Skocz do zawartości

HC ROOM'y


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

@iluck85absolutnie nie drażni a wręcz uspokaja ;) można tez wylaczyc wszystko w systemie ale nigdy takiego pomysłu nie miałem

@MaZZeotv to poczciwy lg b9 a z racji ze u góry mam philipsa oleda to chciałem mieć minimalna namiastkę ambilight wiec zamontowalem zwykła taśme ledowa rgb :) fotel to akracing gaming chair, dość wygodny i normalna tkanina. Natomiast tego modelu już nie produkują, ale pewnie znajdzie się jego jakiś odpowiednik 

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam w 2023 roku zagrajmerzy :lapka:

 

W zycie wchodzi nowy projekt z poczatkiem roku wiec wale prosto z mostu tutaj do Was. Glownie sprawa rozchodzi sie o giercowanie i pobieranie danych na konsole wiec temat jak najbardziej trafny. 

 

Mianowicie jestesmy przed remontem salonu a to jest moj aktualny hcroom. Przy okazji zamowilem sobie instalacje szybkiego internetu (fibre 1Gb).

I tutaj mam pytanie do pionierow w tej dziedzinie. Skoro bede mial remont w salonie to moze za wczasu puszcze sobie kable w scianach na pietro i do garazu tak bym mogl w przyszlosci podlaczyc wzmacniacze sygnalu? Czy jest to dzisiaj raczej zbedne i wystarcza bezprzewodowe  ???

 

Ktos kiedys takie wstawial i zachwalal.

Screenshot-2023-01-04-22-53-15-80-965bbf

 

Pomysl wydaje sie solidny ale takze czasochlonny. Mnie chodzi o dobry internet pod konsolki w domu stad to cale pytanie o solidne zarzadzanie siecia domowa. Ja chce tylko dobre lacze w calym domu :dunno:

 

Prosze o porady. Napiszcie jak to u was wyglada. Ja gram po sieci wiec jest to wazny aspekt dla mnie. Piona

Odnośnik do komentarza

Jak możesz to przeciągnij kable do każdego pomieszczenia, załóż gniazda i masz spokój. Możesz korzystać z wifi, a gdyby się okazało, że takie połączenie nie spełnia wymagań (co oczywiście jest mocno prawdopodobne), to spokojnie się połączysz kablem.
Możesz też sobie zainstalować jakieś repeatery wifi, najlepiej działające w meshu, natomiast tak jak pisałem, jeśli masz możliwość to doprowadź, wszędzie kable.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

@MEVEK odradzam wzmacniacze sygnału i mesha. Jak już masz skretke (albo możesz dociągnąć) na danym poziomie to spokojnie ogarniasz to 1 ap na poziom. Kupujesz 2 x to:

https://www.senetic.pl/product/U6-LR
I podpinasz skrętka do routera. Ogarnie Ci to spokojnie jedna kondygnacje. Łatwiej by jednak było doradzić jakby było wiadomo jaka powierzchnia ile pomieszczeń itd. Jak nie zależy Ci na 100% pokryciu sygnałem każdego kąta to spokojnie możesz to zamontowac np w salonie i dół Ci to ogarnie. Oczywiście upewnij się ze skrętka to min kategoria 5e. 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Czekajta bo mialem ciezki dzien w domu. Caly dzien w hcroomie spedzilem przesuwajac kontakty w inne miejsca oraz instalowalem ledy z wlacznikiem schodowy na 2 rozgalezienia. Jakos mi sie udalo w koncu. Ogolnie rozpindol. Na kominku juz widac przeciagniete i oszpachlowane juz kable: prad i necik. 

 

IMG-20230112-173635.jpg

 

@mozi fajnie ze sie odezwales ale teraz juz prosze wytlumaczyc mi jak krowie na rowie co to jest skretka i mesh w twoim poscie :lapka: 

 

Moj domek jest pietrowy o powierzchni 115 m². Interenet z jednego routera dobiega prawie wszedzie. Z tym ze nowy swiatlowodowy bedzie w garazu montowany bo jest tam najwygodniej umiescic puszke. Nastepnie z puszki puszcze kabel internetowy Cat6 RJ45 do kuchni do routera. Nastepnie z niego wyjda dwa kolejne polaczenia: jedna do konsoli a drugie na pietro do wzmacniacza dla lepszego komfortu gdyz syn sie skarzy na slabe lacze u niego w pokoju. Bez pospiechu napisz prosze jak Ty to widzisz. Pozdrawiam..

 

 

Reedycja. 

Zapomnialem napisac iz brat mnie namowil juz na zakup 

Wifi XtraBoost - on ma podlaczonego go wlasnie kablem internetowy na pietrze i smiga mu rewelacyjnie. Czemu u mnie sie nie sprawdzi ?

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, MEVEK napisał:

No wlasnie. Czemu ten sprzet jest takii drogi??? 1000 zlotych za jeden sprzet :obama:

chciałeś dobrze - to jest topka ale działa bezobsługowo i ma przepustowość z kosmosu. 2400 Mbit, mimo, standard ax. Zobacz po ile chodzą routery z tym standardem. Nie znam tego rozwiązania co podałeś - ja bym wolał kupic coś sprawdzonego i każdy kto coś tam robił z sieciami Ci powie ze to jest dobry sprzęt. Orange instaluje to w szkołach i placówkach edukacyjnych w Polsce i jest to podpięte do OSE. Ja przez 4 lata nawet tego nie restartowalem. 
@Postal masz racje ale tak samo Ci się może zyebac apek i tez trzeba konfigurować. Zakup kontrolera uważam za zbędny a ja trzymam to na laptopie chociaż mogę postawic na synology gdzie mam raida ale mi się nie chce. Jak się coś zwali to w 15 minut postawie od nowa. To nie corpo sieć gdzie vlany chuye muje. 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, mozi napisał:

chciałeś dobrze - to jest topka ale działa bezobsługowo i ma przepustowość z kosmosu. 2400 Mbit, mimo, standard ax. Zobacz po ile chodzą routery z tym standardem. Nie znam tego rozwiązania co podałeś - ja bym wolał kupic coś sprawdzonego i każdy kto coś tam robił z sieciami Ci powie ze to jest dobry sprzęt. Orange instaluje to w szkołach i placówkach edukacyjnych w Polsce i jest to podpięte do OSE. Ja przez 4 lata nawet tego nie restartowalem. 
@Postal masz racje ale tak samo Ci się może zyebac apek i tez trzeba konfigurować. Zakup kontrolera uważam za zbędny a ja trzymam to na laptopie chociaż mogę postawic na synology gdzie mam raida ale mi się nie chce. Jak się coś zwali to w 15 minut postawie od nowa. To nie corpo sieć gdzie vlany chuye muje. 

 

Czyli zajeb.ales mi tu profesjonalna opinie. O taka jaka prosilem, superanco:hi: 

 

No wlasnie. Jak wyglada praca tego urzadzenia bo jak wiadomo rozne routery lubia sie zapetlac (czy jak to tam zwa) i zazwyczaj reset jest wymagany. Jak wypadaja te ap? Mowisz ze przez 4 lata nic nie grzebales przy nich i smiga jak zloto?

 

Jeszcae jedno. To bedzie jedna siec stworzona od zera czy ta ktora nadaje dostawca internetowy przez router/modem ?

Odnośnik do komentarza

Działa bez problemu. Nic sie nie zapętla. Masz roaming (przełączenie między punktami). W routerze który dostajesz od dostawcy tez będzie wifi ale je wyłączysz a na ubiquity stawiasz nowa sieć z własna nazwa i konfiguracja. Router robi Ci tylko za switcha. Sprawdź czy ten router ma więcej niż jeden port lan i oczywiście czy jest gigabit (na pewno jest skoro to łącze gigabitowe). W razie czego pisz. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.