serii do jednego numeru, tak tutaj myślę, że RF powinien się znaleźć(jako wysoko oceniane i przełomowe nowe IP), tym bardziej, że to ex konsolowy i już nie upchacie go do innych speciali.

Kurwa, właśnie do mnie dotarło, że jakby ktoś miał styczność w życiu, tylko z PS2, to w zasadzie mógłby grać od premiery po dzień dzisiejszy i nadal byłoby, co robić. Może same największe killery byłyby odhaczone, ale mniejsze, czy większe perełki nadal można spokojnie łowić.

Odnośnik do komentarza

Jaką ocenę ten DOA2 dostał, że tak przeżywacie jego obecność? ;)

 

No oczywiście, że dobór gier zawsze będzie dyskusyjny. Każdy ze swojego punktu widzenia wymieni mnóstwo gier, które darzy mniejszym bądź większym sentymentem. A ile osób, tyle opinii, nierzadko drastycznie odmiennych. Ja na przykład do dziś uważam FFX za przereklamowany. ;) Ale też wiem, jak znaczącym był tytułem dla wielu posiadaczy PS2 i fanów jRPG.

 

Niech ta dyskusja będzie tylko dowodem na to, że numer drugi jest mile widziany, co by nie powiedzieć wskazany. ;) Materiałów nie zabraknie, zarówno do recenzji, jak i publicystykę.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Roger napisał:

Ja bym bardzo chciał za jakiś czas zrobić PS2 Extreme numer 2, z recenzjami już tych bardziej niszowych gier jak choćby Red Dead Revolver, Smuggler's Run,  Batman Begins, The Matrix: Path of Neo czy Way of the Samurai wraz z kulisami produkcji i mniej znanymi trendami z tamtego okresu. Tu już byłaby większa swoboda twórcza, bo w pierwszym numerze pewne elementy po prostu musiały być. Ale boje się czy taka mniej medialna część historii PS2 zwróciłaby chociaż koszty druku, redakcji i wysyłki. 

Ludzie pragną vol2, do it, Roger! A jeśli chciałbyś jakiś tekst o Frequency i Amplitude do vol2, coś ten, zapraszam na priv :rayos:

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Mi akurat DOA2 nie przeszkadza, bo bardzo lubię serię. Ale mając grę na PS2 i DC stwierdzam, że na DC wygląda lepiej. Ostrzejszy obraz, lepsze AA, ładniejsze tekstury. Oczywiście mam też Ultimate na xboxa i tak zdecydowanie jest najlepiej. Ale sentyment do edycji z DC większy. 

 

Przeczytałem już nieco i muszę przyznać, że same teksty napisane ma bardzo wysokim poziomie. Czyta się z czystą przyjemnością. 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, mcp napisał:

A numer rewelacja, dobór gierek sztos, tylko zamiast DoA2 (który stał głównie cyckami, przecież T5 i Soul Calibur II go pożarły) dałbym recenzję Guilty Gear X2, bo nie było żadnego 2D fighter'a

Także bym dał, ale nie ja dobierałem gry ;)

6 godzin temu, Suavek napisał:

Jaką ocenę ten DOA2 dostał, że tak przeżywacie jego obecność? ;)

Adekwatną :)

 

Odnośnik do komentarza

Inpost trochę przetrzymał mój numer, ale w końcu dzisiaj wleciał, okładka z Killzonem, pierwszą moją gierką na ps2 (do spółki z Soul Calibur 3 hehe). Póki co, tylko przekartkowałem i jest pięknie. Od layoutu, który wygląda jak wtedy, po dobór recenzowanych gier. Wielu sztosików zabrakło, dlatego liczę na drugi numer. Wielkie dzięki dla ekipy za tę bombę nostalgii.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...