Skocz do zawartości

Fallout TV Series


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

No i skończone. Naprawdę porządna ekranizacja oraz postapo samo w sobie. Amazon znowu dostarczył (rings of pała not included) kawał świetnej historii, bo i mając taką bazę mogli to spieprzyć. Flashbacki nie nachalne i dobrze wkomponowane. Co mi się nie podobało? Momentami niezbyt brudnie to wyglądało i CGI nierówne.

8 odcinków szybko poszło, serial nie przynudzał jak TLoU czy Halo- wszystko dobrze wyważone. No i muzyka :banderas: Sezon drugi dobrze się zapowiada 

Spoiler

New Vegas! 

Odemnie mocne 8+/10. 

Odnośnik do komentarza

Fallout podobno kosztował 153 bańki, The last of us nie ma chyba dokładnych danych, ale szacuje sie, ze 10-15 baniek na odcinek, wiec podobnie.

Dla mnie przepaść wizualna na korzyść Fallout, czuć ten klimat  post apo, a w The last of us clickerzy z gumy i scenografia z kartonu, a plenerów prawie zero, tylko teleporty z miejsca na miejsce.

Odnośnik do komentarza

Również jestem po, mega zadowolony. Bałem się, że wyjdzie kupsko, szczególnie po tym co zrobili z Lotrem.

Co mi się podobało? Świetne zrobione otoczenie, miasta, ruiny czy same vaulty. Wszystko polane klimatem czarnej komedii. Do tego masa smaczków dla graczy, co rusz gdzieś wypatrywałem jakieś loga produktów czy itemki leżące na drugim planie. Spory budżet poszedł na to wszystko, ale wygląda naprawdę zacnie. Brawa za stworzenie tego wszystkiego przy serialowych zasobach, którymi trzeba sprytnie zarządzać, żeby kupa nie wyszła na ekranie. Na uznanie też Goggins i jego rola, dobrze się wpasował i liczę, że nie opuści nas w kolejnych sezonach. Nawet fabułę muszę pochwalić, bo poznajemy niejako historię Vault-Tecu i jak to wszystko zostało zorganizowane, co zawsze mnie intrygowało. Jeszcze nie tak do końca odkryto karty, więc tym bardziej czekam na kolejny sezon.

Na minus jednak niektóre postaci, szczególnie Max. Nie wiem czemu, ale cały czas myślałem że gość jest lekko niedorozwinięty. Jego mowa ciała, to jak chodzi i sposób wysławiania się, no coś mi tu mocno nie pasuje. Chyba, że aktor rzeczywiście ma jakiś syndrom wtedy zwracam honor. Lucy pomimo, że fajna dupencja to też taka trochę zbyt naiwna. Rozumiem, że po wyjściu z vaulta przez jakiś czas nie ogarnia, ale praktycznie do samego końca ma ten swój "głupiutki" imidż. Mam nadzieję, że w drugim sezonie zrobią z niej już większego badassa, bo już odrobinkę mnie męczyło to jej harcerzykowanie. No i ten dziwoląg z bractwa... Mamy postapo, ludzie dosłownie się żrą nawzajem, karaluchy wielkości psów, a ten wpada z zaimkami, ehh. Tyle dobrze, że pojawia się na ekranie dosłownie kilka razy.

Bardzo brakowało mi większej gamy przeciwników. Tak naprawdę zobaczyliśmy ich ile? Dwa/trzy rodzaje, nie licząc raidersów? Gdzie Deathclawy, albo supermutanty. Domyślam się, że to przez środki finansowe, więc czekam na kolejny sezon i oby gama wastelandowych zwyroli się powiększyła, bo pula jest ogromna.

Co by nie było, jedna z lepszych jeśli nie najlepsza adaptacja gierki. Brawo Amazon, oby tylko nie okazała się wypadkiem przy pracy.

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.04.2024 o 11:21, Pupcio napisał:

 Ale całość dalej fajna, tylko ten wątek murzyna mi nie podpasował, dziwna postać nie sposób go polubić 

 

To jest kopia murzyna w zbroi ze Star Wars.

 

boyega1.PNG

 

Nie tylko podobny wątek to jeszcze z wygląd taki sam, nawet myślałem że to ten sam aktor bo takie same mordy robi. Na szczęście 2 na 3 postacie główne bardzo fajne (albo 3 na 4, jeśli ktoś chce Norma wliczyć do głównych bohaterów), nie tylko fabularnie i aktorsko, ale też zbudowane są tak jak archetypy postaci tworzonych przez graczy. Jedna to typowy nowy gracz odkrywający świat, a drugi już wyjadacz z perkami pod broń palną który odwiedza podstawowe lokacje po wbiciu max levelu i wszystkich ma na strzała.

 

Ale poza tym serial bardzo dobry, micha sie cieszyła kilka razy przy jakiś smaczkach np. hakowanie takie jak w grze, cytaty i oczywiście od chuja przedmiotów z gier i wygląd scenografii, no mistrzostwo. Fabularnie też mamy świetne odwzorowanie, frakcje, wybory, kompani a nawet skille i perki - bo czym niby jest pierwsza scena gdzie bohaterka opisuje co umie i jak dobra jest w jakich rzeczach jak nie filmowym przedstawieniem budowy postaci i przypisania punktów umiejętności? Gracza to cieszy. 


 

Spoiler

No i ta ostatnia scena :banderas: Hype na drugi sezon jest.

 

 

Pewnie puryści gier się dopierdolą do wielu elementów, ale pomimo tego ogólnie topka jeśli chodzi o filmowanie gier.

 

 

Edytowane przez Observer
Odnośnik do komentarza

Przy założeniu, że serial będzie miał więcej sezonów i miejmy nadzieję utrzyma przy tym poziom, to nawet lepiej, żeby zachowali pewne pomysły na później, aniżeli już teraz mieliby pokazać np. Deathclawy, Supermutantów i inne podobne, tylko dlatego, że "fanservice".

 

Jeszcze całości nie obejrzałem, ale jak na razie, to fajnie to ukazali. To mimo wszystko świat postapokaliptyczny, w którym ludzie jakoś muszą żyć. Pustkowie jest bardziej "realne", niż biegające wszędzie potwory na widoku.

 

Co do efektów, moim zdaniem jest przyzwoicie. Power Armor wygląda dobrze, naturalnie. Prawdę mówiąc myślałem, że będzie gorzej.

Odnośnik do komentarza

Od samego początku CGI mi waliło po oczach - no jest brzydkie. I to jest chyba jedyny minus, bo cała reszta, z aktorami na czele, naprawdę trzyma poziom. Wczoraj skończyliśmy z żoną oglądać i bardzo nam się podobało.

 

To jest słodko pierdzący klimat Bethesdy i niestety lub stety, taki już będzie zawsze. Ta marka jest w rękach Bethesdy dłużej niż była w rękach pierwotnych twórców. 

 

No i ja lubię ten klimat. Powinienem się tego wstydzić i narażam się na śmieszność w towarzystwie wytwornych graczy, ale a F4 bawię się świetnie.

 

No i chuj! 

 

Edytowane przez ProstyHeker
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jestem po trzech odcinkach i jaram się tym, że jak się chce, to da się zrobić świetną ekranizację gry. :fsg:
A w Fallouta nigdy nie grałem, więc tym świeższe to dla mnie doświadczenie. Fajny klimat retro sci-fi/post apo zmieszane z westernem i fantasy, do tego czarny humor, niejednoznaczne postaci i ciekawie skonstruowany świat. No i widać piniondz na ekranie, co zawsze cieszy w takich blockbusterowych produkcjach.

Odnośnik do komentarza

Właśnie jestem ciekaw jak takiemu przeciętnemu widzowi co nie zna fallouta spodoba się połączenie tego humoru i post apo który głównie jest jednak kojarzony z płaczem i jedzeniem truskawek przez dwójke silnie homoseksualnych mężczyzn gdzie nie ma miejsca na ŚMIESZNOŚĆ

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Pupcio napisał:

Właśnie jestem ciekaw jak takiemu przeciętnemu widzowi co nie zna fallouta spodoba się połączenie tego humoru i post apo który głównie jest jednak kojarzony z płaczem i jedzeniem truskawek przez dwójke silnie homoseksualnych mężczyzn gdzie nie ma miejsca na ŚMIESZNOŚĆ

Przeciez pisałem, że bardzo mi sie podoba. W życiu w zadnego fallouta nie gralem.

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Pupcio napisał:

Właśnie jestem ciekaw jak takiemu przeciętnemu widzowi co nie zna fallouta spodoba się połączenie tego humoru i post apo który głównie jest jednak kojarzony z płaczem i jedzeniem truskawek przez dwójke silnie homoseksualnych mężczyzn gdzie nie ma miejsca na ŚMIESZNOŚĆ

Mojej się podobał bardziej Fallout, właśnie przez tą groteskowość. 

 

Ciekawe ocenkowe parity mamy w bitwie seriali post apo :). 

 

image.thumb.png.ba9fc291f2611596f55c965b9c381a3f.png

 

image.thumb.png.79d5e50d95ebb605829c504a0242a8fd.png

Odnośnik do komentarza

Całość obejrzana i jestem zadowolony z tego co zrobili. Fajny klimat, główna bohaterka bardzo sympatyczna, Ghul madafaker, no jestem pod wrażeniem. Max to chyba taka próba przemycenia, że czarni to idioci i złodzieje, mam nadzieję że nie będzie go za dużo w drugim sezonie. Fabuła nawet się spinała, ale jednego nie rozumiem.

Spoiler

Dlaczego Moldaver żyła tak długo, skoro nie była ghulem? Nie wiem, czy coś mi umknęło...

 

Odnośnik do komentarza

Ale było to wspomniane lub zasugerowane w serialu czy tylko się domyślasz? Bo oglądałem w robocie i mogło mi to umknąć. No bo to jest mega luka.

Spoiler

Jeśli to była hibernacja to ona się odmroziła akurat na akcje z Rose i McLean? Duży zbieg okoliczności. Nie wiem, może czepiam się na siłę. 

 

Odnośnik do komentarza

Ja to widzę tak żę 

Spoiler

ona jako osoba która wynalazła to gówno o które sie rozbijał cały ten sezon też dostała miejsce w krypcie i została wybudzona w  tym samym czasie co stary i stara lucy. A że znała vault-tec bo przecież odeszła od nich przed wojną to sobie zamieszkała w shady sands a za nią poszła matka lucy, stary się wkurwił i zniszczył miasto. Pewnie grubymi nićmi szyta teoria ale jakoś inaczej tego nie widze. Hibernacja to jedyne wyjście, ewentualnie była syntkiem ale oni chyba nie krwawili?

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...