Skocz do zawartości

Nowy wydawca PSX Extreme


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Perez napisał:

 

Ta opcja nawet jest teraz, ale to ze 200 zł drożej wychodzi jak wysyłka jest po 16 zł... Pewnie by coś urwał przy regularnej umowie, ale znowu to jest na tyle mały wolumen (bo jednak znaczna część Czytelników wybiera tradycyjną pocztę), że też nie ma za bardzo karty przetargowej. Na pewno będę sprawdzał, ale jednak ta poczta robi cenowo różnicę. 

 

Inpost teraz wprowadził minipaczkę i kosztuje to 12 zł, może dla masowego klienta cena jest atrakcyjniejsza. Jest to jak coś nowość z tego tygodnia. 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Ukukuki napisał:

 

Inpost teraz wprowadził minipaczkę i kosztuje to 12 zł, może dla masowego klienta cena jest atrakcyjniejsza. Jest to jak coś nowość z tego tygodnia. 

 

Widziałem, też mi to mignęło. Na pewno do sprawdzenia, bo z tymi jest też ten plus, że od razu są usługi kurierskie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Perez napisał:

 

Ta opcja nawet jest teraz, ale to ze 200 zł drożej wychodzi jak wysyłka jest po 16 zł... Pewnie by coś urwał przy regularnej umowie, ale znowu to jest na tyle mały wolumen (bo jednak znaczna część Czytelników wybiera tradycyjną pocztę), że też nie ma za bardzo karty przetargowej. Na pewno będę sprawdzał, ale jednak ta poczta robi cenowo różnicę. 

Inpost startuje z jakąś oferta z listami, a chyba tak jest traktowana prenumerata, moze to w przyszlosci bedzie tansza opcja od tych paczkomatow co teraz sa do wyboru

https://businessinsider.com.pl/biznes/ta-wyslesz-list-do-paczkomatu-inpost-chce-wykonczyc-poczte-polska/tx28tm5

 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Perez napisał:

 

Ta opcja nawet jest teraz, ale to ze 200 zł drożej wychodzi jak wysyłka jest po 16 zł... Pewnie by coś urwał przy regularnej umowie, ale znowu to jest na tyle mały wolumen (bo jednak znaczna część Czytelników wybiera tradycyjną pocztę), że też nie ma za bardzo karty przetargowej. Na pewno będę sprawdzał, ale jednak ta poczta robi cenowo różnicę. 

 

Zależy ile sztuk i umowa, ale cenę można zbić na dłuższym terminie. To może być też pkt zwrotny, gdzie czytelnicy wybiorą paczkomat. A aktualna syt nie oddaje do końca wyboru, bo wiemy wszyscy jak to wyglądało. Kmiot już trzasnął podsumowanie, a tutaj post- ja nadal czekam na swój numer. Nie w każdym kiosku też jest PE, więc ja już jadę do empiku, bo tam będzie. Jakbym mógł wybrać paczkomat w którym czeka nowy numer w środe/czwartek, to ja biorę prenumeratę i zapominam o temacie. 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to nawet nie jest cena, tylko wygoda, paczkomat mam dość daleko, szmatławca wyciagam ze skrzynki schodząc po niego w laczkach, a jak mam cisnienie na jakąś recke czy konkretny tekst to jest pdf, wiec nawet gdyby zbili cene, to zostane przy poczcie.

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Perez napisał:

Ale musiałeś wybrać :P. Akurat EP do tego aktualnego numeru zostały u Łapusza (to bodaj 35 wydań).

Plany Extreme plusa w formie osobnego numeru już były wcześniej. Reklama gdzieś się przewinęła. Ktoś podrzucił pomysł, lapusz podchwycił, ale potem wyszło że autorzy tekstow o niczym nie wiedzą, no i poszło  w zapomnienie. A ktoś chyba chciał szybko szybko zarobić na gotowych tekstach:)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, macGyver napisał:

Jeszcze takie pytanko: na zdjęciu z toastem jest jeszcze Bucz. Jaką pełni rolę w tym układzie? Swata wydawniczego? ;D

 

To jest fota sprzed dobrych kilku lat :). Z jednego z zamknięć numerów, gdy Butcher był jeszcze naczelnym. Tak że foto niezwiązane z bieżącym tematem, a bardziej okolicznościowe. Tu aktualne jak coś (chociaż uważam, że coś tu jakoś za bardzo nas poszerza, słabe te aparaty w telefonach ;)). 

 

Spoiler

417542920_1020678946227509_3174135631901

 

  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Perez napisał:

 

To jest fota sprzed dobrych kilku lat :). Z jednego z zamknięć numerów, gdy Butcher był jeszcze naczelnym. Tak że foto niezwiązane z bieżącym tematem, a bardziej okolicznościowe. Tu aktualne jak coś (chociaż uważam, że coś tu jakoś za bardzo nas poszerza, słabe te aparaty w telefonach ;)). 

 

  Ukryj zawartość

417542920_1020678946227509_3174135631901

 

Z pewnością 4:3 rozciągnięte do 16:9 ;P

Oki, dzięki za wyjaśnienie.

 Na razie pocieszmy się tą chwilą, a na przyszłość będę miał kilka krytycznych sugestii - jak brylok brylokowi - zwłaszcza mając w rękach numer 318. 

Odnośnik do komentarza

Kiedyś myślałem, że prędzej w prasie umrze PSX, niż CDA, a tu co innego się okazało. CDA jako kwartalnik to dla mnie jest nieporozumieniem, a jeszcze większym jest, że mieli bogatych i większych wydawców niż PSX, co tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że po prostu była u nich chujowa prezesura i wszystko co z tym związane, że Smuggler wszystko za mordę weźmie, kto wie, ten wie jakim on był bęcwałem.

 

Niech PSX trwa dalej i o jeden dzień dłużej bez końca. 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Faka napisał:

Kiedyś myślałem, że prędzej w prasie umrze PSX, niż CDA, a tu co innego się okazało. CDA jako kwartalnik to dla mnie jest nieporozumieniem, a jeszcze większym jest, że mieli bogatych i większych wydawców niż PSX, co tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że po prostu była u nich chujowa prezesura i wszystko co z tym związane, że Smuggler wszystko za mordę weźmie, kto wie, ten wie jakim on był bęcwałem.

 

Niech PSX trwa dalej i o jeden dzień dłużej bez końca. 

 

No CDA na pewno jest mocniejsze na rynku fizycznej dystrybucji, zdecydowanie szerzej dostępne, mają stronę, kanał na YT, podcast i zgarniają bardziej nośne reklamy czy okładki. Nie kojarzę kiedy na okładce CDA był jakiś indyk a na PSXE często się to zdarza. Co prawda kanał YT jakoś super popularny nie jest a strona to tragedia. Nie potrzebują też patronite do utrzymania się i organizują spore Expo czy turnieje. Kasa widać ,że tam jest.

 

Mam nadzieje ,że PSXE teraz będzie się miało już tylko lepiej:wub: Bo widać ,że kontakty z reklamodawcami przez stare wydawnictwo było mocno zaniedbane, w numerze 317 była tylko jedna reklama! I na pewno nie jest to dbałość o czytelnika :sapek: Sam fakt ,że Nintendo reklamuje się co numer w CDA a w PSXE brakuje reklam tej firmy. 

 

@Perez recki PCtowe zostają czy nowy wydawca nowe zasady? 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Faka napisał:

Kiedyś myślałem, że prędzej w prasie umrze PSX, niż CDA, a tu co innego się okazało.

Skąd takie myśli? Siłą PE zawsze było luźne podejście i kontakt z czytelnikami. CDA się skończyło jak dystrybucja cyfrowa rozkręciła się na dobre i zaczęli gry na pc rozdawać za darmo. Skończyły się płytki, sprzedaz poleciała na ryj. Mając takich buców jak smuggler w redakcji to sie nie dziwie.

Odnośnik do komentarza

Mam kilka numerów cda z początku 2000 tam to zawsze sztywniaki jak na stypie ale pecetowcy mają w to w dna to kupowali dla tych goticzków na cd. Tylko konsolowa krew psx extreme. Perez mam nadzieje że oddzielasz życie prywatne od pracy i wspólne zbijanie kieluna z butcherem nie oznacza że gość będzie recenzował najnowszego patcha do tlou2 :/ 

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Square napisał:

Brzmi jak coś co się może udać.

 

No ja na przykład regularnie czekam przynajmniej 2-3 tygodnie, ostatni rekord to 25 dni od nadania, więc w takich przypadkach, których jak wiemy jest więcej, 3 dni wte czy wewte wiele nie zmieniają ;) Ale to nic, najważniejsze info, że pociąg jedzie dalej i jestem przekonany że z tak zaangażowanym sternikiem zajedzie jeszcze bardzo daleko. :hype:

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Ukukuki napisał:

 

No CDA na pewno jest mocniejsze na rynku fizycznej dystrybucji, zdecydowanie szerzej dostępne, mają stronę, kanał na YT, podcast i zgarniają bardziej nośne reklamy czy okładki. Nie kojarzę kiedy na okładce CDA był jakiś indyk a na PSXE często się to zdarza. Co prawda kanał YT jakoś super popularny nie jest a strona to tragedia. Nie potrzebują też patronite do utrzymania się i organizują spore Expo czy turnieje. Kasa widać ,że tam jest.

 

Mam nadzieje ,że PSXE teraz będzie się miało już tylko lepiej:wub: Bo widać ,że kontakty z reklamodawcami przez stare wydawnictwo było mocno zaniedbane, w numerze 317 była tylko jedna reklama! I na pewno nie jest to dbałość o czytelnika :sapek: Sam fakt ,że Nintendo reklamuje się co numer w CDA a w PSXE brakuje reklam tej firmy. 

 

@Perez recki PCtowe zostają czy nowy wydawca nowe zasady? 

 

Akurat na reklamach to już trochę zjadłem zęby, więc z góry przepraszam, jak będzie więcej niż jedna (oby!). 

 

Recki PC - tu stary jest 200% zaufania do @Rogera - ja jestem całkiem niezły w ogarnianiu takiej roboty zakulisowej - przypilnować terminu, drukarni, prenumerat, puścić PDF-a etc. A merytoryka to już Roger i ekipa redakcyjna, która ma o tym dużo większe pojęcie (chyba że Football Manager, no to wiadomo, że wjeżdżam na białym koniu). Natomiast te recki chyba całkiem spoko się przyjęły na ile mi wiadomo. 

2 minuty temu, LeifErikson napisał:

 

No ja na przykład regularnie czekam przynajmniej 2-3 tygodnie, ostatni rekord to 25 dni od nadania, więc w takich przypadkach, których jak wiemy jest więcej, 3 dni wte czy wewte wiele nie zmieniają ;) Ale to nic, najważniejsze info, że pociąg jedzie dalej i jestem przekonany że z tak zaangażowanym sternikiem zajedzie jeszcze bardzo daleko. :hype:

 

2-3 tygodnie to coś nie halo i to już na pewno problem z pocztą. Ja przez te naprawdę dobrych kilka lat miałem przeróżne historie, że numer nie dochodziły, dosyłaliśmy i dochodziły równocześnie dwa. Że jakieś kosmiczne lagi albo że listonosz sobie brał :D. Pamiętam, że u kogoś pomogła zmiana adresu np. na pracę, bo na domowy też wiecznie problem był. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, LeifErikson napisał:

No ja na przykład regularnie czekam przynajmniej 2-3 tygodnie, ostatni rekord to 25 dni od nadania

No takie coś to ewidentnie wina poczty. W normalnych przypadkach gdzie trwa to rzeczywiście te 4 dni robocze, spóźnienie o jeden dzień jak np. wysyłka później niż w zapowiedzi oznacza dostawę po weekendzie i tu już tego jest więcej niż pojedyncze przypadki.

Najnowszy numer kilka osób już dostało, ja np. jeszcze nie. Jakby był wysłany 12 zgodnie z zapowiedzią to najwcześniej i tak by przyszedł dopiero po weekendzie co daje 5 dni po premierze kioskowej. JEżeli plan Pereza się uda i drukarnia będzie wysyłać w poniedziałek to jest duże prawdopodobieństwo, że numer będzie u większości na czas, ewentualnie w piątek dzień po premierze. Dużo lepsza opcja niż 5 dni.

Odnośnik do komentarza

@Perez co za cudowna wiadomość :*

 

Perez odkąd się pojawił, to mi się zawsze z taką poczciwą mordunią kojarzył. Taki mega pozytywny gość, nieco skromy, trochę w cieniu. A teraz będzie sobie wydawał Szmatławca. Mega mnie cieszy ta informacja. GENIALNIE!

 

Perez, a nie wiem czy to gdzieś padło, ale jak będzie się nazywać wydawnictwo? Przebijesz Grupę 69?

 

Można zgłaszać swoje propozycje? ;)

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Emtebe napisał:

@Perez co za cudowna wiadomość :*

 

Perez odkąd się pojawił, to mi się zawsze z taką poczciwą mordunią kojarzył. Taki mega pozytywny gość, nieco skromy, trochę w cieniu. A teraz będzie sobie wydawał Szmatławca. Mega mnie cieszy ta informacja. GENIALNIE!

 

Perez, a nie wiem czy to gdzieś padło, ale jak będzie się nazywać wydawnictwo? Przebijesz Grupę 69?

 

Można zgłaszać swoje propozycje? ;)


A daj spokoj, to wymyslanie nazwy to jakas mordega byla, ale juz jest, bo potrzebne to bylo do wielu kwestii formalnych. Tak ze jak w stopce traficie na N3 Media no to jest moja spolka. Wychodze z zalozenia, ze tu kluczowy jest PSX Extreme, a juz nazwa spolki to co by nie bylo. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Oh boy, takie zmiany, takie emocje, a ja w robocie na nockę i dopiero jutro wypije szkocką za Wasze i szmatławca zdrowie :)

 

PE jest w czepku urodzone, bez kitu ten zwariowany periodyk ma niesamowite szczęście do wydawców, naczelnych i oczywiscie czytelników. Łapuszowi należą się podziękowania za przeprowadzenie tej łajby przez Covidowy i post-Covidowy sztorm, który rozpieprzył branżę wydawniczą w drobny mak. Robert świetnie zorganizował świętowanie 300 numeru, dał nam fajne, przepełnione nostalgią numery specjalne i za te dobre rzeczy zostanie zapamiętany. Trzymam kciuki żeby udalo się wydać wspomniany przez przedmówców zbiór tekstów Extreme Plus. Trzymaj się Łapusz i dzięki za wszystko! 55 numerów to dobry wynik i kawał historii.

 

Perez wchodzi na łajbe z ogromnym kredytem zaufania. Ulżyło mi gdy w końcu dowiedzieliśmy się kto został czwartym wydawcą. Pamiętam jak się Perez pojawił w 2011 po tamtej zmianie wydawcy. Znienacka jakiś random się wozi po forumku - myślałem :) Ale szybko sobie Perez nastukał szacunku za błyskawiczne i konkretne odpowiedzi na pytania. Komunikacja z czytelnikami to jest bardzo ważna sprawa i Paweł jest w tym mistrzem.

 

Od siebie najbardziej liczę na poprawiony Patronite. Marzą mi się te mityczne karty kolekcjonerskie z wizerunkami zgredów :) Dobrze by było zrobić nową ankietę, wypytać czytelników jak widzą gazetkę A.D. 2024, co zmienić, co dodać, co wyrzucić. Fajnie że wydania specjalne będą kontunuowane. No i tyle odemnie. Powodzenia Perez! Na nas możesz liczyć :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...