Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Też sprawdziłem dostępność, jest dobrze. W moim ulubionym kiosku były 3 sztuki szmatławca i 5 CDA. Kupiłem dziś obie te gazetki i poświęciłem godzine na wąchanie i przeglądanie :) Kurcze, ten numer PE czyta się z jakimś takim większym szacunkiem i milością. Ten projekt (jakby powiedział Grucha) musi przetrwać, po prostu musi i już. 

 

Brak Rogera w HP? DG w Retro? WTF?! :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, PiotrekP napisał:

CDA też sporo.

 

Ale schowałeś pod szmatławcem? :)

 

Prenumerata już za 2 tygodnie, o ile wysłali w ten wtorek, zgodnie z planem.

Powoli nadchodzi weekend, a informacji o zmiany wydawcy nie ma. Ciekawe kto to przejmie i oby nie było gorzej.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, gnysek napisał:

Nie zabrzmiało to dobrze. Ba, zabrzmiało, jakby nowy wydawca średnio miał ochotę na przejęcie PE, a jeśli już, to tylko jak Łapusz nie przekaże biznesu z długami. Słabo widzę #319...

 

A może akcja z DCX była po to aby opłacić jakieś fakturki? :)

 

Można gdybać w nieskończoność, a i tak nikt nie wie na jakim to jest etapie. Dobrze że w ogóle jest ktoś zainteresowany. ;)

 

Tak w ogole to Roger pieknie rozgrzał forum Informacją ze w ogole taki proces sie odbywa. :D Równie dobrze moglo się nie pojawić żadne info aż do ostatecznej decyzji. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Shen napisał:

zamykają mi kiosk pod blokiem

 

Ja się dziwię, że taka rzecz jak kiosk w dzisiejszych czasach nadal istnieje. Zachodzę w głowę, jak można, sprzedając gazety, fajki i pojedyncze bilety, zrobić minimum 30zł marży na godzinę, żeby po podatkach mieć najniższą krajową...

Odnośnik do komentarza

nie wiem jak w innych miastach, ale w Krakowie biletów w kioskach już praktycznie od dawna nie ma, zawsze był to średnio opłacalny biznes, a w epoce automatów w każdym pojeździe + aplikacji to już w ogóle

8 minut temu, Shen napisał:

Ruch rezygnuje z dystrybucji prasy z końcem kwietnia, zamykają mi kiosk pod blokiem w tym samym czasie

to i tak długo wytrzymał, w moich okolicach z kilkunastu przetrwał jeden, pozostałe po prostu fizycznie zniknęły (zabrali budę i tyle, w miejscu dwóch postawili paczkomaty Orlenu;)

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, gnysek napisał:

 

Ja się dziwię, że taka rzecz jak kiosk w dzisiejszych czasach nadal istnieje. Zachodzę w głowę, jak można, sprzedając gazety, fajki i pojedyncze bilety, zrobić minimum 30zł marży na godzinę, żeby po podatkach mieć najniższą krajową...

Odbiór paczek i szlugi to teraz chyba jej główny zysk. Babeczka już dawno w wieku emerytalnym, już jej się nie chce. Od kilka lat już narzekała, że w ruchu straszny burdel się zrobił.

1 minutę temu, grzybiarz napisał:

To co teraz będzie w kioskach?

Masz jeszcze dwie firmy na rynku, ale na zadupia nie beda wozic

https://www.press.pl/tresc/79947,ruch-rezygnuje-z-dystrybucji-prasy_-liczba-punktow-sprzedajacych-gazety-moze-spasc-o-30-proc_

 

Odnośnik do komentarza

"Od maja br. za kolportaż prasy do punktów Ruchu i odpowiedzialny będzie podmiot wyłoniony w trwającym postępowaniu zakupowym. Tym samym zapewniamy, że prasa nie zniknie z kiosków i nadal będzie dostępna dla klientów. Nie należy mylić kolportażu prasy z jej dostępnością w kioskach i innych punktach sprzedaży. Na tych samych zasadach będą zaopatrywane punkty ajentów – czytamy w oficjalnym stanowisku zarządu spółki Ruch"

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Kiosk pod blokiem? Juz zdążyłem zapomnieć że w ogóle takie miejsce było. ;) A za dzieciaka były to magiczne budki, działające na wyobraźnię, pełne kolorowych pism, zabawek, samochodzików... No i odwieczna zagwozdka - gdzie ta pani kioskarka chodzi sikać? :philosoraptor:

Swoją drogą, może to fajny temat na jakiś retro nostalgiczny artykuł do Szmatławca? :D

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Mari4n napisał:

U mnie chyba rok albo dwa temu ostatni zamknęli, na dworcu był. Teraz tylko saloniki/markety.

U mnie pojebany pan prezydent jakies 10 lat temu wymordował prawie wszystkie kioski. Wymyślili sobie, że wszystkie kioski mają wyglądać tak samo i albo kupiłeś bude za 80 tysięcy, albo wypowiadali ci umowe dzierzawy gruntu. Jednym prostym trikiem z 50 kiosków zrobili tak, ze zostały 3.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Obok mnie od 25 lat stał kiosk Ruchu w którym od zawsze pracuje ten sam Pan Ireneusz z żoną, od dziecka tam kupowałem szmatławca, jakoś tam sobie radził zawsze bo kiosk przy przystanku i obok sklepów spożywczych, fryzjera czy cukierni zawsze kogoś tam złapię. Zawsze odłożył jedną sztukę pod ladę, pogadaliśmy miło o gierkach, o autach.

 

Ze 2 lata temu przyszedł Orlen po przejęciu Ruchu i stwierdził, że spoko postawią mu nowy salonik, ale już prasy nie będzie bo się nie opłaca, za to będzie mógl sprzedawać bilety, paczki wydawać, parzyć kawę i podgrzewać ciastka i hot dogi :reggie: I tak umar mój ulubiony kiosk, a Pan Ireneusz jeszcze pracuje bo brakuje mu tam ze 3 lata do emerytury to siedzi i wydaje paczki i parzy kawę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...